Jump to content


Photo
- - - - -

NIŠ - all in one!


  • Please log in to reply
1200 replies to this topic

#1051 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 12 February 2017 - 22:55

albanija-drac-foto-kurir-1486846657-1103

 

Hotel u Dracu...


  • 1

#1052 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 06 March 2017 - 00:46

800x0_hipi-dolina-tabla.jpg?w=768

https://nebojsaozimi...04/hipi-dolina/


  • 1

#1053 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 07 March 2017 - 00:53

Jel to kod današnjeg Granda? Nisam bio dugo, da li je to nekadašnji hotel NIš, tj. taj kraj?


  • 0

#1054 berti

berti
  • Members
  • 3,125 posts

Posted 08 March 2017 - 23:08

Da, to je ulica pored hotela.
  • 0

#1055 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 09 March 2017 - 10:52

Zamolio bih za preporuke restorana/kafana u Nisu sa dobrom hranom i muzikom.

Naravno i koju rijec zasto se preporucuju. 


  • 0

#1056 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 09 March 2017 - 14:17

Zamolio bih za preporuke restorana/kafana u Nisu sa dobrom hranom i muzikom.

Naravno i koju rijec zasto se preporucuju. 

Najbolji roštilj...nije baš jeftino, ali može da prodje, ali najbolji roštilj. Malo je udalje od centra, odnosno na ulazu je u Niš neposredno kod skretanja za Aerodrom.

http://kafanamrak.rs

 

Skoro sam bio ovde:

http://www.kafanamezenis.com

U strogom je centru grada. Ne znam kojim danom je muzika.

 

P.S. Što se tiče muzike.....to baš i nisam neko ko bi umeo da preporuči jer meni kafanska muzika ne prija, i slabo slušam tak "kafanski žanr"...

Treba mi debelo da se nacvrcam pa da može da prodje. Budući da sam daleko od muzički nepismenog, nervira me kad čujem falševe, ispadanja i sl.

 

P.S.S. Treba rezervisati mesto, makar telefonom, ako je poseta planirana u "špicu" za večerinke... ;)

 

 

Ako ti preporuce k`o sto su kosarkasima Partizana preporucili - najebaga, bate. :lol+:

Zar vi niste vodili svog kuvara ?

 

Jbg....vaši svileni prestonički stomaci nisu navikli na vukojebinski jelovnik....dete od ovcu, lavor salata i kofa špricer za početak :)


Edited by Constantin, 09 March 2017 - 14:21.

  • 1

#1057 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 10 March 2017 - 00:43

Zamolio bih za preporuke restorana/kafana u Nisu sa dobrom hranom i muzikom.

Naravno i koju rijec zasto se preporucuju. 

Koliba, u strogom centru grada preko puta dzamije, bar sto se muzike tice. Fin orkestar, idu od stola do stola, pevaju "na uvce" pa ako im das neku paru - das. 

 

Biser. u blizini opstine i kalce. Klopa, manje vise, licno ne volim mnogo tu kafanu, ali muzika nije losa.

 

Stara Srbija. Isto u strogom centru grada, kod Kalce. Dobra klopa, uzivo muzika, malo jace cene.

 

Queens. Iskreno tu nikada nisam bio, zesci fenseraj al znam da se tu dosta naroda veseli uz zivu muziku. Cene klope i pica su nesto vise.

 

Generalno, sto se tice klope, retko gde ces u Nisu da pogresis. Ako vas je vise, i jede vam se rostilj, narucis mesano meso za broj osoba koliko ce vas biti, salatu dve, i resis problem. Ako se nesto bas mnogo ne ubijate od alkohola, racun ce vam ispasti oko 1000-1200 dinara po osobi.

 

Za specijalitete van rostilja, moja preporuka ti je kafana Cardak, imaju dobra jela tipa skembice, govedji repovi, teleca glava. Pristojne cene. Kafana se nalazi na Bulevaru, kod osnovne skole Sveti sava.

 

Najbolja ovcetna i jaretina ti je kod Dagija, na trosarinim u blizini cele kula. Malo se teze nalazi jer je zavucenija, al lako ces da se raspitas.


  • 1

#1058 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 19 March 2017 - 22:51

Uzgred, da li je Kalča i dalje živ? Sećam se da je bio blizu Kazandžijskog sokačeta i da su imali neke lepe čokoladne kolače veličine fudbalske lopte.


  • 0

#1059 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 19 March 2017 - 23:00

Uzgred, da li je Kalča i dalje živ? Sećam se da je bio blizu Kazandžijskog sokačeta i da su imali neke lepe čokoladne kolače veličine fudbalske lopte.

Dislociran je nekih 400-500 metara ka Pozorištu. Manji lokal, kod kružnog toka izmedju Sindjelićevog Trga i Cara Dušana...


  • 0

#1060 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 15 April 2017 - 17:25

Statistika Ryanair-a za Niš: 49% strani putnici, 51% putnici iz Srbije
Spoiler
SWISS danas novim avionom prevozio putnike na redovnoj liniji za Cirih

sw20.jpg


  • 3

#1061 simple minds

simple minds
  • Members
  • 11,226 posts

Posted 16 April 2017 - 21:32

Uzgred, da li je Kalča i dalje živ? Sećam se da je bio blizu Kazandžijskog sokačeta i da su imali neke lepe čokoladne kolače veličine fudbalske lopte.

Trufa. Odličan kolač.


  • 0

#1062 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 17 April 2017 - 08:26

 

Izuzetno mi je drago sto je niski aerodrom ponovo u funkciji i zelim mu jos mnogo novih letova, ali nemojmo preterivati.

Vecina "stranih" putnika su ipak nasi ljudi s dvojnim drzavljanstvom Srbije i neke EU zemlje, a autorima teksta kao da to promice, pa pricaju o nekim turistima na city weekendima. Cisto sumnjam da na check-inu i u avionu ima mnogo onih kojima se mora obracati na engleskom :) .

Sto ne znaci da ih nema, ali 49% mi je malo mnogo. Osim toga, sklona sam da verujem da pravi stranci, bez obzira da li su turisti ili poslovni ljudi, i dalje radije slecu u Beograd, pa do Nisa idu drugim nacinima. Ipak je premali broj destinacija s kojih se moze direktno leteti za Nis, a tu su i ugovori koji firme i turisticke agencije imaju s pojedinim aviokompanijama, sto dodatno komplikuje stvar.

S druge strane, ne znam zasto bi uopste bilo bitno koliko je stranih, a koliko domacih putnika. Ko hoce u Nis, stici ce ovako ili onako. Meni se cini da je vaznije da avioni budu puni i da se linije odrzavaju, kao i da se otvaraju nove. Sto ce se verovatno i desiti, ali zahvaljujuci bas nasim ljudima iz tog dela Srbije, kojima se smucilo putovanje preko Beograda, pa su spremni i da plate malo vise, samo da ga zaobidju. Strancima to ne pada jednako tesko, a oni koji u Srbiju dolaze prvi put, sigurno ce zeleti da vide malo vise, ne samo Nis.

Sve u svemu, cini mi se da se u ovom tekstu podcenjuju domaci putnici, kao manje vredni, nuzno zlo. Ustvari, samo njima treba zahvaliti sto bioskop/aerodrom ponovo radi.


  • 0

#1063 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 17 April 2017 - 08:31

 

Nego niški, daj objasni (ako hoćeš, ne primoravam) kako to da aerodrom procveta u jeku najžešće Vučićeve diktature? Sećam se ja ranijih postova na ovom topiku (beše i onaj JKT) gde si se upinjao da dokažeš da niški aerodrom ima budućnost samo ako mu se dozvoli da se razmaše. Koliko juče, JAT je bio označen za glavnog kočničara niške vazdušne luke, danas više nema JAT-a, a nema ni onih što su vršili opstrukciju. Ispostavilo se da kompanije imaju interes da lete u Niš.

Meni je drago što se iz Niš može u svet, ali nešto mi tu ne štima. :huh:

Kažu, 2009. JAT je poslednji put leteo za Cirih, od tada pa do diktature, leti samo kada je u Bejogradu magla.

Bio neki Bugarinović direktor, pa podneo ostavku, pa došao SNS (?) kadar Đurđanović i "upropastio" aerodrom bučnim avionima što rasteruju ptičice. Hoće li se podići ta magla iznad Surčina?

 

Eno i Turkija vidi progres u diktaturi, a ipak smo mi samo pusto tursko...?


  • 1

#1064 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 17 April 2017 - 08:44

@Vili

 

Iskreno, ne znam....statistiku je radio Ryanair, a kakvi su im parametri bili i šta su time hteli da postignu, znaju oni.


  • 0

#1065 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 17 April 2017 - 09:15

Nego niški, daj objasni (ako hoćeš, ne primoravam) kako to da aerodrom procveta u jeku najžešće Vučićeve diktature? Sećam se ja ranijih postova na ovom topiku (beše i onaj JKT) gde si se upinjao da dokažeš da niški aerodrom ima budućnost samo ako mu se dozvoli da se razmaše. Koliko juče, JAT je bio označen za glavnog kočničara niške vazdušne luke, danas više nema JAT-a, a nema ni onih što su vršili opstrukciju. Ispostavilo se da kompanije imaju interes da lete u Niš.

Meni je drago što se iz Niš može u svet, ali nešto mi tu ne štima. :huh:

Kažu, 2009. JAT je poslednji put leteo za Cirih, od tada pa do diktature, leti samo kada je u Bejogradu magla.

Bio neki Bugarinović direktor, pa podneo ostavku, pa došao SNS (?) kadar Đurđanović i "upropastio" aerodrom bučnim avionima što rasteruju ptičice. Hoće li se podići ta magla iznad Surčina?

 

Eno i Turkija vidi progres u diktaturi, a ipak smo mi samo pusto tursko...?

Kako pričah, tako i beše...

Kad je "beograd" dozvolio da se, kako kažeš, razmašemo, rezultati su stigli i evidentni su.

Sad malo karikiraš stvari, ali pregovori sa low cost kompanijama nisu došli vaspostavljanjem našeg "3 u 1" Sultana. On je zadužen da u Niš dovodi "motače auto-kablova"...Jura, Leoni, Shinwon, Džonson elektrik, a opčinjenost sadašnje vlasti auto-industrijom dostiže vrhunac izgradnjem nove fabrike u Niškoj banji https://www.juzneves...j-Banji.sr.html ..... 

 

Sadašnji direktor aerodroma je inače Veljin kadar....naravno, kao i 2/3 članstva ex radikala u datom momentu je prišao toj interesnoj grupi. Za Srbiju normalno, to je bio "prelani rok" i čovek iskoristio. Prethodni direktor Aerodroma je sa 4-5 donirana autobusa iz Pariza, razvozio Nišlije, a imao je "strašan dil" sa Montenegro airlines-om.....

 

Podsetio si me na izbore u Turskoj...pa to je to..."krv nije voda"  ;)

 

P.S. Sećam se JKT-a. Trgovac avio-delovima koji je govorio da nam je bolje da sadimo papriku umesto što maštamo o podizanju iz mrtvih, niškog aeordroma, i da iz Niša neće poleteti nikad ni jedan avion, a da i ako se to desi, da su to bačene pare. :)


  • 1