Jump to content


Photo

Drustvene igre


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
46 replies to this topic

#31 Limma

Limma
  • Members
  • 1,109 posts

Posted 14 February 2007 - 18:03

u, da ta igra je strava

#32 Ragnar

Ragnar
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 14 February 2007 - 18:20

QUOTE(Quizmaster @ 14 Feb 2007, 10:56)
Mislim da je najkvalitetniji za igru jamb sa šest kockica u pet kolona (peta kolona je ručna). Igrači imaju dovoljno prostora za strategiju, čime se smanjuje udeo sreće koji je prisutan u igri sa četiri kolone. Jamb sa šest kockica i pet kolona ne traje jako dugo i nema kolona koje preterano olakšavaju igranje i kvare kvalitet partije. Opet, neko voli baš te kolone od sredine nagore, teledirigovane kolone  blink.gif i slične izmišljotine, za koje smatram da su nepotrebne.   

Od običnog jamba sa četiri kolone mnogo je interesantniji i dupli jamb (2x četiri kolone), koji pruža više taktičkih mogućnosti.

I da, mrzim jamb sa trilingom  dry.gif


I meni je bolje sa 4 ili 5, maksimalno 6. Listiće sa 10 kolona nikad nisam ni video a kamoli igrao sa njima. BTW, nađoh ovde super objašnjenje za svaku kolonu. smile.gif

6 kockica obavezno. I ne volim da imporvizujem s listićima.

A kako se igra Vukajlija? unsure.gif

#33 mathematician

mathematician
  • Members
  • 555 posts

Posted 14 February 2007 - 19:57

QUOTE(dudi @ 14 Feb 2007, 14:57)
Sprdas se??? Igras belu???
Najbolja igra kartama ikada. Steta samo sto jako malo ljudi zna da igra ovu igru.
Ako tri puta godisnje skupim jos tri coveka za belu ja sam srecan covek.

Pozdrav


Bela je tradicionalna igra u mojoj familiji... smile.gif

Inace, jedini "pravi" yamb je onaj koji se igra s 5 kockica, a listici imaju 4 kolone...

Ne pamtim kad sam poslednji put odigrao yamb ili neku kartasku igru... sad.gif

#34 ruskabajka

ruskabajka
  • Members
  • 473 posts

Posted 14 February 2007 - 21:00

QUOTE(Bolek @ 14 Feb 2007, 18:20)
A kako se igra Vukajlija? unsure.gif

treba ti 1 vujaklija, optimalno 4-5 igraca, i dosta papirica i olovaka...
jedna ruka ide otprilike ovako:
jedan igrac iskopa iz vujaklije rec koju niko nema pojma [ ima dosta takvih ], onda ostali napisu sopstveno tumacenje pojma, svako na svom papiricu... zatim onaj sto je zadao rec uzme sve papirice i procita sve to, i zajedno sa njima i pravo tumacenje.... onda ostali glasaju [ opet na papiricu ] koje je tumacenje pravo... ko pogodi pravo tumacenje dobija poen, a ko navuce druge da glasaju za njegovo tumacenje dobija 2 poena po navlaci... mozda sam malo konfuzno objasnio huh.gif

#35 palchica

palchica
  • Members
  • 1,120 posts

Posted 15 February 2007 - 15:11

QUOTE(ivic @ 14 Feb 2007, 17:29)
Sifre
2 ekipe od 3+ igraca, toliko i papirica , na samo jednom pise zagonetni predmet. Vlasnici papirica odgovaraju sa da ili ne ( da li staje u mali dzep farmerki, da li  se kupuje  u Centrisu)  uz pomoc prethodno ustanovljene sifre (popularno uvlacenje dima za potvrdan odgovor odbaceno zbog bata Rake u najavi).  Ovi drugi pogadjaju kod koga je papiric, i, ako su narocito spretni, koja je sifra.  Sad kad citam ni meni nis’ nije jasno, ako neko zna bolje da objasni, evo

mislim da je to igra koju mi zovemo svadjalice, jer se uvek svi isposvadjaju na kraju biggrin.gif

#36 hristodulo

hristodulo
  • Members
  • 1,144 posts

Posted 15 February 2007 - 21:54

QUOTE(palchica @ 14 Feb 2007, 01:07)
uuuu, vujaklija je super!
hristodulo je imao sjajne momente... laugh.gif

npr:

fiktilije - poznati starorimski veslac, osvajac broncane medalje na letnjim olimpijskim igrama 548. godine pre nase ere, cetvrti clan slavnog cetvreca bez kormilara, ciji su ostali clanovi: ovidije, vergilije i horacije...

malmudir - arapski vojnik, cesto konjanik; malmudiri su se istakli u borbama za primat izmedju bagdadskog i teheranskog kalifata 980. godine nase ere; najpoznatiji malmudiri: moheini malmudir, dasam malmudir; malmudirska supremacija okoncana 1004. godine n.e.

gumi-radler - u starom zagrebu naziv za fijaker koji je umesto gvozdenih tockova imao gumene kako bi stvarao sto manje buke...

a bio je i neki predmet djevrekasto-kobasicastog oblika, cije je pravo objasnjenje zapravo i bilo iz vujaklije laugh.gif

#37 Dina

Dina
  • Members
  • 359 posts

Posted 16 February 2007 - 20:23

uuuu.. ovo je moja omiljena zabava ((: potpuni sam fanatik, volim u sve da se ukljucim, a imam pozitivnu osobinu da se ne nerviram i da sve stvarno ostane zabava (:

ove zime je posebno popularno bilo igranje asocijacija i mafije u Radionici, pa umeli smo i po 5-6 sati da vezemo.. super je jer je ekipa skoro uvek bila nepoznata, a ljude se bas lepo zblize tokom igranja ovih zezalica innocent.gif

jamb - u toku pauza na faxu, totalno obozavam (: kad je pauza od sat, dva ili vise zabode se neki kafic i vozi (:

karte (: sve moze.. a igre se sezonski menjaju, jedne godine je to bio mau-mau, pa poker, pa remi, ali u principu sve se to lako savlada i lepo (:

monopol (: ali ga nisam igrala vekovima..

cnljs - sa ovog virtuelnog sam se uspesno skinula, ali ne zauvek, a ovaj obican nisam igrala sto godina (: nije da bih imala nesto protiv (:

i tako (:

Edited by Dina, 16 February 2007 - 20:25.


#38 Limma

Limma
  • Members
  • 1,109 posts

Posted 16 February 2007 - 22:08

QUOTE(Dina @ 16 Feb 2007, 20:23)
ove zime je posebno popularno bilo igranje asocijacija i mafije u Radionici,



sto niko ne zove? mad.gif mijedva 5oro skrpimo sad.gif

#39 Miss Moneypenny

Miss Moneypenny
  • Members
  • 344 posts

Posted 17 February 2007 - 14:46

Die Siedler von Catan/Settlers of Catan

+

Farkle

#40 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 26 February 2007 - 10:28

vujaklija wub.gif

a moze i preferans ako se nadje troje biggrin.gif

#41 Cobra Dragec

Cobra Dragec
  • Members
  • 1,274 posts

Posted 27 February 2007 - 19:45

backgammon (znam, igra se 1:1, ali eto može i za društvo - kupiš više tabli pa organizuješ turnir :-))

briškula i trešeta (karte)

#42 Limma

Limma
  • Members
  • 1,109 posts

Posted 27 February 2007 - 20:17

QUOTE(Cobra Dragec @ 27 Feb 2007, 19:45)
backgammon (znam, igra se 1:1, ali eto može i za društvo - kupiš više tabli pa organizuješ turnir :-))



iiiiiiiiiik, kako sam to zaboravila!!

#43 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 27 February 2007 - 20:26

setila sam se jos jedne (ne znam da li postoji nasa ili engleska verzija): ja, herr und meister smile.gif
sto vece drustvo to bolje.

ukratko, treba ispuniti zadatak herr-a i meister-a (vodja igre) uz pomoc par karata koje dobijes kao putokaze. moras tako da nadjes izgovor, da se snalazis da on nista ne posumnja. ako posumnja, dobijes sumnjicavi pogled (laugh.gif) i sa tri ta pogleda si ispao.
prica se nastavlja tako da tvoje lupetanje mora da bude uverljivo u poredjenju sa prethodnom pricom. postoji jos par fora, kao prebacivanje krivice na drugoga i slicno. biggrin.gif

za umiranje od smeha (slicno kao vujaklija), samo dosta dinamicnija smile.gif

#44 Ajant23

Ajant23
  • Members
  • 634 posts

Posted 28 February 2007 - 06:06

Volim da igram:

1) RIZIKO

2) Sa kartama, najviše volim Belu ali to mi je vezano za more i Hrvatsku koja je tada bila deo jedine zemlja koju pored Vavilona osećam kao svoju - dakle Jugoslavije. Volim još i Šnaps, Tablić, Remi, i mnogo drugih ako je dobro društvo - bilo nekad a sada se zaboravlja...

3) Pantomimu sa filmovima obožavam i u pravom društvu ume da bude sjajna, ali ne pamtim kada sam je igrao. Negde između dva omiljena filma za postavljanje: Šijanovog "Kako sam sistematski uništen od idiota" i Andersonovog "Kada..."...

4) Volim i Jamb...

Poslednjih godina, ne uklapam se u igre Verdirenovih... Nisam labud, a još me ni stjuardese ne vole. Tako da najčešće dobijam negde oko 9,81 poena po igri...

#45 Paladin

Paladin
  • Members
  • 809 posts

Posted 01 March 2007 - 00:07

Jamb (nekada ovisnik), od kartaških igara preferans, remi i vist. Svojevremeno smo ortak i ja bili nenadmašni u pantomimi. On je pokazivao, a ja pogađao. Pet minuta za pet pojmova. Pojmovi od max tri reči, uz obavezu da je jedna od reči (ako ih je tri) veznik ili predlog i bez vlastitih imenica. Razbijali smo! cool.gif

Nekoliko primera pogođenih pojmova:

-Huliganstvo na platformi
-Filozof u mimohodu
-Stremljenje ka masivima
-Osvrnute košarice laugh.gif

Slobodno iskoristite, svi su open source. wink.gif

Edited by Chain Mail, 01 March 2007 - 00:08.