Jump to content


Photo

Muskarci i kozmetika


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
404 replies to this topic

#31 burekdzija

burekdzija
  • Members
  • 530 posts

Posted 16 May 2007 - 15:06

QUOTE(Mr.Smith @ 16 May 2007, 15:10) <{POST_SNAPBACK}>
...nego, nikako da cujem neku preporuku ...

Umesto preporuke, savet (koji sam dobio od premudre zenske osobe): novu kremu prvo na ruku, pa ako to prezivis bez da ti iskacu krateri na istoj, onda sutra na lice. laugh.gif

#32 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 16 May 2007 - 15:19

QUOTE(Mr.Smith @ 16 May 2007, 15:10) <{POST_SNAPBACK}>
...sad su se setili, a mene nocas ubise ramena od lat-raise-a ... mogao sam, znaci, da ustedim pet godina patnje i bola ... samo, dzabe ti ga, ako se oseca pod rukom kao i zenski ekvivalent (ne znam, tako kazu, nisam probao innocent.gif )...ili, nedajboze, bocnes iglom, a ono iscuri ...


A sto, ti hoces da budes head and shoulders (©paculla) balkanboj? Mislim podjednako su mi smesni oni koji satima i satima ne izbijaju iz teretane koliko i ti sto guraju plastiku pod kozu u nadi da ce liciti na nesto... Sta se bre desilo sa imidzom savrsenog muskarca iz grckog/rimskog doba? Ono, tinta misica tek da ne lici na 'specenka', atletska gradja, uredan i pedantan... Sad bi svi da budu Shvarci & Hulk Hogani... Ne znam, meni kao muskarcu to odvratno, a i da sam zensko verovatno bih se gadio toga...

Inace sto se tice silikona, pa nije neka prevelika razlika 'na dodir', jedino sto deluje malo 'neprirodno lagan'. Tesko bi primetio razliku na dupetu i sl, al' heb ga, sise imaju taj obicaj da teze pa vremenom naviknes na odnos izmedju velicine i tezine i onda primetis kad 'nesto nije u redu'... No, as long as they are happy... Inace danas je tehnologija malko naprednija, nece nista iscureti niti puci na 10000m wink.gif

A sto se tice paculla-inog pitanja, ja licno mislim da je ovde na snazi cista dvolicnost. Prvo, nema osobe koja ne bi zelela da bude lepa tj. da izgleda lepo u tudjim ocima. To je vec stvar genetike, svi bi mi voleli da se svima dopadamo - ono, vece sanse za potomstvo i tako ti primodoralni porivi. E sad, nazalost ovde se tera slika da muskarac nije muskarac ako nije dlakav k'o persijski tepih, ako izgleda kao da je juce sisao iz sume, i tako to... Mislim ako nema sumu ispod pazuha, na grudima i intimnim delovima, to mora da je peder, je l' te? To sto su mnogo vece sanse da otkrijes svoje seksualne porive glede homoseksualnosti kad se nalazis u zatvorenom prostoru sa desetinama obnazenih, znojavih muskaraca, to nema veze, vazno da spolja delujes kao 'drvoseca'. Ja licno mislim da ti 'macho' muskarci zapravo mnogo vise paze od onih kojima je do tih stereotipa stalo k'o do lanjskog snega, u smislu da se mackaju i lickaju ali da opet ostavljaju glavne karakteristike homobalkanikusa (da ne kazem dinaroidnog kromanjonca) vidljive na sebi da ih neko ne prozove 'seka Persama'... Bilo bi interesantno zaviriti u njihovo kupatilo, ili ih pratiti par dana da vidimo kad idu kod kozmeticara wink.gif

#33 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 16 May 2007 - 15:19

QUOTE(jelisaveta @ 16 May 2007, 14:41) <{POST_SNAPBACK}>
Ma i silikone cete da ugradjujete zbog nas laugh.gif
Gledala sam pre neko vece na Diskaveriju emisiju o plasticnoj rekonstrukciji, i, negde na Beverli Hilsu, frajeri u drugoj mladosti daju silne novce za "budzenje" misica silikonima. Neki suvopicasti pacenik se pretvori u GLADIJATORA! Kao nakon pet godina intenzivnog treninga u teretani. Fuckin' unbeliveble!

I zato se vi, lepotani nasi forumski, slobodno mackajte i lickajte bez grize savesti. roflmao.gif


pa nije li lepo izgedati ovako



@incognito otkud ti ideja da teretana=hulk hogan fazon? sve zavisi od toga kako/koliko vezbas.

Edited by Zverilla, 16 May 2007 - 15:23.


#34 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 16 May 2007 - 15:22

Jer mornar sam Popaj ja... Jer mornar sam Popaj ja... lol_2.gif

#35 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 16 May 2007 - 15:36

QUOTE(incognito @ 16 May 2007, 10:22) <{POST_SNAPBACK}>
Jer mornar sam Popaj ja... Jer mornar sam Popaj ja... lol_2.gif



...prvo, ne vezbam ja da tebi budem lep, vec da mogu da vratim ciljani return na prvi servis - mada se u principu slazem, posle odredjene tacke postaje smesno, pogotovo ako uz to popnes steroide (dobar clanak pre par meseci u Men's Health-u o policajcima i bildovanju - cisti peer pressure) - inace, lepo ti je zverilla rek'o - ima i stanje izmedju sonjavog i prebildovanog wink.gif

glede saveta s vrha strane - da, ali ne mora da znaci - ponekad se neprijatno iznenadis...nego, jel' probao neko nesto iz Jack Black-ove serije?

#36 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 16 May 2007 - 15:47

QUOTE(Mr.Smith @ 16 May 2007, 16:36) <{POST_SNAPBACK}>
...prvo, ne vezbam ja da tebi budem lep, vec da mogu da vratim ciljani return na prvi servis - mada se u principu slazem, posle odredjene tacke postaje smesno, pogotovo ako uz to popnes steroide (dobar clanak pre par meseci u Men's Health-u o policajcima i bildovanju - cisti peer pressure) - inace, lepo ti je zverilla rek'o - ima i stanje izmedju sonjavog i prebildovanog wink.gif

glede saveta s vrha strane - da, ali ne mora da znaci - ponekad se neprijatno iznenadis...nego, jel' probao neko nesto iz Jack Black-ove serije?
istina, ni ja ne vezbam da budem vama lepa, nego da mogu u cugu da stignem autobus od merkatora (bilo kog!) do kruznog toka lol_2.gif

#37 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 16 May 2007 - 15:51

QUOTE(thermal bug @ 16 May 2007, 16:47) <{POST_SNAPBACK}>
istina, ni ja ne vezbam da budem vama lepa, nego da mogu u cugu da stignem autobus od merkatora (bilo kog!) do kruznog toka lol_2.gif


Da si biju-me-cetiri pila, u autobusu bi bila lol_2.gif

#38 burekdzija

burekdzija
  • Members
  • 530 posts

Posted 16 May 2007 - 15:56

Teretana je sasvim ok stvar, isto kao i trcanje i tenis i bajs i bilo koja druga fizicka aktivnost u kojoj ne preteras.

Jack Black? To nesto mnogo fancy, ja sam bre mainstream (i dzimrija), prvo sam koristio obicnu Niveu, a sad iz nekog razloga L'Oreal (valjda nisu imali Niveu u lokalnoj parfimeriji), dnevnu i nocnu (sa Q10) i za oko ociju (isto Q10). E sad koja je razlika izmedju dnevne/nocne i one za bore oko ociju, nemam pojma -- sem sto ovu za oko ociju pakuju u malo pakovanje i prodaju 10x skuplje. Verovatno je to i jedina razlika.
Edit: i da naravno, iz kolekcije za muskarce! cool.gif

Edited by burekdzija, 16 May 2007 - 15:58.


#39 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 16 May 2007 - 16:10

QUOTE(burekdzija @ 16 May 2007, 16:56) <{POST_SNAPBACK}>
Jack Black? To nesto mnogo fancy, ja sam bre mainstream (i dzimrija), prvo sam koristio obicnu Niveu, a sad iz nekog razloga L'Oreal (valjda nisu imali Niveu u lokalnoj parfimeriji), dnevnu i nocnu (sa Q10) i za oko ociju (isto Q10). E sad koja je razlika izmedju dnevne/nocne i one za bore oko ociju, nemam pojma -- sem sto ovu za oko ociju pakuju u malo pakovanje i prodaju 10x skuplje. Verovatno je to i jedina razlika.
Edit: i da naravno, iz kolekcije za muskarce! cool.gif


cuvaj se ti tih krema protiv bora, one posle izvesnog vremena pocinju da prave bore natrag, tj. kad prestanes da ih koristis stanje bude gore nego kad si poceo. (desilo se nekolicini ljudi koje poznajem, mojoj mami izmedju ostalih)

#40 burekdzija

burekdzija
  • Members
  • 530 posts

Posted 16 May 2007 - 16:19

QUOTE(BeatrisDal @ 16 May 2007, 17:10) <{POST_SNAPBACK}>
cuvaj se ti tih krema protiv bora, one posle izvesnog vremena pocinju da prave bore natrag, tj. kad prestanes da ih koristis stanje bude gore nego kad si poceo. (desilo se nekolicini ljudi koje poznajem, mojoj mami izmedju ostalih)

Hej to je kul savet, hvala. Ali da li je jos neko imao slicno iskustvo? I postoji li objasnjenje zasto?
Eto jos jedne svrhe topica: edukacija neukih muskaraca koji kupuju ono sto se reklamira.

#41 paculla

paculla
  • Members
  • 4,099 posts

Posted 16 May 2007 - 16:23

QUOTE(BeatrisDal @ 16 May 2007, 17:10) <{POST_SNAPBACK}>
cuvaj se ti tih krema protiv bora, one posle izvesnog vremena pocinju da prave bore natrag, tj. kad prestanes da ih koristis stanje bude gore nego kad si poceo. (desilo se nekolicini ljudi koje poznajem, mojoj mami izmedju ostalih)


a i postavlja se pitanje kakve ces kreme protiv bora koristiti za 10-15 godina. ako u nekim relativno mladim godinama pocnes da koristis jake kreme protiv bora, lice ti se navikne i onda kad omatoris manje deluje. (rekao meni dermatolog)

zato ja koristim obicne hidrantne kreme bez q10 i ostalih qratza.

#42 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 16 May 2007 - 16:24

QUOTE(burekdzija @ 16 May 2007, 10:56) <{POST_SNAPBACK}>
Teretana je sasvim ok stvar, isto kao i trcanje i tenis i bajs i bilo koja druga fizicka aktivnost u kojoj ne preteras.

Jack Black? To nesto mnogo fancy, ja sam bre mainstream (i dzimrija), prvo sam koristio obicnu Niveu, a sad iz nekog razloga L'Oreal (valjda nisu imali Niveu u lokalnoj parfimeriji), dnevnu i nocnu (sa Q10) i za oko ociju (isto Q10). E sad koja je razlika izmedju dnevne/nocne i one za bore oko ociju, nemam pojma -- sem sto ovu za oko ociju pakuju u malo pakovanje i prodaju 10x skuplje. Verovatno je to i jedina razlika.
Edit: i da naravno, iz kolekcije za muskarce! cool.gif


...re: edit - naravno (greska skupo placena, vise ne ponovljena) - ali nije samo to, zenski scrub je, recimo, potpuno neodgovarajuci (sitna zrnca, previse 'kremast'), kreme po pravilu premasne ...drugo, jedanput sam bio uhvacen da otvaram (samo da pomirisem, scout's honor) antirid Kanebo ($120 teglica od, cini mi se, jedno dva-tri mililitra u vrh glave), pa sam zavrsio sa makazicama probodenim kroz saku... l'oreal je ok (bas njihov scrub, mada mi je anti-dullness face wash 'nako, isto kao i vita lift), oni su, prepostavljam, negde u sredini po kvalitetu...za jack black-a sam cuo da je dobar, ali mi se ne isprobava dok bar od nekog 'licno' ne cujem potvrdu...

sto se cene tice, stvarno nisam pametan - neko kaze da to sto paltis vredi, drugi da je razlika izmedju, recimo, kreme od $10 i kreme od $100 nebitna...

#43 burekdzija

burekdzija
  • Members
  • 530 posts

Posted 16 May 2007 - 16:25

QUOTE(paculla @ 16 May 2007, 17:23) <{POST_SNAPBACK}>
a i postavlja se pitanje kakve ces kreme protiv bora koristiti za 10-15 godina.

Bem li ga, valjda ce dotle pametni naucnici smisliti Q11!

#44 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 16 May 2007 - 16:52

QUOTE(burekdzija @ 16 May 2007, 11:25) <{POST_SNAPBACK}>
Bem li ga, valjda ce dotle pametni naucnici smisliti Q11!



...onoliko koliko znam o kremama (a ne bih da samo o njima pricamo) je da postoji razlika izmedju prozvoda koji se reklamiraju da, recimo, 'smanjuju bore' i onih koji samo tvrde da 'daju izgled smanjenih bora' (ili u originalu 'reduced wrinkles' i 'appearance of reduced wrinkles') - ono prvo spada u istu kategoriju kao i lekovi, pa moraju tako da se testiraju i atestiraju i time postaju znatno skuplje za proizvodnju od ovih drugih ... fine print, zeznuto, ha?

...ono sto je najgore, industrija kozmetike otkriva tupavi muski rod i to je sada grana koja najbrze raste ... prodaje se sve i svasta, a racunaju da ce prikriveni narcisi radije pljunuti velike pare za najskuplje proizvode misleci da su dobri, nego pitati za savet (nedajboze da se procuje ph34r.gif )

...ali, kao sto rekoh, sada me interesuju dve stvari - najbolja hidratantna krema za telo - leto, stalno pod tusem, suva koza...drugo, dobar balzam za posle brijanja, nesto sto nije previse masno i ne vonja na kilometar...

#45 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 16 May 2007 - 17:18

QUOTE(Mr.Smith @ 16 May 2007, 16:36) <{POST_SNAPBACK}>
dobar clanak pre par meseci u Men's Health-u


Jel moguce da to negde valja?
Ja ovde pazario dva broja i kasnije prelistao na trafici neke cisto da proverim dal je ono sto sam pretpostavio tj sablon:
"Savrseni trbusnjaci/bicepsi/guzovi za dve nedelje", "Prirucnik za savrsen sex/Kako povaliti na prvom dejtu" onda nesto vezano za omega3 kiseline i na kraju saveti od strane zena. Ispada da je svaki broj isti, a samo sam jednom pokupio koristan savet.

Nedavno sam citao neki case study i ispada da trziste muske kozmetike odlicno raste.


Osim toga ne koristim nikakve kreme, ne brijem nista osim lica, ne cupam obrve, ne posecujem solarijum, teretanu... tako da bas i ne mogu reci mnogo o ovoj temi, osim da posle brijanja koristim iskljucivo losione sa alkoholom, jer jedino oni omogucavaju dobru dezinfekciju.

Edited by Maltese, 16 May 2007 - 17:35.