Jump to content


Photo

Farbanje obrva


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
48 replies to this topic

#31 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 12 February 2007 - 19:05

QUOTE(Hefestus @ 12 Feb 2007, 18:28)
Kako se farbaju sede?  biggrin.gif Ali suptilno!


Sto bi ih farbao? Vidi Clooney-ja cool.gif

(ali ako te bas kopka, najobicnijom farbom za kosu iz samoposluge / drogerije, za nijansu svetlijom bojom od prirodne i kao alatku koristis staru cetkicu za zube ili osusenu maskaru. Umutis boju po uputstvu, prodjes jednom kroz obrve i ostavis da stoji 20 - 30 min. Ako razmazes boju okolo, posle uzmes od zene / cerke sredstvo za skidanje sminke oko ociju / maskare i obrises. Skida se i pepelom od cigarete)

#32 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 12 February 2007 - 19:53

QUOTE(apotekarica @ 12 Feb 2007, 19:05)
Sto bi ih farbao? Vidi Clooney-ja cool.gif

(ali ako te bas kopka, najobicnijom farbom za kosu iz samoposluge / drogerije, za nijansu svetlijom bojom od prirodne i kao alatku koristis staru cetkicu za zube ili osusenu maskaru. Umutis boju po uputstvu, prodjes jednom kroz obrve i ostavis da stoji 20 - 30 min. Ako razmazes boju okolo, posle uzmes od zene / cerke sredstvo za skidanje sminke oko ociju / maskare i obrises. Skida se i pepelom od cigarete)



Znam ja tehniku frabao sam pokojnu kevu ko klinac Koleston 502 smile.gif Nego imam ortaka koji se ofarbao .... mislim nisam siguran da je to bas zeleo; malo zrelija sargarepica biggrin.gif Neko kontam, a izvinjavam se sto se mesam, da frabanje ovrva mora da bude malo suptilnije. Ne treba onako da bude pun (deck) tone nego da probija podloga .... huh.gif ne znam kako da objasnim .... ako je covek/zena markantno crn ne moze da ofarba obrve valjda ko Borat blink.gif

Imali tu neka suptilnija fora?

#33 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 12 February 2007 - 22:18

QUOTE(apotekarica @ 12 Feb 2007, 19:05)
Sto bi ih farbao? Vidi Clooney-ja cool.gif

(ali ako te bas kopka, najobicnijom farbom za kosu iz samoposluge / drogerije, za nijansu svetlijom bojom od prirodne i kao alatku koristis staru cetkicu za zube ili osusenu maskaru. Umutis boju po uputstvu, prodjes jednom kroz obrve i ostavis da stoji 20 - 30 min. Ako razmazes boju okolo, posle uzmes od zene / cerke sredstvo za skidanje sminke oko ociju / maskare i obrises. Skida se i pepelom od cigarete)

Missim, ovo su neke recepture i tehnike za koje ja ne znam.. Meni ovaj moj *smucko farbu i lepo, normalnom cetkom za farbanje kose vrlo pazljivo naneo na obrve.. Sto se duzine drzanja tice.. to mislim da je individualno te necu u to da se mesam. Skida se sa obicnim tuferom (ili komadicem vate) bez ikakvih dodatnih sredstava.. samo se obrise sa obrva i voila!, nov co'ek stoji isrped tebe! smile.gif

edit: * - frizer biggrin.gif

Edited by 7, 12 February 2007 - 22:19.


#34 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 12 February 2007 - 23:25

QUOTE(7 @ 12 Feb 2007, 22:18)
Missim, ovo su neke recepture i tehnike za koje ja ne znam.. Meni ovaj moj *smucko farbu i lepo, normalnom cetkom za farbanje kose vrlo pazljivo naneo na obrve.. Sto se duzine drzanja tice.. to mislim da je individualno te necu u to da se mesam. Skida se sa obicnim tuferom (ili komadicem vate) bez ikakvih dodatnih sredstava.. samo se obrise sa obrva i voila!, nov co'ek stoji isrped tebe!  smile.gif

edit: * - frizer biggrin.gif


Ovo je neka DIY tehnika koju je moja mama patentirala kad se ofarbala u crveno (a inace je izrazita crnka). A ja sam patent unapredila sredstvom za skidanje sminke oko ociju, posto se u kucnoj verziji farba neminovno malo razmaze okolo.

Opet, kad sam ja bila u crvenoj fazi, staro dobro cupanje je resavalo sve probleme.

Edited by apotekarica, 12 February 2007 - 23:26.


#35 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 08 March 2007 - 21:19

Devojčica mi farba obrve u plavo, isto kao i kosu, a ja provalio tek pre neki dan, mislio sam da je ona u osnovi smeđa, a da su obrve prirodno plave dry.gif frusty.gif

Valjda nekom četkicom nanese farbu na obrve kada farba i kosu, e sad, koliko drži, đavo će ga znati.

Meni je dovoljno što sam se zbog opklade jednom prilikom farbao u crveno.

cool.gif

#36 olgazu

olgazu
  • Members
  • 53 posts

Posted 08 March 2007 - 22:25

Ako odlučiš da ih ofarbaš-posvetliš, prvo nanesi niveu ili neku masnu kremu na delove koje ne želiš da obojiš. Ja sam to radila, onda ih mazala ( farbom redovnom, za kosu), četkicom za tempere.Posle skineš papirnom maramicom ili tuferom, umiješ se i namažeš kremu opet i biće sve ok-provereno smile.gif

#37 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 08 March 2007 - 22:59

QUOTE(olgazu @ 8 Mar 2007, 22:25)
Ako odlučiš da ih ofarbaš-posvetliš, prvo nanesi niveu ili neku masnu kremu na delove koje ne želiš da obojiš. Ja sam to radila, onda ih mazala ( farbom redovnom, za kosu), četkicom za tempere.Posle skineš papirnom maramicom ili tuferom, umiješ se i namažeš kremu opet i biće sve ok-provereno smile.gif


Ja sam često farbala kosu u crno, onako da izgledam vamp, a obzirom da sam imala kratku kosu uvek me nerviralo sto su mi se farbale uši i čelo. Nije mi palo na pamet to sto kažeš, a svaka čaast na savetu, baš je logično! Doduše, smešno mi je kad zamislim da mažem uši Nivea kremom pre farbanja smile.gif

P.S. U stvari više se i ne farbam, iako imam preko 40 godina nemam ali baš ni jednu sedu dlaku na glavi!
Nasledje je ponekad i dobra stvar!

Edited by wegga, 08 March 2007 - 23:00.


#38 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 09 March 2007 - 00:10

QUOTE(Šumejker-Levi 9 @ 8 Mar 2007, 21:19)
Devojčica mi farba obrve u plavo,

huh.gif a ja bila ubedjena ti zenjen co'ek..


QUOTE(olgazu @ 8 Mar 2007, 22:25)
Ako odlučiš da ih ofarbaš-posvetliš, prvo nanesi niveu ili neku masnu kremu na delove koje ne želiš da obojiš. Ja sam to radila, onda ih mazala ( farbom redovnom, za kosu), četkicom za tempere.Posle skineš papirnom maramicom ili tuferom, umiješ se i namažeš kremu opet i biće sve ok-provereno smile.gif

Takodje da doprinesem ovom savetu jos nesto korisno.. Ukoliko se desi da se ofarbaju nezeljeni delovi (a krema nije na njih naneta), po skidanju farbe uzeti parce vate/tufera, staviti kap sampona, umociti u pepeljaru (koja mora biti puna biggrin.gif )i uzeti samo pepeo. Tom "smesom" trljati ofarbanu povrsinu koze. Postupak mozda treba ponoviti jos jednom radi efektnijeg ucinka smile.gif

#39 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 09 March 2007 - 14:00

QUOTE(7 @ 9 Mar 2007, 00:10)
huh.gif  a ja bila ubedjena ti zenjen co'ek..


Ko? Šta? Molim? blink.gif wink.gif

Zar sa nepunih 26?

Ne zaboravi, život počinje u tridesetoj cool.gif

#40 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 10 March 2007 - 00:02

QUOTE(Šumejker-Levi 9 @ 8 Mar 2007, 21:19)
Devojčica mi farba obrve u plavo, isto kao i kosu



isto kao i ja, odskora redovno oboje farbam...

narode, no big deal

#41 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 12 March 2007 - 13:28

QUOTE(BeatrisDal @ 10 Mar 2007, 00:02)
isto kao i ja, odskora redovno oboje farbam...

Koje oboje?
Sebe i devojcicu/decka ili kosu i obrve? laugh.gif

I ko je rekao da je farbanje kose i obrva big deal?? Bas je ql samo sto bre nekako te obrve brzo rastu, izgube boju sta god..

Sva sreca te sad u subotu cu radim moleraj ... kose/obrve.. ne'a druge..

#42 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 12 March 2007 - 13:59

QUOTE(7 @ 12 Mar 2007, 13:28)
samo sto bre nekako te obrve brzo rastu, izgube boju sta god..

ma kako bre obrve rastu?!

osim ako se ne misli na one koje se eventualno pocupaju...

a i kako izgube boju ako im se izvuce boja, tj ako se posvetle?

nis mi nije jasno...


inace ja probala nesto pa mi deluje da nisu vise onako "zestoke", sto je i bio cilj, je li, ce vidimo jel mi se samo pricinilo

#43 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 12 March 2007 - 14:09

QUOTE(amelija @ 12 Mar 2007, 13:59)
ma kako bre obrve rastu?!

osim ako se ne misli na one koje se eventualno pocupaju...
pa i ako ih ne chupash, neke ce da ispadnu same, npr.
pa ce posle da porastu. isto ko kosa...

#44 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 12 March 2007 - 14:15

QUOTE(amelija @ 12 Mar 2007, 13:59)
ma kako bre obrve rastu?!

osim ako se ne misli na one koje se eventualno pocupaju...

a i kako izgube boju ako im se izvuce boja, tj ako se posvetle?

nis mi nije jasno...
inace ja probala nesto pa mi deluje da nisu vise onako "zestoke", sto je i bio cilj, je li, ce vidimo jel mi se samo pricinilo

Ma more ni meni ich nije jasno.. E'o gle.. ja ih zamolala.. posvetlela... superica sve prvih nedelju dana.. a onda.. kad se zagledam u ogledalo vidim da su poprimile neku crvenkastu boju ph34r.gif i sto, pored tih "iscupkanih" ima jos i "normalnih"... bih satirana na obrve.. Missim, nije se to primecivalo neznamnijakoliko, ali nije da nije..

E sad, moz bit' da sam ja fenomenom.. ne se znava.. ali eto tako to kod mene...
Sacem vim u subotu kad se opet zamolam sta ce bit...

#45 Markisha

Markisha
  • Members
  • 164 posts

Posted 19 March 2007 - 20:38

QUOTE(Šumejker-Levi 9 @ 9 Mar 2007, 14:00)
Ne zaboravi, život počinje u tridesetoj  cool.gif

kak' da to zaboravi???
jos samo malkice i pocinjem da zivim biggrin.gif