Jump to content


Photo

viza za hrvatsku


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 egon_meets_edith

egon_meets_edith
  • Members
  • 414 posts

Posted 12 April 2007 - 08:19

...jel mi je potrebna ako imam britansku?
znam da za sloveniju nije.
hvala.

#2 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 12 April 2007 - 08:22

ako imas britansku vizu?
a pasos imas koji?
mislim sa nasim pasosem inace ne treba viza za hrvatsku.

#3 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 12 April 2007 - 09:30

QUOTE(egon_meets_edith @ 12 Apr 2007, 09:19)
...jel mi je potrebna ako imam britansku?
znam da za sloveniju nije.
hvala.


Informacije koje imaš su tragično pogrešne.

Za Hrvatsku ti nije potrebna viza, ako imaš srpski pasoš(bez obzira na druge vize).

Sa Britanskom vizom za Sloveniju ti JESTE potrebna viza, s obzirom da Velika Britanija NIJE deo Šengenskog sporazuma. Samo uz vizu neke od zemalja koje čine deo Šengenskog područja, nije ti potrebna viza za Sloveniju.

#4 egon_meets_edith

egon_meets_edith
  • Members
  • 414 posts

Posted 12 April 2007 - 12:04

nisam znala da za hrvatsku ne treba viza, ali nisam bas toliko tragicno neobavestena: moj tata je pre dve nedelje isao da vadi vizu u ambasadi slovenije i rekli su mu da nije potrebno jer slovenci uvazavaju i britansku, koju je imao u pasosu. bio je, i vratio se iz slovenije, najnormalnije.

hvala.

Edited by egon_meets_edith, 12 April 2007 - 12:05.


#5 meric

meric
  • Members
  • 60 posts

Posted 12 April 2007 - 23:23

Za boravak u Hrvatskoj do 90 dana nije potrebna viza.

Sto se Slovenije tice, ovo su apsolutno tacne i proverene info:

- 90-day visa-free stay for Schengen state, United Kingdom or Ireland residence permit holders (valid for more than 3 months from the date of entry);

- 15-day visa-free stay for the category above (if the permit is valid for more than 15 days, but less than 3 months), or for C, D and C/D visa holders issued by the same countries (valid for more than 15 days);

- Visa-free transit, provided that the documents above are valid for more than 5 days. However, visa-free transit is allowed in the direction of Serbia (entering from Italy or Austria, exiting to Croatia or Hungary) even if the remaining validity of the documents above is less than 5 days, or if they have just expired (e.g. single entry Schengen visa becomes expired the moment a person leaves Schengen territory).

Takodje, Slovenija na osnovu odluka EK/EP priznaje i boravisne/kratkorocne vize EU-10 zemalja u svrhu tranzita, jedino je problem sto realno ne postoji takva zemlja u koju bi se putovalo preko Slovenije, pa je zapravo primena ovih pravila nemoguca.