Jump to content


Photo
- - - - -

NIŠ - all in one!


  • Please log in to reply
1200 replies to this topic

#1111 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 19 August 2017 - 11:43

Znaš...u Srbiji je moguće da "radne mašine" rade 25 sati, a da poljski WC nekog političara vredi koliko i godišnji priliv na ovom našem faking aerodromu. Znaš odakle si otišao pa nemoj mnogo da se čudiš. Sam kažeš da je u Srbiji sve moguće, a budi siguran da je ovo pravi put. U principu, tebi ni iz džepa ni u džep, ali eto, što kažu ljudi....pričamo. Do sada su se davale pare ni za šta, šuplje-prazno, a sada počinje da se prihoduje, i što je najvažnije prihod raste. Najgore je bilo dok je sve to zvrjalo sablasno prazno, a glavnu reč o tome da li će se koristii ili neće je imala "prestonica". Verujem i ubeđen sam u to da je ovo što se sada radi isplativije i za Grad Niš i za Srbiju, nego subvencije ovim Korejcima


  • 0

#1112 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 19 August 2017 - 13:51

Sve razumem osim subvencija za Korejce.

Šta je to?
  • 1

#1113 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 19 August 2017 - 15:56


Srbija najveći "strani investitor"

 

Spoiler

 

Jedan mali deo priče...


  • 0

#1114 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 19 August 2017 - 16:29

To je sasvim normalna ponuda, nije to srBski specijalitet. U svim postkomunističkim zemljama je tako.

Generalno, neke specifičnosti se razlikuju.
  • 1

#1115 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 19 August 2017 - 16:47

To je sasvim normalna ponuda, nije to srBski specijalitet. U svim postkomunističkim zemljama je tako.

Generalno, neke specifičnosti se razlikuju.

Ja sam tu potencirao ekonomski aspekt, pre svega. Zašto je nužno da to bude strani investitor ? ...između ostalog. Ako poslušamo našeg...štagod daje  .............precednikpremijerkralj ...da je Srbija raj za investitore i da se u Srbiji najviše investira, kako to da kaskamo za svima u regionu. Evropu da ne pominjem.

Da li je bolje što smo investirali preko 25 miliona € u motanje kablova i prfotirali koliko....????.....750 000 € je za subvenciju aerodroma "mala maca"... ;)


  • 0

#1116 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 19 August 2017 - 20:57

Srbija najveći "strani investitor"
 

Spoiler


 
Jedan mali deo priče...




Tendenciozna demagogija - kupujte domaće.
  • 1

#1117 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 19 August 2017 - 23:32

Tendenciozna demagogija - kupujte domaće.

Eh....u tuđega tatka, pogolema... tj.klasična gastarbajterska floskula... "Kod nas tamo je sve bolje" ;)


  • 0

#1118 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 August 2017 - 08:48

Eh....u tuđega tatka, pogolema... tj.klasična gastarbajterska floskula... "Kod nas tamo je sve bolje" ;)


Ne, nego vam je uvek neko kriv za nešto.

Vidi sa nekim drugim to gastarbajtersko.

N/A kod mene.
  • 1

#1119 berti

berti
  • Members
  • 3,125 posts

Posted 20 August 2017 - 09:38

Voleo bih da se varam ali mi se cini da bi neki jedva docekali da pukne taj niski aerodrom. Razlozi? Od "eto, ja sam bio u pravu", pa do nekog unutrasnjeg "crknite tamo".

Neka traje dok traje. Meni je lepo kada vidim da je grad pun stranaca koji uglanom stizu avionima na taj jebeni aerodrom. Dolaze da obidju grad i okolinu, normalno se ponasaju. Ne dolaze da bi jurili kurvetine po splavovima "najpopularnije destinacije u Evropi" i "najboljeg grada za nocni provod u kosmosu".

Kazem, neka traje dok traje, dok nekom ne padna na um da eto sve to moze sa Batajnice da krece. A posle neka taj jebeni aerodrom u Nisu bude centar jebenih nocnih letova raspalih migova i ostalih krsotina.


  • 1

#1120 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 20 August 2017 - 09:41

Ima li u taj Niš nešto drugo osim ajeroplana? Recimo, da li su uklonjeni sramni nacistički grafiti u spomen-parku Bubanj? Poče li da se gradi naselje na mestu kasarne? Šta bi s Ambasadorom? Kako napreduju radovi kroz Sićevačku? Kako je prošao Nišvil? Ajde be Nišlija, udavi više s ti letovi...
  • 2

#1121 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 20 August 2017 - 10:42

Ima li u taj Niš nešto drugo osim ajeroplana? Recimo, da li su uklonjeni sramni nacistički grafiti u spomen-parku Bubanj? Poče li da se gradi naselje na mestu kasarne? Šta bi s Ambasadorom? Kako napreduju radovi kroz Sićevačku? Kako je prošao Nišvil? Ajde be Nišlija, udavi više s ti letovi...

Letovi su namenski....dok se hejteri ne izbore sa svojim unutrašnjim predrasudama, a bogami i kompleksima. Jbg. neko u svaki svoj upis umeće  prangije i šajkače, ja eto smaram s aerodromom. Samo zato što je većina ovde rekla da to neće uspeti. Na žalost, sve nas je manje i manje na forumu, ali to je posebna priča.

 

Što se tiče grafita, uklonjeni su. Taman posla da stoje tu 10 godina. Koliko znam, to se desilo jednom 2012, jednom 2015. Budaletine. Ne bih ja to kažnjavo zatvorom, ni novčano, već da sve to lepo dovedu u red, a onda društveno koristan rad....dovođenje u red svih takvih obležja na visoki nivo.

 

Što se tiče Hotela Ambasador, renoviranje ide punom parom. Dobio je novog vlasnika. Poznatog niškog kafedžiju zvanog Spasa Randes.

 

A-naslovna-640x360.jpg

 

Nišvil je prošao odlično. Izviždali smo Gradonačelnika kada je predavao priznanje za počasnu Nišlijku, Kendi Dalfer....

 

Auto-put.....šta znam. Tu vazda dolazi precedniukpremijerkralj Vučić i svečano otvara po nekih stotinak metara...biće i to gotovo. Nekad.


  • 0

#1122 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 20 August 2017 - 10:50

Ne, nego vam je uvek neko kriv za nešto.

Vidi sa nekim drugim to gastarbajtersko.

N/A kod mene.

Što ? Ti si rođeni Čeh ?


  • 0

#1123 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 20 August 2017 - 12:11

Eh....u tuđega tatka, pogolema... tj.klasična gastarbajterska floskula... "Kod nas tamo je sve bolje" ;)

 

... a na kraju, sve ce se svesti na:

DHn06FiXYAE-w5C.jpg


  • 0

#1124 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 August 2017 - 12:31

Voleo bih da se varam ali mi se cini da bi neki jedva docekali da pukne taj niski aerodrom. Razlozi? Od "eto, ja sam bio u pravu", pa do nekog unutrasnjeg "crknite tamo".
Neka traje dok traje. Meni je lepo kada vidim da je grad pun stranaca koji uglanom stizu avionima na taj jebeni aerodrom. Dolaze da obidju grad i okolinu, normalno se ponasaju. Ne dolaze da bi jurili kurvetine po splavovima "najpopularnije destinacije u Evropi" i "najboljeg grada za nocni provod u kosmosu".
Kazem, neka traje dok traje, dok nekom ne padna na um da eto sve to moze sa Batajnice da krece. A posle neka taj jebeni aerodrom u Nisu bude centar jebenih nocnih letova raspalih migova i ostalih krsotina.

 

Meni je apsolutno svejedno, samo nemoj da mi drvite o bizMisu kad ti pola prihoda i kompletan profit idu od dotacija. Da nemate još jedan takav da ga uzmem u arendu, boli te qratz kako posluješ a kinta pada sa neba


 

Što ? Ti si rođeni Čeh ?


Ne nego nemam rezervno ognjište u zavičaj/otadžbinu.

Gasterbeiter = na privremenom radu, bukvalno radnik u gostima.
  • 1

#1125 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 August 2017 - 12:32

... a na kraju, sve ce se svesti na:
DHn06FiXYAE-w5C.jpg

Daj ne smaraj 'leba ti.

U globalizovanom svetu, żal za opanci...

Ovu skulpturu kače po fejsu moji školski drugovi i drugarice, pritislo ih srBstvo i eseferjot nostalgija sa pet banki.

Što kvalitetnija zemlja za život, utoliko više takvih bedastoća. Prednjače Australija i Kanada.

Edited by alberto.ascari, 20 August 2017 - 12:37.

  • 0