Jump to content


Photo

Masakr delfina i peticija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
71 replies to this topic

#31 Valkyrie

Valkyrie
  • Members
  • 1,115 posts

Posted 25 February 2007 - 22:32

Potpisala, nisam gledala, ne mogu ja to. sad.gif

#32 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 25 February 2007 - 23:00

291144

#33 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 26 February 2007 - 14:56

Odgledao i potpisao. ph34r.gif

Samo da dodam da snimak jeste potresan, ali ja sam nazalost imao prilike da vidim jos gore snimke drzanja, transporta i ubijanja zivotinja (pasa i macaka) u Kini. Radi se o kulturoloskom nedostatku senzibiliteta (naravno, iz nase perspektive) i bilo bi zaista interesantno kada bi pokrenuli diskusiju o tome.
U kolikoj meri mi treba da respektujemo te ocigledne razlike, i pre svega, kako zaista efikasno da se borimo protiv ovakvog ponasanja? Peticija je naravno pocetak, ali ako smo zaista realni, to nece mnogo promeniti stvari. Takodje, nasilne akcije raznih udruzenja za zastitu zivotinja ne pomazu mnogo. Po meni, tu bi najvise pomogla neka vrsta ekonomskog pritiska.

Edited by Anduril, 27 February 2007 - 01:31.


#34 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 26 February 2007 - 22:10

Realno, delfini nisu stoka koja se uzgaja namenski za ishranu..

Takođe, nisu ni ribe već sisari..

#35 Practical

Practical
  • Members
  • 676 posts

Posted 26 February 2007 - 22:40

319731

#36 Santa

Santa
  • Members
  • 125 posts

Posted 26 February 2007 - 23:32

320879

#37 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 27 February 2007 - 00:19

321558

#38 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 28 February 2007 - 01:37

355451

Attached Files



#39 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 28 February 2007 - 06:32

QUOTE(cika tale @ 26 Feb 2007, 22:10)
Realno, delfini nisu stoka koja se uzgaja namenski za ishranu..

Takođe, nisu ni ribe već sisari..

ne vidim shta si hteo da kazesh drugom rechenicom? osim naravno, da naglasish da znash neshto shto znaju i u jaslicama.
i kakve veze ima da li su u pitanju sisari ili ribe. vidjala sam podjednako surove prikaze ulovljenih ajkula kojima bi odsekli ledjno peraje (jebala ih chorba da ih jebala) i onda ih tako osakacene bacali natrag u vodu.

QUOTE(Anduril)
U kolikoj meri mi treba da respektujemo te ocigledne razlike, i pre svega, kako zaista efikasno da se borimo protiv ovakvog ponasanja?

ne znam. ne respektujem. riga mi se na orijentalnu kuhinju sa jedenjem zivih organizama (u Oldboj-u sam gledala kako chovek jede malu hobotnicu, zivu, sa pipcima koji mu se obavijaju oko ruke dok jede i mislim da je to najodvratnija scena koju sam u zivotu videla u igranom filmu). drugar koji je bio u Japanu mi prichao da imaju nove momente u reklamiranju svezine morskih plodova; glavu ribe umotaju u vlaznu krpu tako da ipak moze da nadishe neshto kisika, a zadnji kraj peku/prze ili na bilo koji drugi nachin termichki obradjuju. tako zadovoljna mushterija moze da pojede ribu koja joj je umrla upravo tu na tanjiru, dok joj je repni deo bio ziv-pechen-nedopechen.
ta mushterija ofkors, nece ni jednom jedinom gustatornom kvrzicom osetiti razliku izmedju ribe mrtve sekund i one mrtve 10 minuta, a opet rade ljudi to.

mogu da razumem i gajim respekt za n kulturnih obichaja koji su mi neobichni, bez problema ni chudjenja mogu da gledam juznoamerichka ili africhka plemena, njihovu umetnichku expresivnost, rituale itede ali fakat je da su ljudi Orijenta went to some lenghts u osmishljavanju muchenja. za ljude mi se jebe (Captain Trips je upravo ono za chim chovechanstvo vapi), ali bezrazlozno muchenje zivotinje radi dobijanja nekog vague osecaja da je meso drugachije/bolje/lepshe je bolesno, a sprovodjenja muchenja zivotinja radi muchenja, iako postoji bezbolniji metod ubijanja je neshto zbog chega bih bez treptaja postala ubica.

zlochin prema sopstvenoj vrsti je nekako opravdan. we had it coming. ali zlochin prema zivotinji je nova instanca surovosti.

#40 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 28 February 2007 - 07:25

QUOTE(Dunadan @ 28 Feb 2007, 06:32)
ne vidim shta si hteo da kazesh drugom rechenicom? osim naravno, da naglasish da znash neshto shto znaju i u jaslicama.
i kakve veze ima da li su u pitanju sisari ili ribe. vidjala sam podjednako surove prikaze ulovljenih ajkula kojima bi odsekli ledjno peraje (jebala ih chorba da ih jebala) i onda ih tako osakacene bacali natrag u vodu.




Da su zaista retki slučajevi da se neka druga vrsta sisara tako masovno lovi, muči i masakrira da bi bila prerađena u nekakvu "hranu", ponuđena masovnoj potrošnji..

Ovi "ribolovci" nisu kakvo pleme urođenika..

Ovo je zločin

#41 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 28 February 2007 - 11:00

QUOTE(cika tale @ 28 Feb 2007, 07:25)
Da su zaista retki slučajevi da se neka druga vrsta sisara tako masovno lovi, muči i masakrira da bi bila prerađena u nekakvu "hranu", ponuđena masovnoj potrošnji..


blink.gif

Svinje i krave nisu sisari?

Ili "procesiranje" istih nije bitno jer su oni, božemoj, pripitomljeni?

Ili je pre da je ono zločin jer su delfini slatki & pametni, dok su svinje odvratne?

Ma šta se mučim, obrisaće mi i treći post isto kao što su prva dva...

#42 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 28 February 2007 - 17:20

QUOTE
Da su zaista retki slučajevi da se neka druga vrsta sisara tako masovno lovi, muči i masakrira da bi bila prerađena u nekakvu "hranu", ponuđena masovnoj potrošnji..



QUOTE(The Ugliest Weenie @ 28 Feb 2007, 11:00)
blink.gif

Svinje i krave nisu sisari?

Ili "procesiranje" istih nije bitno jer su oni, božemoj, pripitomljeni?

Ili je pre da je ono zločin jer su delfini slatki & pametni, dok su svinje odvratne?

Ma šta se mučim, obrisaće mi i treći post isto kao što su prva dva...


Treba samo pročitati..

#43 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 28 February 2007 - 21:54

387046
na žalost, da iza ovog broja dodate još jednu nulu, neće pomoći. niti jedan drugi stvor na planeti ne može da bude surov kao čovek. svejedno odakle je.

nisam pročitao sve postove na ovom topiku, možda je neko to već pomenuo da je neko iz japanske ambasade u beogradu podnosiocima ovakve peticije zveknuo šamar pominjući koliku je ekonomsku pomoć japan uputio srbiji. kad vidim japanski/turski žuti MAN autobus setiću se iz ekonomskih razloga pobijenih delfina. jebala ih ekonomija.

#44 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 01 March 2007 - 07:49

Hebi ga, nekad na bolje ne ide bez nasilja:
http://news.yahoo.co...an_whaling_ship

#45 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 01 March 2007 - 18:24

QUOTE(U prolazu @ 1 Mar 2007, 07:49)
Hebi ga, nekad na bolje ne ide bez nasilja:
http://news.yahoo.co...an_whaling_ship


Ah, pa to je već bolje. Zajebi peticije, eko-terorizam je Način i Istina.

Neka se pripremi Rafinerija Nafte Pančevo...

Edited by The Ugliest Weenie, 01 March 2007 - 18:25.