Jump to content


Photo

Vazeci duplikat srpskog pasosa


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

#1 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 28 March 2007 - 09:07

po srpskom zakonu nemoguce je imati dva, istovremeno vazeca pasosa.
pisao sam i mup-u, pitao da li postoje izuzeci, ali su mi odgovorili vrlo kratko da nemam pravo na 2 pasosa.
e sad, sta ce meni dva pasosa?
zbog posla i cestih putovanja.
tako bih npr. jedan pasos mogao da posaljem u ambasadu zemlje koju treba da posetim i cija viza mi je potrebna, a sa drugim da putujem. tako rade kolege nemci. zatim, poslovna putovanja u izrael i saudijsku arabiju, koja mi predstoje su nemoguca sa istim pasosem. mad.gif
racunam, ako je marko milosevic mogao da ima sedam pasosa, mogu ja bar dva.
unapred zahvalan za predloge, ideje i konstatacije. ukoliko ih uopste ima sad.gif

#2 Hefeweizen

Hefeweizen
  • Members
  • 702 posts

Posted 28 March 2007 - 09:09

QUOTE(Billy B @ 28 Mar 2007, 10:07)
po srpskom zakonu nemoguce je imati dva, istovremeno vazeca pasosa.
pisao sam i mup-u, pitao da li postoje izuzeci, ali su mi odgovorili vrlo kratko da nemam pravo na 2 pasosa.
e sad, sta ce meni dva pasosa?
zbog posla i cestih putovanja.
tako bih npr. jedan pasos mogao da posaljem u ambasadu zemlje koju treba da posetim i cija viza mi je potrebna, a sa drugim da putujem. tako rade kolege nemci. zatim, poslovna putovanja u izrael i saudijsku arabiju, koja mi predstoje su nemoguca sa istim pasosem.  mad.gif
racunam, ako je marko milosevic mogao da ima sedam pasosa, mogu ja bar dva.
unapred zahvalan za predloge, ideje i konstatacije. ukoliko ih uopste ima  sad.gif

Не зезам те, јеси ли размишљао да узмеш Немачко држављанство? Колико си дуго у Немачкој?

#3 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 28 March 2007 - 09:14

QUOTE(Billy B @ 28 Mar 2007, 10:07)
po srpskom zakonu nemoguce je imati dva, istovremeno vazeca pasosa.
pisao sam i mup-u, pitao da li postoje izuzeci, ali su mi odgovorili vrlo kratko da nemam pravo na 2 pasosa.
e sad, sta ce meni dva pasosa?
zbog posla i cestih putovanja.
tako bih npr. jedan pasos mogao da posaljem u ambasadu zemlje koju treba da posetim i cija viza mi je potrebna, a sa drugim da putujem. tako rade kolege nemci. zatim, poslovna putovanja u izrael i saudijsku arabiju, koja mi predstoje su nemoguca sa istim pasosem.  mad.gif
racunam, ako je marko milosevic mogao da ima sedam pasosa, mogu ja bar dva.
unapred zahvalan za predloge, ideje i konstatacije. ukoliko ih uopste ima  sad.gif

Izvini, ali dali si ti čuo za bilo koju zemlju u kojoj možeš da imaš više od jednog važećeg pasoša? Ja nisam.

#4 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 28 March 2007 - 09:19

QUOTE(Tresko @ 28 Mar 2007, 09:14)
Izvini, ali dali si ti čuo za bilo koju zemlju u kojoj možeš da imaš više od jednog važećeg pasoša? Ja nisam.


Nemacka. Ako imas dobar razlog.

#5 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 28 March 2007 - 09:22

QUOTE(Hefeweizen @ 28 Mar 2007, 09:09)
Не зезам те, јеси ли размишљао да узмеш Немачко држављанство? Колико си дуго у Немачкој?


U Nemackoj sam ukupno 6 i po godina, ali ne u kontinuitetu, koji je uslov za njihov pasos.

#6 Hefeweizen

Hefeweizen
  • Members
  • 702 posts

Posted 28 March 2007 - 09:25

QUOTE(Billy B @ 28 Mar 2007, 10:22)
U Nemackoj sam ukupno 6 i po godina, ali ne u kontinuitetu, koji je uslov za njihov pasos.

Шаде.

#7 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 28 March 2007 - 11:36

Sačekaj još malo, uzmi D pasoš i gotovo. Jedino rešenje.

#8 Xenon

Xenon
  • Members
  • 92 posts

Posted 28 March 2007 - 15:04

Konkretno, koliko sam čuo, Izraelcima možeš da tražiš da ti daju vizu u obliku forme odvojene od pasoša, na koju bi ti lupali pečate, upravo zato da bi tim pasošem mogao da ideš u arapske zemlje.

#9 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 March 2007 - 16:17

Posedovanje dva vazeca pasosa ili vozacke dozvole je u vecini zemalja krivicno delo.Sto se Marka tice verovatno su izdati i na vise imena ali to je prica za sebe.Good luck with that

#10 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 29 March 2007 - 09:42

QUOTE(Xenon @ 28 Mar 2007, 15:04)
Konkretno, koliko sam čuo, Izraelcima možeš da tražiš da ti daju vizu u obliku forme odvojene od pasoša, na koju bi ti lupali pečate, upravo zato da bi tim pasošem mogao da ideš u arapske zemlje.


da, to je moguce, pominjao je vec neko na apatridima.

Edited by Billy B, 29 March 2007 - 09:42.


#11 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 29 March 2007 - 09:44

QUOTE(MAGRIPA65 @ 28 Mar 2007, 16:17)
Posedovanje dva vazeca pasosa ili vozacke dozvole  je u vecini zemalja krivicno delo.Sto se Marka tice verovatno su izdati i na vise imena ali to je prica za sebe.Good luck with that


hvala.
jasni su mi razlozi zbog cega to moze biti krivicno delo...

#12 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 29 March 2007 - 10:42

Dupli pasoši nisu nikakvo čudo.

Tek kao info, moguće je i u Holandiji i u Belgiji, ukoliko čovek često putuje u međusobno zavađene zemlje. Važi dve godine, a potrebno je dobro obrazloženje. Za jednokratna putovanja u zemlje čija viza kasnije može da donese probleme se izdaje takozvani "noodpaspoort" za jednokratnu upotrebu.
Drugi pasoš se izdaje i ako ti često trebaju vize različitih zemalja, a ambasade ti predugo drže pasoš (tvoj slučaj).

Takođe postoji "poslovna varijanta" pasoša, koja umesto 32 ima 64 strane pa stane više viza.

#13 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 30 March 2007 - 13:24

malopre mi rece kolega (nemac) da ima 4 pasosa blink.gif
vazeca, naravno
umeju i nemci da vade mast huh.gif

#14 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 30 March 2007 - 13:57

QUOTE(Billy B @ 30 Mar 2007, 14:24)
malopre mi rece kolega (nemac) da ima 4 pasosa  blink.gif
vazeca, naravno
umeju i nemci da vade mast  huh.gif



Kolega radi belo?

#15 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 30 March 2007 - 14:00

laugh.gif
da, bela je mast...
zajebace marka jos malo

Edited by Billy B, 30 March 2007 - 14:02.