Jump to content


Photo

starbucks


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
91 replies to this topic

#31 1234

1234
  • Members
  • 204 posts

Posted 27 February 2007 - 11:25

QUOTE(Larko @ 27 Feb 2007, 10:26)
molim treska da mi objasni sta je to sa kafom u italiji i zasto je svaki espreso, makar ga popio u mehani kraj autoputa, trideset puta bolji nego neki koji cu dobiti u becu ili gdevecne...sta turaju unutra.
btw, cuo sam price da je rec o vodi i da je, sto se vode tice, stvar najbolja u napulju, tako da se tamo moze popiti i najbolja kafa i pojesti najbolja pica.

Veliki deo je u vodi, ali je i do masine, nacina na koji pod pritiskom izbaci vrelu vodu na kafu, espreso se podrazumeva kad se naruci "kafa", ristreto je bukvalno 1-2 gutljaja sa daleko jacom aromom i ukusom. Naravno dosta zavisi od same kafe, vode racuna odakle je uvoze i kako je kasnije spremaju. Napravili su malu umetnost od pravljenja kafe, i kad naletis na italijana koji je ljubitelj kafe isti ce ti sa velikim zadovoljstvom objasniti njihov pogled na kafu, bar sam ja imao tu srecu. A kad se spomene starbucks, nasmeju se i skrenu temu, ne prica im se o glupostima. Sto rece gore Indy, to je poslasticarnica wink.gif

#32 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 27 February 2007 - 11:53

ja probah taj Starbucks, nije ništa naročito

a što se tiče espresa, kao i uopšte razlike između glupave kafe i dobre kafe, mislim da je jako bitno kako/koliko je upržena kafa i kako/koliko sitno je samlevena

#33 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 27 February 2007 - 14:16

E, malo da skrenem s ovog.. a opet o starbucksu... Ja onomad kad posetih nam drage nase amere kupih solju od po litre te mi to dobra jutarnja doza za budjenje..

a baj d vej, bilo je svojevremeno price da Divac to ovde u Begeju otvori.. medjutim, sve se nesto izjalovilo sad.gif sto je kolateralna steta..

#34 Maya Order

Maya Order
  • Members
  • 518 posts

Posted 27 February 2007 - 14:25

Bolja je Costa kafa

#35 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 27 February 2007 - 21:44

Ja se jezzim od amerikanizacije bilo cega.
Pod amerikanizacijom u gastronomiji podrazumevam:
- predimenzionisanje nasih potreba i nasih stomaka (ogromne doze coca-cole, gigantske kutije kokica, ogromne doze kafe...)
- ubijanje estetike u konzumiranju hrane (plasticni tanjiri, kartonske kutije, papirne case...)
- prodavanje laznog luksuza (sipaju nam u papirnu casu pola litre vode, par zrna kafe, vestacke arome i to nazovu nekim cool imenom tipa frapuccino)

Znam, starbuck kao hoce da pokaze da je fensi i sluze kafu u keramickim soljama. Ali i dalje je to samo preskupi fast-food sa bljutavom kvazi kafom.

#36 fam0zni

fam0zni
  • Members
  • 78 posts

Posted 27 February 2007 - 21:55

U starbucksu u Tokiju sam ostavio vise para nego za telefonski racun u hotelu.Ah da..za DVE!!!!! kafe.....

#37 Dina

Dina
  • Members
  • 359 posts

Posted 27 February 2007 - 23:28

hm.. pila sam moku u Starbucksu u Nikoziji, apsolutno nisam bila odusevljena.. mnoooogo mi je bolja ovde.. u Coffee Dreamu i Greenetu..
u svakom slucaju, ne kapiram sta je frka sa Starbucksom, kad ovde imamo varijacije na temu, koje su po mom iskustvu jos i bolje? (:

a kafa za poneti.. genijalna stvar, pa jos u polalitarskom pakovanju (: taman za mene (((:

#38 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 27 February 2007 - 23:43

aman, do starbucksa su ameri pili filterusu, po kvalitetu jednaku rastvoru hipermangana. da grgoljas mozes, za ostalo nije.
tako da je starbucks odigrao i izvesnu vaspitnu ulogu. malo preteruju sa kofeinom, par puta sam u njujorku i bukvalno bacio peglu od njihove kafe.

off: tresko, znam za taj del cecco, moji su cimeri zabari iskljucivo to kuvali, skupe se oko kazana pa baju ko vestice iz magbeta. naravno, vrhunski autoritet su njihove mame i jao si ga meni ako imaju razlicite koncepte po odredjenom pitanju:)

#39 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 28 February 2007 - 01:07

Jedina dobra stvar u Starbaksu su zgodne devojke i wireless connection.

#40 Sumo22

Sumo22
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 28 February 2007 - 01:21

Što se osoblja tiče, moj glas za Hooters

#41 1234

1234
  • Members
  • 204 posts

Posted 28 February 2007 - 13:45

Najgora kafa u zivotu mi je bila u Dunkin Donuts-u :

Hooters je tipa da odes kao nesto popijes i pojedes a u stvari te uopste ne interesuje sta je u tanjiru i solji vec ko sluzi cool.gif
Da se vratim na starbucks, mozda je i ok da dodje u Beograd, da ljudi shvate koliko su nase kafe i kafici kvalitetniji i bolji.

#42 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 28 February 2007 - 13:59

Ma naša kafa je super.
I italijanska.
I kolko-tolko španska.

Sve ostalo je uglavnom bljutavo, ili eventualno za poslastičarnicu.
Inače od običnih kafa, ubedljivo najbljutavija je finska yucky.gif

#43 Anadion

Anadion
  • Members
  • 481 posts

Posted 28 February 2007 - 14:12

Prijatelj mi je jedanput doneo pakovanje Starbucksa. Mislim da je u pitanju bio neki House Blend. Ukratko, to bila jedna od najodvratnijih kafa koju sam dosad probao, u ravni sa Kokijem i C kafom.

#44 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 28 February 2007 - 14:54

Naravno, u Starbucksu imaju samo taj jedan najodvratniji brend na svetu, koji je igrom slucaja dosao do najvrsnijih uzivalaca kafe.

#45 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 28 February 2007 - 15:27

QUOTE(Tresko @ 27 Feb 2007, 00:33)
Saporito nema pojma. "Ditched hand made espresso"? Yeah, wright.

Pitam se, pitam: zašto u Italiji nema nijednog Starbucksa? Biće da je zato što bi se svaki pravi ljubitelj kafe izbljuvao po tim sranjima koje prave u Starbucks-u, a koja uopšte ne mogu da se nazovu kafom.


ma naravno, zna se sta je kafa wink.gif

ali meni se starbucks ( koga u italiji nema) svidja.
ne bih isla tamo da pijem kafu, nego razne druge slatkaste tvorevine.