Jump to content


Photo

vatreno oruzje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
130 replies to this topic

#121 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 12 January 2007 - 17:12

QUOTE(Vlada_vs._Narod @ 12 Jan 2007, 14:39)
To sam i rekao u dve reči.

Pošto sam veliki ljubitelj pasa, smatrao sam da je trebalo biti malo preciziniji: postoje psi i postoje pitbulovi. To nije sasvim isto, ali ne krivicom pitbulova.
QUOTE
Navodno je komšija pustio psa kada je video ženu u nevolji,

Ovo je važan deo informacije koji nisi naveo u prvom postu.
QUOTE
a pas je oterao svinju u šumu. Inače, ovaj članak je trebalo da malo zasmeje forumaše.

Nije uspeo.
QUOTE
Nego, trolujemo...

Ne baš. Topic je počeo u vezi s vatrenim oružjem, ali pričalo se dosta i o (samo)odbrani generalno.

#122 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 12 January 2007 - 20:05

Ocigledno da postoje predrasude kod odredjenih rasa pasa. Ja drzim u kuci dobermana i bulterijera i oboje su apsolutno beskorisni kao cuvari. Cim zagrmi ili neko baci petardu oboje se zavuku ispod kreveta a kada spavaju mogao bi da izneses pola kuce pre nego sto se probude.Ako je pas odredjene rase ne znaci da je neophodno i zver.Sa druge strane prijatelj ima neko belo kerce sto lici na pacova i to cudo je izujedalo sve koji udju u tu kucu ukljucujuci i ukucane.

#123 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 13 January 2007 - 22:54

QUOTE(MAGRIPA65 @ 12 Jan 2007, 20:05)
Ocigledno da postoje predrasude kod odredjenih rasa pasa. Ja drzim u kuci dobermana i bulterijera i oboje su apsolutno beskorisni kao cuvari. Cim zagrmi ili neko baci petardu oboje se zavuku ispod kreveta a kada spavaju mogao bi da izneses pola kuce pre nego sto se probude.Ako je pas odredjene rase ne znaci da je neophodno i zver.

To je sasvim normalno jer ne važi uvek "doberman=dobar čuvar", kao što ne važi ni obavezno "pitbul=zver". Nije baš tako jednostavno. Ponašanje i karakter psa veoma mnogo zavise od okruženja u kojem je uzgojen. Čovek je stvorio više potpuno veštačkih rasa kod kojih je pokušao da dobije neko ciljano ponašanje, ali su rezultati ipak prilično nepredvidljivi. Uostalom, kad bi to samo rasa određivala, ne bi bile potrebne škole za službene pse jer bi se samo selekcijom dolazilo do željenog ponašanja. Međutim, pas je suviše inteligentan da bi se tako lako "programirao".
QUOTE
Sa druge strane prijatelj ima neko belo kerce sto lici na pacova i to cudo je izujedalo sve koji udju u tu kucu ukljucujuci i ukucane.

Najnervozniji psi koje je znam i relativno najveće prznice su čivave. Ni manjeg psa, ni ornijeg za svađu!

#124 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 14 January 2007 - 00:23

E sad, izvinite što trolujem temu i odgovaram na pitanje iz naslova, ali - vatreno oružje služi nekome da bi istresao šaržer u vazduh dok u zanosu demonstrira svoju nacionalnu nadmoć.
U nedostatku penisa i sivih moždanih ćelija, valjda.

#125 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 14 January 2007 - 20:36

QUOTE(Skadi @ 13 Jan 2007, 23:23)
E sad, izvinite što trolujem temu i odgovaram na pitanje iz naslova, ali - vatreno oružje služi nekome da bi istresao šaržer u vazduh dok u zanosu demonstrira svoju nacionalnu nadmoć.
U nedostatku penisa i sivih moždanih ćelija, valjda.

Zavisi od vlasnika.Pojedini ljudi skupljaju antikvitete i nikad nisu ispalili metak dok drugi drze oruzije radi sporta i pucaju iskljucivo u streljanama.Isto moze isto da se koristi za kucnu zastitu sto naravno zavisi od mesta zivljenja.U JAR je recimo 80tih policija savetovala svima da imaju vatreno oruzije.U stilu dok mi stignemo mozes da budes vec mrtav. Cak su i napravili specijalno oruzije za kucnu upotrebu "Striker".

#126 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 14 January 2007 - 22:32

QUOTE(MAGRIPA65 @ 14 Jan 2007, 20:36)
Zavisi od vlasnika.

O pobogu, naravno da uvek zavisi od vlasnika. Ljudi ubijaju ljude, još se nije dogodilo da pištolj iskoči sam iz zasede i spuca nekoga u glavu... rolleyes.gif

#127 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 14 January 2007 - 22:44

QUOTE(Mashinovodja @ 13 Jan 2007, 22:54)
Najnervozniji psi koje je znam i relativno najveće prznice su čivave. Ni manjeg psa, ni ornijeg za svađu!


(sorry sto se ubacujem u raspravu)

"Veliki pas ne mora da laje", kineska poslovica...

#128 Vlada_vs._Narod

Vlada_vs._Narod
  • Members
  • 60 posts

Posted 15 January 2007 - 11:06

QUOTE
Pošto sam veliki ljubitelj pasa, smatrao sam da je trebalo biti malo preciziniji: postoje psi i postoje pitbulovi.

QUOTE
To je sasvim normalno jer ne važi uvek "doberman=dobar čuvar", kao što ne važi ni obavezno "pitbul=zver".

Odluči se.
Nego, kakvo si to (negativno) iskustvo imao sa pitbulovima ?

#129 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 15 January 2007 - 12:24

QUOTE(Vlada_vs._Narod @ 15 Jan 2007, 11:06)
Odluči  se.

Nema tu nikakkve kontardikcije. Hteo sam samo da kažem da pitbul može da bude opasan, znatno opasniji od drugih pasa, ali ne mora. Sve zavisi od (neodgovornog) vlasnika. Ono što mi zovemo pitbul (zvanični naziv: američki stafordšir bulterijer) ima predispozicije ka agresivnosti koje drugi psi nemaju jer je namerno tako stvoren selekcijom. Ako dospe u ruke idiota koji nije svestan toga, postaje apsolutno nepredvidljiva zver od koje ni gazda nije nimalo siguran. Pre desetak dana je u novinama bila vest da je u Engleskoj (ako se dobro sećam) pitbul ubio 5-godišnju devojčicu. Inače vlasnik psa je njen 23-godišnji ujak. Pitam se samo kako će sad taj bolid izaći na oči sestri i zetu? Od svih mogućih više stotina vrsta i podvrsta pasa, baš mu je trebao pitbul?
Nije slučajno da je u većini zemalja Evropske zajednice pitbul zabranjen jer je bilo previše nesreća.
QUOTE
Nego, kakvo si to (negativno) iskustvo imao sa pitbulovima ?

Na vlastitoj koži nikakvo, hvala lepo.
Međutim, imao sam u komšiluku neodgovornog idiota (gospođu idiota, zapravo) koji je držao, ne jednog, nego DVA pitbula, "da mu čuvaju vikendicu". (Kao da tamo ima pola Fort Knoxa, a ne one njene bedne krpe!!) Psi su neprekidno bili vezani, na kratkom lancu, a pošto je u pitanju vikendica, verovatno nisu ni hranjeni redovno. U tim uslovima svaki pas podivlja, a možeš zamisliti šta bude od pitbula! Prošlog proleća se jedan otrgao s lanca i počeo sav izbezumljen da juri ulicom. Srećom, tog dana nije bilo nijednog deteta na ulici, pa je samo napao jednog od lokalnih pasa lutalica, koji je inače vrlo pitom i svi ga u ulici vole i hrane. Nije ga ubio, ali jadni Jefta je bio izujedan i dva dana u takvom šoku da nije mogao ni da jede, tako da smo mislili da će uginuti od samog straha.
Ovog puta je stradao Jefta (i možda još neki ničiji pas), ali ulicom prolaze deca koja idu u saomouslugu na drugom kraju ili na autobusku stanicu i da je poludeli pitbul naišao na neko od njih imali bismo tragediju.
Po tome je pitbul vrlo sličan pištolju u kući: u rukama vlasnika koji je neodgovoran i neznalica to je samo recept i sigurna šansa za veliko njesra.

#130 Vlada_vs._Narod

Vlada_vs._Narod
  • Members
  • 60 posts

Posted 15 January 2007 - 12:59

QUOTE(Mashinovodja @ 15 Jan 2007, 12:24)
...Ono što mi zovemo pitbul (zvanični naziv: američki stafordšir bulterijer)...

"Zvanični" naziv je Američki Pit Bul Terijer. Rasa nije priznara od strane FCI (Fédération Cynologique Internationale).
Sledeće rase su priznate od strane FCI, ali ljudi ih često mešaju sa Pit bul terijerima:
1. Američki Stafordski Terijer (American Staffordshire Terrier)
2. Stafordski Bul Terijer (Staffordshire Bullterrier)

Inače se u potpunosti slažem sa tvojim poslednjim komentarom.

Neću više da trolujem.

#131 neutralac

neutralac
  • Members
  • 992 posts

Posted 15 January 2007 - 13:25

Samo da potvrdim da sa psima nikada niste sigurni!
Događaj iz susjedstva(Međimurje) od prije par godinica.
Vlasnik skladišta je odlučio da umjesto noćnog čuvara uposli mrcinu od psa.
Došli lopovi.
Mrcina im se pridružila i otišla s njima!
Simple, gazda ga je samo stavio u ogradu i nije brinuo za njega osim što ga je hranio.
Uz skladište djeca išla u školu i razmazila psa i od mrcine napravile kućence.