Jump to content

Photo

Koji monitor

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
24 replies to this topic

#16 Atreid

Atreid
  • Members
  • 7,663 posts

Posted 27 April 2007 - 12:15

QUOTE(nighty @ 20 Mar 2007, 10:14)
Želim da kupim LCD monitor widesreen 20 inča.

Koji god da odlucis da kupis dobro ga provjeri, na mrtve piksele, dal' je boja preko citave povrsini ista (npr. crvena, zelena, plava, bijela... itd.), natjeraj ih da ga ukljuce i dobro ih izmaltretiraj.

Ovo kazem zato sto su mene htjeli da zejebu i to u jednoj ozbiljnoj firmi, ne u nekoj pilicarskoj, srecom bio je ukljucen i primjetih, neke dvije crte sa ljeve strane a bio sam najvise se zagledao zbog mrtvih piksela, oni kao, ma to ide sa jednog kompa a preko nekog swtcha (cega vec?) ukljuceno 20 -30 monitora, nije dobra graficka, pa kao zbog toga, kazem ajmo full test i spojite samog na jedan komp, kad oni se nesto neckaju, kazem, meni ovo nisu male pare, kao oce, spojili, ga na komp, kad ono onde dvije crte stoje sa ljeve strane + treperi na crvenoj boji u gornjem ljevom uglu i na bijeloj u tom uglu "vuce" malo na neku kafenu, tek jedan od njih trojice govori, ma nije taj ispravan blink.gif kazem, nema shanse da ja ovaj uzmem, kao nemaju drugi u skladistu, ali dace mi ovaj za 1000 din. jeftinije ako ocu, mislim se odje@ite.

Namjerno ne pominjem ime firme jer sam u istoj i uzeo monitor (17" LG) ali u drugoj njihovoj prodavnici posto sam tamo prodavca propisno izmaltretirao.

#17 theDuke

theDuke
  • Members
  • 365 posts

Posted 27 April 2007 - 12:22

Mislim da je gari vec kupio (neki) monitor. smile.gif
Poglej datum.

#18 DaneM.

DaneM.
  • Members
  • 9 posts

Posted 12 May 2007 - 20:52

QUOTE("Hefeweizen")
Е ја имам тај. За сада фино ради сем једне јебе. На линуксу ћеш имати фрку уколико имаш атијеву графичку. Не можеш да користиш дигитални улаз него мора РГБ.

Ja imam ATI graficku i imam widescreen TFT i koristim Linux. I ja sam u pocetku imao taj problem sto sam morao da koristim analogni konektor jer je slika preko digitalnog ulaza bila strasno losa,a nije bila mnogo bolja ni preko tog analognog,bila je sva "razvucena" i mutna. Bio sam totalno razocaran,dadoh tolike pare za monitor a slika katastrofa. Danas sam uspeo da resim taj problem procitavsi na jednom forumu da treba da izvrsim malu dopunu u jednom konfiguracijskom fajlu i tako nateram monitor da radi u svojoj nativnoj rezoluciji. Ne znam gde se u drugim Linux distribucijama nalazi taj fajl ali kod mene je on u folderu File System/etc/ X11/xorg.conf. Znaci otvorite taj xorg.conf fajl preko nekog editora ,ulogovani kao root u konzoli i potrazite onih nekoliko redova gde su ispisane rezolucije ekrana i u onom redu sa 24bit-nim bojama dodate jos jednu rezoluciju a to je nativna rezolucija vaseg monitora,sacuvate promene u fajlu i restartujete komp. Posle restarta odete na podesavanja rezolucije i proverite da li se pojavila nova vrednost koju ste uneli i odaberete je. Ne znam dal' ce kod svakog da radi ali kod mene je proradilo. Slika je sada fantasticna, jasna i ostra. Monitor je sada povezan preko digitalnog ulaza,a koristim linux distribuciju "Ubuntu 7.04 Feisty Fawn", ako je nekom od pomoci i ta informacija.

Edited by DaneM., 12 May 2007 - 21:03.

#19 Valkyrie

Valkyrie
  • Members
  • 1,115 posts

Posted 16 August 2007 - 20:24

Philips 190WV7CS -19" Wide

Ima neko? Valja? Da ga kupim?

smile.gif

e da, jedva nadjoh sliku da valja, izvinjavam se sto je ovol'ka

#20 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,179 posts

Posted 16 August 2007 - 20:40

Posto kosta ovo cudo?

#21 Valkyrie

Valkyrie
  • Members
  • 1,115 posts

Posted 16 August 2007 - 20:49

QUOTE(Zli Gli @ 16 Aug 2007, 21:40) <{POST_SNAPBACK}>
Posto kosta ovo cudo?

gle
Mislim da nije previše obzirom na performance.
Naravno, pogledaću na još nekim mestima cenu, ali stvarno ne bih da kupim ni nešto bzvz.

#22 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,179 posts

Posted 16 August 2007 - 21:20

Definitivno nisam u toku sa ovim novim tehnologijama,mislio sam da je 300+ ojra. Inace,bas fino izgleda.

#23 Santa

Santa
  • Members
  • 125 posts

Posted 16 August 2007 - 21:48

Ja bih na tvom mestu razmislio i o 22". Mislim da Benq kreće od nekih 250 €, a tu je i Belinea.

#24 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 17 August 2007 - 00:00

QUOTE(Valkyrie @ 16 Aug 2007, 21:24) <{POST_SNAPBACK}>
Philips 190WV7CS -19" Wide

Ima neko? Valja? Da ga kupim?

smile.gif

e da, jedva nadjoh sliku da valja, izvinjavam se sto je ovol'ka

obrati paznju na paletu boja.

#25 ZWRNZA