Jump to content


Photo

Vrh sveta


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
49 replies to this topic

#31 leader

leader
  • Members
  • 203 posts

Posted 23 May 2007 - 18:06

QUOTE(melankolic @ 22 May 2007, 23:00) <{POST_SNAPBACK}>
provincijalci

How about -local patriots?

#32 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 23 May 2007 - 19:50

QUOTE(thermal bug @ 23 May 2007, 17:25) <{POST_SNAPBACK}>
aaa, to si ti rolleyes.gif
zaboravila sam te. sori wink.gif

sta te je sputavalo da u srbiji u odlichno opremljenim laboratorijama uspesh da publikujesh? (ne kazem, svashta raste ovde i isprechava se mladom choveku) i sto bre nisi opomeno te hemichare da se ne bave sintezom derivata dok si bio tu... a sa te pozicije i opshta preporuka, dodji, placaj porez i vidi sta se radi sa novcem poreskih obveznika. to je najjednostavije, sve ostalo je prazna pricha...

ne mozesh vishe da zamolish ministarstvo da ti kupi. morash da napravish projekat. u vreme kad se raspisuje konkurs, ko da cesh da snimash film. i onda da ih ubedish da je to mnogo dobar projekat (recimo pomocu 2 nezavisne strane recenzije). a onda i da upoznash ministarske prijatelje. da lobirash dok ne pobelish, jer nezavisne recenzije ovde vrede ko malo pasulja, nekuvanog. i onda ti se mozda posreci. to je put.

e, da: mozesh i da konkurishesh kod evrope, pa da ti oni kupe. uspelo nekima, ja videla. al isto projekat mora da bude zver. proshle godine (ili pre 2) evropa davala 10 projekata za opremu iz fizike za region. 6 dobila srbija. kakve budale, bash smo ih preveslali, i to za njihove pare rolleyes.gif

istina, u srbiji su mnoge mashine zakljuchane, a delovi posejani po kucama, za svaki sluchaj, da ne bi nekom palo na pamet ph34r.gif
treba da se promeni josh jedna generacija, da bi zakljuchane mashine ostarile dovoljno rolleyes.gif

a ti, razumem, zelish da se svi bave genetikom ili vec nechim. i ja bi vas sve saterala u material science, al mi argumenti nisu neki. btw. nisu ni tvoji...
a sama priroda savremene nauke, usitnjavanje i parcelisanje, doprineli su da nauchnik ne bude zvezda. a neke trece okolnosti su doprinele da bude fudbaler. bojim se da je to planetarno. lakshe je gledati utakmicu nego bistriti nature & science. i ja mislim da je to prirodno...

ybt. popeli se ljudi na planinu. super! nego je kod nas vazda panika, mi moramo da se popnemo na planinu, da natpevamo ostale, osvojimo zlatnu medalju odma i nikako da osvojimo neku nobelovu nagradu (ivo andric se, je li, ne rachuna, ne znam dal je znao da sabira razlomke laugh.gif ). za ovakvu velichinu od naroda stvarno skandal. jednom, kad nadjemo svoje mesto u koordinatnom sistemu yebenog univerzuma, valjda cemo prestati da trazimo dlake dry.gif
edit: sori ako si tu, a ne tamo. ostavljash utisak kao da si tamo smile.gif

Ono sto mi mozda najvise nedostaje na zapadu to je srpski humor.
U pravu si da nemam bas neke argumente a i zivaca da bih nesto menjao.
Ovo je ipak politika za decu... wink.gif

#33 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 24 May 2007 - 10:06

QUOTE(Topgun33 @ 22 May 2007, 21:20) <{POST_SNAPBACK}>
Samo mi objasni po kom osnovu ti dovodiš u vezu planinarenje sa zločinima...Mislim još malo pa će mi zamerati što jedem Nutelu a da pritom ne klečim na kolenima i mislim na zločine.

Planinarenje nema veze sa bilo cijim uspehom, niti koga to ovde, iskreno, zanima, kao sto vecinu patriJota ne zanima ni tenis (do juce nisu znali ni pravila a sada, kao, znaju do detalja s kim su igrali Djokovic, Jankovicka...; veruj mi, naslusao sam se prica o tome od ovdasnjih teniskih "eksperata" toliko da ih izbegavam ("ekpserte" a i tenis) na kilometre), vaterpolo, pljuvanje u dalj, bacanje kamena s ramena i sl. vec im je bitno da idu "u boj" (kao sto zapocinje svaki susret fudbalske reprezentacije Srbije u Beogradu) i da iz njega (boja) izadju kao pobednici, kad su vec u svim civilizacijskim tekovinama potpuni luzeri. Evrovizija je tek posebna prica. Treba li da te podsetim kakve su bile reakcije ovdasnje ("strucne") patriJotske javnosti kada je Bebi Dol osvojila, onomad, 1 (recima: jedan) poen na pesmi Evrovizije sa pesmom "Brazil"?
Nego kako ide Nutela uz vest da je Bulevar Zorana Djindjica oblepljen plakatima ratnog zlocinca?

#34 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 24 May 2007 - 10:08

QUOTE(leader @ 23 May 2007, 17:06) <{POST_SNAPBACK}>
How about -local patriots?

How about- war criminals?

#35 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 24 May 2007 - 10:38

QUOTE(revolucionar @ 23 May 2007, 20:50) <{POST_SNAPBACK}>
Ono sto mi mozda najvise nedostaje na zapadu to je srpski humor.
U pravu si da nemam bas neke argumente a i zivaca da bih nesto menjao.
Ovo je ipak politika za decu... wink.gif
e pa nishta. chuvajte onda zivce, mi ce opravimo ovo ovde, evo josh malo, pa se vracajte, poshto ima da ispropadamo 1/1 na tom revolucionarnom putu... laugh.gif

btw. zamisli da objavljenog u nature/science (i inache se pominje kao "da objavim u science, pa kompjuter o chiviluk" wink.gif) dochekuje 500k ljudi ispred skupshtine grada (ne znam samo odakle bi se vratio/la, valjda iz tog sajensa unsure.gif ) i slikava ga kurir za naslovne strane. a ako je zenskic - onda bazar laugh.gif

fikshn druze biggrin.gif

#36 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 24 May 2007 - 10:54

QUOTE(thermal bug @ 24 May 2007, 09:38) <{POST_SNAPBACK}>
btw. zamisli da objavljenog u nature/science (i inache se pominje kao "da objavim u science, pa kompjuter o chiviluk" wink.gif) dochekuje 500k ljudi ispred skupshtine grada (ne znam samo odakle bi se vratio/la, valjda iz tog sajensa unsure.gif ) i slikava ga kurir za naslovne strane. a ako je zenskic - onda bazar laugh.gif

fikshn druze biggrin.gif

Dovoljno je da "pobednici" prodju kroz neku ulicu, za to namenjenu, i da se vise zavrsi s tom tradicijom slobistickih doceka.

#37 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 24 May 2007 - 10:57

Koliko priča a veze s temom nikakve rolleyes.gif

Ni taj Everest nije više ko nekad ali pohvalno je to da su se našli ljudi koji su voljni da se odreknu nekih stvari koje su si mogli priuštiti a oni su odabrali nešto što im pričinjava radost i zadovoljstvo - malo li je na ovu krizu ?
Pogotovo ako se uzme u obzir da su mnogi ovako završili na Everestu:


Inače fotka je sa stranica National Geographic-a

Edited by st.anger, 24 May 2007 - 13:22.


#38 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 24 May 2007 - 13:48

QUOTE(thermal bug @ 24 May 2007, 11:38) <{POST_SNAPBACK}>
e pa nishta. chuvajte onda zivce, mi ce opravimo ovo ovde, evo josh malo, pa se vracajte, poshto ima da ispropadamo 1/1 na tom revolucionarnom putu... laugh.gif

btw. zamisli da objavljenog u nature/science (i inache se pominje kao "da objavim u science, pa kompjuter o chiviluk" wink.gif ) dochekuje 500k ljudi ispred skupshtine grada (ne znam samo odakle bi se vratio/la, valjda iz tog sajensa unsure.gif ) i slikava ga kurir za naslovne strane. a ako je zenskic - onda bazar laugh.gif

fikshn druze biggrin.gif


Čak i da neko dobije nobelovu nagradu, biće na naslovnim stranicama dan ili dva, dok ga ne potisnu interesantnije i poučnije teme, kao feljton u 12 nastavaka o tome koje uloške koriste učesnice Velikog Brata i senzacionalno rešenje višegodišnje misterije: da li Dejvid Bekem brije jajca ili ih depilira...



Ovde već nedelju dana gorila Bokito ne silazi sa naslovnih strana (prošlog petka je zbrisao iz kaveza, uspavali ga pa ga vratili u kavez). I danas je bio u centru pažnjke. Kada je Gerard 't Hooft dobio Nobelovu nagradu, o njemu su pisali valjda samo tog dana, a sad je već i zaboravljen.

Bio neki TV šou pre par godina, kao, birajmo najvećeg Holanđanina svih vremena, glasalo se iz nedelje u nedelju --- fudbaler Krojf je bio na vrhu liste od prvog dana do finala (završio šesti).

Od 18 nobelovaca, nikog se nisu setili (fizika:9 hemija:3 medicina:3 ekonomija:2 mir:1)



Dostignuća nauke se uzimaju zdravo za gotovo, rad i istraživanje nemaju ničeg spektakularnog. Kad se Britni ošiša do glave, pa to je vest. A ne tamo neke ekstrasolarne planete. smile.gif

Edited by Yossarian, 24 May 2007 - 13:49.


#39 brax

brax
  • Members
  • 543 posts

Posted 24 May 2007 - 17:18

QUOTE(revolucionar @ 21 May 2007, 18:28) <{POST_SNAPBACK}>
Vise cenim tog autora koji je objavio nesto u tom casopisu nego osvajace nekakvih vrhova. Drugo, zasto bi samo sportisti bili na udarnim vestima ? Pod uslovom ako treba da biram u zivotu sta mi se vise svidja - fizicka izdrzljivost ili intelektualna sposobnost"; uvek sam za ovo drugo...


Prvo, nije lako osvojiti neki vrh. Licno, popela sam se jednom na Cigotu, da ne kazem da sam osvojila taj vrh, i dusu sam svoju ispustila. A to je, realno, maciji kasalj u odnosu na Vrh sveta.
Drugo, neko je cestitao momcima a tu je bila i jedna djevojka. To da se posebno primeti.
Trece, ja sam ti onaj prosti Srbenda, meni je vazno da Srbi negde, osvajaju neke vrhove i prva mesta pa makar i u bocanju ili pljuvanju u dalj. Sta da radim, to je jace od mene. ( da se razumemo, mislim na stvari koje bacaju malo pozitivnog svetla na Srbe i Srbiju ).

#40 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 24 May 2007 - 17:44

Uf, umalo da zaboravim, alpinisti zaslužuju samo čestitke!
Pa nije to mačji kašalj.



I slažem se, svaka pobeda je slatka i svaka dobra vest je dobrodošla.

Edited by Yossarian, 24 May 2007 - 17:45.


#41 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 25 May 2007 - 18:46

QUOTE(melankolic @ 24 May 2007, 11:06) <{POST_SNAPBACK}>
Planinarenje nema veze sa bilo cijim uspehom, niti koga to ovde, iskreno, zanima, kao sto vecinu patriJota ne zanima ni tenis (do juce nisu znali ni pravila a sada, kao, znaju do detalja s kim su igrali Djokovic, Jankovicka...; veruj mi, naslusao sam se prica o tome od ovdasnjih teniskih "eksperata" toliko da ih izbegavam ("ekpserte" a i tenis) na kilometre), vaterpolo, pljuvanje u dalj, bacanje kamena s ramena i sl. vec im je bitno da idu "u boj" (kao sto zapocinje svaki susret fudbalske reprezentacije Srbije u Beogradu) i da iz njega (boja) izadju kao pobednici, kad su vec u svim civilizacijskim tekovinama potpuni luzeri. Evrovizija je tek posebna prica. Treba li da te podsetim kakve su bile reakcije ovdasnje ("strucne") patriJotske javnosti kada je Bebi Dol osvojila, onomad, 1 (recima: jedan) poen na pesmi Evrovizije sa pesmom "Brazil"?
Nego kako ide Nutela uz vest da je Bulevar Zorana Djindjica oblepljen plakatima ratnog zlocinca?


Pa šta je sad loše u tome što su naši teniseri uspešni i što je to dobra reklama za ovaj sport u našoj zemlji?

#42 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 25 May 2007 - 19:32

QUOTE(Topgun33 @ 25 May 2007, 17:46) <{POST_SNAPBACK}>
Pa šta je sad loše u tome što su naši teniseri uspešni i što je to dobra reklama za ovaj sport u našoj zemlji?

Nema nista lose u njihovom uspehu nego je licemerno da se tim ponose oni (kao i za sve uspehe pojedinaca u ovom drustvu) koji su najmanje zasluzni za to, stavise oni koji su sve vrednosti proterali odavde.

#43 Lord Henry

Lord Henry
  • Members
  • 498 posts

Posted 25 May 2007 - 19:56

QUOTE(melankolic @ 25 May 2007, 20:32) <{POST_SNAPBACK}>
Nema nista lose u njihovom uspehu nego je licemerno da se tim ponose oni (kao i za sve uspehe pojedinaca u ovom drustvu) koji su najmanje zasluzni za to, stavise oni koji su sve vrednosti proterali odavde.

ocigledno da nisu. sam sebe demantujesh. zaboravio si kombinaciju : dve plave i tri crvene ujutro i obrnuto uvece. previshe smarash sa svojim hejtom. idi igraj sah sam sa sobom.

#44 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 25 May 2007 - 21:11

QUOTE(Lord Henry @ 25 May 2007, 18:56) <{POST_SNAPBACK}>
ocigledno da nisu. sam sebe demantujesh. zaboravio si kombinaciju : dve plave i tri crvene ujutro i obrnuto uvece. previshe smarash sa svojim hejtom. idi igraj sah sam sa sobom.

Ne demantujem sebe uopste, da si procitao pazljivije sta mislim o "ekspertima za uspesne", znao bi o cemu pricam. To sto te drma patriJotska groznica u svakom postu upucenom meni, problem je tvojih zivaca. Mnogo su kratki, ne valja ti to.

#45 Lord Henry

Lord Henry
  • Members
  • 498 posts

Posted 25 May 2007 - 21:26

QUOTE(melankolic @ 25 May 2007, 22:11) <{POST_SNAPBACK}>
Ne demantujem sebe uopste, da si procitao pazljivije sta mislim o "ekspertima za uspesne", znao bi o cemu pricam. To sto te drma patriJotska groznica u svakom postu upucenom meni, problem je tvojih zivaca. Mnogo su kratki, ne valja ti to.