Jump to content

Photo

Anti perspiranti i rak dojke ?

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 Maya Order

Maya Order
  • Members
  • 518 posts

Posted 09 March 2007 - 16:38

Dobijem ti jutros imejl sledece sadrzine

Radi se o objasnjenju koje bi moglo da rasvetli jedan od uzroka raka dojke. Ovo je napisala specijalista stanicne biologije: Gabriela Casanova Larossa, Univerzitet u Urugvaju:

"Prisustvovala sam jednom seminaru o raku dojke. Postavila sam pitanje zasto je pazuh najfrekventnije mesto za razvitak raka dojke. Nisam dobila odgovor, ali sam posle dobila pismo u kom sam dobila i odgovor. Zato zelim taj odgovor da posaljem svima vama. Glavni uzrok raka dojke je ANTI-PERSPIRANT. Najveci broj proizvoda na trzistu su kombinacija anti-perspiranata i dezodoransa. Dezodoransi
nisu stetni. Gledajte, molim vas, sastav proizvoda kod kuce! Ako sadrze ALUNIMIUM CHLORHYDRAT, BACITE IH ODMAH! Cak i ako taj sastav stoji pod imenom dezodoransa.

Pokusajte da pronadjete druge marke koje ne sadrze te hemikalije. Razlog je jednostavan: samo poneki delovi naseg organizma su u stanju da izbace otrovne materije iz organizma, a to su: donji deo kolena (pregib), deo iza usiju, deo izmedju nogu i pazuh. Otrovne materije se izbacuju putem znoja. Anti-perspiranti sprecavaju znojenje. Otrovne materije ne odlaze iz organizma, vec se nakupljaju u limfnim
zlezdama ispod ruku. Najcesci uzrok raka dojke se nalazi u toj gornjoj zoni dojke.

Muskarci su manje na udaru ove bolesti. Cak i ako upotrebljavaju anti perspirante, ovi ostaju na dlacicama i ne prodiru odmah u kozu. Zene koje koriste anti-perspirante direktno posle depiliranja pazuha imaju jos veci rizik zato sto preko malih ranica prodiru stetne hemikalije jos brze u organizam. Informisite o ovome
sve zene! Ako slanjem ove poruke uspete da sprecite samo nekoliko takvih slucajeva, to onda nije izgubljeno vrijeme.

Hvala vam,
Msc. Gabriela Casanova Larossa
Profesor asistent na odseku Celularne Biologije Naucnog Fakulteta Urugvaja "Pilar Lorenzo Morales"

a ondaK izguglam sledece:

Klik

Eto meni malo gimnastike za mozak, jupiii!!
(abnormalno veliki hejt za dragu osobu koja mi je ovo forvardovala a vrlo dobro zna koliki hipohondrijak chuchi u meni; neka neka, pamti pa vrati)

I sta sad?? Da cutimo i smrdimo??

Sta je bre uopste tacno i ako JE ono prvo uopste tacno, koji je onda taj dezod. za podmishku koji ne sadrzi taj aluminium shit??

Unapred fala na savetima

Edited by Maya586, 09 March 2007 - 16:39.

#2 baklavica

baklavica
  • Members
  • 128 posts

Posted 09 March 2007 - 17:21

Majo, ne brini;

1. ovo je stari, prastari lancani mail; ali cini mi se da dozivljava revival

2. imas vece sanse da dobijes rak ako debela, recimo

3. mislim da jedino neke logike ima savet "ne nanositi dezodorans odmah posle brijanja"

poz!

#3 Nicol

Nicol
  • Members
  • 751 posts

Posted 09 March 2007 - 17:24

draga majo,
do 40. samopregled i bolji spam filter smile.gif

#4 nasumica

nasumica
  • Members
  • 918 posts

Posted 09 March 2007 - 20:39

draga majo
skoro ucih onkologiju i nigde ne pomenuse antiperspirant kao jedan od faktora rizika za rak dojke. ajd verovatno su moji udzbenici zastareli, ali opet nalazim vise logike u onome sto si ti guglala, da bi se rak, u slucaju da je uzrokovan antiperspirantom, mnogo pre javio u limfnim nodusima pazusne jame nego na dojci.
za rak dojke su mnogo veci faktori rizika postojanje raka dojke u porodici (majka, sestra, narocito ako je majka npr imala rak na obe dojke), prva menstruacija pre 12, prvo dete posle tridesete, ili nemanje dece, menopauza posle pedesete, gojaznost...cak se ni za pusenje i alkohol ne zna 100% da povecavaju rizik od oboljevanja (mada ima indicija i mada se zna da izazivaju maligne tumore drugih lokalizacija).za oralne kontraceptive kao faktoru rizika postoje oprecna misljenja.

dakle nis se ne sekiraj...i javi sta je bilo sa onim mladezom koji su ti skinuli (ako hoces na pm)

#5 Kum_Spasoje

Kum_Spasoje
  • Members
  • 164 posts

Posted 09 March 2007 - 20:49

QUOTE(Nicol @ 9 Mar 2007, 17:24)
draga majo,
do 40. samopregled i bolji spam filter  smile.gif

od 40. svako je dobrodosao

#6 Nicol

Nicol
  • Members
  • 751 posts

Posted 09 March 2007 - 21:40

QUOTE(Kum_Spasoje @ 9 Mar 2007, 19:49)
od 40. svako je dobrodosao

na mamografiju? i tako svake godine...

#7 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 09 March 2007 - 21:49

QUOTE(Maya586 @ 9 Mar 2007, 16:38)
I sta sad?? Da cutimo i smrdimo??

za taj aluminijum hlorohidrat i njegovu vezu sa rakom dojke sam dobila mejl od tadashnjeg docenta na uporednoj fiziologiji pa sam onako, blanko poverovala.
bilo neko leto, ja krenula u potragu za dezodoransom koji nema taj sastojak i zapravo jedini dezodoransi koji ga nemaju su na bazi alkohola i nisu antiperspiranti. a koja je caka s tim dezodoransima; krenesh da bazdish nakon 2-3 sata, josh brze ako je leto, ko shto sam se onda uverila, bogu fala shto sam bila na Shtrandu pa nije bila neka greda.

elem, ako si hipohondar il samo oprezna, koristi sodu bikarbonu umesto antiperspiranta.
za sodu bikarbonu mi je prvi put rekla sestra da radi posao ko i antiperspirant, al poshto je ona hajli anrilajbl izvor, nisam joj verovala. posle x godina sedim sa drugaricom i zali mi se kako ima problema sa znojenjem i kako joj ama bash nijedan antiperspirant ne pomaze i kako joj je neko savetovao da uzme sodu. kaze od onda se uopshte vishe ne znoji pod pazuhom, a zashtita traje oko 12 sati.

bash sam sinoc posle tushiranja, a pred izlazak stavila sodu bikarbonu, sve u strahu da cu se do povratka kuci ubudjaviti al ladno je radila poso sve dok se danas nisam istushirala. ni gram smrada nisam osetila tako da... probaj.

#8 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 09 March 2007 - 21:58

zaboravih da kazem, jedna super strana sode bikarbone je shto ne ostavlja ogavne bele fleke na odeci. imam n crnih majica koje su mi pod pazuhom skroz bele, a josh grdje kod belih koje na tim mestima postanu krem. fuj.

#9 Pareidolia

Pareidolia
  • Members
  • 998 posts

Posted 09 March 2007 - 22:52

QUOTE(Dunadan @ 9 Mar 2007, 21:49)
bash sam sinoc posle tushiranja, a pred izlazak stavila sodu bikarbonu, sve u strahu da cu se do povratka kuci ubudjaviti al ladno je radila poso sve dok se danas nisam istushirala. ni gram smrada nisam osetila tako da... probaj.

A jel stavis rastvor sode bikarbone, ili prah, direktno na kozu, i odmah posle brijanja?

#10 pcelica

pcelica
  • Members
  • 492 posts

Posted 10 March 2007 - 00:05

QUOTE(Dunadan @ 9 Mar 2007, 21:58)
zaboravih da kazem, jedna super strana sode bikarbone je shto ne ostavlja ogavne bele fleke na odeci. imam n crnih majica koje su mi pod pazuhom skroz bele, a josh grdje kod belih koje na tim mestima postanu krem. fuj.

ja sam chula ovo za sodu al nisam praktikovala, jednostavno mi zvuchalo suludo, kao soda b reshava problem a ovamo cela industrija se ubi da proizvede antiperspirant. no, dobro, probacu.

inace sam i ja ovaj info za loshe dejstvo tih al necheg u antiperspirantima dobila pre par godina, i otkrila da postoji jedan nivea deodorant koji navodno drzi 24 h a nema to sranje. na zalost ta nivea radi nekih par sati dry.gif

#11 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 10 March 2007 - 02:58

QUOTE(OnTheEdge @ 9 Mar 2007, 22:52)
A jel stavis rastvor sode bikarbone, ili prah, direktno na kozu, i odmah posle brijanja?

prah, direktno. pokvasim kaziprst i srednji, umochim u prah i namazem. vishak praha otpadne za par minuta kolko treba da se pazuh osushi.

QUOTE(pcelica @ 10 Mar 2007, 00:05)
ja sam chula ovo za sodu al nisam praktikovala, jednostavno mi zvuchalo suludo, kao soda b reshava problem a ovamo cela industrija se ubi da proizvede antiperspirant. no, dobro, probacu.

ma imash n "prirodnih lekova" koji su n puta uspeshniji od bilo chega shto je farmacija dosad iznerdila.
mama moje drugarice ima lupus i uspeshno ga je (iz)lechila nekim chajem chiji joj je recept dao neki travar iz boktepita odakle.
pa npr. surutka za jetru itede.

#12 Demian Landulf

Demian Landulf
  • Members
  • 18,628 posts

Posted 10 March 2007 - 03:06

QUOTE(Dunadan @ 10 Mar 2007, 02:58)
ma imash n "prirodnih lekova" koji su n puta uspeshniji od bilo chega shto je farmacija dosad iznerdila.

Ovo je tacno.
Zato sto prirodni lekovi napadaju uzrok, a vecina onoga sto je farmacija iznedrila samo posledicu, pa se onda bolest posle nekog vremena vrati.
Licno preferiram homeopatiju, a ne prirodne lekove, al posto, zbog tempa zivota, nemam vremena toliko da spavam i ne mogu sebi da dozvolim da ne pijem kafu s kofeinom, onda, nazalost, uglavnom koristim ono sto je farmacija iznedrila.

#13 olivapopajevic

olivapopajevic
  • Members
  • 134 posts

Posted 10 March 2007 - 21:29

Ah, kakva radost, kakvo veselje, ima nas još hipohondara na ovom svetu...

Ja se već razmišljam da promenim svoje ime olivapopajevic u Jeremija.

Dakle, pošto sam tripadžija, uvek gledam šta piše na etiketi, pa znam da tog aluminijuma hloroh. nema u dezodoransu Nivea Fresh.

Dok sam živela u Nemačkoj, pomno sam čitala časopis Eko test, koji je tamo opšte priznat i kad oni ocene neki proizvod kao dobar, kao na primer Nutelu, balzam za usne ili puter, proizvođači to odmah stave na etiketu u reklamne svrhe. Kad sam počela da čitam, zabezeknula sam se. Oni testiraju sastojke proizvoda i većina poznatih firmi koje stlano koristimo, kao što su Nivea, Garnier, Loreal, Vichy, Dior puni su ogavne hemije, a neki od sastojaka, kao što je formaldehid, su i kancerogeni. Tako oni kažu, ja nisam stručna.

Ja imam 5, 6 tih časopisa ( to je moje blago ) wub.gif , pa ako nekog zanima kakve je kakvoće njegov omiljeni proizvod, ću da proverim...Testirane su maskare, šamponi, tečnost za sočiva, karmini, sjajevi za usne, kreme za lice, kreme za sunčanje i tako to...

#14 pcelica

pcelica
  • Members
  • 492 posts

Posted 11 March 2007 - 23:59

prah, direktno. pokvasim kaziprst i srednji, umochim u prah i namazem. vishak praha otpadne za par minuta kolko treba da se pazuh osushi.
mama moje drugarice ima lupus i uspeshno ga je (iz)lechila nekim chajem chiji joj je recept dao neki travar iz boktepita odakle.
pa npr. surutka za jetru itede.

ma znam da ima gomila prirodnih lekova, al nekako vazda zanemarim to biggrin.gif i pazarim neshto u lepom pakovanju.

shalu na stranu, shto se tiche antiperspiranata, odredjeni prozivodi su mi izazivali bolne rekacije te sam ih i pre saznanja o shtetnosti eliminisala, a za sodu b sam jednostavno bila lenja, priznajem sleep.gif
plus sto su mi keva (koja je lekar) i njena koleginica dermatolog odavno pojasnile da nakon brijanja jedina i iskljuchiva supstanca koja se nanosi jeste talk, a bilo sta drugo bi bilo pozeljno nanositi drugi dan, znachi ne na sveze izbrijanu kozu (to je ponekad neizvodljivo, al je ok drzati ga se kao generalnog pravila)

e, ima josh jedan info koji dolazi od sledece doktorke koja je zaduzena za grudi, a to je da brusevi sa fishbajnom nikako nisu dobri a o vondrbraovima i da ne pricham. po njenim rechima, obichan brus (samo materijal, bez dodataka) ili nishta.

e jbg, ja se ne pridrzavam ovog pravila uvek.

edita>slovca

Edited by pcelica, 12 March 2007 - 00:10.

#15 Pareidolia

Pareidolia
  • Members
  • 998 posts

Posted 12 March 2007 - 08:37

Hvala Dunadan, bash cu da probam smile.gif
QUOTE(pcelica @ 11 Mar 2007, 23:59)
e, ima josh jedan info koji dolazi od sledece doktorke koja je zaduzena za grudi, a to je da brusevi sa fishbajnom nikako nisu dobri a o vondrbraovima i da ne pricham. po njenim rechima, obichan brus (samo materijal, bez dodataka) ili nishta.

Onda plastika biggrin.gif Eee, bemmu, sto se nisam rodila ko musko...
Sto neko rece gore: samopregledjivanje, svakodnevno, i to je najbolje uraditi prilikom tusiranja, jer se kvrzice i cvorici najbolje osete kad je koza nasapunjana.