Jump to content


Photo

Nedoumice...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
112 replies to this topic

#31 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 21 May 2007 - 13:28

QUOTE(akilone @ 21 May 2007, 13:37) <{POST_SNAPBACK}>
Još jedna nedoumica: Imam kablovski internet ( mada to i nije bitno) kada pređem mišem preko ono dva mala monitora koji pokazuje konekciju piše mi Speed: 100.0 Mbs. Kada proverim na speedtest.net piše mi download 270 kbs, a upload 100. A kada skidam pesmu 10 kb/s. Ništa mi nije jasno blink.gif



He he, troluješ sopstveni topic. tongue.gif
Ovo je trebalo na "kompjutere, internet itd", tamo postoji topic "pitanja".

Al, svejedno.

kad mišem predeš preko onih malih monitora, Windows ti kaže da imaš eternet kartu koja radi optimalno i koja bi mogla da komunicira na 100 megabita u sekundi da joj ih neko ponudi. To mu izade skoro desetak megabajta korisne informacije u sekundi (1 bajt je 8 bita, ali dodaj i bitove za dodatne kontrole ispravnosti paketica, protokol i tako dalje).

Tvoj kablovski provajder ti daje vezu za koju placaš, a to je 270 kilobajta u sekundi kada primaš sa interneta na svoj kompjuter, i 100 kilobajata u sekundi kada ti šalješ na internet (ova razlika je uobičajena za kućne korisnike, jer oni ionako više primaju nego što šalju. Ovako je cena povoljnija)

Ovo je bila teorija. Brzina zavisi i od brzine kojom upload-uje onaj drugi kompjuter kompjuter sa koga tražiš podatke. Ako je on na nekom dial-upu ili ako je navala, dobiješ koliko taj kompjuter može da pošalje.

Edited by Yossarian, 21 May 2007 - 13:29.


#32 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 21 May 2007 - 13:39

QUOTE(brax @ 21 May 2007, 14:12) <{POST_SNAPBACK}>
Kako ribe u brzoj reci ne oteknu zajedno sa vodom?

Boldirano ne u smislu hematoma nego protoka.



odgovor je razočaravajuće prost --- plivaju protiv struje.

(A mogu i da se zavuku u neki mirniji rukavac ili zgodno mesto između stena gde je struja slabija, pa ne moraju da baš sve vreme plivaju punom snagom.)

#33 brax

brax
  • Members
  • 543 posts

Posted 21 May 2007 - 13:44

QUOTE(Yossarian @ 21 May 2007, 14:39) <{POST_SNAPBACK}>
odgovor je razočaravajuće prost --- plivaju protiv struje.

(A mogu i da se zavuku u neki mirniji rukavac ili zgodno mesto između stena gde je struja slabija, pa ne moraju da baš sve vreme plivaju punom snagom.)


Pa mogla sam i misliti da je prost. Ja uvek tako nesto lupim pa ostanem ziva. U svakom slucaju hvala.

#34 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 21 May 2007 - 14:06

QUOTE(brax @ 21 May 2007, 14:44) <{POST_SNAPBACK}>
Pa mogla sam i misliti da je prost. Ja uvek tako nesto lupim pa ostanem ziva. U svakom slucaju hvala.



Ma šta, po mom mišljenju zapravo ni ne postoje glupa pitanja.

Postoje samo nevaspitani i uobraženi sagovornici.

Osim toga, "glupo pitanje" i "kako samo možeš tako nešto da pitaš" su idealni izgovori kada onaj upitani zapravo nema pojma o odgovoru al' neće da prizna već se vadi napadom. dry.gif

#35 hooyadahoo

hooyadahoo
  • Members
  • 2,866 posts

Posted 21 May 2007 - 14:08

QUOTE(Yossarian @ 21 May 2007, 14:39) <{POST_SNAPBACK}>
odgovor je razočaravajuće prost --- plivaju protiv struje.

(A mogu i da se zavuku u neki mirniji rukavac ili zgodno mesto između stena gde je struja slabija, pa ne moraju da baš sve vreme plivaju punom snagom.)


manemoooooooooj
a sta kad spavaju? ha!
nego, kako je sad 14.46 kad je malo pre bilo 14.39?
i uopste, koji je smisao zivota? i da li su zene blize mesecu od coveka ili su blize radijatoru? da li emocionalna katarza moze da proistekne iz uzvracene ali ipak nesrecne iako ponekad strasne ljubavi? da li je moduce okrenuti smer entropije tokom sexualno-socijalnih experimenata? jel dj moze da ogluvi? jel bowie kresno dzegera? nu-jazz ili neo-soul? zasto macka ima 9 zivota i ako je to tako zasto se onda kaze da je radoznalost ubila macku, valjda bi trebalo da se kaze da je radoznalost ubila macku 9 puta, mislim posto svaku macku sve jedno na kraju uvek zgazi skanija? da li zakrivljenje prostora u blizinama crnih rupa ima uticaja na oblik polnih organa neustrasivih pilota usamljenih svemirskih brodova? da li dupe KM visi negde u luvru? jel bolji sead lipovaca ili rm tocak? odkud toliko mrznje na svetu pa i na forumu, zar ne bi trebalo svi da nosimo zajedno carape duginih boja i drzimo se za ruke tamo negde na perspici? jel bjork mentol il smo mi borg? i mentol? itd itd
vrlo sam nesrecan

#36 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 21 May 2007 - 14:13

QUOTE(hooyadahoo @ 21 May 2007, 15:08) <{POST_SNAPBACK}>
...

...

vrlo sam nesrecan


ph34r.gif






biggrin.gif

Al pitanja su me nasmejala, pogotovo ono o mačkama smile.gif

Edited by Yossarian, 21 May 2007 - 14:29.


#37 brax

brax
  • Members
  • 543 posts

Posted 21 May 2007 - 16:37

Evo jedne realne nedoumice. Nisam neka kuvarica i ne volim da kuvam. U stvari, ako ikako mogu da izbegnem...
Zato sam uvek u dilemi: da li da se drzim proverenih stvari, koje sam vec naucila ili da ponekad nacinim neki eksperiment?

#38 akilone

akilone
  • Members
  • 139 posts

Posted 21 May 2007 - 16:50

QUOTE(brax @ 21 May 2007, 17:37) <{POST_SNAPBACK}>
Evo jedne realne nedoumice. Nisam neka kuvarica i ne volim da kuvam. U stvari, ako ikako mogu da izbegnem...
Zato sam uvek u dilemi: da li da se drzim proverenih stvari, koje sam vec naucila ili da ponekad nacinim neki eksperiment?

Načini poneki eksperiment.

#39 brax

brax
  • Members
  • 543 posts

Posted 21 May 2007 - 22:09

QUOTE(akilone @ 21 May 2007, 17:50) <{POST_SNAPBACK}>
Načini poneki eksperiment.


A ako potrujem familiju?

#40 akilone

akilone
  • Members
  • 139 posts

Posted 22 May 2007 - 14:05

QUOTE(brax @ 21 May 2007, 23:09) <{POST_SNAPBACK}>
A ako potrujem familiju?

Ako imaju zdravstveno nemaš frke!

#41 Khalid al-Muwalid

Khalid al-Muwalid
  • Members
  • 338 posts

Posted 22 May 2007 - 21:39

Da počnemo ko u čuvenoj školskoj vežbici... Znači, krdo slonova, stado ovaca, jato galebova, roj pčela, čopor vukova...ma nešto sam garant zaboravio, ali skontali ste...Elem, kako se naziva organizovana formacija u kojoj se kreću domaće kokoši? Jato se nekako odmah nameće kao logična solucija, ali mislim da kokoške mogu da obrazuju nešto nalik jatu samo prilikom eksplozije kotlarnice Krmivo produkta. A ja sam sve u tripu da postoji neki užasno prost i uobičajen naziv koga ja trenutno (čitaj: deset dana, od kada sam na seoskom puto prošao kraj kokošaka u...poretku...) ne mogu da se setim. Pomagajte i hvala unapred.

#42 damirKOTOR

damirKOTOR
  • Members
  • 9 posts

Posted 23 May 2007 - 09:51

horda pomahnitalih kokošaka

#43 damirKOTOR

damirKOTOR
  • Members
  • 9 posts

Posted 23 May 2007 - 09:55

kad si bio mlađi
a zaboli te ruka recimo ili noga
mama ti uvjek reče da to rasteš..
e sad malo mi je glupo da mi raste samo lijeva noga
ili glava?

#44 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 23 May 2007 - 12:42

QUOTE(brax @ 21 May 2007, 23:09) <{POST_SNAPBACK}>
A ako potrujem familiju?


Otkucaj na telefonu 94 i drzi prst na dugmetu za poziv dok jedu rolleyes.gif

#45 brax

brax
  • Members
  • 543 posts

Posted 23 May 2007 - 14:42

Muci me sto ne znam kao da u istom postu repliciram dvojici ili trojici ucesnika. Pa, naucite me!

A za Khalida, moguce opcije su streptokoke ili stafilokoke ( po uzoru na bakterije )