Jump to content


Photo

Sunshine


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#1 Laki21

Laki21
  • Members
  • 14,216 posts

Posted 15 April 2007 - 02:40

Ovo izgleda više nego dobro.

Režija Deni Bojl, bez "zvezda" u glumačkoj ekipi...trejler sjajan.

O filmu:
Imdb

Oficijelni sajt

Muzika u trejleru - varijacija "Rekvijema za san"

Pošto ima mnogo materijala, skenuću pažnju na "International trailer", "Not alone", ostalo ko ima vremena i brzu vezu...

#2 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 15 April 2007 - 12:27

QUOTE(Laki21 @ 15 Apr 2007, 03:40)
Režija Deni Bojl, bez "zvezda" u glumačkoj ekipi...trejler sjajan.

Muzika u trejleru - varijacija "Rekvijema za san"


Bah... dobro muzika, ali trejler u kom se kaže da se sunce gasi, te se šalje misija koja će da ga upali je više nego imbecilan.

Mislim, meni su sasvim OK razna SF iskrivljivanja realnosti, ali ovo je stvarno nedotupavo. Zvezde se "gase" kad potroše reakcionu masu, i tada ne može ništa da se uradi da bi se ponovo "upalile". Šta će da urade, da magično pretvore sav helijum u vodonik pa da sve krene ispočetka? blink.gif

OK, možda nešto drugo podrazumevaju pod gašenjem/paljenjem, ali nemam pojma šta bi to moglo da bude.

#3 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 15 April 2007 - 12:49

Ja moram i ovde da pljunem glede sledećeg: ne znam da li ste primetili, svaki JE*ENi trejler za bilo kakvu "epsku" TV ili dugometražnu izbljuvotinu Holivuda, ima Cronos Kvartet kao propratnu temu!!! yucky.gif

Trejler za Sunshine sam videla još odavno, i cela ta priča mi deluje više nego bedno, uključujući i trejler per se, ali vidim da film na imdb-u ima visoku ocenu, tako da, ako se jednog dana naleti, gledaće se... A glumačka ekipa je daleko od anonimne, bar za mene (Rose Byrne, Cillian Murphy i Michelle Yeoh, malo li je?)

#4 scaab

scaab
  • Members
  • 734 posts

Posted 15 April 2007 - 17:03

Gledao sam Sunshine i popizdeo. Jako ide na k***...
Apsolutno svaki kadar je ukraden iz nekog filma, a sve spojeno u ovaj film i nema puno smisla. ne bih vam sada spojlerisao, ali dovoljno je da procitate sam sinopsis: 2058. godine Sunce se gasi, a svemirski brod sa Zemlje ide na Sunce (!?) gde ce postaviti nuklearnu bombu koja ce "oziveti" Sunce...

#5 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 17 April 2007 - 10:57

QUOTE(scaab @ 15 Apr 2007, 18:03)
2058. godine Sunce se gasi, a svemirski brod sa Zemlje ide na Sunce (!?) gde ce postaviti nuklearnu bombu koja ce "oziveti" Sunce...


laugh.gif

Nuklearnu bombu na Sunce, genijalno...

Ovo je još gore od onog filma gde zemljjino tečno jezgro naprasno prestane da rotira, pa se šalje tim pod zemlju da ga pogura i spreči kolaps planetarnog magnetnog polja ... da, Core.

Mada, da li je dovoljno imbecilno da ugrozi primat ovog remek-dela, to ostaje da se vidi. Ipak je teško nadjebati film sa Brusom Vilisom i Benom Aflekom u glavnim ulogama.

#6 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 17 April 2007 - 12:58

You bastard.

Armageddon
ima fenomenalne fazone i jako je zabavan film en general (moja majka /!/ ga je gledala dva puta) - uostalom, nije ni zamisljen da bude shvacen ozbiljno. A to sto na kraju

Spoiler! --Click here to view--

je vise da bi se zadovoljila forma Spasavanja Sveta... A i ne moze da

Spoiler! --Click here to view--
u svakom filmu bas. Pogotovo u onom u kom ima zdravu konkurenciju (Aflek).

#7 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 17 April 2007 - 19:13

QUOTE(The Ugliest Weenie @ 17 Apr 2007, 11:57)
Mada, da li je dovoljno imbecilno da ugrozi primat ovog remek-dela, to ostaje da se vidi. Ipak je teško nadjebati film sa Brusom Vilisom i Benom Aflekom u glavnim ulogama.


Kada ce ljudi poceti da cene ovaj mastrpis? mad.gif

Sve je tu. Love story, pozrtvovanje dva countdowna, akcija, suspens koji te cini napetim jer su heroji u opasnosti ili u ozbiljnoj situaciji a ipak se sprdaju, americke zastave, tecan i dobro tempiran scenario, oni nekoliko puta hodaju uz onu inspiratvnu muziku, spasavanje covecanstva... Treba to ceniti. Umetnost je sve to ubaciti u jedan film i manipulisati masama. U Holivudu ce se jos dugo traziti slican scenario. Daleko najbolji film u 'serijalu kataklizmi'

#8 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 17 April 2007 - 19:54

I Independence Day je imao svojih momenata.

A kad smo kod asteroidnih katastrofa, meni je čak i Deep Impact dobar. Ne znam, možda me samo malo vuče nostalgija ka devedesetim, a možda su filmovi tada ipak imali maaalo više duha.

I bre Weenie, hoćeš li ikada prestati da u filmovima tražiš izvitoperene lekcije iz istorije, fizike i koječega? tongue.gif

#9 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 18 April 2007 - 21:41

QUOTE(Mildred @ 17 Apr 2007, 20:54)
I bre Weenie, hoćeš li ikada prestati da u filmovima tražiš izvitoperene lekcije iz istorije, fizike i koječega?  tongue.gif


Ne tražim ja nikakve lekcije, ali tražim da izostane bar ono najstrašnije zaglupljivanje. Ili nek lupe filmovima kao što su Armpitgeddon i Sunshine neki PG-13 rejting, da bar sitnu decu ne tupave. Kako će posle škola da ispravlja naučene idiotizme? innocent.gif

Off to the movies we shall go
Where we learn everything that we know
'Cause movies teach us what our parents don't have time to saaay
This movie's gonna make out little lives complete
'Cause Bruce and Assfleck are sweet...


BTW, Independence Day je u tom anti-edukativnom aspektu manje strašan jer je u pitanju jeftina demonstracija patriotizma u kojoj Precednik Lično upucava Evil Aliens falusoidnim projektilima moćno ejektiranim iz njegovog F-14. USA! USA!

(Jebiga, ne mogu sad da nađem screenshot iz Simpsonovih kad Homer salutira i peva himnu pred WC šoljom u ambasadi u Australiji, dirnut činjenicom da je šolja modifikovana tako da se voda flushuje u pravcu kazaljke na satu, kao back home. biggrin.gif )

Edited by The Ugliest Weenie, 18 April 2007 - 21:43.


#10 ludaa

ludaa
  • Sleepers
  • 44 posts

Posted 18 April 2007 - 22:28

meni ovo od samog početka nije obećavalo. šteta za deni bojla.

#11 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 19 April 2007 - 12:18

ma deni je prolupo, ja sam kod 28 days later izgubio potpuno zelju da gledam vise ista od njega.

#12 kobni zelaya

kobni zelaya
  • Members
  • 925 posts

Posted 19 April 2007 - 13:31

Potpuno se slažem da je Deni prolupo. Odavno.

Nego, nemojte molim vas da hvalite Armagedon. Film je pravljen da bi nesrećnicima, koji su prinuđeni da troše zdravlje kao šljakeri na naftnim bušotinama, usadio u podsvest nadu da će tamo sresti Liv Tajler.

#13 Laki21

Laki21
  • Members
  • 14,216 posts

Posted 19 April 2007 - 13:47

A da prvo pogledamo film?

#14 beowl

beowl
  • Members
  • 2,789 posts

Posted 12 May 2007 - 11:41

QUOTE(Laki21 @ 19 Apr 2007, 14:47) <{POST_SNAPBACK}>
A da prvo pogledamo film?


Ako misliš na Sunshine, pogledao sam ga i surovo se smorio. I to ja, kome filmovi koji se dešavaju u svemiru ili imaju bilo kakvu masovno-apokaliptičnu konotaciju po pravilu drže pažnju bez obzira na to da li su dobri ili loši. Pri tome se uopšte ne bih osvrtao na generalnu ideju (oživljavanje Sunca nekakvom meganeutronskom bombom) jer ona po svom besmislu nije nimalo ispred npr. ideje da se Space Shuttle na tri skije može spustiti na džinovski Asteroid i zatim unutar istog izbušiti šupljinu dubine 300 metara uz pomoć ChevronTexaco opreme sa naftnih platformi. Međutim, dok je Armageddon to uspešno nadoknadio odličnom (za tu priliku) glumačkom postavom, upečatljivim scenama i masom odličnih fazona i gegova, Sunshine je podbacio u ovim i (svim) drugim elementima.

Sunshine je tragično loša kopija Event Horizona, koji je u svoje vreme bio pravi melem na ranu koja se sve više otvarala na SF žanru. Kao, krenuli smo da nešto uradimo, ali onda naletesmo na odavno izgubljeni brod, pa je na tom brodu neki totalno nedefinisani i ispečeni zlikovac, pa se režiser u bukvalno svakoj sceni trudi da pokaže totalni nedostatak inspiracije i inventivnosti. Čak i loši filmovi ovakvog tipa uspevaju da iza sebe ostave barem jednu ili dve scene sa nekim dobrim fazonom, upečatljivom akcijom, napetom atmosferom... a ovaj baš ništa. Potpuna praznina.

Likovi potpuno neubedljivi, od prvog do poslednjeg. Ponašanje svih likova krajnje predvidivo. U trenutku kada je izgledalo da će barem jedan od njih odstupiti od linearnog moda i učiniti nešto neočekivano (brodski psiholog koji je stalno blenuo u Sunce), on je prosto odlučio da se samosprži u panoramskoj sobi. Svi događaji nabacani bez ikakvog uvoda, rasplet jasan koliko i Velika Fermaova teorema, muzika daje svoj doprinos tek u odjavnoj špici.

Bedak je zapravo to što do pre samo 10 godina, ovakva trećerazredna ostvarenja nisu imala bombastične trejlere koji su ih najavljivali kao ne znam ni ja šta, već su uglavnom dolazila i prolazila potpuno nezapaženo. Sada za svaki krš može da se napravi privlačan trejler, hronični nedostatak SF naslova će privući nešto publike, i eto lake zarade. I još sam video trejler za 28 Weeks Later, i ubeđen sam da je u pitanju totalna kršina od nastavka (kao što je nastavak Kocke gotovo uništio reputaciju prvog dela, a slično se desilo i sa Resident Evil), a opet znam da ću ići da ga gledam jer prosto moram da se lično uverim da neće biti ni blizu 28 Days. Ili iz čistog poštovanja prema prvom delu.

#15 I'm with the pilots

I'm with the pilots
  • Members
  • 1,349 posts

Posted 12 May 2007 - 11:43

QUOTE(shinobi @ 19 Apr 2007, 13:18) <{POST_SNAPBACK}>
ma deni je prolupo, ja sam kod 28 days later izgubio potpuno zelju da gledam vise ista od njega.


huh.gif
sveca mu, sta ne valja u tom filmu?!