Jump to content


Photo
- - - - -

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
74 replies to this topic

#61 maliDzon

maliDzon
  • Members
  • 70 posts

Posted 08 August 2007 - 02:20

najbolje se jede u Plavoj Frajli na Spensu u NS! nije strasno, jedan rucak kosta otprilike 2000 din za osobu.. domaca je kuhinja, ma prste da polizes! + balasevic je bio za susednim stolom...

#62 zcurcic

zcurcic
  • Members
  • 617 posts

Posted 08 August 2007 - 14:28

QUOTE(maliDzon @ 8 Aug 2007, 03:20) <{POST_SNAPBACK}>
najbolje se jede u Plavoj Frajli na Spensu u NS! nije strasno, jedan rucak kosta otprilike 2000 din za osobu.. domaca je kuhinja, ma prste da polizes! + balasevic je bio za susednim stolom...

ako je tako, malo su skupi. obrok za dvoje sa jednim picem sam uvek placao oko 1500-1600 dinara, bilo to balkan expres, ognjiste, marina pa eto sinoc i sokace. sledeci na tapetu restoran je onaj na vrhu zgrade dnevnika.

#63 PedjaB

PedjaB
  • Members
  • 362 posts

Posted 09 August 2007 - 10:05

QUOTE(maliDzon @ 8 Aug 2007, 03:20) <{POST_SNAPBACK}>
najbolje se jede u Plavoj Frajli na Spensu u NS! nije strasno, jedan rucak kosta otprilike 2000 din za osobu.. domaca je kuhinja, ma prste da polizes! + balasevic je bio za susednim stolom...


Jel ta cena samo kad je Balašević za susednim stolom...?

O frajli sam čuo samo pohvalne stvari. Ipak mislim da 50e za dvoje bi moralo da uključuje i solidno vince, a bogami i fine slatkiše.

#64 Paris-Texas

Paris-Texas
  • Members
  • 244 posts

Posted 18 August 2007 - 19:17

Restoran u etno selu Vrhpolje, zapadna Srbija na putu od Ljubovije ka Bajinoj Basti. Mesto za svaku preporuku. Odlicna nacionalna kuhinja, niske cene, ljubazni domacini... Restoran ima i terasu nad vodom (reka Drina).


#65 Paris-Texas

Paris-Texas
  • Members
  • 244 posts

Posted 18 August 2007 - 19:23

Preporucio bih jos jedno izuzetno mesto koje treba posetiti u letnjem periodu. Restoran "Vrelo" - Perucac. Terasa restorana se nalazi bukvalno iznad vodopada visokog 15m na uscu reke Vrelo u Drinu. Preporucujem ribu - dimnjena pastrmka uz domace belo vino.

#66 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 21 August 2007 - 02:47

Ajde ovi koji cesce dolaze u BGD ako mogu da mi daju neki update u vezi restorana koje ja pamtim po dobroj hrani.
Stenka na Adi
Jelenko i Raca u Bolecu
Zlatno Burence na Bulevaru
Golf ili kako se vec zvao na Kosutnjaku
Uzgred da li jos uvek radi onaj leskovcanin kod 20og oktobra?Imao je legendarne pljeskavice.
Na auto putu od Subotice za BGD bio je neki motel sa bazenom i muzikom koji je isto imao legendarnu klopu i provod.Zaboravio sam ime.

Edited by MAGRIPA65, 21 August 2007 - 02:50.


#67 PedjaB

PedjaB
  • Members
  • 362 posts

Posted 22 August 2007 - 10:25

QUOTE(MAGRIPA65 @ 21 Aug 2007, 03:47) <{POST_SNAPBACK}>
Ajde ovi koji cesce dolaze u BGD ako mogu da mi daju neki update u vezi restorana koje ja pamtim po dobroj hrani.
Stenka na Adi
Jelenko i Raca u Bolecu
Zlatno Burence na Bulevaru
Golf ili kako se vec zvao na Kosutnjaku
Uzgred da li jos uvek radi onaj leskovcanin kod 20og oktobra?Imao je legendarne pljeskavice.
Na auto putu od Subotice za BGD bio je neki motel sa bazenom i muzikom koji je isto imao legendarnu klopu i provod.Zaboravio sam ime.

Pogledaj topic "BG restorani" nećeš verovati kako postoje detaljni opisi i utisci bgd restorana!

#68 Ma.Za.

Ma.Za.
  • Members
  • 21 posts

Posted 02 November 2007 - 18:43

imam nameru da tamo odem. zivim na 800m od tog salasa, ali nisam jos nijednom bio. nije zanimljivo kada je tako blizu.
inace bio sam veceras u sokacetu, moram da priznam po preporuci sa foruma, hrana je odlicna. bio sam u basti, nije nesto posebno. unutra je cini mi se bolje.
malo im je lokacija bezveze, bas su zavuceni, jedva sam ih nasao.


ja zivim malo dalje od cenejca i malo dalje od salasa 137, ali sam bila vise puta tamo i jako mi se svidja i ambijent i tamburasi a i klopa (mada su se moje drugarice nekoliko puta razocarale, kanda kako kad ispadne klopa :rolleyes: ) a o domacem vinu da ne pricam ili o fantasticnoj dunji (mislim rakiji :huh: ). to sve jednostavno mora da se proba!

sto se studnje u glozanima tice, ja uopste ne znam da li to radi!? slovacka kuhinja je u pitanju i ja se jos iz detinjstva secam da su moji roditelji tamo odlazili na vecere; onda je to u ruznim devedestim bilo zatvoreno a sada nemam pojma. provericu kad budem isla za palanku, pa javljam :)

#69 PedjaB

PedjaB
  • Members
  • 362 posts

Posted 05 November 2007 - 11:41

sto se studnje u glozanima tice, ja uopste ne znam da li to radi!? slovacka kuhinja je u pitanju i ja se jos iz detinjstva secam da su moji roditelji tamo odlazili na vecere; onda je to u ruznim devedestim bilo zatvoreno a sada nemam pojma. provericu kad budem isla za palanku, pa javljam :rolleyes:


Super, hvala!
(najzad neka informacija...)

#70 Dollfuss

Dollfuss
  • Members
  • 89 posts

Posted 05 November 2007 - 19:29

Dobro, nije bas restoran, ali pljeskavicarnica "Kod Nislije" prekoputa 5. brogradske gimnazije. I papir u koji je pljeskavica zamotana da pojedes.

#71 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 08 November 2007 - 02:17

Ako se vlasnik nije u medjuvremenu promenio onda u njima sigurno ima papira a i ostalih dodataka.

#72 PedjaB

PedjaB
  • Members
  • 362 posts

Posted 14 November 2007 - 08:49

ja zivim malo dalje od cenejca i malo dalje od salasa 137...


Moram da te pitam još nešto, sobzirom da si iz NS. Kako stoji sa Cvejinim salašom? Kakvo je to mesto? Imaš li neka iskustva ili si nešto čula? Vidim u današnjem dodatku Politike, "Putovanja", lep tekst.
Ako iko nešto zna, bio bih zahvalan. :rolleyes:

Edited by PedjaB, 14 November 2007 - 08:57.


#73 PedjaB

PedjaB
  • Members
  • 362 posts

Posted 14 November 2007 - 12:29

Salaši

Ovo je link za tekst o salašima, a o mnogima koji se tu spominju, ja neznam mnogo. Jeste da opet nešto pitam (...sa namerom da skitam...), ali dobro bi došlo nečije iskustvo i utisci, nekog ko je posetio sledeće salaše:

Cvejin salaš u Begeču, Perkov salaš u Neredinu, salaš Belo blato blizu Carske bare, salaš “Debeli lad” u Žablju na bačkoj obali Tise, Majkin i Cvetni salaš na Paliću, Rokov salaš i Vinski dvori u Hajdukovu, U Malom Iđošu Katai salaš, Capriolo salaš kod Bačke Topole, etno kuća ”Kraljevska prepelica” u Doroslovu, u tem Somboru, Didin salaš.

Edited by PedjaB, 14 November 2007 - 12:32.


#74 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 14 November 2007 - 13:47

dolazim na temu vec nekoliko puta sa zzeljom da istaknem ovaj il' onaj restoran....al hebiga.... od kad radim po kujnama hranim se iskljucivo kod kuce.

higijena, kvalitet namirnica, odnos prema hrani, prema pripremi, fush kad je guzzva....katastrofa!


ajd ovako za pocetak:
- lepo je jesti u godou ponedeljkom predveche kad je darko shef smene.
- odlicno je u balkan expresu utorkom od 12-13h kad tanja ne radi a stigla je svezza roba.
- u dju-dju trazzite da pogledate kuhinju pa tek tad odluchite dal' chete jesti.
- u pietru oko 13-14h
- u kampo di fiori radnim danom oko podne i to samo picu naruchiti
- u danubijusu - salatu - kadgod


.... eto.

#75 PedjaB

PedjaB
  • Members
  • 362 posts

Posted 15 November 2007 - 09:10

dolazim na temu vec nekoliko puta sa zzeljom da istaknem ovaj il' onaj restoran....al hebiga.... od kad radim po kujnama hranim se iskljucivo kod kuce.

higijena, kvalitet namirnica, odnos prema hrani, prema pripremi, fush kad je guzzva....katastrofa!


ajd ovako za pocetak:
- lepo je jesti u godou ponedeljkom predveche kad je darko shef smene.
- odlicno je u balkan expresu utorkom od 12-13h kad tanja ne radi a stigla je svezza roba.
- u dju-dju trazzite da pogledate kuhinju pa tek tad odluchite dal' chete jesti.
- u pietru oko 13-14h
- u kampo di fiori radnim danom oko podne i to samo picu naruchiti
- u danubijusu - salatu - kadgod


.... eto.


E, super bi ti se uklopio post u topic BG restorani. Ako te ne mrzi, uradi jedan copy/paste. Bilo bi dobro da ljudi i tamo to pročitaju.