Jump to content


Photo

Kviz ,,uzmi Ili Ostavi''


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
100 replies to this topic

#1 Blondivoje

Blondivoje
  • Members
  • 443 posts

Posted 09 May 2007 - 23:33

Na B92 počeo je nov kviz - Uzmi ili ostavi.
Voditelj je Milorad mandić Manda.

Tokom devedesetih najpre postao poznat po dečjim emisijama ,,Jesi li se zaljubiška'',
kasnije po ulogama u filmu ,,Lepa sela lepo gore'' i nekim, manje važnim ostvarenjima.
Bio jedan od istaknutih članova SPS-a, a navodno na jednom mitingu opozicije tokom devedesetih
iznerviran kolima upao kroz gomilu.

Trenutno je voditelj novog kviza na B92.

Ipak ne nervira me on.
Nervira me što kandidati za nagrade nisu obični građani, koji šalju koverte ili im izvlače mobilne kartice iz Telekoma Srbije, već bivši stanari KUĆE VELIKOG BRATA

Ponovo su baš Ivan (dobio 70 000 dinara), Veselina, Đankarlo, Jelena, Marko, Ena, Maja, Dragana ... u igri da dobiju velike pare i to nekoliko stotina hiljada evra (Verovatnoća da to nekog zadesi je jedan na 22 jer imamo 22 kutije).

Samo se pitam po čemu su to baš UKUĆANI VB, koji su i ovako i onako podobijali lovu za kuću VB, ponovo zaslužili da budu u igru i za ove nagrade.

Šta su to oni uradili da ih gledamo večno, a kamoli da gledamo koliko će jedni isti likovi dobiti
love danas u ovoj igri sutra u onoj...
Jesu li oni postali neka nova kasta - pretplaćeni da svake godine dobijaju novu i novu lovu ni za šta.

Ajme bre ljudi u organizaciji, DAJTE ŠANSU OBIČNIM LJUDIMA IZ NARODA DA NEŠTO ZARADE!
IZVLAČITE KOVERTE, IZVLAČITE TELEFONSKE KARTICE, ONIH KOJI SE PRIJAVE, AJME LJUDI
po čemu svako veče neki Marko iz Brusa ima priliku da zaradi ko zna kol'ko love?!
Po čemu?!

#2 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 09 May 2007 - 23:49

QUOTE(Blondivoje @ 10 May 2007, 00:33) <{POST_SNAPBACK}>
... u igri da dobiju velike pare i to nekoliko stotina hiljada evra (Verovatnoća da to nekog zadesi je jedan na 22 jer imamo 22 kutije).





1.500.000,00 dinara, koliko iznosi najviši iznos moguće nagrade, podeli sa dnevnom vrednosti evra po srednjem kursu NB, pa ako uspeš da dobiješ cifru od nekoliko stotina hiljada evra, evo, ja predlažem da ti dobiješ kompletan iznos.








Plavuša ostaje plavuša... dry.gif

#3 GoranBG

GoranBG
  • Members
  • 1,485 posts

Posted 10 May 2007 - 00:14

U stvari to nije nikakav kviz vec je u pitanju klasicna igra na srecu. Odgledao prvu i cao. Manda smara, ''takmicari'' bljak. Svako vece, ej yucky.gif

#4 djoni

djoni
  • Members
  • 434 posts

Posted 10 May 2007 - 01:27

Na stranu Manda i VB, to je poseban horor, ali podela dobitka sa šatro nekim gledaocem , to je extra , only in Serbia.... blink.gif

#5 Blondivoje

Blondivoje
  • Members
  • 443 posts

Posted 10 May 2007 - 01:42

Aha, znači u igri je samo najveća cifra od dvadesetak hiljada evra (načuo sam da je nešto više)
E pa vala i to je mnogo.

Problem je u takmičarima. Vidi li neko od vas logiku zašto su kandidati za novčane nagrede ponovo Velikobrataši?

Ivan je malo zaradio na VB?
Marko i Ena isuviše malo zarađuju vodeći ,,Zvezde Granda''?

Treba istim ljudima opet dati priliku da nešto zarade?
Ne razumem.

Nek održavaju oni svoju popularnost držeći i otvarajući te kutije, ali nek se za potencijalne takmičare biraju obični građani. Izvucite kutije sa kovertima i kraj priče.

#6 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 10 May 2007 - 07:33

QUOTE(Blondivoje @ 10 May 2007, 02:42) <{POST_SNAPBACK}>
Problem je u takmičarima. Vidi li neko od vas logiku zašto su kandidati za novčane nagrede ponovo Velikobrataši?

Navlaka & mraketing, pa zar bar to nije jasno. Lagano ce BB ekipa da ispada, a njihova mesta ce zauzimati ljudi koji su se prijavili, pa ce valjda i tvoja zavist biti primirena. rolleyes.gif

#7 bubica12

bubica12
  • Members
  • 1 posts

Posted 10 May 2007 - 12:22

Zanimljivo je ako se izabere takmicar koji ima u kutiji 100 din, organizator ne mora ni u jednom trenutku da mu nudi vise od 90 dindzi da odustane, jer nikako ne moze da osvoji vise od 100! U ovakvim kvizovima u svetu takmicar bar u jednom krugu dobije mogucnost da svoju kutiju zameni sa bilo kojom drugom! I naravno ne deli svoj dobitak sa gledaocem! Zasto je to samo tako u Srbiji!

#8 djoni

djoni
  • Members
  • 434 posts

Posted 10 May 2007 - 13:29

QUOTE(bubica12 @ 10 May 2007, 13:22) <{POST_SNAPBACK}>
Zanimljivo je ako se izabere takmicar koji ima u kutiji 100 din, organizator ne mora ni u jednom trenutku da mu nudi vise od 90 dindzi da odustane, jer nikako ne moze da osvoji vise od 100! U ovakvim kvizovima u svetu takmicar bar u jednom krugu dobije mogucnost da svoju kutiju zameni sa bilo kojom drugom! I naravno ne deli svoj dobitak sa gledaocem! Zasto je to samo tako u Srbiji!


Zato što ima mnogo bolida kod nas, vrte telefon misleći da će dobiti pola dobitka, to je kao SOS kanal oni kvizovi.
A takmičar znači u najboljoj varijanti može da uzme max 750.000 dinara a to nema šanse da se dogodi jer će na ponudu bankara sve i da ostanu samo 2 kutije u kojoj je jedna 1.500.000 i druga od 5 dinara on prihvatiti ponudu od recimo 120.000 dinara što je ustvari 60.000 za njega i to je to........ Srbija brate.......0780......pozovi ODMAH !!! laugh.gif

#9 chiquita

chiquita
  • Members
  • 74 posts

Posted 10 May 2007 - 14:31

koliko sam ja do sada skontala koncepciju kviza, ne postoji dokaz da "misteriozni bankar" ne zna koji se iznos nalazi u kojoj od zapecacenih kutija.
sve kutije su obelezene brojevima, takmicari su vec pre pocetka igre u posedu jedne od brojem obelezenih kutija...
logicno je da samo takmicar ne zna za koji iznos se bori... tako da mi je cela prica o nadmudrivanju vrlo smesna. dry.gif

gotivan je manda, ne lupetajte gluposti, hejteri!

#10 garcia

garcia
  • Members
  • 231 posts

Posted 10 May 2007 - 19:45

ovo nije kviz. ovo je otvaranje kutija.

#11 sakilikiki

sakilikiki
  • Members
  • 239 posts

Posted 10 May 2007 - 20:02

Mnogo je dosadno ! Zato sam se i smorila i prestala da gledam.

#12 5ar

5ar
  • Members
  • 685 posts

Posted 10 May 2007 - 20:36

Gledao dvaput po 5 minuta....nemam neko mišljenje....nit'smrdi nit' miriše.
Jedino sam provalio da je onaj Bane iz VB-a ,najveći miner na svetu.Oba puta su takmičari pucali na njegovoj kutiji laugh.gif
Manda je OK.

#13 zak

zak
  • Banned
  • 122 posts

Posted 12 May 2007 - 16:31

Jel zna neko kolika je regularnost ovog nazovi kviza tj lotoa?

Jer ocigledno da neko zna u kojoj je kutiji koliki novac, tako da na kraju jedni nacin da neko osvoji 1.500.000 dinara jeste da on bude na vrucoj stolici sa kutijom sa tim parama ( menjane kutija nije dato svakom takmicaru koji se takmici, vec samo ako mu bankar ponudi)... a opet koje su sanse za to ako "racunar" izvlaci ko ce da licitira...

al imam teorije zavere blink.gif

Edited by zak, 12 May 2007 - 16:32.


#14 Blondivoje

Blondivoje
  • Members
  • 443 posts

Posted 12 May 2007 - 18:29

Evo kako izgleda taj kviz u Italiji.

Italija je podeljena na 20 pokrajina. Imaju 20 kutija sa natpisima pokrajine.
Iz svake pokrajine izvuku po jednog takmičara (običan narod, nikakvi VIP)
Od njih dvadesetoro koji dođu u studio, kompjuterski rulet izabere jednog od njih,
koji s kutijom seda na vruće mesto.

On prvo otvara kutije, koje predstavljaju sume, koje je on izbegao (jer nisu u njegovoj kutiji).
On se tada raduje kad izvlači kutije sa malim ciframa ili nekim budlaštinama jer to nisu njegove kutije.

Ipak, ako ostanu na kraju samo 3-4 kutije ima pravo da zameni svoju,
ima pravo i da prihvati poziv ,,onog, koji se javlja voditelju'' i koju uvek takmičaru ponudi neku srednju cifru.

Prekjuče je Jadranka Velikobratašica sve kutije pootvarala. Ostaše joj samo dve.
U jednoj je bilo samo 10 dinara, aa u drugoj 500 000 dinara.

Nisam mogao da gledam jer mi je to poslednje biranje kutija (mogla je valjda tad da ih zameni) bilo jako surovo. Par sekunda je deli od velike sreće ili tuge.

Ako neko zna šta je izvukla ili da je prihvatila neko srednje rešenje, nek javi.

#15 Persephone

Persephone
  • Members
  • 526 posts

Posted 12 May 2007 - 18:45

QUOTE(Blondivoje @ 12 May 2007, 19:29) <{POST_SNAPBACK}>
...
Prekjuče je Jadranka Velikobratašica sve kutije pootvarala. Ostaše joj samo dve.
U jednoj je bilo samo 10 dinara, aa u drugoj 500 000 dinara.

Nisam mogao da gledam jer mi je to poslednje biranje kutija (mogla je valjda tad da ih zameni) bilo jako surovo. Par sekunda je deli od velike sreće ili tuge.

Ako neko zna šta je izvukla ili da je prihvatila neko srednje rešenje, nek javi.


laugh.gif

Ne brini, dobila je pare, ali koliko sam razumela, tu sumu deli sa jednim od učesnika SMS nagradne igre.