Jump to content


Photo

Spanija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

#1 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 26 May 2007 - 14:34

Zašto se malo prica o ovoj zemlji?I kako da iako je jedna od najlepsih zemalja naših ljudi ima tako malo tamo?Standard?smile.gif
Ima li nekoga ko bi mogao nešto više reci o zivotu tamo?smile.gif

#2 misterno

misterno
  • Members
  • 154 posts

Posted 26 May 2007 - 15:36

Pa šta bi sa Slovenijom?
Pre par meseci si se intenzivno o njoj raspitivao.

#3 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 26 May 2007 - 15:55

Pa ne znaci da svaka koju pomenem hocu u nju da se selim:)
Samo me interesuje,volim da pricam o svemu i svacemu:)

#4 Viloticka

Viloticka
  • Members
  • 726 posts

Posted 26 May 2007 - 19:38

Meni je neki Portugalac pricao kako su Spanci nevidjeni fasisti... Osvajaci bili i ostali.

Nemam pojma dal je tacno, moguce je da nije.

#5 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 26 May 2007 - 23:17

Jedna poznata licnost iz nasih krajeva je sahranjena bas u Madridu na San Isidoru.Ko kaze da bas nema nasih

Edited by MAGRIPA65, 26 May 2007 - 23:23.


#6 kiklop

kiklop
  • Members
  • 847 posts

Posted 27 May 2007 - 01:43

QUOTE(Viloticka @ 26 May 2007, 15:38) <{POST_SNAPBACK}>
Meni je neki Portugalac pricao kako su Spanci nevidjeni fasisti... Osvajaci bili i ostali.


Za razliku od Portugalaca koji su samo bili osvajaci smile.gif eh kad se krene sa predrasudama

#7 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 27 May 2007 - 06:54

QUOTE(kiklop @ 27 May 2007, 01:43) <{POST_SNAPBACK}>
Za razliku od Portugalaca koji su samo bili osvajaci smile.gif eh kad se krene sa predrasudama

Iz licnog iskustva posto sam proveo neko vreme u obe drzave.Portugalci su sjajan narod i ako govorimo o nekome ko ce prihvatiti strance bolje nego bilo ko drugi u Evropi onda su to Portugalci.Ako bih danas imao izbor gde bih zeleo da zivim u Evropi onda je Portugalija broj jedan.Klima,ljudi ,atmosvera...Mozda malo bucni za moj ukus posto sam blizi skandinavskom modelu ali definitivno jako ljubazan i prijateljski narod.To da su Spanci puni predrasuda...Nemam to iskustvo.Spanci nisu bas posebno prijateljski nastrojeni prema Arapima i imigrantima iz Afrike ali je njihov polozaj daleko bolji nego u Nemackoj ili Austriji.Sto se tice ostalih Evropljana Spanci su jako gostoljubivi i lako prihvataju dosljake osim ako ne pate od britanske arogancije.U tome slucaju ih samo tolerisu sto je definitivno bolje od otvorene netrpeljivosti.

#8 fam0zni

fam0zni
  • Members
  • 78 posts

Posted 27 May 2007 - 09:45

Ono sto je dobro u vezi Portugalije je to da ti je Afrika odma` prekoputa.

#9 Kampokei

Kampokei
  • Members
  • 424 posts

Posted 27 May 2007 - 10:27

Hehe, Portugalac kaze da su Spanci fasisti rolleyes.gif A nedavno bio izbor najvece licnosti portugalske istorije i pobedi ko? Gospodin Salazar, koji je vladao u isto vreme kad i Franco, a i oblik vladavine im se nekako cudno podudara... Da u Spaniji pobedi Franco je apsolutno nezamislivo.

#10 olivapopajevic

olivapopajevic
  • Members
  • 134 posts

Posted 27 May 2007 - 12:48

Meni je zaimljivo to što neki Španci koji žive u Beogradu, pošto poto žele da ostanu u Srbiji. Neki su čak i iznajmili svoje stanove u Španiji i ovde super žive od te kirije+neki lepi poslić...imaju para, odgovara im mentalitet, a naše žene ih vole. Španjolke malo lošije prolaze, jer su ovi naši mućaćosi malo razmaženi smile.gif

Sve u svemu, ja mogu da zamislim da živim tamo. Divan jezik, velika zemlja, more, planine, muzeji, a opušteni...naravno, sigurno nešto i ne valja, jer ne može biti da je Španija idealna zemlja, jer to i ne postoji...

Znam samo da sam živela tri godine u Nemačkoj i kad sam jednom presekla svoj boravak kratkom posetom Barseloni, došlo mi je da plačem jer sam se nekako osetila kao kod kuće. Pa kad sam još predveče videla da penzosi sede u parku, joooj...u Nemačkoj penzosi nikad ne sede ispred zgrade...

By the way, što sam se tamo nagledala dobrih frajera. Uau. Ja mislila biće sve neki niski, crni, nabijeni i zalizani, a ono... wub.gif

#11 DOCc

DOCc
  • Members
  • 560 posts

Posted 30 May 2007 - 01:47

a kako ono bese.. ozenis spanjolku i dobijes drzavljanstvo. m?

#12 Viloticka

Viloticka
  • Members
  • 726 posts

Posted 30 May 2007 - 02:53

QUOTE(olivapopajevic @ 27 May 2007, 21:48) <{POST_SNAPBACK}>
By the way, što sam se tamo nagledala dobrih frajera. Uau. Ja mislila biće sve neki niski, crni, nabijeni i zalizani, a ono... wub.gif


PA STA ONDA CEKAMO? tongue.gif

#13 Zero7

Zero7
  • Banned
  • 385 posts

Posted 30 May 2007 - 15:14

QUOTE(Viloticka @ 26 May 2007, 19:38) <{POST_SNAPBACK}>
Meni je neki Portugalac pricao kako su Spanci nevidjeni fasisti... Osvajaci bili i ostali.

Nemam pojma dal je tacno, moguce je da nije.



hahaha portugalac to rekao? pa oni su najgori osvajaci koje poznaje istorija.

#14 lena

lena
  • Members
  • 2 posts

Posted 30 May 2007 - 19:07

Bila sam u Spaniji samo par nedelja na odmoru(costa del sol) i ponela prelepe utiske,prelepa zemlja,prijatni ljudi,ima toliko puno za videti i obici jedan ceo zivot ne bi bio dovoljan-a opet znam par spanaca koji su napustili spaniju i zive u nekim drugim evropskim zemljama tako daeti izgleda da nista nije idealno.Ono sto je meni (kao devojcici jelte)bilo vrlo interesantno je,koliko ima lepog muskog sveta(nasuprot predrasudama )za razliku od spanjolki koje su (dobra vecina)uglavnom nekako muskobanjaste,kruskaste,krivonoge ......(verujem da ima izuzetaka ali za tih par nedelja ja ne videh ni jednu makar delimicno prijatnu za oko,nije da se zalim-zao me bilo za mog muza,nekako je bilo nepravedno da ja parim oci a on jadnicak nista) biggrin.gif

#15 olivapopajevic

olivapopajevic
  • Members
  • 134 posts

Posted 30 May 2007 - 19:37

QUOTE(lena @ 30 May 2007, 20:07) <{POST_SNAPBACK}>
Ono sto je meni (kao devojcici jelte)bilo vrlo interesantno je,koliko ima lepog muskog sveta(nasuprot predrasudama )


Pa ja lepo kažem... biggrin.gif