Jump to content

Photo

Abortus

• Please log in to reply
332 replies to this topic

Poll: Pro life vs. Pro choice (168 member(s) have cast votes)

Pro life vs. Pro choice

1. Pro life (24 votes [16.00%])

Percentage of vote: 16.00%

2. Pro choice (126 votes [84.00%])

Percentage of vote: 84.00%

Vote Guests cannot vote

#316 d4m1r

d4m1r
  • Members
  • 1,034 posts

Posted 28 May 2007 - 15:24

QUOTE(Lavinia Amaldi @ 28 May 2007, 02:06) <{POST_SNAPBACK}>
btw ti nisi cuo za safe sex? ima li neko da nije cuo?

Jedini sex koji smatram safe od trudnoce je da stavim duplotrodupli kondom, da ona uzima tablete, da ja uzmem tabletu, da nosi spiralu...
Kondom puca, tablete ne moraju da deluju, spirale se zeznu. I sta tada?

ne verujem da postoji toliko ludackih oceva majki i komsiluka / mozda sam nerealna

Oh, yeah.

#317 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 28 May 2007 - 15:56

QUOTE(d4m1r @ 28 May 2007, 16:24) <{POST_SNAPBACK}>
Jedini sex koji smatram safe od trudnoce je da stavim duplotrodupli kondom, da ona uzima tablete, da ja uzmem tabletu, da nosi spiralu...
Kondom puca, tablete ne moraju da deluju, spirale se zeznu. I sta tada?
Oh, yeah.

Postoji jednostavno resenje... Navuces jedan kondom, pa isti prelijes cili sosem, a onda preko njega navuces drugi. Ako pukne donji tokom akcije, vristis ti. Ako pukne gornji, vristi ona... U svakom slucaju, alarm da se zna kad da se prekine akt i da se zameni protective gear wink.gif

/troll off

#318 d4m1r

d4m1r
  • Members
  • 1,034 posts

Posted 28 May 2007 - 16:52

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

#319 Justin55

Justin55
  • Sleepers
  • 48 posts

Posted 28 May 2007 - 19:13

QUOTE(incognito @ 28 May 2007, 16:56) <{POST_SNAPBACK}>
Postoji jednostavno resenje... Navuces jedan kondom, pa isti prelijes cili sosem, a onda preko njega navuces drugi. Ako pukne donji tokom akcije, vristis ti. Ako pukne gornji, vristi ona... U svakom slucaju, alarm da se zna kad da se prekine akt i da se zameni protective gear wink.gif

/troll off

Ништа без искуства laugh.gif

#320 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,592 posts

Posted 29 May 2007 - 08:41

QUOTE(Rosbacher @ 28 May 2007, 16:10) <{POST_SNAPBACK}>
ici ce kod priucenih dok neko ne strada

Tamo gde je zabranjeno idu kod priucenih iako stradavaju kao muve.

a kod uglednih dok se drzava ne uozbiljni i ne oduzme licencu takvim ginekolozima.

Onda ce baca da nastavi da prakltikuje u dubljoj ilegali za 50 evra manje.

ako se u zemlji srbiji za nesto tako normalno kao sto je prisustvo oca porodjaju naplacuje 185 evra onda nije zima ni bar 400 naplatiti za abortus bez medicinske svrhe.

Pazi, tih 185 evra bi htela jedna klinika da naplacuje, ne znam da li su i uspeli u tome. A svrha te cifre je da im se ocevi ne motaju po bolnici, nije u pitanju ekonomska cena. No, to je druga tema.

#321 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 29 May 2007 - 09:10

QUOTE(Artur Dent @ 29 May 2007, 09:41) <{POST_SNAPBACK}>
Tamo gde je zabranjeno idu kod priucenih iako stradavaju kao muve.

tja...bad luck...

Onda ce baca da nastavi da prakltikuje u dubljoj ilegali za 50 evra manje.

sto dublja ilegala, to ce biti teze dostupan.

Pazi, tih 185 evra bi htela jedna klinika da naplacuje, ne znam da li su i uspeli u tome. A svrha te cifre je da im se ocevi ne motaju po bolnici, nije u pitanju ekonomska cena. No, to je druga tema.

pa i "stara" cena od 7000 dinara je veca nego cena abortusa. koliko vidim po tome, doktorima nije problem da cenom diktiraju posecenost klinikama, pa mi to lici da visoku cenu smatraju faktorom odvracanja. onda bi i visoka cena abortusa mogla biti faktor odvracanja tj. faktor koji ce konacno nekom utuviti u glavu da postoje mnogo jeftinije nacini kontracepcije.

#322 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,592 posts

Posted 29 May 2007 - 09:25

QUOTE(Rosbacher @ 29 May 2007, 10:10) <{POST_SNAPBACK}>

Pa da, i onda se vracamo na vrhunac tvoje empatije:
tja...bad luck...

Sto je i u redu, zar ne, i treba da umiru, kad nece da utuve u glavu. rolleyes.gif

#323 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 29 May 2007 - 09:33

QUOTE(Artur Dent @ 29 May 2007, 10:25) <{POST_SNAPBACK}>
Pa da, i onda se vracamo na vrhunac tvoje empatije:

Sto je i u redu, zar ne, i treba da umiru, kad nece da utuve u glavu. rolleyes.gif

kod priucenih idu samo oni koji nece da se sazna da je bilo ikakve trudnoce i moze abortus biti i besplatan pa se nista tu nece promeniti ako se digne cena abortusa. a takvih je mnogo manje nego onih koji znaju da imaju "izlaz" za par hiljada dinara, a tu posebno mislim na dripce koji nece da "vade" malog marka kad je najlepse jer niti ce oni da prolaze kroz abortus, niti ce ih to nesto puno kostati (jedne farke manje-vise).

#324 d4m1r

d4m1r
  • Members
  • 1,034 posts

Posted 29 May 2007 - 12:44

U Srbiji???
Kako da ne...

#325 Ziza

Ziza
  • Members
  • 7,727 posts

Posted 29 May 2007 - 21:20

Predlazem ti da se vratis na uvodni post gdje ces pronaci podatak koji ti je izgleda promakao, jer inace ne bi donosio ovakve zakljucke koji su netocni.

#326 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 29 May 2007 - 22:35

QUOTE(Ziza @ 29 May 2007, 22:20) <{POST_SNAPBACK}>
Predlazem ti da se vratis na uvodni post gdje ces pronaci podatak koji ti je izgleda promakao, jer inace ne bi donosio ovakve zakljucke koji su netocni.

ako ja nisam u pravu tom izjavom, onda bi bih u pravu da sam rekao:

sto dublja ilegala, to ce biti lakse dostupan?

je li tako?

#327 Ziza

Ziza
  • Members
  • 7,727 posts

Posted 30 May 2007 - 05:19

QUOTE(Rosbacher @ 29 May 2007, 23:35) <{POST_SNAPBACK}>
ako ja nisam u pravu tom izjavom, onda bi bih u pravu da sam rekao:

sto dublja ilegala, to ce biti lakse dostupan?

je li tako?

Ma ne. Nego, kao sto je nekoliko puta vec i spomenuto, ilegala (a na sto ukazuju brojke iz uvodnog posta) apsolutno nista ne rjesava, osim sto povecava smrtnost ili ostavlja trajne posljedice zbog nestrucnosti.

#328 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 30 May 2007 - 08:32

QUOTE(Ziza @ 30 May 2007, 06:19) <{POST_SNAPBACK}>
Ma ne. Nego, kao sto je nekoliko puta vec i spomenuto, ilegala (a na sto ukazuju brojke iz uvodnog posta) apsolutno nista ne rjesava, osim sto povecava smrtnost ili ostavlja trajne posljedice zbog nestrucnosti.

naravno da je tako.
zar sam ja to sporio?

samim poostravanjem mera protiv ilegalnih abortusa i guranje nadrilekara u dublju ilegalu ce se nesto postici.
opet ostaje problem svesti ljudi koji ce "da ne cuje selo" radije ici kod kojekakvih baba (sto sigurno nije jeftinije od lekarskog abortusa) nego u bolnicu.

#329 Ziza

Ziza
  • Members
  • 7,727 posts

Posted 30 May 2007 - 10:06

samim poostravanjem mera protiv ilegalnih abortusa i guranje nadrilekara u dublju ilegalu ce se nesto postici.

Slazem se. A to se postize iskljucivo legalizacijom. Btw, ako netko ne zeli "da se sazna", moze otici u drugi grad, itd.

#330 Estelle

Estelle
  • Members
  • 346 posts

Posted 07 June 2007 - 02:00

Prevrće mi se digestivni trakt kad procitam u jednoj rečenici , abortus - kontracepcija..posledice, platiš greške.. i tako dalje smile.gif

incognito ,silvesters i zmitkoje (tzar) i jos par nekih , stvarno imate najbalansiraniji stav po ovom pitanju koje vuče etička i socijalna pitanja. Sve ste rekli i pokusacu da vas ne "plagijatiram".

Dosta više sa tom kontracepcijom ! wink.gif
Pa šta bi vi, pobogu ? da svaku devojčicu od 12god pa nadalje stavili na hormonskoj terapiji ?

da li ste svesni šta baš ta hormonska terapija čini telu , mozgu, plodnim celijijama ?
ostaje samo kondom kao opcija i to je jedino polu-normalno resenje za zastitu.

drugo.

koliko i da se svaka zena pazi svesni smo da do nezeljene trudnoce moze doci jako lako.
E sad, civilozovano drustvo, pravne drzave , zdravstveno osiguranje je tu da ponudi jedan koncept time sto postoji abortus kao resenje , zatim eventualan councelling (koji traje 2 sata) u kome diskutira devojka sa nekim ko je strucan u oblasti kontracepcija, planiranje trudnoce (ili neplaniranje) i tako dalje..

incognito, gresis u jednoj stvari. Ti bi penalizovao abortus da bi to na neki nacin obeshrabrilo iduce abortantkinje (hehe) da to urade ili " uticu savesti onih drugih koje mozda se nadju u toj situaciji pa zbog toga sto je skupo - pazice malo vise" !!! smile.gif

vidis, to je nekakvo komercijalno moralisticko razmisljanje. Jer to sto ce biti skuplje, pogodice samo te 'jadne' devojke .. a one koje nisu u toj situaciji ionako ne razmisljaju o tome jer u ljudskoj je prirodi da ocekujemo da se te neke neplanirane neugodne stvari dese drugima oko nama a nas nekako zaobidju.

skuplji abortusi, eto malih profitera... babetina u selu, zgradi, vili i sl. koje znaju to obaviti za pola cene.

jos jedna stvar. U svakoj razvijenoj drzavi posle II sv.rata postoji ono sto nazivamo zdravstveno osiguranje. Svi mi placamo to osiguranje ; i tad kad jedna zena ode na abortus ja ne vidim zasto taj abortus ne bi bio placen od tog zdr.osiguranja ??

ako u jednoj Francuskoj abortus ne kosta nista.. ili u jednoj Australiji ne kosta nista.. vec troskovi istog placene su od obicnog zdr.osiguranja (nije potrebno privatno) ja ne znam po kojoj logici mi neko moze objasniti da eto , to , nije u redu. ?

------------------------------

Mislim da vecina ovde nisu informirani o tome , sta je danas abortus ? abortus vise nije kiretaza kakva se danas u srbiji i dalje vrsi , sto je jedan brutalan metod prekida trudnoce, sa tim obaveznim ciscenjem materice i mogucim komplikacijama koje se mogu desiti ..

abortusi se po ovim malim klinika centrima vrse jednim metodom koji se zove 'vakum'.. (mrzi me da googlam) , traje 10min i nema nikakvih negativnih posledica.

drugi metod je RU 486 , jedan fantastican metod, radi se o jednoj piluli koja se uzima i onda dan kasnije (ili nesto slicno) uzima se jedna druga i eto abortusa..
(ovo nije isto sto i day after pill)

taj RU 486 (mifepristone) ta pilula se pojavila u australiji sasvim normalno i ceo "medical community" znaci doktori,naucnici i ostali su normalno prihvatili taj metod i bili srecni zbog toga jer pretstavlja znacajno manje traume kod zena... I kad ono, javlaj se jedan senator iz tasmanije , jedno djubre konzervatorsko koje napravilo ceo proces u parlamentu da se TA pilula zabrani na teritorij Australije !! taj brian heredine (secam se imena jer sam na faksu bila jedna od onih koji su drzali govore haha) je imao takvu drskost da pored njegovog Pro-life foliranja, etike, i slicnih paravana iza kojih se kriju ovi dobrotvoritelji , rekao je da , jednostavno NIJE normalno da zena napravi abortus a da to uopste ju ne boli , ne oseca neke bar trenutne posledice .. i jednostavno nije KAZNJENA !! wink.gif))))

djaba su se feministice skupljale , slale kletve.. i dan danas mislim da je ova pilula zabranjena u australiji. (dok nije u zapadnoj evropi)