Jump to content


Photo

Dokumentarne i naucne emisije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
39 replies to this topic

#31 haski

haski
  • Members
  • 392 posts

Posted 28 February 2007 - 16:50

HRT2, večeras u 20.10

Dokumentarac 'Tragovi: Lora - svjedočanstva'

Planirana je i rasprava s uključenjima iz Beograda. Voditelj Aleksandar Stanković.

#32 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 02 April 2007 - 11:43

pre nekoliko dana bila emisija vezana za turetov sindrom, pa reko, ne bi bilo lose da malo vise saznamo o ovoj bolesti.

za one koje mrzi da citaju link:
zamislite kakav je to zivot kad bi svaki put kad cujete rec 'gefühl-osecaj' (koristi se i u recenici tipa: osecam da ce danas padati kisa) krenuli da udarate o prvi zid koji vidite.

sindrom je okarakterisan ne samo tikovima, nego i propratnim neprimernim komentarima (najcesce psovkama).

pacijenti vrlo cesto nose majice sa ovakvim:

i slicnim natpisima da bi sprecili izazivanje gadnih i neprijatnih reakcija od onih koji sa ovim sindromom nisu upoznati.

turet pacijentima mozemo itekako pomoci tako sto cemo se informisati o ovoj bolesti i nauciti da reagujemo pravilno kada na njih naidjemo.

#33 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 03 April 2007 - 23:28

Preporucujem svima da pogledaju (evo ideje za b92):

History of Britain by Simon Schama
Space Odyssey: Voyage to the Planets
Cosmos by Carl Segan.

#34 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 11 July 2007 - 09:53

samo da pohvalim emisije na b92, ne znam kako se zovu, al se emituju izmedju 12 i 13h (cini mi se da ima i izmedju 16 i 17h unsure.gif).

emisije koje sam videla su bile o nastanku evrope i o nastanku simetricnog oblika zivota pojavom pljosnatih crva.
sa evropom mi se bas svidela, a ova sa pljosnatim crvima onako tongue.gif

al ono sto nikako ne mogu a da ne pohvalim je prevod i citanje wub.gif omiljenog mi novinara 92jke, gorana dimitrijevica smile.gif

valjda nisam pogresila prezime unsure.gif, al znam da cita (tj. sigurna sam da je citao) vesti, i da je radio 'reklamu' za vesti u kojoj kaze nesto tipa 'saznajte sve'.


citati vesti treba znati, ali citati tekst za dokumentarnu emisiju, zvucati jasno, ozbiljno ali ne i pateticno... e, to je vec umetnost smile.gif




kad sam vec kod 92jke i dokumentarnih emisija, super je sto pustaju ove, ali bi bilo jos bolje kad bi pravili i nesto svoje.
ne mora da se animiraju dinosaurusi i evropa pre nekoliko miliona godina da bi emisija bila interesantna. recimo, bas bih volela da vidim emisije o ljudima sa nekim retkim i/ili teskim bolestima. kako zive u srbiji? kako su prihvaceni u drustvu? kako se lece?

#35 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 11 July 2007 - 10:27

QUOTE(nickie @ 11 Jul 2007, 10:53) <{POST_SNAPBACK}>
al ono sto nikako ne mogu a da ne pohvalim je prevod i citanje wub.gif omiljenog mi novinara 92jke, gorana dimitrijevica smile.gif



Glas Gorana Dimitrijevića je jedan od razloga zbog kojih vredi ostati u Srbiji. happy.gif

#36 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 11 July 2007 - 11:49

QUOTE(Vesna @ 11 Jul 2007, 11:27) <{POST_SNAPBACK}>
Glas Gorana Dimitrijevića je jedan od razloga zbog kojih vredi ostati u Srbiji. happy.gif


ti to kao nešto nagovaraš Nickie? tongue.gif

#37 shinoda

shinoda
  • Members
  • 121 posts

Posted 11 July 2007 - 21:49

http://www.hbo.com/e...category1_show1


osvezavajuce, lako se pamti a provokativno.

#38 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 12 July 2007 - 06:58

Da, pa evo predlog za tv b92: Tranceformer- A Portrait of Lars von Trier

#39 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 12 July 2007 - 09:42

QUOTE(shinoda @ 11 Jul 2007, 22:49) <{POST_SNAPBACK}>
http://www.hbo.com/e...category1_show1
osvezavajuce, lako se pamti a provokativno.


izvini, al sta je to?
zatvorih automatski prozor cim ugledah onu facu...

#40 Hannah

Hannah
  • Members
  • 260 posts

Posted 13 July 2007 - 03:36

Nedjelja,HRT 1,odlična BBC-jeva dokumentarna serija Egipat.
U idućoj epizodi:Tajna hijeroglifa.

Eh,da,emitira se u 15.05.