Jump to content


Photo

surfin'usa


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
158 replies to this topic

#1 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 15 February 2007 - 17:23

igrom slučaja,uskoro imam prilike posetiti usa
NY
FL
rutu i-10 i i-40 i-75

šta videti,šta posetiti,šta kupiti,s kim popiti kaficu smile.gif

#2 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 16 February 2007 - 06:11

QUOTE(headhunter @ 15 Feb 2007, 11:23)
igrom slučaja,uskoro imam prilike posetiti usa
NY
FL
rutu i-10 i i-40 i-75

šta videti,šta posetiti,šta kupiti,s kim popiti kaficu  smile.gif



...sve zavisi koliko imas vremena i para, sta te generalno interesuje, da li imas kola ... mozes da mi se javis i na PM, ako je zgodnije...

..cisto da znas s kim imas posla - ova tvoja slicica-avatar je cadiz summit



(66 je odmah pored kola na slici gore levo...imam jos par slicica s tog mesta, ako treba wink.gif )

#3 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 16 February 2007 - 07:39

Tips'n'tricks za:

San Francisco
Philadelphia
NYC / Manhattan

...za amotorizovane pojedince, pliz.

#4 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 17 February 2007 - 20:30

@ HH - check your mail wink.gif

@ Indy - nema tu mnogo sta da se vidi, to su prilicno neinteresantna mesta...

...zezam se naravno, to ti je kao da pitas koju sliku treba videt u Luvru - sve zavisi koliko vremena imas, i sta su ti preference, kao i uvek. Sva tri su dovoljno dobro obradjeni na netu, tako da ces ti to sam bolje pronaci. Sve tri destinacije se obilaze peske - u SF-u lepo uzmes veliku sour dough lepnju na doku, napunis sea-food chowderom i krenes u setnju...u Filiju, odes u Reading Terminal Market, snabdes se sa klopom po izboru i krenes na history tour, od Independance Hall-a ka obali, pa sve sto je usput (sve ti je na internetu)...prosetaj do obale ako te interesuju stari brodovi - ima jedna podmornica iz 2. svetskog rata i krstarica Olimpija s kraja 19 veka (mislim da je verovatno najbolje ocuvani pre-dreadnought ratni brod koji mozes da vidis i obidjes), ulaz je besplatan nedeljom ujutru...

#5 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 17 February 2007 - 21:27

veliko hvala mr.smith smile.gif

#6 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 17 February 2007 - 23:11

E, u NY obavezno d'odes do kipa slobode..
Missim, ja preskocih to, pa kovelim.. da mi prepricas utiske innocent.gif

Edited by 7, 17 February 2007 - 23:14.


#7 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 18 February 2007 - 02:22

...u NY idi na brodvej cak iako nemas kartu za neku predstavu...sedi u neki kafe club, starlete (sa glasom boljim od lajze) tamo pevaju njujork njujork...

udji u bloomingdale setaj, kupi nesto...dobices osmeh (lazni) i poklon (pravi)

...kad stignes na floridu, sigurno ce to biti orlando i tada ne moz da omanes diznijev svet i epcot centar, koji preporucujem (bar jednu voznju po svemiru)...nezaboravno!

Edit: jedno slovo ...

Edited by Mama_mia, 18 February 2007 - 02:24.


#8 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 18 February 2007 - 05:31

QUOTE(headhunter @ 17 Feb 2007, 15:27)
veliko hvala mr.smith  smile.gif



Nema na cemu - lepo se provedite i ocekujemo slike kad se vratite

(i naravno, ako treba jos nesto, imas moju e-mail adresu wink.gif )

#9 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 18 February 2007 - 07:26

QUOTE(Mr.Smith @ 18 Feb 2007, 06:30)
@ Indy - nema tu mnogo sta da se vidi, to su prilicno neinteresantna mesta...

...zezam se naravno, to ti je kao da pitas koju sliku treba videt u Luvru - sve zavisi koliko vremena imas, i sta su ti preference, kao i uvek. Sva tri su dovoljno dobro obradjeni na netu, tako da ces ti to sam bolje pronaci.

Bio sam ja tamo, samo sam hteo da vidim tudje licne impresije - da prekopiram nesto ako mi zvuci primamljivo... Neke stvari koje ovaj put mnim da ulovim, ako stignem:

NYC: lokacije iz Seinfelda... "Monk's" Restaurant (posto neko zivi blizu, mogli bismo tamo na... Elaine's Big Salad?)

Philly: Pat's King of Steaks, poznat iz originalnog Rocky-a biggrin.gif

SF: Neki wine bar, npr. The Hidden Vine Bar ("a California-heavy wine list + free cheese plate from 6 to 9 every Thursday"... slucajno, tamo sam bas u jedan cetvrtak biggrin.gif )

#10 ckamalama

ckamalama
  • Members
  • 737 posts

Posted 18 February 2007 - 10:03

QUOTE(headhunter @ 15 Feb 2007, 17:23)
igrom slučaja,uskoro imam prilike posetiti usa
NY
FL
rutu i-10 i i-40 i-75

šta videti,šta posetiti,šta kupiti,s kim popiti kaficu  smile.gif

Ako se od NY do Floride budes spustao niz I-95:
- Savannah GA je grad prepun istorije, i sjajno mjesto za predah..
- Saint Augustine FL je varijanta za ne propustiti, najstariji grad u USA. Preporucujem Hary's restaurant, best sea food ever!
- Cape Canaveral FL pod obavezno, ali provijeri tour hours and ticket prices..
- South beach FL naravno.. biggrin.gif Pa krenes Collins avenue, Linkoln Rd, Espanola way, a od klubova Setai, Snach, Cro-bar, Funkshion, i Mansion obavezno. Za Snach i Mansion ce ti trebati varijanta da udjes, a u Cro-bar nemoj da se zajebes pa da podjes na hip-hop vece ni slucajno...
- Savrseno bi bilo kada bi se niz HWY-1 spustio do Florida Keys, krejem aprila ili pocetkom maja recimo. Voznja od Miamia do Keys niz 1 je vrh svih vrhova!!! A dolje kad se spustis lagano snorkeling i te fore, samo se cuvaj jarkulica.. biggrin.gif

E sad zavisno od toga koliko imas vremena, novca, a auto se podrazumjeva, u povratku fla-turnpikeom presjeces Floridu i preko I-75 N si na I-10 za pola dana. Onda precesljas jug (koji je sjajna prica), pa roadtrip do zapadne obale... wink.gif

Edited by ckamalama, 18 February 2007 - 10:29.


#11 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 18 February 2007 - 12:30

QUOTE(Indy @ 16 Feb 2007, 08:39)
Tips'n'tricks za:

NYC / Manhattan

...za amotorizovane pojedince, pliz.


Sve zavisi od toga koliko imas vremena i sta te tacno zanima.
Ali npr ovako - skoro sve sto je juzno od Central Parka zasluzuje da se obidje u detalje.

Mozes da se spustis i na krajnji jug pa da krenes odozdo, South Street Seaport (Pier 17), Tribeca, Chinatown manje vise (mene je smorila guzva a i izgleda kao svaki drugi Chinatown), ako uhvatis istocnu stranu Grand i Canal street-a naleteces na gomilu slatkih restorancica i butika u alt. stilu, pa onda Soho (obavezno Spring i Prince street), sve ostalo je bonus, moj predlog je da pratis jednu od te dve ulice koje te vode do Little Italy, takodje a must see...pa onda - Lower East Side (za ovo da pises PM dddejanu), LM, Ludlow i Orchard street at least, pa East, Noho, Greenwich (Bleecker street pod obavezno) i West Village i na kraju popijes kaficu (a moze i latte wink.gif ) na Union Square-u. I da, ako si arty type (ko shto znam da jesi) onda i Chelsea.

npr. tongue.gif

Lepo je i prosetati se Central Parkom, ako se ima vremena, mene bas nije nista zanimao 5th avenue fenseraj, naravno tu su ti Guggenheim (obidjljiv za 3-4 sata) i Metropolitan koji zahteva bar 10-ak dana bdenja + lepo je prosetati se Upper West side-om gde mladi japiji sire svoje bulje u fensi stanovima...i tako

sto se tice prevoza pa tamo niko ni ne koristi kola osim ako je lud, guzve su nenormalne i nikad nema parking mesta, svuda se ide Subway-om i jako puno se pesaci, prosecnom Njujorkeru 10 blokova setnje nije nista...

ajd pa uzivaj, i tata bi (opet)

#12 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 18 February 2007 - 12:33

QUOTE(7 @ 18 Feb 2007, 00:11)
E, u NY obavezno d'odes do kipa slobode..
Missim, ja preskocih to, pa kovelim.. da mi prepricas utiske  innocent.gif

e bas

nema sta da se preprica niti si sta propustila

#13 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 18 February 2007 - 13:20

QUOTE(7 @ 17 Feb 2007, 23:11)
E, u NY obavezno d'odes do kipa slobode..
Missim, ja preskocih to, pa kovelim.. da mi prepricas utiske  innocent.gif

oki-doki biggrin.gif

QUOTE(Mama_mia @ 18 Feb 2007, 02:22)
...u NY idi na brodvej cak iako nemas kartu za neku predstavu...sedi u neki kafe club, starlete (sa glasom boljim od lajze) tamo pevaju njujork njujork...
udji u bloomingdale setaj, kupi nesto...dobices osmeh (lazni) i poklon (pravi)
...kad stignes na floridu, sigurno ce to biti orlando i tada ne moz da omanes diznijev svet i epcot centar, koji preporucujem (bar jednu voznju po svemiru)...nezaboravno!

zapisujem detalje tu tefter,tnx

ah da , smeštaj je frka,koji predlažete?

QUOTE(Mr.Smith @ 18 Feb 2007, 05:31)
Nema na cemu - lepo se provedite i ocekujemo slike kad se vratite
(i naravno, ako treba jos nesto, imas moju e-mail adresu  wink.gif )

da,napraviću mali blogić ako mi ne zamere i ako me ne pojedu tokom putovanja ajkulice,gatori ili zmije

QUOTE(ckamalama @ 18 Feb 2007, 10:03)
Ako se od NY do Floride budes spustao niz I-95:
- Savannah GA je grad prepun istorije, i sjajno mjesto za predah..
- Saint Augustine FL je varijanta za ne propustiti, najstariji grad u USA. Preporucujem Hary's restaurant, best sea food ever!
- Cape Canaveral FL pod obavezno, ali provijeri tour hours and ticket prices..
- South beach FL naravno.. biggrin.gif Pa krenes Collins avenue, Linkoln Rd, Espanola way, a od klubova Setai, Snach, Cro-bar, Funkshion, i Mansion obavezno. Za Snach i Mansion ce ti trebati varijanta da udjes, a u Cro-bar nemoj da se zajebes pa da podjes na hip-hop vece ni slucajno...
- Savrseno bi bilo kada bi se niz HWY-1 spustio do Florida Keys, krejem aprila ili pocetkom maja recimo. Voznja od Miamia do Keys niz 1 je vrh svih vrhova!!! A dolje kad se spustis lagano snorkeling i te fore, samo se cuvaj jarkulica.. biggrin.gif

E sad zavisno od toga koliko imas vremena, novca, a auto se podrazumjeva, u povratku fla-turnpikeom presjeces Floridu i preko I-75 N si na I-10 za pola dana. Onda precesljas jug (koji je sjajna prica), pa roadtrip do zapadne obale... wink.gif

that's my man

posle nyc-a ide roadtrip naravno u glavnim crtama : fl-new orleans-houston-san antonio-el paso-san diego-la-las vegas-grand kanyon-pa prema dallasu i nazad na fl.a takođe i put orlando-mjami-keys-everglades,a voleo bih da proguram i put do atlante-nashville-memphis mož'i preko savannah biggrin.gif
deluje ambiciozno ali ovo je moj izbor teme sa chit-chata/šta bi sve valjalo uraditi...
pozz

#14 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 18 February 2007 - 15:56

QUOTE(Allegra @ 18 Feb 2007, 12:33)
e bas
nema sta da se preprica niti si sta propustila

Ih majku mu.. nemoj tako... To bi bilo isto kada bih ja rekla da ne treba da se ode na Avalski toranj (dok je jos postojao) jer nema sta da se vidi.. Missim, nema.. ali je dogadjitak sam po sebi simpa... I jos u NY ides brodicem do "velike tete", a ovde se pesaci wink.gif (vise ne, naravno)

@Headhunter:
Ako odes u SF OBAVEZNO da prodjes kroz čajna taun.. to je extra!! I SF je nešto najlepše što ja videh u Americi!! E, tu bih volela da živim..

#15 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 18 February 2007 - 16:04

QUOTE(Allegra @ 18 Feb 2007, 22:30)
sto se tice prevoza pa tamo niko ni ne koristi kola osim ako je lud, guzve su nenormalne i nikad nema parking mesta, svuda se ide Subway-om i jako puno se pesaci, prosecnom Njujorkeru 10 blokova setnje nije nista...

Koristi moja sestra biggrin.gif ...ali necu da je maltretiram. Prosli put sam (bez stajanja, osim da kupim perece i malo odmora u Starbucksu) picio od 10am do 5pm. I opet, slabo sam sta video, osim Times Sq, Broadway, 5th Ave, i popeo se na Empire state.



Dobro mi zvuci tvoj predlog, videcu koliko postignem ovaj put...