Jump to content

Photo
- - - - -

Dokumentarci

• Please log in to reply
394 replies to this topic

#391 ZuAscheZuStaub

ZuAscheZuStaub
  • Members
  • 11,112 posts

Posted 02 November 2017 - 09:31

Dan Oslobodjenja

Sta reci osim - odlicno, za preporuku.

Dve stvari najbolje opisuju sam film kao i ceo boravaj Lajbaha u Koreji: (obe parafraziram)

Umetnost je cesto podlozna manipulaciji propagande. Osim ako je i sama umetnost manipulativna. Lajbah

Mi zelimo samo da se vidi istina. Ona nije uvek prijatna i lepa, ali je istinita. Autor filma

Ukljucite mozak i usi, iskljucite sujete i gledajte film :) (Marvin)

• 0

#392 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 13,804 posts

Posted 02 November 2017 - 16:56

Slažem se da je film za preporuku. Meni su neki drugi citati ostali u glavi osim ovih relativno ispraznih. Pokušaću da se setim. Svakako da za nekoliko dana boravka u jednoj zemlji od čega sve vreme ili na tonskim probama ili u hotelu ili na glavnom trgu ne može da se donese sud praktično ni o čemu. U tom smislu mi smeta pretencioznost zaključaka.

Ono što je mene najviše zaintrigiralo je konstatacija da ljudi tamo ma koliko bili ukalupljeni i praktično robotizovani deluju srećno. Da li im tu sreću kvariti nametanjem "progresivnijeg života"?

• 0

#393 *Alias*

*Alias*
  • Members
  • 465 posts

Posted 06 November 2017 - 15:04

Gaza Surf Club (2016) - odličan dokumentarac o maloj grupi surfera u Gazi, vizuelno je odličan, muzika takođe, interesantna tema. Nema u principu nikakve politike, mnogo mi se sviđa kako je to surfovanje prikazano kao neka vrsta i fizičkog i mentalnog "oslobođenja" iz užasne situacije. Naravno ne mora to da bude surfing, može bilo šta što nas ispunjava.

• 0

#394 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,043 posts

Posted 02 January 2018 - 16:29

Bas ovako

Penetrating the insular world of New York's Hasidic community, focusing on three individuals driven to break away despite threats of retaliation.

One_of_Us-324354865-large.jpg

• 0

#395 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,043 posts

Posted 08 January 2018 - 15:23

http://www.imdb.com/title/tt1966604/

Odlican.

• 0