Jump to content


Photo

Nezavisni mediji i finansiranje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 Raven

Raven
  • Sleepers
  • 104 posts

Posted 01 June 2002 - 14:50

Da li neka TV, ili radio stanica ili novina moze da bude nezavisna ukoliko prima donacije nevladinih organizacija.
List Pogledi je odbio jednokratnu i nepovratnu pomoc koju mu je ponudila organizacija Press Now (inace na sajtu te organizacije, Kosovo i Vojvodina su posebne drzave) u iznosu do 100.000 EURA.
Celokupnu prepisku i dokumentaciju mozete naci na:
http://www.pogledi.co.yu/vesti.html
Da li se moze biti nezavistan i primati novac od ovakvih organizacija, kao sto je Press Now

#2 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 04 June 2002 - 17:18

Vise bi me zanimalo da li neka radio ili tv stanica ili novina moze da uopste da postoji bez nekog urednog "money flow"?

Taj "money flow" se moze obezbediti emitovanjem reklama, ali i donacijama. Dok je za neke donacija pogana zavera i siguran znak da NEKO diktira informaciju, sklona sam da verujem da je mecenstvo neophodno u razvijanju demokratski zakrzljalih drzava, bas kao sto je bilo neophodno u razvoju kapitalistickih drzava od doba velikih otkrica pa do danas, u razvoju tehnike, kulture i umetnosti. Ukratko: neko ti da pare ne da bi sprovodio njegove sumanute ideje, vec zato sto ceni TVOJE ideje i napore. Verovao ili ne Raven, postoje bogati kojima je zadovoljstvo da pomognu ( i to jos smatraju svojom duznoscu).

#3 luka

luka
  • Members
  • 219 posts

Posted 21 June 2002 - 01:13

neka sponzorisu infrastrukturu, privredu, socijalu. a ne nesto gde moze da se stekne velika moc.
ma neka ulazu u privredu pa zaradjuju.
njihov sir je samo u misolovci besplatan

#4 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 21 June 2002 - 01:30

Pa u tome je upravo kljuc naseg nerazumevanja, luka. Oni i hoce da pomazu medije da bi doveli do promene raspolozenja u narodu, koji onda moze i sam da se brine o sebi, pa je "sponzorisanje" (bogati, ispadose Srbi sponzoruse :razz:) industrije nepotrebno. A bogami da ti kazem, pa oni ni sopstvenu industriju ne sponzorisu, ko ume da radi - radi, ostali pod led. To ti je kapitalizam. E sad sta je to sto tebi smeta u svemu. Meni neuporedivo manje smeta da nase medije "drze Amerikanci" (kada bi to uospte bila istina) nego sto su ih drzali Jugosloveni tipa Tita, Djilasa, Rankovica, Milosevica-Markovica, i tome sl.

Ima ona izreka da je bolje gladnog coveka nauciti da peca nego mu dati ribu (ovo kao odgovor na tvoju basnu sa misolovkom).

#5 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 21 June 2002 - 18:13

"njihov sir je samo u misolovci besplatan"

He, he, svidja mi se ovo... Rimuje se sa onom poznatijom: najbolje je nama pod nashima.