Jump to content


Photo
- - - - -

NIŠ - all in one!


  • Please log in to reply
1200 replies to this topic

#1126 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 20 August 2017 - 12:54

...

 

... 

 

:ajme:

 

Kakav vukojebinski naZiJonski dziberluk!

 

>> ... (skulptura) ... koja simbolizira prazninu koja nastaje u covjeku kad biva prosiljen da napusti svoju zemlju, svoj zivot, svoje prijatelje ... iz bilo kog razloga ... <<
 
Da je to tako, pa covek nikad ne bi sisao sa drveta i krenuo da istrazuje svet, vec bi sedeo u granju u srao u svoje kože.
 
Ne bi ni istrazivao, ni putovao, ni plovio.
 
Zaista ima majmuna koji su zaostali u procesu evolucije. 
:-1:
 
...

  • 1

#1127 berti

berti
  • Members
  • 3,125 posts

Posted 20 August 2017 - 13:03

 

Meni je apsolutno svejedno, samo nemoj da mi drvite o bizMisu kad ti pola prihoda i kompletan profit idu od dotacija. Da nemate još jedan takav da ga uzmem u arendu, boli te qratz kako posluješ a kinta pada sa neba


 
Ne nego nemam rezervno ognjište u zavičaj/otadžbinu.

Gasterbeiter = na privremenom radu, bukvalno radnik u gostima.

Jbg, sve u Srbiji je postavljeno na zdrave noge, pa sad strci aerodrom.

Ja konstatujem da neocekivano ima mnogo putnika. Dolazi veliki broj stranaca, grad ima koristi. Razumem ja da to bode oci nekome u gradu na uscu dveju reka, kao sto im itekako bode oci malopre pomenuti Nisvil, EXIT takodje.

I da, smarate malo sa tim podjebavanjem u vezi padeza. Nije ni smesno, ni zanimljivo.


  • 1

#1128 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 August 2017 - 13:21

Jbg, sve u Srbiji je postavljeno na zdrave noge, pa sad strci aerodrom.
Ja konstatujem da neocekivano ima mnogo putnika. Dolazi veliki broj stranaca, grad ima koristi. Razumem ja da to bode oci nekome u gradu na uscu dveju reka, kao sto im itekako bode oci malopre pomenuti Nisvil, EXIT takodje.
I da, smarate malo sa tim podjebavanjem u vezi padeza. Nije ni smesno, ni zanimljivo.


Grad će imati koristi kad uzme više para od poreza na roštilj nego što natrpa nazad u aerodrom.

Ekonomija je samo jedna i brutalno je egzaktna. Kao i matematika.

'Aj zdrao sad, odoh na plaju.
  • 1

#1129 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 20 August 2017 - 20:42

Ima li u taj Niš nešto drugo osim ajeroplana? Recimo, da li su uklonjeni sramni nacistički grafiti u spomen-parku Bubanj? Poče li da se gradi naselje na mestu kasarne? Šta bi s Ambasadorom? Kako napreduju radovi kroz Sićevačku? Kako je prošao Nišvil? Ajde be Nišlija, udavi više s ti letovi...

Inače, zaboravih danas...da si hteo, samo nekoliko postova pre mog, imao si da se informišeš ovo o čemu mene pitaš.http://forum.b92.net...-one/?p=5770248Ne verujem da ti je baš do mog mišljenja stalo ;)


  • 0

#1130 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 21 August 2017 - 12:41

Ne znam zašto se više i priča o tom aerodromu kada za profitabilnost svakog civilnog aerodroma na kugli zemaljskoj važi sledeće:

a) broj putnika, odnosno takse koje plaćaju za putovanje sa tog aerodroma, mora da bude takav da pokrije osnovne troškove aerodroma i da donese profit

b) da bi aerodrom bio uspešan ka njemu mora da gravitira dovoljno putnika koji imaju odgovarajuću platežnu moć

 

Ne vidim razloga da bilo ko dotira aerodrom, baš kao ni železnicu, JAT i slične. Imaš uslugu koju pružaš, pa je naplati i zaradi i to je to. Koliko god paradoksalno zvuči, običan frizeraj je profitabilniji i finansijski sigurniji od tog aerodroma.


  • 1

#1131 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 21 August 2017 - 16:59

Inače, zaboravih danas...da si hteo, samo nekoliko postova pre mog, imao si da se informišeš ovo o čemu mene pitaš.http://forum.b92.net...-one/?p=5770248Ne verujem da ti je baš do mog mišljenja stalo ;)

 

Nemoj razmišljati šta sam "hteo", već šta sam te pitao (molim lepo!) - dakle, grafiti se redovno kreče, najutisak s Nišvila je zvižduk, put kroz sićevačku vukojebinu te ne interesuje jer ga otvara kurta umesto murte, dok te najviše brine forumska bitka u kojoj, kako kažeš, polako posustaješ. Ako je u onom referatu informacija o naselju na Bubnju, bilo bi dovoljno da si je izdvojio, ja bih to uradio za tebe. ;)

Ukoliko bi to popravilo tvoje mišljenje o mom mišljenju tvog mišljenja - biće mi drago.

 

Info sam našao kojekude.


  • 0

#1132 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 21 August 2017 - 17:34

Nemoj razmišljati šta sam "hteo", već šta sam te pitao (molim lepo!) - dakle, grafiti se redovno kreče, najutisak s Nišvila je zvižduk, put kroz sićevačku vukojebinu te ne interesuje jer ga otvara kurta umesto murte, dok te najviše brine forumska bitka u kojoj, kako kažeš, polako posustaješ. Ako je u onom referatu informacija o naselju na Bubnju, bilo bi dovoljno da si je izdvojio, ja bih to uradio za tebe. ;)

Ukoliko bi to popravilo tvoje mišljenje o mom mišljenju tvog mišljenja - biće mi drago.

 

Info sam našao kojekude.

Nisam se bavio s tim šta si hteo. Kroz onu rečenicu se provlači moje mišljenje, da si hteo samo malo da me dezavuišeš, jer, kao što rekoh, samo par postova ispred ima napisano baš to o čemu ti pitaš, zašto bi ponavljao?  U samo par strana unazad imao si odgovore na pitanja koje meni postavljaš.

 

Pogrešan si zaključak si izvukao da se grafiti redovno kreče, već nedvosmisleno piše, da je to pluskvamperfekat. Dešava se, ne negiram, ali retko. Ako si takve vesti hteo "taze", i svakodnevne, idi na portal 021 ili NS HRONIKA.

 

 

O smaranju s aeroplanima..... Za mene je novost kada dođe novi avio prevoznik, a dobra vest kad se objavi da je 200 000. putnik upravo sleteo na niški aerodrom. Izdvojio sam vest da je baka iz Novog Pazara, kojoj je 108 godina, doletela iz Memingena, jer mi je to bilo vrlo simpatično.

 

Kakve sam sve odgovore dobio, odgovore na postove. Nisam iznenađen. Isti ljudi, godima, isto pišu, može im se. Doveli su forum do dna. Moderacija više ne želi da se mačuje s tim, a rezultat je....3-4 idiota skaču s teme na temu, vređaju ljude, stalkuju, troluju. Doduše, kazni ih moderacija ponekad...obrišu im postove ;) Ovo je deo koji se svakako ne odnosi na tebe. 

 

Pa ako tako treba, odseliću se i ja odavde.....što je problem. Jebeš 15 godina proćerdanih na nekakvom forumu. Doduše, stekao sam mnogo prijatelja, s nekima, ne mali broj se i upoznao...malo li je. Ipak nisam gubitnik.  :)


  • 1

#1133 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 21 August 2017 - 18:08

Vidim da si se ukopao u rov (posipajući se pepelom), neću te više ništa pitati, naročito ne za dešavanja u Novom Sadu. Ovo je tema o Nišu, a ja kad sam "na forumu" za ovih deset godina, volim da pitam Nišliju za Niš, Subotičanku ( ;) ) za Suboticu, Beograđane ne ispitujem jerbo me Beograd ne interesuje, a i to što me ne interesuje uvek nekako saznam. Kada hoću zvanične vesti, čitam "linkove", kada hoću zanimljive reportaže ne tražim ih na Twitteru nego na NG i taka natamu.

 

Nemoj pomisliti da te "podbadam", ne pratim timeline ovog topika, baš zbog tih tvojih aeroplana. Bakica je skroz simpatična, samo me interesuje dećebe.


  • 0

#1134 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 21 August 2017 - 18:10

 

Nemoj pomisliti da te "podbadam", ne pratim timeline ovog topika, baš zbog tih tvojih aeroplana. Bakica je skroz simpatična, samo me interesuje dećebe.

Kući u Pazar, be ....  ;)


Edited by Constantin, 21 August 2017 - 18:11.

  • 0

#1135 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 21 August 2017 - 18:18

Ma znam to, već u te godine...be. Će se navade Pazarci da naprave i oni aeroplandište, nemo' se reklamirate previše!


  • 0

#1136 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 21 August 2017 - 18:26

Ma znam to, već u te godine...be. Će se navade Pazarci da naprave i oni aeroplandište, nemo' se reklamirate previše!

Teško u one rovine da mogu da izvedu pravac ;)


  • 0

#1137 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 21 August 2017 - 18:31

Mogu od Sjenicu, krave ionako pocrkaše na onu ladnoću.


  • 0

#1138 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 21 August 2017 - 18:37

Mogu od Sjenicu, krave ionako pocrkaše na onu ladnoću.

Jes, al nije u Pazar ;) A i 'ladno u Sjenicu. Tamo bi leteli avioni samo u leto. Zimi na - 30 ne bi mogli da odkrave krila :D


  • 0

#1139 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 21 August 2017 - 18:43

Štrecno si se malo, priznaj. Njima tamo i put treba ko leba, skroman narod. Vi i avijoni i kamijoni i vozovi pa se samo nešto batrgate i kukumavčite, ko da ste u - centrifugu!


  • 0

#1140 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 21 August 2017 - 18:59

Štrecno si se malo, priznaj. Njima tamo i put treba ko leba, skroman narod. Vi i avijoni i kamijoni i vozovi pa se samo nešto batrgate i kukumavčite, ko da ste u - centrifugu!

Ma što sam se štrecnuo ? Naše si je. Kad se setim da su pre 4-5 godine ovde neki predlagali da sadimo papriku i paradajz i da ima samo da se ubulimo,,,iha.

Na početku, onaj Wind Jet i Montenegro Airlines, subvencije od milion ipo € godišnje...kuku majko. sad je to spalo, na nekih 700 iljade, ali se za sledeću godinu preračunava da može da bude 0. E sad, treba tu još da se investira. Mene nervira tipično srBsko razmišljanje, da u prvu godinu povratiš uloženo, i da zaradiš da komšiluk pukne od ljubomoru. Reče na neku našu TV jutros direktor aerodroma da mora da se napravi parking plac za avioni. Postoji interesovanje skoro još za ovoliko prevoznika. Interesantana je rekoše Francuska, Španija, Rusi su izvesni kao i destinacija za Maltu, pomenuše i Norvešku čini mi se...će se vrati sve to, samo pametno. Kaže direktor još da su mu potrebna još najmanje 60 radnika....brice imamo dovoljno ;)


  • 0