Jump to content


Photo

Eurovision Song Contest 2007.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
354 replies to this topic

#31 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 26 March 2007 - 20:18

QUOTE(InExcelsis @ 26 Mar 2007, 20:00)
Sada mi je zao sto iza sebe nemam oko 2.900 postova, kao sto su imali neki bivsi clanovi, pa da ti kazem da pogledas sta sam ranije pisao na ovu temu...

i meni je zao sto nemas toliko postova, iskreno sad.gif
ali, sta da se radi. evo, posto sam dobronameran i volim da pomazem novim clanovima, dacu ti jedan mali savet: prvo moras da stignes do magicnog broja 100. tada ces, naime, steci pravo da skines juniorske spilhoznice. i zakoracis u svet odraslih, za tebe potpuno nov i pun svakakvih cudesa smile.gif

blondivoje, bas lepo od tebe sto si iz nekog razloga okacio svoj esejcic na ovom topiku. ali, sto rece gorepomenuti simpaticni djecarac, potpuno si promasio temu. ovde se ne radi o narodnoj muzici, na koju bi tvoj post mozda i mogao nadovezati. vec o evroviziji, koja sa njom, uz sve trenutno moderne etno prizvuke, nema nikakve veze. ako mi dopustis da i ja malo nepoliticki korektno generalizujem, pre bih njene obozavaoce svrstao u (malo)urbanu, nego u ruralnu sredinu.

#32 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 26 March 2007 - 20:46

QUOTE(Miralem @ 26 Mar 2007, 21:18)
(malo)urbanu,

Kaže se malourbansku™.

laugh.gif

@Blondivoje:

QUOTE
Ako hoćete da vidite spot vrlo lepih i zgodnih ...
...
...A i devojke su lepe.


A kakve to veze ima sa muzičkim festivalom? Kakvu ti zadovoljštinu od muzike očekuješ? Da li je za tebe muzika istovremeno i peep show?

Edited by gotivac, 26 March 2007 - 20:53.


#33 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 27 March 2007 - 11:46

Meni vise nista nije jasno... nekad je sve bilo tako prosto: sminkeri i padavicari. Izgubi se u blondivojevoj kategorizaciji unsure.gif

#34 Sumo22

Sumo22
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 28 March 2007 - 00:19

Mikisti i Djokisti

#35 PSt

PSt
  • Members
  • 95 posts

Posted 29 March 2007 - 19:02

Ja ipak želim da se složim sa Urošem i podsetim na ono što je rekao.
Pomak na bolje jeste učinjen i to samo slep, glup il' zlonameran ne vidi.

A izbor za pesmu Evrovizije je jedna jako lepa ideja pre svega, a kome ni to nije jasno taj je truo iznutra.

E sad', što je sve u vezi sa istim naivno i prosečno...
Pa to je i logočno.
Sasvim logičan odraz percepcije i ukusa proseka ljudi koji su akteri ovih događaja.

Ali ono što mene najviše interesuje u vezi ovog evropskog ali ne manje i našeg izbora za naj pesmu je to što su ove manifestacije sa svim svojim pratećim efektima neprocenjivi indikatori mnogih stanja u društvu i kao takvi su obaveza praćenja za svakoga ko sebe smatra mislećim, a naročito dobromislećim.

Takođe podržavam tezu da na forumu, a i u moderatorstvu što jeste problem ima kultur-fašizma, a to je retrogradivno za sve nas, pa tako i one koji toga nisu baš svesni...

Inače ja uglavnom slušam muziku koja nema nikakve veze sa spomenutim festivalima, ali takođe ne posedujem ni tramvaj niti se vozim često istim ali nemam ništa protiv da postoje šine i vozila u Beogradu. Naprotiv. Treba da postoje.

Takođe sharujući muziku preko preko nekih 'peer to peer' softvera kod nekih ljudi sa različitih krajeva planete koji su imali izuzetne muzičke zbirke tzv. 'kvalitetnijih' umetničkih žanrova, par puta sam pronašao i foldere sa urednim kompilacijama EUROSONGA, koji su ako već ništa drugo a ono istinski dokumenti.
Naravno da je bilo i za očekivati kod ovakvih mislećih ljudi da se interesuju i za stvari koje nisu sa njihovog kontinenta uopšte.
I naravno da to ne znači da mi sad' treba da se zanimamo onim dešavanjima koja su u našem dvorištu... Ali bilo bi dobro... sad.gif Za naše dobro...

Edited by PSt, 30 March 2007 - 14:57.


#36 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 10 May 2007 - 14:07

Da li je večeras polufinale?

#37 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 10 May 2007 - 22:51

eto, plasirasmo se!
bogte, od 28 samo 10 islo dalje.
ali ovaj "mafia" styling je njesra, kog djavola su je drzale za ramena one pevaljke-stjuardese iza?

#38 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 10 May 2007 - 23:17

smile.gif

od pinovanog do djubrovanog

tako treba


#39 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 11 May 2007 - 00:35

Sve nesto mislim da ce Srbija da pobedi (a to po prvi put u zivotu i zelim) i da ce sve biti kao kada je na Evroviziji pobedila Ruslana pre 3 godine.
Pritom ne mislim samo na Evroviziju.
Dakle, Marija Serifovic, ce, pogotovo ako budu raspisani novi izbori, a ona pobedi na Evroviziji, podrzati demokratski blok i biti aktivna u tome, posto je clanica URS-a Rajka Djurica, kao sto je Ruslana ucestvovala u Juscenkovoj kampanji pre 3 godine.

#40 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 11 May 2007 - 02:16

QUOTE(uros_s78 @ 11 May 2007, 01:35) <{POST_SNAPBACK}>
Dakle, Marija Serifovic, ce, pogotovo ako budu raspisani novi izbori, a ona pobedi na Evroviziji, podrzati demokratski blok i biti aktivna u tome, posto je clanica URS-a Rajka Djurica, kao sto je Ruslana ucestvovala u Juscenkovoj kampanji pre 3 godine.

laugh.gif
promeni svoje niče, Filipe Diče.

on topic, navijam za nashE predstavnika koji barem ne skache po pozornici ko da je na audiciju za Planetu Majmuna. finO je za slushati, teshko za gledati, avaj.
odem vecheras do komshinice koja prokomentarishe kako gleda da bi videla da l ce ova biti u haljini. dakle Marija Sherifovic u haljini pa zatim 100 000 paznih mesta pa Alexandar Vuchic u koitusu s samim sobom.


btw. moji favoriti su bili Chesi. mosh isterati Rusiju iz Cheshke al ne mresh Rusa iz Cheha. Gorki Park anyone?

on lyrics.
Cheski favoriti ofkors:

Her den is there by the railway
She collects coins from fountains
And puts them on the tracks
She's building a temple, a tin bridge
The first guest is coming over
So at least his legs won't hurt


textopisca pothitno spojiti sa Pipikom. tu drogu sigurno josh nije probala.

#41 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 11 May 2007 - 02:38

QUOTE(Dunadan @ 10 May 2007, 21:16) <{POST_SNAPBACK}>
on lyrics.
Cheski favoriti ofkors:

Her den is there by the railway
She collects coins from fountains
And puts them on the tracks
She's building a temple, a tin bridge
The first guest is coming over
So at least his legs won't hurt


textopisca pothitno spojiti sa Pipikom. tu drogu sigurno josh nije probala.



jebote, ovo je tekstualni WMD. poeta hitno da emigrira kod Busha i posalje rezime u word formatu u psy ops

#42 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 11 May 2007 - 08:58

Česka scena je u stvari mnogo više sladunjavi pop, i uopšte uzeto jako se lože na TV show gde pevačice pevaju u blistavim haljinama sa šljokicama, obožavaju plesove, pop festivale, mjuzikle, hit parade i sl. Rock muzike skoro i nema na televiziji. Veoma mali deo estradnog i trač prostora je rezervisan za rock muziku, a izbor grupe Kabat je samo odgovor na prošlogodisnjeg pobednika, inače bi oni sigurno poslali neku "terezu kesoviju" ili "bobu stefanovica".

#43 Blondivoje

Blondivoje
  • Members
  • 443 posts

Posted 11 May 2007 - 13:44

Uroše, odkud ti ideja da je Marija šerifović prodemokratski opredeljena?

Sećam se da joj je posle pobede na radijskom festivalu čestitala Gordana Pop Lazić, a Marija se naveliko nakezila.
Marija ni po jednom kriterijumu ne deluje kao glasad DS ili LDP-a.

#44 jvujuc

jvujuc
  • Members
  • 543 posts

Posted 11 May 2007 - 13:44

E stvarno ste muzicki snobovi, zar vec na Deponiji ova tema !?


Evo BBC panel nas stavlja na 3. mesto

edit: prvi po predvidjanjima Nemci, podsecaju na Flamingose?

Edited by Fiorina, 11 May 2007 - 13:48.


#45 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 11 May 2007 - 15:11

Ne samo BBC panel, i kladionice imaju Srbiju na drugom ili na trecem mestu.
Da stvarno, zasto je ovo na deponiji. Licno se lozim na sasvim drugaciju vrstu muzike, ali znate kako je, gastarbajterima drago kad nasima dobro ide wink.gif