Jump to content


Photo

AMD vs Intel


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#1 mraximus

mraximus
  • Members
  • 36 posts

Posted 27 January 2007 - 07:43

Moj izbor, a i preporuka drugima, uvek pada na AMD, i poslednjih 10 godina samo njih kupujem. Vi?

#2 filipenko

filipenko
  • Members
  • 5,336 posts

Posted 27 January 2007 - 09:11

Gospode, kakva tema, kakve preporuke, kakva argumentacija. ph34r.gif

#3 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 27 January 2007 - 10:46

huh.gif

Edited by wu tang clan, 27 January 2007 - 10:47.


#4 nbg4ever

nbg4ever
  • Members
  • 1,058 posts

Posted 27 January 2007 - 12:19

blink.gif

#5 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 27 January 2007 - 14:54

Mislim da si upravo pokrenuo jedan od Onih topica, na kome će se pojaviti hiljade znalaca koji su testirali sve Intel i AMD procesore koji su ikad izašli, u realnim uslovima i u realnom poslu. Ne sumnjam da će rasprava biti objektivna, zasnovana na čvrstim argumentima i -na kraju- plodonosna, što znači da ćemo sa sigurnošću uspeti da utvrdimo koja strana je zvanično bolja.

Posle toga možemo da pređemo na rešavanje ostalih dilema koje muče čovečanstvo, kao što su Win vs Mac vs Linux, Corel vs Illustrator, BMW vs Toyota, i slično.

#6 AxeZ

AxeZ
  • Banned
  • 675 posts

Posted 27 January 2007 - 15:04

UltraSparc...wink.gif

#7 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 27 January 2007 - 15:08

Evo, jedan se već javio. AxeZ, vlasnik 4 Sunove mašine, sa 20 godina iskustva u radu na mainframe čudovištima, na osetljivim zadacima.

#8 AxeZ

AxeZ
  • Banned
  • 675 posts

Posted 27 January 2007 - 18:21

QUOTE(henrik larsson @ 27 Jan 2007, 15:08)
Evo, jedan se već javio. AxeZ, vlasnik 4 Sunove mašine, sa 20 godina iskustva u radu na mainframe čudovištima, na osetljivim zadacima.



Nope, samo jedne nazalost. To je jedna Ultra 60
Ali bice ih vise.

#9 filipenko

filipenko
  • Members
  • 5,336 posts

Posted 27 January 2007 - 19:14

Hoće li te nove Sun multithreadovske računaljke, u narodu popularne pod imenom Sanke, biti bazirane na Intelovim serverskim procesorima i kakva je perspektiva samih uređaja na tržištu na kojem svake zime ima sve manje snega, kakvo je naše?

#10 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 27 January 2007 - 20:54

QUOTE(AxeZ @ 27 Jan 2007, 18:21)
Nope, samo jedne nazalost. To je jedna Ultra 60
Ali bice ih vise.


Praviš korporativnu mrežu od 100 kompova na gajbi? Ako, ako.

#11 Totenkopf

Totenkopf
  • Members
  • 114 posts

Posted 27 January 2007 - 22:08

QUOTE(filipenko @ 27 Jan 2007, 19:14)
Hoće li te nove Sun multithreadovske računaljke, u narodu popularne pod imenom Sanke, biti bazirane na Intelovim serverskim procesorima i kakva je perspektiva samih uređaja na tržištu na kojem svake zime ima sve manje snega, kakvo je naše?


Hoce naravno, to je ne samo dobar potez nego i neophodno posto ce kako nam je receno Intel napraviti bum sa novim procesorima. AMD ih je dobro bio uzdrmao sa opteronima i sada hoce da uzvrate udarac. U ponedeljak 22.01.2007 Sun je potpisao strateshki ugovor sa Intelom da se uz njihove whitebox-ove salje i solaris 10, Andy Bechtolsheim (jedan od osnivacha Sun-a i najveci zagovornik x64 arhitekture) je radio nedeljama sa intelom na tome da naprave 12 konfiguracija tih whitebox-ova koje ce optimalno raditi sa solarisom 10 i plus je jedan tim u Sun-u odredjen da radi na optimizaciji 10tke za intelove procesore. Naravno Sun ce i dalje da nastavi da prozivodi mashine bazirane na amd procesorima, kao i na sunovim sparcovima (gde je bitnija stabilnost od performansi + bice nekih novih feature-a usmerenih ka virtualizaciji ali vishe od ovoga ne smem da disclose-ujem). Inache vest da su Sun i Intel potpisali strateshki ugovor je izazvala to da su Sunove akcije skochile na $6.42 u cetvrtak sto je najvisha cena sunovih akcija od kraha .com-a.

#12 LogicLevel

LogicLevel
  • Members
  • 770 posts

Posted 27 January 2007 - 23:13

Vec duze vreme (3-4 masine unazad) kupujem samo AMD...preporucujem drugima AMD. Kupovao sam ih zato sto su bili jeftiniji od Intela a radili su solidno, tj. nisam smatrao da je razlika u ceni bila srazmerna razlici u performansama. U jednom trenutku je AMD i bio bolji, bar su tako pokazivali bencmarci raznorazni, i od tada sam zaboravio na Intel...

Intel je sada verovatno uzvratio jacim procesorima, i mozda je i bolji za laptope, al' sta cu kad volem ove AMD nalepnice...

Edited by LogicLevel, 27 January 2007 - 23:13.


#13 mraximus

mraximus
  • Members
  • 36 posts

Posted 27 January 2007 - 23:32

QUOTE(filipenko @ 27 Jan 2007, 09:11)
Gospode, kakva tema, kakve preporuke, kakva argumentacija. ph34r.gif
Iskreno neznam šta sam loše pitao te sam zaslužio ovakav odgovor??? No, verujem da dotični zna!

Slažem se sa logičnim, volem i ja AMD-ove nalepnice. Trenutno imam Turion64 X2 notebook i moram priznati da sam zadovoljan.

#14 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 28 January 2007 - 00:32

AMD se dosta dobro držao sa Athlon i Sempron linjama do skoro, ali od kako je Intel predstavio Core mikroarhitekturu, nastala je prilična bura na tržištu procesora. Intel je sada dosta popularniji što se performansi, ali i cena u hi-end segmentu tiše. U low-endu AMD još uvek bije bitku, mada su obe kompanije prikazale gubitke u poslednjem kvartalu (fajt cena smile.gif).

Videćemo šta će biti, AMD priprema K8L ali kaska jedno godinu dana za Intelom, Intel priprema low-end procesore za 2007. bazirane na Core-tu i nova kresanja cena.

Biće zanimljivo kao nekad. biggrin.gif

#15 yooyo

yooyo
  • Members
  • 56 posts

Posted 28 January 2007 - 01:06

Od pre 2-3 godine iskljucivo Intel. Do sada sam izmenjao gomilu racunara i medju njima je bilo 3-4 AMD konfiguracije sa kojima sam imao cudnih problema (preskace zvuk, pucanje masine prilikom snimanja CD-a, restart racunara kada 3 puta zaredom pustim neki video, ...). Zvucna kartica je radila normalno u drugoj spravi, CD snimac takodje, a isti codec i player nisu resetovali druge masine.

Na osnovu licnog iskustva nikad vise ne bih kupio racunar sa AMD procesorom. Znam da sam CPU nije kriv, i da je uzrok mojih problema najverovatnije bio chipset, ipak ne zelim da ubuduce experimantisem. Sa Intel procesorom i Intelovom plocom (chipset) nikad nisam imao neresiv problem.