Jump to content


Photo

masakr vukova u aljasci!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
42 replies to this topic

#31 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 23 March 2007 - 00:43

ovaj shit od obrasca za potpisivanje nece da mi prihvati zip code unsure.gif

#32 bukem

bukem
  • Members
  • 273 posts

Posted 23 March 2007 - 01:09

RHCP: "True men don't kill coyots!"

#33 Hefeweizen

Hefeweizen
  • Members
  • 702 posts

Posted 23 March 2007 - 08:03

QUOTE(sai_mino @ 22 Mar 2007, 23:41)
um... mora da nabavi hranu od najlepsih primeraka?
Bilo bi lepo kada bi zivotinje pobile ljude jer ugrozavaju.. Samo ljudi da se sacuvaju (nema ih ni slucajno previse), a oni su najveca propast koja je mogla da zadesi ovu jadnu planetu i njene ne-ljudske  zitelje! Sto se ne bi neko setio da poubija ljude sto su se MOZDA prenamnozili?!!
Upravo pokusavam da se nateram da do kraja procitam tekst iz "Zova" - Tri vuka odstreljena, jedan uhvacen - nisam mogla da procitam do kraja furious.gif ne'do bog lovcu da ikada naidjem na njega!!!

"Prvog vuka u hajci odstrelio je Ljubisa Mladenovic iz Nisa kod sela Kosmaca.
  -Vuk je trcao sa strane, na 200m oborio sam ga tek trecim metkom iz karabina "Zastava 8h57". Kad sam ga pogodio, odskocio je metar i po u vis i pao. (...)"
"Vucicu je odmah zatim kod sela Krcmare odstrelio i lovac sa prezimenom slicnom ovog krvoloka - Mladenko Vucetic iz Kursumlije. Treceg vuka je ranio je Milos Radomirovic i uginulog ga pronasao tek pred sumrak (!!!) (...)"

Zatim opisuju kako su vuka, koji se priblizio stadu od oko 70 ovaca, izubijali na smrt drvenom cakljom i motikama (posle tuce psa i vuka).. i jedna slika ponosnih lovaca kako nose vuka onako obesenog o neku motku!  furious.gif  ranting.gif  furious.gif

a i nasla sam prilicno uzasnih snimaka tih "dobrih" lovaca..

Решење је једноставно. Поведи истомишљенике и извршите колективно самоубиство, спасићете планету.

#34 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 23 March 2007 - 14:26

QUOTE(sai_mino @ 22 Mar 2007, 23:41)
um... mora da nabavi hranu od najlepsih primeraka?
...

Odgovoricu tisamo na ovo - trebaju im pare koje dobijaju za te primerke kako bi imale ostale zivotinje od cega da jedu....

Za sve ostalo procitaj sta ti je napisao Hefeweizen biggrin.gif

#35 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 24 March 2007 - 07:46

@pobednik,
'ajde, nemoj tako, jos jedan tvoj istomisljenik i odma' se vidi kakvi ste.....

Za "pare koje vam trebaju za hranu", ne ubijaju se najbolji, POGRESNO!!!!
Vec postoje razradjeni sistemi za zaradu, bez ubijanja, treba samo da se pozabavite time i proucite..

Odavno se pitam, ko je LSS i kada dao na gazdovanje prirodno bogatstvo, zvano
divlje zivotinje????

Inace, ja ne mrzim nikoga!!!!

Znam da se za divljeg zeca radi "kupovina", a sredstva se obezbedjuju tako sto se npr. puste Italijani da pobiju prepelice...pa posle nema ni zeca ni prepelica...

Za "opasnost od divljih zivotinja" nemoj da siris takve price, netacne su i neosnovane.
Besnilo se ne ubija metkom....svake godine ubijate besnilo mecima i nista, opet ga ima. Ako ga uopste ima, jer najnovije vesti govore da je pola Srbije zarazeno besnilom, mi smo k'o neki rasadnik besnila??????

Za besnilo postoje drugi metodi, koje vi lovci jos nikada niste primenili i ne znam da li su vam poznati....

Za deponije, cistimo i mi i placamo iz svog dzepa, pa nikog nismo ubili zbog toga...
Kad cistite, slobodno zovi da pomognemo....

Kad idemo da gledamo jelene i kosute?????Uskoro ce i mladunci smile.gif

P.S. znaci broj vukova je ipak dosta proizvoljan i prepusten masti?

Edited by vmechanin, 24 March 2007 - 07:47.


#36 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 24 March 2007 - 10:43

@vmechanin
Sistemi za zaradu postoje ali nazalost nije dovoljno da bi se moglo odrzavati loviste(ili ga zovi kako god hoces). Dakle za tako nesto bi itekako trebala subvencija drzave. Da izgradi hotele i motele, da obezbedi sluzbe koje bi bile opremljene najsavremenijom tehnikom, da obezbedi prostor iulozi znacajna sredstva u marketing... I opet kada se sve to uradi,nazalost ne bi bili atraktivniji odbilo kojeg ozbiljnijg lovista u Evropi(za USA ili recimo Afirku da i ne pricamo)...

A najbolji primerci se ubijaju svugde u svetu. U svim lovistima i nacionalnimparkovima(samo su cene neuporedivo vise nego ovde, ali ruku na srce i ponuda je neuporedivo bolja).
Lovni turizam je veoma dobro razvijena privredna grana, bez obzira na sablaznjivanja cistunaca i zaastitnika prirode.
Kada si toliko savestan, mislim da je bolje da se zapitas sta se radi sa plasticnom ambalazom. Zasto se ne ukine upotreba PE kesa. Ako si cesto u prirodi, znas i koliko je nazalost cest slucaj davljenja zivotinja upravo kesama.
Ko to citi deponije? U okolini gradova da, ali kazi mi g
de je to bila bilo kakva akcija drzave da se recimo ociste sume? Nemoj da idealizujes sliku...

Koliko si u pravu govori i tvoja recenica o ubijanju besnila. koliko para iz budzeta ide za to? Lovci ubijaju besne zivotinje, a ako mi kazes da postoji lek koji bi izlecio bolesnu lisicu i koji bi ona rado popila ili pojela, onda bih ti rekao da si ili nerealan ili blago receno neupucen. Zivotinja obolela od besnila se ubija(bilo mekom ili na drugi nacin i to rade ili lovci ili sinteri).

Jelene je najlakse gledati u sezoni parenja(avgust septembar), a kosute ce biti "slobodne" za gledanje vec za 30tak dana.

P.S. Ako procenu onih koji se u to razumeju(a ovogputa ne govorim o lovcima, vec o strucnjacima prirodnjackog muzeja i bioloskog fakulteta) smatras proizvoljnom kada su u pitanju vukovi onda si u pravu. li u tom slucaju i broj ljudio na planeti je veoma diskutabilan. I broj recimo svih ostalih zivotinja, jer ko ti kaze da si sve video, popisao,...

Postoji citava oblast koja se naziva statistika i druga koja se naziva verovatnoca, postoje jasni pokazatelji i jednostavne smernice na osnovu kojih se racuna gustina populacije(bilo vukova bilo ljudi) na odredjenom podrucju. Toliko o tome.

#37 Okretnica

Okretnica
  • Members
  • 285 posts

Posted 29 March 2007 - 15:12

Lov je ozbiljni psihicki poremecaj koji treba temeljno leciti. U tezim slucajevima obolele treba izolovati od drutva i hospitalizovati u odgovarajucim institucijama.

Duboko zalim i kajem se zbog svakog vrapca koga sam u detinjstvu gadjao i pogodio prackom.

#38 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 03 April 2007 - 02:37

@Pobednik,
kad vec pominjes strucnjake Bioloskog fak. i Prirodnjackog Muzeja, (ja namerno nisam hteo da ih pominjem), nadam se da mislimo na iste persone, najstrashnije u svemu je to sto se ti isti strucnjaci u svojim publikacijama pozivaju na podatke o brojnosti neke vrste, koje su dobili od LSS...
Sto hoce reci, da biolozi i drugi strucnjaci nisu bili na terenu i sami izvrsili posmatranja i prebrojavanja, vec prihvataju podatke koje su dobili od LSS, sto govori dovoljno, samo za sebe...
Mislim da je svima jasno, sta to znaci????

Besnilo, kao opasna zarazna bolest kod divljih zivotinja koja se prenosi i na pse i macke lutalice, suzbija se razbacivanjem mamaka sa vakcinom protiv besnila, jer kad besnilo vec izbije onda je kasno....
Dakle, sistematicno i na duze staze, suzbija i samu pojavu besnila..
Postoje zemlje u EU koje vise od 100 godina nisu imale besnilo na svojoj teritorij, primenom bas ovakve metode...

Nikako puskom i mecima, to je pogresno i svrstava nas u divljacke narode.

Za ovo, polazna osnova pristupa suzbijanja besnila treba da se menja iz korena.

Slazem se za bacanje plastike i svega plasticnog po sumama, potocima, rekama, jezerima i sveg ostalog djubreta, i znam da mnoge zivotinje stradaju i od toga...i video sam.
I slazem se da drzava ne preduzima nista i ama bas nista da se stanje popravi, pocisti itd...., ali mozemo i mi, samostalno, samoinicijativno, nicim izazvani da cistimo, da pravimo male akcije sa svojim prijateljima i da popravljamo polako, svoju prirodu i stanje u njoj..Nadam se da se slazes.

Ali opet brkas pojmove, to sa hladnokrvnim ubistvom zivotinje i to divlje, nema ama bas nikakve veze....ovo je cista namera da se ode u prirodu i ubije "nesto" ili ja bih rekao neko zivo bice, potpuno bez veze i bez potrebe.

Ovo ti dodje kao ubistvo s predumisljajem, a ovo drugo iz nehata...

I nema potrebe da se ljutis, rasprava je rasprava, forumska i to pozdravljam...

I vrlo rado, da idemo u sumu da posmatramo jelene i kosute, samo javi, ....

Pozzzz

P.S. bolje ne pominji statistiku i zakone verovatnoce, bar u ovoj prici o brojnom stanju vukova, ne poredi ih s ljudima, pogresno je...

Edited by vmechanin, 03 April 2007 - 02:46.


#39 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 05 April 2007 - 21:59

sada si malo ti pobrkao pojmove...
normalno je da se pomocu mamaka sa inekcijama protiv besnila treba da sprecava pojava besnila. ali ko to treba da radi? opet lovci ili mozda drzava? i sta kad se to ne uradi vec se pojavi besnilo? kako se onda suzbija?
ja nisam pisao o ubijanju kao prevenciji...
oni sa biol.fak i iz prir. muzeja stvarno izlaze na teren, licno sam ih sreo par puta.
kao sto sam vise puta naveo, o ciscenju prirode mnogi pricaju, a lovacka udruzenja zaista i rade...
ovi isti koli pricaju i pisu po forumu odavno su mogli bar sumarke u njihovoj blizini da ociste...
a statistika jeste cudo... zavisi samo u kom cilju podatke zelis da prikazes.
ti lov dozivljavas kao ubijanje, ja kao lep izlet i provod, mogucnost druzenja sa prirodom i to je sto se mene tice ok. ne ljutim se, ali mi je dosta tih cistunaca koji su deklarativno za ocuvanje prirode, a sa druge strane nece guzicom da mrdnu...
p.s. iskoristi praznik da odes u prirodu. zecevi su se okotili ima ih koliko hoces( jos samo da ih sad ne potruju poljoprivrednici), srne su gotovo svugde(lovostaj je jos uvek na snazi)
, a jutra su divna u aprilu. nema mnogo vegetacije i sanse da se vide zivotinje su neuporedivo vece sada... pozdrav

#40 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 16 April 2007 - 02:28

@Pobednik,
potpuno se slazem, ima jako puno onih koji se samo deklarativno zalazu za prirodu uopste a pritom zaista nista konkretno ne cine....
Samo tupe okolo, pricaju o stvarima u koje se i ne razumeju bas najbolje itd, znas i sam uostalom.

Imali ste veliku akciju ciscenja djubreta, kako je proslo????Znam za Kosmaj.

Sve promene u prirodi, pratim, u sumi i poljima sam gotovo svaki dan.
Zaista je prekrasno, sve, stiglo je puno ptica, gnezdjenje je uveliko u toku, posmatrao sam par plavih senica u pravljenju gnezda. Cudo je to, sta su sve u stanju da rade. I svasta sam video a i napravio sjajne fotke.
A i dalje mislim, da ti za odlazak i druzenje s prirodom, uzivanje, izlet, nazovi kako hoces, ne treba oruzje.
Sve to moze i bez oruzja, posle dvogleda i foto-aparata svi ostaju zivi i mogu ponovo da odem i da ih vidim.
A proteklog meseca, a i ovog posmatrao sam i stvarno svakakva cuda.
Sada je vegetacija vec pristigla, ali nema veze. rolleyes.gif

Da, za besnilo, u pravu si, to i jeste obaveza drzave, da svoje gradjane stiti od svih zaraznih bolesti, ukljucujuci i besnilo. I finansira sve to.
LSS kao korisnik veceg dela nase prirode bi mogao malo da pogura stvar i trazi ovakav vid zastite, prevenciju, da sve to lepo sroci i objasni. I od nadleznih trazi otpocinjanje ovakvih akcija, da ne ucestvuje u akcijama "ciscenja terena" itd....
Sve to ide na vasu stetu i samo pridodaje negativne poene.


a statistika jeste cudo... zavisi samo u kom cilju podatke zelis da prikazes

Hahaha, ovo ti je zaista dobro, sve si mi rekao, jasno mi je...
Sta ima kod tebe????Nadam se da u dobrom i pozitivnom duhu mozemo da nastavimo dalje, ko zna sta sve moze da ispadne???? Mozda te i zarazim, ako ti kazem da je teze napraviti dobru fotku zivotinje ili ptice u prirodi, nego ubiti je. tongue.gif

Pozzzzz,

P.S. primecujem da ima puno stvari oko kojih se slazemo

Edited by vmechanin, 16 April 2007 - 02:30.


#41 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 19 April 2007 - 14:40

Zasto se ne bi slagali?
Ti volis prirodu i da budes u njoj, ja takodje.

Jedina razlika je sto ja ponekad i nosim pusku i sto smatram da selektivni odstrel nije isto sto i ubijanje ili masakr. Fotoaparat se podrazumeva i kod tebe i kod mene. biggrin.gif


Ne bi verovao koliko je smeca odneto sa samo 1 ha sume u okolini Apatina. 3 puna traktora flasa, kesa, razno-raznih pakovanja,...

Ove nedelje je plan da se to isto ponovi na Vrsackom bregu...

Prolece je fantasticno i stvarno je prelepo napolju.
Srne se jos ne love(iako je pocetak pomeren na 15.4.) tako da je jos uvek bezbedno. Uostalom, izuzev u nekim izuzecima lovi se uglavnom nedeljom.
Za besnilo moze LSS da gura koliko hoce, ali moras da znas da tamo(osim casnih izuzetaka) uglavnom sede kreteni koji bi da se ogrebu i koji ne mogu ni kola da guraju, a kamoli kakve akcije.
Nazalost struktura u LSS i LSV kao i Srbija i Vojvodina sumama je katastrofalna.
Pojedina lovacka udruzenja prave sjajan posao i stvarno cuvaju prirodu, dok drugi(kao uostalom i vecina u Srbiji) samo brine za svoje dupe.
U svakom slucaju, ipak je drzava ta(i nadlezna ministarstva) koja treba da se brinu za besnilo, pticiji grip i slicne viruse...

#42 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 20 April 2007 - 00:13

@Pobednik,
jesi li iz Apatina???
Izvini na indiskreciji, mozemo da predjemo na PM.

U Apatinu, imam jednog frenda, odgajivac....

Znam za okolinu Apatina (Rit) i trebalo bi da dodjem tamo....i znam za biodiverzitet tog kraja, prekrasnu prirodu, i deponije sad.gif mad.gif

A o djubretu mi ne pricaj, covece, pa to je uzas. Mi smo izvukli iz sume gomile svega i svacega, do nekih sumskih puteva, tek treba da organizujemo prevoz traktorima. Da vidis samo reke i recice, potoci, na sta lice. Puno plastike i guma, drvece se i ne vidi od kesa i flasa. A priroda prekrasna, ko od boga dato. Kad su bile vece vode, navukle su to sve i sad stoji.
I to tek treba da radimo....

Za sve ostalo, sto bi trebalo drzava da radi, mora da postoji nacin, da mozda i zajednikim snagama izguramo to. Sta mislis? Ajde da animiramo te casne izuzetke, koji sigurno postoje ali su u pozadini i ne mogu da dodju do izrazaja.
Kao i svi drugi koji bi hteli nesto bolje i vise, kvalitetni ljudi...
Ne vredi da se prepucavamo i odvajamo, samo zajednickim snagama mozemo da isteramo nesto stvarno dobro za divlji svet.
Zahvaljujuci tome, paraziti iz LSS i RAZNIH SUMA, Srbijasuma, Vojvodinasuma itd. i opstaju, hrane se na tome.
Nije ni vama u interesu da ste na tapetu stalno kao ubice koje besnilo ubijaju mecima??? wink.gif

Kako pocinje lov 15.04. Srne se jos nisu olanile, bar ovde.
Mislis pocinje lov na srndace? Ili sta?

Pozzzz

P.S. Uzgred, ja sam iz Beograda.

#43 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 26 April 2007 - 23:14

Nisam iz Apatina, ali cesto tamo skoknem... Iz Beograda sam.

Iskrno se nadam da ce se posle formiranja nove vlade promeniti gazdovanje svim"sumama", pa da ce se nesto pokrenuti... Imamo takve naznake...

Ako si zainteresovan, sledece akcije koje organizujemo, ce biti krajem maja, pa ako zelis mozemo da se povezemo. Nije daleko od Beograda.Deliblatska pescara.

Uskoro ce se pokenuti i velika akcija koja ce nadam se , lovce pokazati u drugom svetlu. Ali o tom potom.

DA u pitanju je lov na srndace. Pravi lovci nikada ne pucaju srne. Bas kao ni na recimo fazanske koke.