Jump to content


Photo

ožiljci


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
197 replies to this topic

#1 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 27 November 2006 - 00:30

1. pala kolenom na staklo u zabavishtu (tijekom obavezne shetnje u parku). nisu mi zashivali (bog zna zashto) te sad na desnom kolenu imam dva uzduzna reza. tijekom godina sam, bogu fala, stekla i poprechne strije pa sad mogu da igram ix ox
2. na obrvi, gde me kamenom spuco neki shupak u zabavishtu (nikad nisam skontala ko je bio. may he rot in hell)
3. pala u prashinu, dochekala se na levo koleno. osto oziljak yucky.gif (jah, svako mushko pobegne vrishteci u noc kad mu zapevam Dodirni mi kolena)

al sam se utrgla s historijom...
shta vi?
znam x ljudi koji imaju oziljke iz npr. susreta sa elektrichnim sekachem mesa/hleba, susreta noge sa motorom, stopala i zardjalog exera, prolaska kroz staklo sa sve isechenim rukama itede.

Edited by Dunadan, 27 November 2006 - 00:31.


#2 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 27 November 2006 - 00:36

Jel se racunaju ožiljci na dushi i srcetu?¿?

#3 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 27 November 2006 - 00:43

hehe, ko u smrtonosnom oruzju
evo sad da ja tebi pokazem svoje

odozgo nadole
1. izmedju obrva od boginja
2. par santima od vadjenja zapaljenog slepog creva
3. zadnja stranja leve butke - pala u kaktus-bašču, svom tezinom
4. na butki iznad tik iznad desnog kolena - gledala neki veliki kawasaki na moru i ubola se na neke dve vrele iglice, a ostavile su fleku duzine skoro desetak cm
5. padanje na kolena, takodje

inace, ovi 'zivotni' oziljci mi nisu ruzni (mislim kod drugih) i ne kvare mi estetski ugodjaj

mada mi je scarification ph34r.gif i ona slicna ugradnja yucky.gif
(mali dodatak - lepe su slike)

#4 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 27 November 2006 - 00:53

jeste ogavan taj scarification. grbava koza. ljax.
moj ex je imao na ramenu oziljak od udice (ne secam se vishe ni kako je to zapatio) al to je grozno izgledalo.

>>1. izmedju obrva od boginja
u da. zaboravih. imam jednu il dve na obrazima.

#5 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 27 November 2006 - 01:04

tri paralelna na levom listu (kao tigar da me je ogrebao) od pedale na sportskom bajsu.

arkada (sredjoskolska ljubav je imala tesku ruku).

nesto malo po kolenima, ali to je vremenom nestalo.

mali oziljak od makaza koje su mi izletele iz ruke dok sam iz politikinog zabavnika isecao nekog talicnog toma (krv & suze).

puno malih oziljaka po desnoj ruci od psa, mesanca terijera, sa kojim sam proziveo 14 godina svega i svacega... ti su mi, naravno, najdrazi...

------------------------------------------------------------------------------------------------

kakav uzas je ovo na linku?!?! kako lik spava uopste? ili zamisli kad ima kijavicu... bljaaaaaaaaaak. yucky.gif yucky.gif yucky.gif

#6 HoldenCaulfield

HoldenCaulfield
  • Members
  • 1,364 posts

Posted 27 November 2006 - 01:06

1. ne znam da li se racuna lomljavina zuba? ako da, onda da se zapljunem sa oba keca. a pri prvom lomljenju dobio mali i diskretan na levom uglu usana. dva sava.

2. imam jos jedno sivenje na glavi, ali to se ne vidi pa necu da racunam. nabo se glavom u koleno, ali svoje. takodze dva sava, usna duplja je u pitanju.

3. na nogama par komada, uglavnom od padanja sa bajsa.

4. brat i ja me pocastili kopcom na nozi. mali holden ucio da zabada noz u zemlju, ali clanak se isprecio na putanji.

5. imam i jedan na intimnom mestu, pa ne bih o tome jedva cekam spekulacije rolleyes.gif

#7 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 27 November 2006 - 01:08

u setih se.
na palcu leve ruke, tochnije u palcu imam parche grafita, kad sam pritisnula patenticu a nisam skontala da mi stoji vrhom nagore. nisam uspela da izvuchem parchence. josh uvek me zaboli from time to time.

#8 HoldenCaulfield

HoldenCaulfield
  • Members
  • 1,364 posts

Posted 27 November 2006 - 01:13

QUOTE(Dunadan @ 27 Nov 2006, 01:08)
u setih se.
na palcu leve ruke, tochnije u palcu imam parche grafita, kad sam pritisnula patenticu a nisam skontala da mi stoji vrhom nagore. nisam uspela da izvuchem parchence. josh uvek me zaboli from time to time.


biggrin.gif i ja - komata tri na dlanu. ali mislim da je samo u jednom ostalo parce. izgleda da su preostala dva trajni tetovi - tacke, posto sam prao ruke poslednjih petnaestak godina.

#9 precog

precog
  • Members
  • 1,809 posts

Posted 27 November 2006 - 01:13

QUOTE(Dunadan @ 27 Nov 2006, 01:08)
u setih se.
na palcu leve ruke, tochnije u palcu imam parche grafita, kad sam pritisnula patenticu a nisam skontala da mi stoji vrhom nagore. nisam uspela da izvuchem parchence. josh uvek me zaboli from time to time.

to ti je kao war wound.

sili me po kolenu i ispod levog oka. gomila oziljaka po rukama od eksperimenata sa vatrom + mali prst na desnoj ruci oziljak od prikljestenja.

#10 Goranz

Goranz
  • Members
  • 11,307 posts

Posted 27 November 2006 - 01:22

prava steta sto lovesliescrushing nije otvorio ovaj topic...

#11 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 27 November 2006 - 01:51

. na glavi, ispod kose, ožiljak (5-6 cm) od proletanja glavom kroz šofericu (fraktura lobanje i trajan argument za sve budale iz serije "vezivanje pojaseva u kolima je za wussies" )
.. na levom obrazu ožiljak od kandže irskog setera kada sam sa 3 godine probala da vidim "šta se kuci nalazi na kraju jezika". Kuca se samo branila od malog monstruma sad.gif
... na levoj ruci, između palca i kažiprsta ožiljak (2 cm) od Swiss pen knife koji je završio zakucan u kost. Naravoučenije: ne dopuštati deci od 7 godina da dospeju u posed oštrih predmeta i njime pokušaju da naprave kolibu iz Toma Sojera.
.... na prstu desne ruke trajan tat (tačkica) od rapidografa 0,3 koji je završio zakucan u prst.
..... na levoj nadlanici podsećanje od 3cm na gornji grejač iz rerne starog Gorenje šporeta - jebeni grejač štrčao do pola rerne mad.gif
...... na desnoj nadlanici 2cm, tačno preko vene. Rana koju mi je u samoodbrani naneo mačor prilikom davanja vakcine kod veterinara.
....... iznad desnog kolena, oko pola cm nastale kada mi je dleto skliznulo sa daske i probilo farmerke.
........ na desnom članku noge, razbila se na kamenje prilikom trčanja (letos) i još uvek imam ožiljak.

...toliko od ovih "ratnih" wink.gif

Edited by Skadi, 27 November 2006 - 01:52.


#12 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 27 November 2006 - 01:58

i josh uvek dishesh? huh.gif
alal ti biggrin.gif

#13 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 27 November 2006 - 02:05

fascinatno je da svi imate oziljke od olovaka?! pa sta ste to radili i kako ste uspeli? mene potpuno mimoislo... sad.gif

#14 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 27 November 2006 - 02:11

Volela da trcim. Bila najbrza kad smo igrali suge i tako to. I tako nicim izazvano sprintala trotoarom, kapuljaca landarala...

...zakacila se za neki komad lima koji je strcao iz oluka...

Ej, samo sam videla svoje noge iznad sopstvene glave. Tresnula na ledja, a rajsferslus se zabio u grlo. Uzas.

Ljudi me nista ne pitaju, jer pretpostavljaju da je od tiroidne zlezde. Onima koji pitaju kazem da je metak, i da sam jedva prezivela.

(moje roditelje jedva pustise kuci iz urgentnog, mislili da su me davili/zlostavljali, a ja pricam bajke, kao, ma niiije, za oluk sam se zakacila, za oluk!)

#15 hansolo

hansolo
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 27 November 2006 - 02:13

Uobicajen set izbrazdanih kolena (sve fotografije koje imam od 4 do 14 godine su u belim hulahopkama kroz koje se provide kraste na kolenima)
Oziljak na rucnom zglobu od meduze (Vrsar, 5 osnovne)
Ogroman oziljak na glavi ispod kose (saksija sa visine dva metra, 4 godine, kazu da sam dok su me nosili u hitnu oblivenu krvlju pevala na zadnjem sedistu.... to je mojima obicno ilustracija koliko volim da pevam smile.gif
Kriv domali prst na desnoj ruc, slomljen, 11 godina - pokusaj iskakanja sa ljuljaske u letu)
I jedno desetak kojima jos nije prosao vek trajanja (konacan oblik dobice za koju godinu) padovi sa motora u prethodne dve godine. Prestala da vozim... sigurnije je za sve.