Jump to content


Photo
- - - - -

O lekovima


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
235 replies to this topic

#31 Cosmogroove

Cosmogroove
  • Members
  • 265 posts

Posted 24 May 2007 - 19:34

zaboravih na ove migrenozne
nimulid naravno + magnezijum 250mg / natural wealth / pre vecere

#32 olivapopajevic

olivapopajevic
  • Members
  • 134 posts

Posted 24 May 2007 - 20:27

Inspirisana postovima, ja kupih ovo čudo odo leka danas, a sve zato što sutra vadim umnjak. Košta oko 250 dindži. Pa da vidim jel lažu ovi što ga nahvališe smile.gif
U stvari, meni je sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif , grozno, imam napad anksioznosti, priviđaju mi se klješta i i igle i sve mi se priviđa.

#33 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 24 May 2007 - 20:39

/troll on

No sekiritza... Ja kao osvedoceni, svojevremeno i manijakalni, dentofob pre nedelju i kusur izvadih i koren i cistu velicine prosecnog umnjaka ispod njega, and I haven't felt a thing! Umnjak je malo dete za to...

/troll off

Kad je nakon par sati popustila utrnutost a ogromna supljina u vilici ostala nakon ciste pocela da boli, Nimulid je neprijatnost uklonio za 15 minuta... I tako nakon 12 sati opet, i opet... I jednog dana vise nije bilo bola pa ni potrebe za Nimulidom... Do sledece prilike...

U medjuvremenu sam radio sve sto vole mladi i rad na mojoj vilici na koji sam se bacio me nije omeo ni u cemu.

Zato - Long live Nimesulide! thumbsup.gif

#34 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 24 May 2007 - 21:10

QUOTE(olivapopajevic @ 24 May 2007, 21:27) <{POST_SNAPBACK}>
Inspirisana postovima, ja kupih ovo čudo odo leka danas, a sve zato što sutra vadim umnjak. Košta oko 250 dindži. Pa da vidim jel lažu ovi što ga nahvališe smile.gif
U stvari, meni je sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif , grozno, imam napad anksioznosti, priviđaju mi se klješta i i igle i sve mi se priviđa.


Nemas razloga: dace ti toliko anestezije, da ce te sama intervencija manje boleti od neke druge 'obicnije' intervencije (ovo govori iskustvo: izvadila sva cetiri). Samo vodi racuna da se pridrzavas uputstva zubara / hirurga (meni su svi leteli napolje konvencionalnim vadjenjem, tako da ne znam kako je kad seckaju, zasivaju...) - to jest, popij lekove koje ti kazu (a u mom slucaju to su bili brufen od 500 plus neki antibiotik) i menjaj hladne obloge dva do tri sata nakon vadjenja. Ako te mori glad, probaj moj recept: pavlaka i jogurt smuckani, pa srk na slamcicu.

Nego, taj nimulid (istripovala sam da se prica o nimbutalu - praistorijska US piluluca za smirenje) - jel' moguce da pomaze kod migrene? One prave pravcijate, a ne povremenih napada glavobolje? Nisam se mnogo udubljivala u materiju, jer me muci od nedavno, ali znam da su me stalno trovali nekakvom pricom po kojoj je navodno migrena neizleciva, i ja sam u svojoj nezainteresovanosti bila sklona da poverujem u to unsure.gif

Next Q: pored glavobolje, kakvi su efekti kod ukocenosti (neko vec pitao, ali nije zgoreg ponoviti, jer ne videh odgovor). Jel' parira diklofenu? Jel' ga ima u vidu krema?

#35 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 24 May 2007 - 21:25

Za migrenu ne znam, kao sto rekoh nemam takvih problema, ali onaj najpodmukliji bol zuba kad ti ne trne samo vilica nego ti pucaju i slepoocnice - satire u korenu. Mislim nije ono da ga ublazi - ubije ga totalno.

Inace postoji Nimulid i u vidu kreme, i kako sam cuo od ljudi koji ga koriste, deluje itekako povoljno kod raznoraznih iscasenja a narocito kod bola u ledjima. Ako su lagali mene, i ja lazem vas.

Edited by incognito, 24 May 2007 - 21:25.


#36 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 24 May 2007 - 21:31

pa ako je glavobolja u migreni umerene jacine (u odnosu na najjace migrenozne napade), a ostatak simptoma ili ne postoji ili su slabijeg intenziteta, onda je nimulid ok. pricam samo na osnovu iskustva.

+edit: zgodno je da pojedes nesto, i da legnes u zamracenu prostoriju. tj. meni to pomaze, da li je univerzalija, predstavu nemam.

Edited by spava mi se, 24 May 2007 - 21:37.


#37 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 24 May 2007 - 21:37

najzad otkriste nimulid, hahahah! indijska farmaceutska industrija je inace vrhunska, ali su spreceni da se probiju na svetsko trziste dry.gif ja, inace, gutam ta sranja samo kad sam u agoniji, sto je jako retko. kao daleko najefikasniji se pokazao "jugoremedijin" (ne znam ciji je originalno) turganil. kao antireumatik, jasno je da je najefikasniji u suzbijanju bola. sve jace od toga je pod kontrolisanim izdavanjem wink.gif sme da se pije dve tablete dnevno, znaci na 12 h po jedna. za sve sto nije reumatski bol, dovoljna je najvise 1 tableta, mada uvek prvo treba pokusati sa pola, pa progutati i drugu polovicu ako je nedovoljno.
eto preporuke, pa javite kakvo vam je iskustvo rolleyes.gif

edit: t

edit 2: kosta oko 200 kinti, 20 tbl X 300 mg tiaprofenske kiseline

Edited by Zlica od Opaka, 24 May 2007 - 21:42.


#38 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 25 May 2007 - 06:52

QUOTE(apotekarica @ 24 May 2007, 22:10) <{POST_SNAPBACK}>
Nemas razloga: dace ti toliko anestezije, da ce te sama intervencija manje boleti od neke druge 'obicnije' intervencije (ovo govori iskustvo: izvadila sva cetiri). Samo vodi racuna da se pridrzavas uputstva zubara / hirurga (meni su svi leteli napolje konvencionalnim vadjenjem, tako da ne znam kako je kad seckaju, zasivaju...) - to jest, popij lekove koje ti kazu (a u mom slucaju to su bili brufen od 500 plus neki antibiotik) i menjaj hladne obloge dva do tri sata nakon vadjenja. Ako te mori glad, probaj moj recept: pavlaka i jogurt smuckani, pa srk na slamcicu.

Nego, taj nimulid (istripovala sam da se prica o nimbutalu - praistorijska US piluluca za smirenje) - jel' moguce da pomaze kod migrene? One prave pravcijate, a ne povremenih napada glavobolje? Nisam se mnogo udubljivala u materiju, jer me muci od nedavno, ali znam da su me stalno trovali nekakvom pricom po kojoj je navodno migrena neizleciva, i ja sam u svojoj nezainteresovanosti bila sklona da poverujem u to unsure.gif

Next Q: pored glavobolje, kakvi su efekti kod ukocenosti (neko vec pitao, ali nije zgoreg ponoviti, jer ne videh odgovor). Jel' parira diklofenu? Jel' ga ima u vidu krema?

Pa migrena i jeste neizlečiva, a nimesulid funkcioniše kod migrene, jako dobro.

Inače, nimesulid sulfat, je kao i diclofene u grupi NSAID(non-steroidal anti-inflamatory drugs), što mu je primarno dejstvo. Analgetsko dejstvo mu je sekundarno, i najbolji je protiv reumatskih bolova, bolova u ledjima, kao i bolova usled dismenoreje.

Mada, kod ukočenosti, meni lično su bolje Voltaren inekcije, ili nešto na bazi ibuprofena.

#39 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 25 May 2007 - 07:20

QUOTE(Tresko @ 25 May 2007, 07:52) <{POST_SNAPBACK}>
Pa migrena i jeste neizlečiva, a nimesulid funkcioniše kod migrene, jako dobro.

Inače, nimesulid sulfat, je kao i diclofene u grupi NSAID(non-steroidal anti-inflamatory drugs), što mu je primarno dejstvo. Analgetsko dejstvo mu je sekundarno, i najbolji je protiv reumatskih bolova, bolova u ledjima, kao i bolova usled dismenoreje.

Mada, kod ukočenosti, meni lično su bolje Voltaren inekcije, ili nešto na bazi ibuprofena.


A ja slupah silne pare na akupunkuru (doduse, nije da mi nije pomogla - cirkulacija nikad bolja, samo sto je to trebalo da bude usputni, a ne glavni efekat)

#40 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 25 May 2007 - 07:54

E sad nešto za sve one koje muči glavobolja a skloni su lekićima. Moj kolega krenu na redovni godišnji lekarski pregled u firmi i utvrdiše mu trocifrene transeminaze (ALT AST). Kažu jetra radi ko parna lokomotiva na jakoj uzbrdici a ne znaju zašto... Tu ti se on obrati meni kao propalom stručnjaku za alkoholne transeminaze i varanje na lekarskim pregledima.

Elem za varanje ćemo lako, rolleyes.gif kažem ja njemu, ali daj da vidimo zašto se tvoja jetra toliko pati... dry.gif

I tako krenusmo redom... Seks, droga, alkohol, virusne i bakterijske infekcije, trovanja kojekakvom spoljnom hemijom...

I ništa...

Dečko, ko devojčica. Fin, nit pije, nit puši, niti se druži sa hemijskim sredstvima... unsure.gif A nije ni promiskuitetan... innocent.gif

Nije bolovao, ne šmrče, ostatak krvne slike dobar-nema zapaljenskih procesa... Ma ništa. Čist ko suza...

Ali ne lezi vraže, u zlo doba on se seti i reče:-Znaš ja patim od glavobolja i često uzmem 1 kofetinčić. A u poslednje vreme ja odmah ujutru (svako jutro blink.gif ), uzmem po jedan kofetinčić da me ne bi preko dana bolela glava... ph34r.gif

I tako kofetinčić po kofetinčić i eto trocifrenih transeminaza. Da ne bi redovnog godišnjeg pregleda i da se ova terapija produžila nekoliko narednih godina, eto ciroze jetre. sad.gif

A dečko fin, dobar i bez poroka... Pa ti vidi. Naravno posle par nedelja apstinencije od kofetinčića krvna slika i transeminaze su se vratile u normalnu meru i jetra vratila na normalni poprečni presek.

Znači, oprezno sa lekovima protiv glavobolje. Odnosno oprez sa bilo čim što se uzima na dnevnoj bazi! innocent.gif

#41 Cosmogroove

Cosmogroove
  • Members
  • 265 posts

Posted 25 May 2007 - 08:18

zene a i vi mushki, moram se ponoviti
migrena se na duze staze leci magnezijumom
dakle 250mg/dan pre jela
nikako shumeci / preporuka - od Natural Wealth-a, chist Mg /
thumbsup.gif

#42 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 25 May 2007 - 09:38

QUOTE(dare... @ 25 May 2007, 08:54) <{POST_SNAPBACK}>
Ali ne lezi vraže, u zlo doba on se seti i reče:-Znaš ja patim od glavobolja i često uzmem 1 kofetinčić. A u poslednje vreme ja odmah ujutru (svako jutro blink.gif ), uzmem po jedan kofetinčić da me ne bi preko dana bolela glava... ph34r.gif

I tako kofetinčić po kofetinčić i eto trocifrenih transeminaza. Da ne bi redovnog godišnjeg pregleda i da se ova terapija produžila nekoliko narednih godina, eto ciroze jetre. sad.gif


The thing is - tesko odoleti kad se jednom 'navuces'. Mislim svi mi sanjamo o zivotu bez bola, i kad otkrijes magicnu formulu koja deluje na tebe cim se jave i manje naznake bola ti lepo popijes lekic i miran si... A onda to krene u prevenciju - bolje da popijem sad nego da me <nesto> zaboli 5 minuta pre konferencije/prezentacije/sastanka/whatever... A svaki lekic ima side effekte koji kad pocnu da se taloze godinama mogu itekako da izazovu ozbiljne probleme...

Spoiler! --Click here to view--


#43 olivapopajevic

olivapopajevic
  • Members
  • 134 posts

Posted 25 May 2007 - 10:47

Ja se vratih sa operejšna. Bila je tu i seckanja reckanja i zašivanja, ali činjenica da nije ništa bolelo. Sad popušta anestezija, pa da vidimo...Doktorka mi je rekla da uzmem kafetin, pa ako to ne pomogne, prelazim na hindu medicinu.

Za migrenu pomaže homeoptaija, probala moja sestra i radi...

#44 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 25 May 2007 - 13:00

QUOTE(dare... @ 25 May 2007, 08:54) <{POST_SNAPBACK}>
. A u poslednje vreme ja odmah ujutru (svako jutro blink.gif ), uzmem po jedan kofetinčić da me ne bi preko dana bolela glava... ph34r.gif


Znači, oprezno sa lekovima protiv glavobolje. Odnosno oprez sa bilo čim što se uzima na dnevnoj bazi! innocent.gif



QUOTE(incognito @ 25 May 2007, 10:38) <{POST_SNAPBACK}>
The thing is - tesko odoleti kad se jednom 'navuces'.

Mozda tripujem al' mislim da mi je i granica osetljivosti na bol dosta spala a da bih sad imao problem da izadjem na kraj sa bolescu kad bi me uhvatila ozbiljnija prehlada, bez da se nakljukam vitaminom C i odredjenim antipirueticima. Ranije sam se sa time mnogo bolje nosio sam od sebe...


upravo. kad uzimanje painkilera postane hronichno, organizam prestaje sam da se bori (ima medicinski izraz za to al ne mrem se setiti sad) i bukvalno se ponasha prema bolu kao oslabljen imuni sistem prema virusu; ne uklanja ga nikad.
tolerancija za bol se smanjuje shto smo cheshce na analgeticima umesto treninga organizma.

ovde ljudi toliko prichaju o bolu da mi je to prosto neverovatno. kontam da je vecina nas retko kad u prilici da trpi zaista gadne bolove tipa iskidanih ligamenata, smaknute patele, migrene itede, a opet ispade da svi piju tablete svaki put kad neshto imalo zaboli.
moj jedini susret s lekovima je Diklofenhak tijekom periode, i to ne zato shto ne mogu da trpim bol per se vec zato shto dostize takve razmere da ne mogu ni jednu misao da sklopim i redovno povracam ako nisam udrogirana.
s druge strane, Diklofenak je zajeban jer te nachini grogi u momentu. imam utisak da mi pritisak padne na 80-40, ne mogu nishta da radim, i spavam koliko god mogu.
kad sam krenula da ga pijem (shto je bilo revelation spram dotadashnje konzumacije Brufena) jedna pilula (dakle 1 Rapten K pilula) je imala dejstvo 24h. sad sam dogurala do 3 ili 4 pilule dnevno (zavisi koliko je gadno) prvi i drugi dan.
fak it, there's a price, but I pay it gladly biggrin.gif

za sve ostalo kontam da je zajebano piti lekove ko da su praline; analgetici za glavobolje koje nisu migrene i koje prolaze same od sebe ako im dash lufta, aspirin za upale mishica, tona shumecih shpecija za gatrichne probleme itd.

#45 olivapopajevic

olivapopajevic
  • Members
  • 134 posts

Posted 25 May 2007 - 18:30

U ovom pređašnjem izgleda da ima istine...Evo, na primer, ja uvek trpim bol i uzmem pola kafetina jednom u 4 godine.

I eto, danas kad me je popustila anestezija, počelo je baš da me boli. Ali stvarno, baš, baš. Tad sam popila sam jedan kafetin i posle 15 minuta je potpuno prestalo i posle jedno 4,5 sati počelo je kao malo da me bolucka. A pritom su mi vršili vodoinstalaterske radove po vilici.