Jump to content


Photo

Vrh sveta


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
49 replies to this topic

#16 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 22 May 2007 - 18:29

QUOTE(thermal bug @ 22 May 2007, 16:59) <{POST_SNAPBACK}>
a sta ti u stvari hocesh?

ja hocu da znam na sta se trosi novac od poreznika.

#17 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 22 May 2007 - 18:57

Čestitke alpinistima na uspiješnoj expediciji, pratio sam detalje o expediciji na netu još kad su im počele pripreme - bravo za njih smile.gif

#18 nestasna ameba

nestasna ameba
  • Members
  • 82 posts

Posted 22 May 2007 - 19:23

QUOTE(revolucionar @ 22 May 2007, 19:29) <{POST_SNAPBACK}>
ja hocu da znam na sta se trosi novac od poreznika.

to je bar lako - na foteljaške plate i hirove!!!

#19 foot-in-mouth

foot-in-mouth
  • Members
  • 32 posts

Posted 22 May 2007 - 20:03

QUOTE(revolucionar @ 22 May 2007, 16:53) <{POST_SNAPBACK}>
...medjutim, ne preteruj kad kazes da ima i dobre naucnike ali se o tome ne pise. To nije istina. Verovatno ih ima ali ne u Srbiji. Nasi naucnici i profesori na fakultetima su u rangu tehnicara na zapadu. Pod uslovom ako sportisti, na svetskom nivou, mogu da budu kompetitivni, cini mi se, doslo je vreme da i pametni budu na tom nivou i da se dokazu. Na kraju, pogledaj komentare svi su izuzetno pametni... Situaciju u Srbiji sigurno nece promeniti dobri sportisti...



Pa ni ovde se ne razglaba premnogo o naucnicima. Ja trenutno radim na faksu, i naravno, znam gomilu stvarno genijalnih ljudi, ali face za koje je vecina Britanaca cula su:

Sir, pardon, Baron Robert Winston: " an expert in human fertility...Winston is well-known for presenting many BBC television series, including Superhuman, The Secret Life of Twins, Child of Our Time, "Human Instinct", Walking with Cavemen and the BAFTA award-winner The Human Body"...etc etc...

Stephen Hawking: teoretski fizicar, al' je napis'o knjigu koju su svi kupili i gotovo niko nije procitao, a jos ima MND pa prica preko kompjutera sa sve americkim naglaskom...

Ne znam, mozda je vazno da , umesto zemlje koja je doskora bila u ratu, Srbija bude vidjena kao mala zemlja u kojoj zivi narod koji sanja, i nada se, i peva, i pentra se na planincuge... Bas kao i svi ostali.

Zato mislim da treba cestitati nasim alpinistima.

#20 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 22 May 2007 - 21:09

QUOTE(foot-in-mouth @ 22 May 2007, 20:03) <{POST_SNAPBACK}>
Ne znam, mozda je vazno da , umesto zemlje koja je doskora bila u ratu, Srbija bude vidjena kao mala zemlja u kojoj zivi narod koji sanja, i nada se, i peva, i pentra se na planincuge... Bas kao i svi ostali.

Lepo zvuci ovo sto si rekao ali i sam znas da je Srbija uvek imala dobre sportiste cak i za vreme rata.
Naravno da je za pohvalu ova alpinisticka akcija, medjutim, veruj da me je vise obradovala vest kad sam procitao ko je postao ministar za telekomunikacije... Proanaliziraj situaciju u Srbiji i pogledaj ko ima odgovorne funkcije i ko upravlja zemljom. U normalnim zemljama to sigurno nije moguce... Lepo je sanjati, pevati i pentrati se na planincuge ali je jos bolje raditi pametno i imati interesantne projekte...
Mozda Britanci ne znaju za te interesantne face na faksu ali ne moj mi reci da za njih nisu culi naucnici iz drugih zemalja...

#21 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 22 May 2007 - 21:40

Ovde ne možeš reći ništa pozitivno a da svi ostali ne dreknu zajedno u glas kako u ovoj zemlji nešto smrdi.

#22 foot-in-mouth

foot-in-mouth
  • Members
  • 32 posts

Posted 22 May 2007 - 21:47

QUOTE(revolucionar @ 22 May 2007, 16:53) <{POST_SNAPBACK}>
Razumem ljude da su puni mrznje i shvatam njihove reakcije na moj komentar. Posto si izgleda razumeo sta sam hteo da kazem odgovoricu ti sta ja zaista mislim o svemu tome. Naravno da Srbija ima izuzetne sportiste (mozda i muzicare...), medjutim, ne preteruj kad kazes da ima i dobre naucnike ali se o tome ne pise. To nije istina. Verovatno ih ima ali ne u Srbiji. Nasi naucnici i profesori na fakultetima su u rangu tehnicara na zapadu. Pod uslovom ako sportisti, na svetskom nivou, mogu da budu kompetitivni, cini mi se, doslo je vreme da i pametni budu na tom nivou i da se dokazu. Na kraju, pogledaj komentare svi su izuzetno pametni... Situaciju u Srbiji sigurno nece promeniti dobri sportisti...


Ahem...rek-la blush.gif

Samo sam htela da kazem da se svakoj, cak i najmanjoj pobedi treba radovati.

#23 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 22 May 2007 - 21:55

QUOTE(Lord Henry @ 22 May 2007, 13:50) <{POST_SNAPBACK}>
to ti je u glavi kad se rukujesh sa prijateljima? huh.gif

Cekam da prodje ovo vase ludilo pa cu onda da se druzim.

#24 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 22 May 2007 - 22:00

QUOTE(Topgun33 @ 22 May 2007, 20:40) <{POST_SNAPBACK}>
Ovde ne možeš reći ništa pozitivno a da svi ostali ne dreknu zajedno u glas kako u ovoj zemlji nešto smrdi.

Sta ti vidis pozitivno u cinjenici da ovde ljudi ili okrecu glavu ili podrzavaju zlocin a vrh radosti im neko kitch takmicenje?
Veciti luzeri i provincijalci, zato i satiru svaku uspesnost i kosmopolitizam.

#25 foot-in-mouth

foot-in-mouth
  • Members
  • 32 posts

Posted 22 May 2007 - 22:00

I sto se tice dobrih naucnika, u pravu si, ne cuje se puno, mada ja nalazim dosta clanaka.

Za istrazivanje je potreban novac, koji obezbedjuju dobrotvorne organizacije, velike kompanije itd, a da bi ti dali novac, treba ti dobra laboratorija, dobri strucnjaci (sto se meri brojem izdatih clanaka i nivoom zurnala u kojima su se nasli). Nauka jeste jako skupa.

U svakom slucaju, on a more positive note, ja srecem nas svet na konferencijama, i veliki broj (sad vec uvazenih naucnika) planira da se vrati i "vrati nesto zemlji koja im je dala takvo divno obrazovanje" (vo vremija ona, doduse).

#26 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 22 May 2007 - 22:20

QUOTE(melankolic @ 22 May 2007, 23:00) <{POST_SNAPBACK}>
Sta ti vidis pozitivno u cinjenici da ovde ljudi ili okrecu glavu ili podrzavaju zlocin a vrh radosti im neko kitch takmicenje?
Veciti luzeri i provincijalci, zato i satiru svaku uspesnost i kosmopolitizam.


Samo mi objasni po kom osnovu ti dovodiš u vezu planinarenje sa zločinima...Mislim još malo pa će mi zamerati što jedem Nutelu a da pritom ne klečim na kolenima i mislim na zločine.

#27 bost

bost
  • Members
  • 223 posts

Posted 22 May 2007 - 22:38

QUOTE(Topgun33 @ 22 May 2007, 23:20) <{POST_SNAPBACK}>
Samo mi objasni po kom osnovu ti dovodiš u vezu planinarenje sa zločinima...Mislim još malo pa će mi zamerati što jedem Nutelu a da pritom ne klečim na kolenima i mislim na zločine.


Jedes Nutelu a ne klecis na kolenima i ne mislis na zlocine? I pritom ne znas na sta idu pare poreskih obveznika? I ne znas da nabrojis dva nasa naucnika? A radujes se nekim tamo pobedama na Evrovizijama, osvajanjima najvisih vrhova i sta ti ja znam cemu sve ne!?!?!

Mis`sim ko je bre ovde lud? Nisam sportista ali ce mi nedosanjani san ostati bas to OSVAJANJE najveceg vrha na svetu. Zasto? Zato sto bih sa te visine mogao da pljunem na sve licemere kojima je pozitivno negativno.

Mis`sim...... yucky.gif

Edit:
Daj malo te Nutele dry.gif

Edited by bost, 22 May 2007 - 22:39.


#28 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 23 May 2007 - 07:25

QUOTE(revolucionar @ 22 May 2007, 17:53) <{POST_SNAPBACK}>
Razumem ljude da su puni mrznje i shvatam njihove reakcije na moj komentar. Posto si izgleda razumeo sta sam hteo da kazem odgovoricu ti sta ja zaista mislim o svemu tome. Naravno da Srbija ima izuzetne sportiste (mozda i muzicare...), medjutim, ne preteruj kad kazes da ima i dobre naucnike ali se o tome ne pise. To nije istina. Verovatno ih ima ali ne u Srbiji. Nasi naucnici i profesori na fakultetima su u rangu tehnicara na zapadu. Pod uslovom ako sportisti, na svetskom nivou, mogu da budu kompetitivni, cini mi se, doslo je vreme da i pametni budu na tom nivou i da se dokazu. Na kraju, pogledaj komentare svi su izuzetno pametni... Situaciju u Srbiji sigurno nece promeniti dobri sportisti...

Ti ocigledno ne poznajes nijednog naseg naucnika. Nasi naucnici, moj buduci kum je jedan od briljantnih hemicara koji rade u neverovatno losim uslovima, a postizu odlicne rezultate, nemaju uslove kao na Zapadu, ali rezultati su im isti. Ako gledas samo sa intelektualne strane, tu smo egal, ako gledas materijalnu stranu tu smo drasticno losiji.
Genijalnost nema naciju, nauka nema naciju, cak ni sport ne bi trebalo da ima naciju...
Da je naslov HRVATI OSVOJILI SVET ti bi ignorisao vest zar ne?

#29 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 23 May 2007 - 17:03

QUOTE(Milosh76 @ 23 May 2007, 07:25) <{POST_SNAPBACK}>
Ti ocigledno ne poznajes nijednog naseg naucnika. Nasi naucnici, moj buduci kum je jedan od briljantnih hemicara koji rade u neverovatno losim uslovima, a postizu odlicne rezultate, nemaju uslove kao na Zapadu, ali rezultati su im isti. Ako gledas samo sa intelektualne strane, tu smo egal, ako gledas materijalnu stranu tu smo drasticno losiji.
Genijalnost nema naciju, nauka nema naciju, cak ni sport ne bi trebalo da ima naciju...
Da je naslov HRVATI OSVOJILI SVET ti bi ignorisao vest zar ne?

Ovo pricaj neupucenima.
U Srbiji instituti su opremljeni skoro na nivou zapadnih. Razlika je samo sto ih u Srbiji ima dosta malo za razliku od zapada. Na zapadu sam radio i u gore opremljenim laboratorijama nego onih u Srbiji i uspeo sam da publikujem u dobrim casopisima. Potpuno je neopravdano reci razlog je nedostatak novca. Postavi ti pitanje takvim naucnicima - sta vi to u Srbiji nemate da bi publikovali u dobrim casopisima. U redu, situacija nije ista kao na zapadu gde svaka laboratorija ima HPLC, NMR, GS-MS, LC-MS, konfokalni mikroskop.... Medjutim, u Srbiji sve te masine mogu da se nadju i da se uradi analiza. Razumem neke masine nisu dostupne kao sto je micro-array tehnika, medjutim, to ne sprecava da se radi nesto drugo i da se dobro publikuje. U 50 % radova koji se dnevno publikuju, tehnicki mogu da se realizuju u Srbiji. Drugo, cak i da nemaju neke masine to mogu naci na zapadu (preko saradnje). Kad kazes da su intelektualno egal, verovatno si hteo da me isprovociras, covece, samo 10% naucnika zna da napise rad na engleskom... Na kraju, pretpostavi da zaista nemaju neku masinu koja moze da im uradi nesto interesantno. Dacu primer LC-MS/MS za identifikaciju proteinske sekvence. U tom slucaju Institut moze da zamoli Ministarstvo za nauku da im to kupi. Sumnjam da je ministarstvo toliko nerazumno i da ce to odbiti.
PS: Cudi me da Slovenci nisu osvojili svet vec 20 puta.... Sto se tice poznavanja tih hemicara preporuci im da rade nesto pametnije od sinteze holesterolskih derivata...

#30 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 23 May 2007 - 17:25

QUOTE(revolucionar @ 23 May 2007, 18:03) <{POST_SNAPBACK}>
Ovo pricaj neupucenima.
U Srbiji instituti su opremljeni skoro na nivou zapadnih. Razlika je samo sto ih u Srbiji ima dosta malo za razliku od zapada. Na zapadu sam radio i u gore opremljenim laboratorijama nego onih u Srbiji i uspeo sam da publikujem u dobrim casopisima. Potpuno je neopravdano reci razlog je nedostatak novca. Postavi ti pitanje takvim naucnicima - sta vi to u Srbiji nemate da bi publikovali u dobrim casopisima. U redu, situacija nije ista kao na zapadu gde svaka laboratorija ima HPLC, NMR, GS-MS, LC-MS, konfokalni mikroskop.... Medjutim, u Srbiji sve te masine mogu da se nadju i da se uradi analiza. Razumem neke masine nisu dostupne kao sto je micro-array tehnika, medjutim, to ne sprecava da se radi nesto drugo i da se dobro publikuje. U 50 % radova koji se dnevno publikuju, tehnicki mogu da se realizuju u Srbiji. Drugo, cak i da nemaju neke masine to mogu naci na zapadu (preko saradnje). Kad kazes da su intelektualno egal, verovatno si hteo da me isprovociras, covece, samo 10% naucnika zna da napise rad na engleskom... Na kraju, pretpostavi da zaista nemaju neku masinu koja moze da im uradi nesto interesantno. Dacu primer LC-MS/MS za identifikaciju proteinske sekvence. U tom slucaju Institut moze da zamoli Ministarstvo za nauku da im to kupi. Sumnjam da je ministarstvo toliko nerazumno i da ce to odbiti.
PS: Cudi me da Slovenci nisu osvojili svet vec 20 puta.... Sto se tice poznavanja tih hemicara preporuci im da rade nesto pametnije od sinteze holesterolskih derivata...
aaa, to si ti rolleyes.gif
zaboravila sam te. sori wink.gif

sta te je sputavalo da u srbiji u odlichno opremljenim laboratorijama uspesh da publikujesh? (ne kazem, svashta raste ovde i isprechava se mladom choveku) i sto bre nisi opomeno te hemichare da se ne bave sintezom derivata dok si bio tu... a sa te pozicije i opshta preporuka, dodji, placaj porez i vidi sta se radi sa novcem poreskih obveznika. to je najjednostavije, sve ostalo je prazna pricha...

ne mozesh vishe da zamolish ministarstvo da ti kupi. morash da napravish projekat. u vreme kad se raspisuje konkurs, ko da cesh da snimash film. i onda da ih ubedish da je to mnogo dobar projekat (recimo pomocu 2 nezavisne strane recenzije). a onda i da upoznash ministarske prijatelje. da lobirash dok ne pobelish, jer nezavisne recenzije ovde vrede ko malo pasulja, nekuvanog. i onda ti se mozda posreci. to je put.

e, da: mozesh i da konkurishesh kod evrope, pa da ti oni kupe. uspelo nekima, ja videla. al isto projekat mora da bude zver. proshle godine (ili pre 2) evropa davala 10 projekata za opremu iz fizike za region. 6 dobila srbija. kakve budale, bash smo ih preveslali, i to za njihove pare rolleyes.gif

istina, u srbiji su mnoge mashine zakljuchane, a delovi posejani po kucama, za svaki sluchaj, da ne bi nekom palo na pamet ph34r.gif
treba da se promeni josh jedna generacija, da bi zakljuchane mashine ostarile dovoljno rolleyes.gif

a ti, razumem, zelish da se svi bave genetikom ili vec nechim. i ja bi vas sve saterala u material science, al mi argumenti nisu neki. btw. nisu ni tvoji...
a sama priroda savremene nauke, usitnjavanje i parcelisanje, doprineli su da nauchnik ne bude zvezda. a neke trece okolnosti su doprinele da bude fudbaler. bojim se da je to planetarno. lakshe je gledati utakmicu nego bistriti nature & science. i ja mislim da je to prirodno...

ybt. popeli se ljudi na planinu. super! nego je kod nas vazda panika, mi moramo da se popnemo na planinu, da natpevamo ostale, osvojimo zlatnu medalju odma i nikako da osvojimo neku nobelovu nagradu (ivo andric se, je li, ne rachuna, ne znam dal je znao da sabira razlomke laugh.gif ). za ovakvu velichinu od naroda stvarno skandal. jednom, kad nadjemo svoje mesto u koordinatnom sistemu yebenog univerzuma, valjda cemo prestati da trazimo dlake dry.gif


edit: sori ako si tu, a ne tamo. ostavljash utisak kao da si tamo smile.gif

Edited by thermal bug, 23 May 2007 - 18:03.