Jump to content


Photo

cikago


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
26 replies to this topic

#1 kikapu

kikapu
  • Members
  • 10 posts

Posted 02 February 2007 - 16:10

U Beogradu?
Predstava godine

#2 Darl

Darl
  • Members
  • 65 posts

Posted 02 March 2007 - 12:00

Gledao neko?
Dajte neki komentar?

#3 kikapu

kikapu
  • Members
  • 10 posts

Posted 14 March 2007 - 03:07

QUOTE(Darl @ 2 Mar 2007, 12:00)
Gledao neko?
Dajte neki komentar?

sjajno!u medjuvremenu sam je pogledala(tesko se dolazi do karata).dok sedis u sali i gledas, zaboravljas da si u Beogradu.Nesto do sada nevidjeno.To je ubedljivo najbolja predstava u gradu.Gledala sam podelu sa Katarinom Gojkovic,Jelenom Jovicic i Ivanom Bosiljcicem.Svaka im cast!Kakvi glumci!
Kad budem dosla do karata, pogledacu i ovu drugu podelu,mada sam cula od ljudi koji su gledali obe, da je ova prva podela mnoooogo bolja.

Attached Files



#4 ultimatebg

ultimatebg
  • Members
  • 505 posts

Posted 14 March 2007 - 15:54

odlicna predstava
obe podele treba gledati jer su u principu razlicite predstave
ivana knezevic je sjajna kao velma keli!!!

#5 Darl

Darl
  • Members
  • 65 posts

Posted 20 March 2007 - 11:21

Znači dobar je Čikago
Pokušaću da nađem karte. cool.gif

#6 ultimatebg

ultimatebg
  • Members
  • 505 posts

Posted 21 March 2007 - 12:19

otvara ovogodisnje sterijino pozorje

http://www.pozorje.o.../pozorje071.htm

Edited by ultimatebg, 21 March 2007 - 12:20.


#7 kobni zelaya

kobni zelaya
  • Members
  • 925 posts

Posted 21 March 2007 - 13:16

QUOTE(kikapu @ 14 Mar 2007, 04:07)
dok sedis u sali i gledas, zaboravljas da si u Beogradu.


Tačno. Imaš osećaj da si u Pržogrncima ili u Stepojevcu.

Imitiranje Brodveja je jedan od najočiglednijh simptoma totalnog provincijalizma.

Mrzi me da objašnjavam zašto predstava ništa ne valja, a i nije vredna truda.

Inače, to što neko, ko je očigledno PR nekog pozorišta, može da se uloguje samo da bi reklamirao predstavu će upropastiti ovaj forum.

#8 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 21 March 2007 - 13:20

QUOTE(kobni zelaya @ 21 Mar 2007, 13:16)
Mrzi me da objašnjavam zašto predstava ništa ne valja, a i nije vredna truda.
aj nemoj da te mrzi, kratko nesto. mene zanima sta ces da napises.

nisam gledala.

#9 kikapu

kikapu
  • Members
  • 10 posts

Posted 22 March 2007 - 01:17

QUOTE(kobni zelaya @ 21 Mar 2007, 13:16)
Tačno. Imaš osećaj da si u Pržogrncima ili u Stepojevcu.

Imitiranje Brodveja je jedan od najočiglednijh simptoma totalnog provincijalizma.

Mrzi me da objašnjavam zašto predstava ništa ne valja, a i nije vredna truda.

Inače, to što neko, ko je očigledno PR nekog pozorišta, može da se uloguje samo da bi reklamirao predstavu će upropastiti ovaj forum.

hvala na lepim zeljama,ne bih imala nista protiv da budem PR ovog jedinog mjuzikl pozorista u BG.
btw cemu frustracije?tebi se ne svidja i to je sasvim O.K,ali ovoliki negativan angazman u pravcu necijeg misljenja ne govori bas lepo o...
Ja nikad nisam cula za ova mesta koja su spomenuta,ali i tamo zive ljudi,zaboga.Cemu ovaj separatizam na forumu B92 i to u frakciji umetnost.Pa ti kao "urbani" Beogradjanin treba da znas da sirenje mrznje nije jezik civilizovanog drustva.
Nemoj molim te, ovo nije mesto za takve stvari!Sve to isto moze i na emancipovan nacin:)iskreni pozdrav

#10 kobni zelaya

kobni zelaya
  • Members
  • 925 posts

Posted 22 March 2007 - 04:06

QUOTE(kikapu @ 22 Mar 2007, 02:17)
hvala na lepim zeljama,ne bih imala nista protiv da budem PR ovog jedinog mjuzikl pozorista u BG.
btw cemu frustracije?tebi se ne svidja i to je sasvim O.K,ali ovoliki negativan angazman u pravcu necijeg misljenja ne govori bas lepo o...
Ja nikad nisam cula za ova mesta koja su spomenuta,ali i tamo zive ljudi,zaboga.Cemu ovaj separatizam na forumu B92 i to u frakciji umetnost.Pa ti kao "urbani"  Beogradjanin treba da znas da sirenje mrznje nije jezik civilizovanog drustva.
Nemoj molim te, ovo nije mesto za takve stvari!Sve to isto moze i na emancipovan nacin:)iskreni pozdrav


Kakav «ovoliki negativan angažman»? Da si bar malo čitala bilo koji topic na ovom forumu, npr na pdf Film, ili pdf TV, videla bi da je ton mog prethodnog posta blag. Umesto toga ti si se registrovala, ulogovala i odmah postavila topic o «predstavi godine» koju još nisi odgledala. Usput, i dalje ne napisavši ni jednu jedinu reč na ovom forumu, osim na ovom topicu, uzimaš sebi za pravo da mene učiš kako ovde da se ponašam.

Ovih nekoliko jeftinih etiketica koje si mi udelila na žalost ne mogu učiniti Чикаго dobrom predstavom, niti će pomoći tvojim kolegama ili prijateljima iz Pozorišta na Terazijama da bolje glume, pevaju ili igraju. Da se razumemo, nizak nivo veština potrebnih za mjuzikl je stvar koja se može i oprostiti, zbog toga što je ovo, kako si sama rekla naše «jedino mjuzikl pozorište», pa ovi mladi glumci nisu ni imali od koga da uče. Osim toga, mi tradiciju mjuzikla i nemamo, a stariji glumci ovog pozorišta, svakako nisu za primer. Zato se ansambl predstave, mahom mlad, snalazi kako zna i ume. Neko šmirucka, neko pozira, neko pokazuje noge.

Ono što je mnogo gore i što je u stvari neoprostivo, je jedan totalno estradni duh predstave. I kada bi isključili svejedno kičaste muzičke aranžmane i to što glumci s vremena na vreme ispaljuju replike tipa «ovo je Čikago, bejbi», videli bi da ovu predstavu malo šta deli od Grand Showa. Strašno je to što tolika količina ljudi koji pretenduju da se bave umetnošću nema ni najmanju nameru da bilo šta kaže o sebi i svojim problemima. Ili pak, shvatajući predstavu kao želju da se pobegne od realnosti i svakodnevnih problema, da bude na bilo kakav način svesna toga. Umesto toga sve što dobijamo je nemušta imtacija Brodveja. Sanjalački pogled ka zvezdama iz kace s kiselim kupusom.

Poslednja dva pasusa su i odgovor tebi kingmaker.

Dovoljno od mene. Over and out.

#11 ultimatebg

ultimatebg
  • Members
  • 505 posts

Posted 22 March 2007 - 12:39

QUOTE(kobni zelaya @ 22 Mar 2007, 05:06)
Kakav «ovoliki negativan angažman»? Da si bar malo čitala bilo koji topic na ovom forumu, npr na pdf Film, ili pdf TV, videla bi da je ton mog prethodnog posta blag. Umesto toga ti si se registrovala, ulogovala i odmah postavila topic o «predstavi godine» koju još nisi odgledala. Usput, i dalje ne napisavši ni jednu jedinu reč na ovom forumu, osim na ovom topicu, uzimaš sebi za pravo da mene učiš kako ovde da se ponašam.

Ovih nekoliko jeftinih etiketica koje si mi udelila na žalost ne mogu učiniti Чикаго dobrom predstavom, niti će pomoći tvojim kolegama ili prijateljima iz Pozorišta na Terazijama da bolje glume, pevaju ili igraju. Da se razumemo, nizak nivo veština potrebnih za mjuzikl je stvar koja se može i oprostiti, zbog toga što je ovo, kako si sama rekla naše «jedino mjuzikl pozorište», pa ovi mladi glumci nisu ni imali od koga da uče. Osim toga, mi tradiciju mjuzikla i nemamo, a stariji glumci ovog pozorišta, svakako nisu za primer. Zato se ansambl predstave, mahom mlad, snalazi kako zna i ume. Neko šmirucka, neko pozira, neko pokazuje noge.

Ono što je mnogo gore i što je u stvari neoprostivo, je jedan totalno estradni duh predstave. I kada bi isključili svejedno kičaste muzičke aranžmane i to što glumci s vremena na vreme ispaljuju replike tipa «ovo je Čikago, bejbi», videli bi da ovu predstavu malo šta deli od Grand Showa. Strašno je to što tolika količina ljudi koji pretenduju da se bave umetnošću nema ni najmanju nameru da bilo šta kaže o sebi i svojim problemima. Ili pak, shvatajući predstavu kao želju da se pobegne od realnosti i svakodnevnih problema, da bude na bilo kakav način svesna toga. Umesto toga sve što dobijamo je nemušta imtacija Brodveja. Sanjalački pogled ka zvezdama iz kace s kiselim kupusom.

Poslednja dva pasusa su i odgovor tebi kingmaker.

Dovoljno od mene. Over and out.



prvo mora da se izvadi pasos.
pa se aplicira za vizu.
pa se pogleda, ako se nadju karte, cikago u nyc i londonu
kao i najrelevantniji svetski izvedeni mjuzikli.
za pocetak moze i do zagreba.
zagrebacki je uradjen potpuno po sablonu.
da bi se komentarisao beogradski i da bi mu se lepila
etiketa estradnog, potrebno je mnogo vise od hvalisanja
aktivnoscu ucestvovanja na forumu.
potrebno je za pocetak razmisliti o producentskom modelu,
dovodjenju mojce horvat, koreografa u beograd,
(google nudi njenu impresivni biografiju), koreografije koje nemaju
trunku estradnog u sebi, referenca su na savremeni ples, na ulicni dens...

mrzi me dalje.
obavezno pogledajte mjuzikl.

vredi svaku paru.

#12 kikapu

kikapu
  • Members
  • 10 posts

Posted 22 March 2007 - 14:18

QUOTE(ultimatebg @ 22 Mar 2007, 12:39)
prvo mora da se izvadi pasos.
pa se aplicira za vizu.
pa se pogleda, ako se nadju karte, cikago u nyc i londonu
kao i najrelevantniji svetski izvedeni mjuzikli.
za pocetak moze i do zagreba.
zagrebacki je uradjen potpuno po sablonu.
da bi se komentarisao beogradski i da bi mu se lepila
etiketa estradnog, potrebno je mnogo vise od hvalisanja
aktivnoscu ucestvovanja na forumu.
potrebno je za pocetak razmisliti o producentskom modelu,
dovodjenju mojce horvat, koreografa u beograd,
(google nudi njenu impresivni biografiju), koreografije koje nemaju
trunku estradnog u sebi, referenca su na savremeni ples, na ulicni dens...

mrzi me dalje.
obavezno pogledajte mjuzikl.

vredi svaku paru.

O,da slazem se sa prethodnom konstatacijom.Ja i dalje,naravno,mislim da je ovaj mjuzikl uradjen na umetnicki visokom nivou.
Mojca Horvat -koreograf-je zavrsila Fosijevu skolu na Brodveju dalekih sedamdesetih i radila mnogo Fosijevih koreografija nakon toga...
Naravno-da se razlikujemo od brodvejske produkcije,jer je tamo Cikago radjen kao kabare,a ovde kao mjuzikl.Pre par meseci upoznala sam Tanyu Chebotarev sa Columbia University(New York)koja je pogledala i nas Cikago i konstatovala da bi se Njujorcani prilicno pozitivno iznenadili kad bi videli nasu izvedbu...
Aranzmani su koliko ja znam svuda isti,sa vrlo malim korekcijama,jer su mjuzikli zasticeni pravima...
Da ne zaboravim-ja nemam prijatelje i kolege glumce ovog teatra,ali volim mjuzikl od malena,i zato sam otvorila ovu temu...
Ovogodisnje Sterijino pozorje otvara pogodite koja predstava?Veliki pozdrav

#13 ultimatebg

ultimatebg
  • Members
  • 505 posts

Posted 22 March 2007 - 14:30

QUOTE(kikapu @ 22 Mar 2007, 15:18)
O,da slazem se sa prethodnom konstatacijom.Ja i dalje,naravno,mislim da je ovaj mjuzikl uradjen na umetnicki visokom nivou.
Mojca Horvat -koreograf-je zavrsila Fosijevu skolu na Brodveju dalekih sedamdesetih i radila mnogo Fosijevih koreografija nakon toga...
Naravno-da se  razlikujemo od brodvejske produkcije,jer je tamo Cikago radjen kao kabare,a ovde kao mjuzikl.Pre par meseci upoznala sam Tanyu Chebotarev sa Columbia University(New York)koja je pogledala i nas Cikago i konstatovala da bi se Njujorcani prilicno pozitivno iznenadili kad bi videli nasu izvedbu...
Aranzmani su koliko ja znam svuda isti,sa vrlo malim korekcijama,jer su mjuzikli zasticeni pravima...
Da ne zaboravim-ja nemam prijatelje i kolege glumce ovog teatra,ali volim mjuzikl od malena,i zato sam otvorila ovu temu...
Ovogodisnje Sterijino pozorje otvara pogodite koja predstava?Veliki pozdrav


razlikuju se autorska prava - u slucaju KORUS LAJNA predstava je uradjena identicno kao original - islo se dotle da nema poklona na kraju (kao kod americke izvedbe) dok NEKI TO VOLE VRUCE i CIKAGO imaju slobodu interpretacije, kostima, scene...

ja obozavam mjuzikle takodje.
mislim da bi za Terazije bilo super da sad rade ponovo neki populisticki, tipa MAMMA MIA ili nesto slicno

#14 kobni zelaya

kobni zelaya
  • Members
  • 925 posts

Posted 22 March 2007 - 15:14

@ultimatebg

Nemam ništa protiv tvog mišljenja, koliko god se razlikovalo od mog. Imam pasoš. Bio sam u inostranstvu. Štaviše, i sada sam tamo. Gledao sam tamo neke predstave, među kojima su i bili neki (uhh) relevantni svetski mjuzikli. Mada i bez svega toga bih mogao da zaključim to što sam zaključio. Zagrebačku predstavu nisam gledao. Jel bi trebalo? Nije mi jasno ovo o produkcionom modelu. Da li si htela da kažeš da beogradska predstava ima skromniji budžet od drugih, pa je zato slabija, ili da je ovo originalni srpski produkcioni model komercijalnog pozorišta za državne pare? Znam ko je Mojca Horvat. Međutim, da li sam uopšte pomenuo koreografiju? A da sam hteo, teško da bi me u tome sprečilo to što znam ko je Mojca Horvat. Šta je ulični dens? Na kojoj ulici si ti to videla?
Sva ova pitanja mogu biti i retorička. Samo jednu stvar nikako ne znam. Ko je Ivana Knežević? Poslušam tvoj savet, odem na google i evo na šta naletim.

http://www.missworld...ographyID=92212



Jel moguće da je to ona? Nisam je video u predstavi, a svakako da bih je primetio.

#15 kikapu

kikapu
  • Members
  • 10 posts

Posted 22 March 2007 - 15:18

QUOTE(ultimatebg @ 22 Mar 2007, 14:30)
razlikuju se autorska prava - u slucaju KORUS LAJNA predstava je uradjena identicno kao original - islo se dotle da nema poklona na kraju (kao kod americke izvedbe) dok NEKI TO VOLE VRUCE i CIKAGO imaju slobodu interpretacije, kostima, scene...

ja obozavam mjuzikle takodje.
mislim da bi za Terazije bilo super da sad rade ponovo neki populisticki, tipa MAMMA MIA ili nesto slicno

mislim da je sledeci u planu "la strada",a sto se tice "mamma mia" mjuzikla,nije iskljuceno da ce se raditi.Super su i "urine town","dirty,rotten scoundrels"(prljavi pokvareni prevaranti),"the wicked" i "drowsy chaperone","avenue q","guys and dolls"...
ima ih mnogo-bilo bi super da drze ovaj kurs.Cula sam da ce mozda gostovati u Cikagu sa istoimenim mjuziklom...videcemo.