Jump to content


Photo

BROJEVI


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
44 replies to this topic

#16 buva

buva
  • Members
  • 64 posts

Posted 27 March 2007 - 10:09

jebote, poludela sam sinoc. lik na tabli ima nekakve brojeve u sedam kolona a ovaj mu prilazi i pita 'jel ti treba pomoc sa tim lorencovim transformacijama'. kakve CRNE lorencove transformacije, nesreco?

mislim, jesu li oni pri sebi? pa nije publika KOMPLETNO retardirana. u vecini slucajeva ono sto carli ( heart.gif ) pise po svojim tablama ne lici preterano na matematiku.

#17 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 27 March 2007 - 11:03

QUOTE(dare... @ 17 Mar 2007, 20:10)
Bio je za moje samopouzdanje veoma težak udarac kada sam shvatio da sam jedan od najglupljih od 20-30 mahom dečaka (bilo je samo par devojčica, tek toliko da konstatujem innocent.gif )

laugh.gif
same here. samo shto meni ni na kraj pameti nije bilo da se uchlanjujem u matematichku sekciju. why rub it in...

a sad da zapljunem seriju.
kako je glupa serija. kome pade na pamet. mozda mi se serija gadi zbog izbora glumaca; pojma nemam ko je ogavniji, brat il brat il matematichar mentor, il ona, o isuse, profajlerka koja nikad nishta sama ne skonta vec cheka da neko krene s inicijalnom premisom. uzas.
josh kad krene pricha o libidu matematichara, oh! matori konj od 154 centima koji se kresnuo s prijateljicom i imao the best sex ever i onda raskine jer statistichki ne postoji shansa za bolji sex od tog. ja da sam matematichar bila bih uvredjena zestoko. napravishe seriju o gikovima koji su kao ultra sposobni za matematiku, a u realnom zivotu su dobrocudni smotanci.
how cliché can you get?

ovo sinoc sa snajperima, sad matematichar dolazi na crime scene i pokushava da utvrdi oklen je naishao metak, pa na kraju josh on ispade u pravu, eto, gde bi FBI, NSA, CIA i policija bili da nema svaki taj ogranak barem jednog matematichara koji je, naravno, mastermind i bez kog reshenja ne bi ni postojala.

bljak! yucky.gif

Edited by Dunadan, 27 March 2007 - 11:07.


#18 buva

buva
  • Members
  • 64 posts

Posted 27 March 2007 - 12:02

QUOTE(Dunadan @ 27 Mar 2007, 13:03)
how cliché can you get?


moju srednju skolu su obasipali epitetima tipa 'zbirkomani', 'digitronci' itd. e, onda smo mi poceli da nosimo svoje hi-tech digitrone na zurke. ne moze nam niko nista... wink.gif

ali stvarno, mit o matematicarima sa socijalnom prilagodjenoscu ebole mi se vise popeo na glavu.

#19 Quizmaster

Quizmaster
  • Members
  • 1,129 posts

Posted 28 March 2007 - 00:40

Citat iz crtanog filma:

"Sada ja ozračiti tebe sa električni neutroni..." lol_2.gif

#20 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 28 March 2007 - 10:50

QUOTE(buva @ 27 Mar 2007, 11:09)
jebote, poludela sam sinoc. lik na tabli ima nekakve brojeve u sedam kolona a ovaj mu prilazi i pita 'jel ti treba pomoc sa tim lorencovim transformacijama'.

Uh, jeste to nezgodno.



tongue.gif

Ali slazem se, te upadice gde se koriste reci koje se mogu naci u matematici, tako da se slucajnim izborom ubace na arbitrarno mesto u seriji, to je najtragikomicniji aspekt emisije. Komicno je cak i kad ne znas na sta se odnosi iskaz. Kao, matematicari inace tako komuniciraju. A i vole brojeve, to zna svako dete. rolleyes.gif

#21 Quizmaster

Quizmaster
  • Members
  • 1,129 posts

Posted 28 March 2007 - 17:07

Lorencove transformacije su termin iz fizike, odnosno element specijalne teorije relativnosti. Ako je Čarli pitao svog kolegu naučnika (koji je fizičar) da li mu treba pomoć u računanju, onda dijalog ima smisla (i Ajnštajnu je trebala pomoć Mileve Marić), mada ko zna šta je bilo nažvrljano na tabli. Tu epizodu nisam gledao, ali i meni deluje da frljaju neke integrale i glupe jednačine koje nemaju veze sa mozgom, sve u cilju da fasciniraju neuke gledaoce. To me podseća na scene sa šahom u filmovima. Iks puta sam video kako je na tabli neka idiotska pozicija, kao da nisu mogli da proigraju desetak poteza sicilijanke ili španske partije.

Ipak, u seriji su spomenuti i neki zanimljivi termini, kao na primer paradoks sa Šredingerovom mačkom, pa onda kad je Čarli objašnjavao kako je matematika svuda u prirodi, da latice formiraju Fibonačijev niz, itd. Znači, nije baš sve u epizodama tandara-mandara-broć i nešto se može i naučiti. Objektivno, uz sve propuste koji se mogu pronaći, serija je ipak kvalitetna, mada mi se manje sviđa od "Medijuma". Da joj rejting nije dobar išla bi samo jednu sezonu, a trenutno se, koliko sam video na Internetu, prikazuje treća sezona.

Inače, znam i neke matematičare koji se baš uklapaju u taj kliše asocijalnih genija, ali takvih verovatno ima i u drugim profesijama, pitanje je samo u kojoj meri. Čarli je svakako tupson na kvadrat ako ne smuva onu studentkinju Indijku

Attached File  navi_rawat.jpg   24.34KB   83 downloads

(što me ne bi čudilo da se dogodi u drugoj ili trećoj sezoni, jer namerno drže gledaoce u neizvesnosti hoće li biti nečeg među junacima).

Edited by Quizmaster, 29 March 2007 - 03:23.


#22 Anne Gwish

Anne Gwish
  • Members
  • 612 posts

Posted 28 March 2007 - 18:03

Meni je samo prva epizoda bila zanimljiva. Sad je postalo nekako nategnuto.

btw, gledam samo zbog Attached File  Rob_Morrow_lm02.jpg   31.12KB   110 downloads mmm, Rob Morrow...ili kako god...

Edited by andrea, 28 March 2007 - 18:04.


#23 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 28 March 2007 - 18:15

QUOTE(andrea @ 28 Mar 2007, 19:03)
Meni je samo prva epizoda bila zanimljiva. Sad je postalo nekako nategnuto.


bash to, prva je bila oket, ostale koje sam gledao su prilicno stupidne
mada, mozbiti da iz mene progovara gnev, posto se veci deo zivota hebavam sa ciframa.

#24 buva

buva
  • Members
  • 64 posts

Posted 28 March 2007 - 18:27

QUOTE(Quizmaster @ 28 Mar 2007, 19:07)
Lorencove transformacije su termin iz fizike, odnosno element specijalne teorije relativnosti. Ako je Čarli pitao svog kolegu naučnika (koji je fizičar) da li mu treba pomoć u računanju, onda dijalog ima smisla


e, vidis, oni su pokazali sta je carli pisao po tabli (dakle, gomilu brojeva), a kolega naucnik je uleteo, pogledao, i pitao carlija da li mu je potrebna pomoc oko tih 'lorencovih transformacija'. a na tabli ni l od lorenca, samo nesto sto je izgledalo kao matrica.
uostalom, izem ti matematicara kome je potrebna pomoc oko lorencovih transformacija.

#25 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 28 March 2007 - 18:32

QUOTE(buva @ 28 Mar 2007, 19:27)
uostalom, izem ti matematicara kome je potrebna pomoc oko lorencovih transformacija.

eto vidis!
a ja uvek bio skeptican u vezi onih prica da kad ovdasnji kulovi odu u amerike uvek budu ponajbolji ucenici!

#26 buva

buva
  • Members
  • 64 posts

Posted 28 March 2007 - 19:00

QUOTE(ToniAdams @ 28 Mar 2007, 20:32)
eto vidis!
a ja uvek bio skeptican u vezi onih prica da kad ovdasnji kulovi odu u amerike uvek budu ponajbolji ucenici!


pardon?

#27 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 28 March 2007 - 23:11











#28 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 29 March 2007 - 08:42

QUOTE(buva @ 28 Mar 2007, 20:00)
da ti sad ne tumacim, nesto na racun serije...

#29 buva

buva
  • Members
  • 64 posts

Posted 29 March 2007 - 11:44

QUOTE(ToniAdams @ 29 Mar 2007, 10:42)
da ti sad ne tumacim, nesto na racun serije...


aj, kad kazes...

#30 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 29 March 2007 - 12:28

Highpoint serije do sada je bilo kad Nerd radi neki ad hoc proračun za FBI brata, pa uračunava ovaj faktor, i onaj faktor... a onda mu FBI kaže da ne uračuna kišu koja je padala te noći, i ovaj kaže OK, i obriše dva broja. ph34r.gif

A bilo je nedavno i objašnjenje binarnog koda (koji, znate, koriste računari!) za retarde, i priča kako će Čarli povratiti obrisane podatke sa hard diska tako što će "tražiti obrazac" ručno pregledavajući nizove nula i jedinica koje su prebrisane. Tako nešto.

Edited by The Ugliest Weenie, 29 March 2007 - 12:29.