Jump to content


Photo

poslednji koncert na kom ste bili


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
269 replies to this topic

#256 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 04 August 2007 - 14:05

QUOTE(I @ 4 Aug 2007, 12:48) <{POST_SNAPBACK}>
pogledaj mejl ;]

hvala carice smile.gif

#257 PedjaB

PedjaB
  • Members
  • 362 posts

Posted 05 August 2007 - 18:12

Jimi Tenor & Kabu Kabu. Jako dobra svirka sa katastrofalnim ozvucenjem i svim mogucim krcanjem, brujanjem itd. Cuo sam od nekih backstage ljudi, da je Jimi jezivo bio smoren, kada je video kakvom tehnikom raspolaze Belef. Nesto mi nije lego SKC te veceri, iako me stvarno previse godina vezuje za ovo mesto. Svejedno ja ovog lika gotivim i ovaj zadji album Joystone, tako da sam jako smile.gif sto sam ovo video (prosli put kad je gostovo na istom mestu bio sam sprecen, to bese recimo 2001.).

#258 Nikola Kiric

Nikola Kiric
  • Members
  • 801 posts

Posted 12 August 2007 - 11:12

koncert mog benda Bamodi:

sinoc smo imali promociju albuma prvenca ovde u Pertu. CD je objavila ovdasnja mlada nezavisna izdavacka kuca Love Is My Velocity (vise o njima: http://www.myspace.c...veismyvelocity).

bilo je 6 bendova, a morali smo da zavrsimo oko ponoci, pa je bio 'tight schedule', ali smo izgurali. bilo je 450 platisa (mesto prima 500 ljudi), tako da je izdavac vec povratio troskove stampanja diskova (500 komada, standardno), platio reklamu, platili bendove, a mi dovoljno zaradili za turneju po istoku Australije.

sama svirka je bila, po mom skromnom misljenju, odlicna. ja, bar, nisam gresio. na bini se culo super, mada jako glasno, pa mi i dan nakon svirke zuji u usima, sto obicno nije slucaj. bili smo uvezbani, sto je i normalno, jer smo probali nekoliko puta poslednjih par nedelja. sala je bila prilicno popunjena i ljudi su, cini se, uzivali u svirci.

medjutim, gitarista iz jednog od bendova koji su svirali te veceri je bio prilicno 'pod gasom', pa je resio da bude deo spektakla: sve vreme je sedeo na bini, dok nije krenuo u interakciju - poceo je gitaristi da podvrce pantalone i povlaci carape na gore, padao po njegovim pedalama, iskljucivao mu gitari par puta... onda je krenuo ka meni! uzas! horor! srecom nije me iskljucivao, ali nisam mogao da sviram normalno, mada sam umirao od smeha. izbacivaci su krenuli da ga udalje, ali smo ih iskulirali. tip je zaista OK lik, mada ocigledno da ima problema sa opijatima. nekako smo izgurali svirku bez problema. na kraju me je tip zgrabio za panatlone i hteo da ih skine, sve vreme klececi ispred mene!?!?!?! di ivls of alkohol...

nakon svirke sam otisao kuci da ostavim opremu, ocekivao se neki after-party, ali je omladina, po ko zna koji put, razocarala. klinci ovih dana ne znaju sta je party cool.gif mene je euforija udarila tek danas popodne, kad sam shvatio da je sve zaista islo super sinoc. u gradu su se desavala jos bar 3 velika koncerta, pa sam se pribojavao malom broju ljudi (do 200). srecom, dokazano je suprotno i raduje me da sam bio u krivu. danas sam opet preslusavao CD (nisam hteo, ali zena pustila, hehehe) i veseli da stojim da je Bamodi bend kojim sam zaista zadovoljan.

Edited by Nikola Kiric, 12 August 2007 - 11:14.


#259 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 12 August 2007 - 14:32

QUOTE(Nikola Kiric @ 12 Aug 2007, 11:12) <{POST_SNAPBACK}>
koncert mog benda Bamodi:


Lici li na Soviet Valves, ili?

Jel moze to da se cuje ikako?

btw, puno srece!

#260 DickOverfrick

DickOverfrick
  • Members
  • 249 posts

Posted 12 August 2007 - 19:21

desetog na Szigetu sam gledao Gogol Bordello i Madness...
Gogol Bordello je jedna od najboljih stvari koje sam cuo. oni su ludi skroz. ne secam se da sam cuo energicniji bend.
Madnessi su bili super, mada mozda malo previse pop...

#261 Nikola Kiric

Nikola Kiric
  • Members
  • 801 posts

Posted 13 August 2007 - 03:10

QUOTE(Krntija @ 12 Aug 2007, 14:32) <{POST_SNAPBACK}>
Lici li na Soviet Valves, ili?

Jel moze to da se cuje ikako?

btw, puno srece!


ne lici uopste.

http://www.myspace.com/bamodi imas 4 stvari i neke video snimke

#262 Kudravi Gaucos

Kudravi Gaucos
  • Members
  • 270 posts

Posted 13 August 2007 - 10:41

QUOTE(DickOverfrick @ 12 Aug 2007, 20:21) <{POST_SNAPBACK}>
Madnessi su bili super, mada mozda malo previse pop...


Malo previse pop??? Ja ne da nisam video bolju svirku, nisam se bolje proveo apsolutno nikad! Komunikacija sa publikom, zajebancija, sviranje, pevanje, izbor pesama, atmosfera... Sledecih mesec dana cu autisticno zuriti u zid, ne uzimajuci hranu i vodu, jer sam doziveo proshinezu.

#263 PedjaB

PedjaB
  • Members
  • 362 posts

Posted 13 August 2007 - 11:40

Terry Callier. Fantastičan old men Teri! Tehničari su bolje odradili zvuk, nego što je bio slučaj sa Jimi Tenor koncertom. Nekako u SKC-u čim se stane malo sa strane, ne daj bože iza stuba, gotovo je sa dobrim zvukom. Ko da neko utiša radio. Dobro da pecaljka (mikrofon) nije nekog od izvođača lupila u glavu! Neprekidno je mlatarala veoma nisko nad muzičarima.
Dva sata uživanja u svirci veterana ( Terry i još pet muzičara na sceni).

Edited by PedjaB, 13 August 2007 - 11:43.


#264 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 03 September 2007 - 18:35



Završnog dana tuzlanskog festivala Optionz nastupili su Vuneny - najbolje što je mašala odavno snimalo i sviralo u BiH. Uprkos represiji prema festivalu iz pravca policije i nevidljivih komandujućih struktura dan ranije, a također i kontra pritisku koji su dušebrižne vjerske snage vršile na građanski hepening obaranja Ginisovog rekorda u masovnom ljubljenju iste večeri pola kilometra dalje, vuneni trio otprašio je svoj tvrdo gitarizovani elektro-dubby-trippy slobodarski set na radost polovine sale Doma mladih koja se nije razišla nakon nastupa lokalnih (smarajućih) favorita. Svašta sam slušao, ali ovako dobro programiran i produciran ritam na mašini nikad i nigdje.

Zaslužuju da iz žmirkajućeg svjetla i stiješnjenosti oronulih klubova dobiju poziv za sviranjac na svjetlima vele-pozornice.

Altalena (live)

Edited by autsajder, 03 September 2007 - 20:34.


#265 I'm with the pilots

I'm with the pilots
  • Members
  • 1,349 posts

Posted 03 September 2007 - 19:19

QUOTE(autsajder @ 3 Sep 2007, 19:35) <{POST_SNAPBACK}>


super je, hvala na snimku

#266 Sumo22

Sumo22
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 09 September 2007 - 18:51

Youtube Video -> Original Video


#267 Sumo22

Sumo22
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 12 September 2007 - 02:03

Youtube Video -> Original Video


#268 I'm with the pilots

I'm with the pilots
  • Members
  • 1,349 posts

Posted 12 September 2007 - 10:17

aj kao napisite sta je da ne baferujemo bezveze

#269 untouchable_23

untouchable_23
  • Members
  • 1,337 posts

Posted 13 September 2007 - 02:32

uplati brzi internet pa nema da baferujes :huh:

kiddin' :rolleyes:

#270 I'm with the pilots

I'm with the pilots
  • Members
  • 1,349 posts

Posted 13 September 2007 - 11:53

ma to iz principa :]