Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Udomljavanje životinja


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
457 replies to this topic

#421 E.l.f.

E.l.f.
  • Members
  • 2 posts

Posted 25 February 2011 - 04:41

Dve preslatke sestre, stare mesec dana, mešanci, traže topao dom! Potpuno su zdrave, mile, razigrane i naviknute na ljude.


Nađene su pre nedelju dana na Senjaku pored kontejnera. Četiri ženkice, polu smrznute smo istu noć privremeno smestili u naš podrum. Sledeći dan smo ih odveli kod veterinara gde su pregledane.
Sažalili smo se pa smo ih privremeno doveli u stan. U sledećih par dana smo uspeli da udomimo dve ženkice, koje su sada kod super porodica. Na žalost druge dve lepotice još nisu našle svoju porodicu.
Kod nas zbog posla i putovanja mogu da budu samo do nedelje a za dalje nemamo rešenje. Izbaciti ih opet na ulicu bi za njih bilo pogubno.

Lepotice su stare mesec dana, zdrave, ješne, vesele. Hrane se same i nisu zahtevne. Po svemu sudeći neće biti velike. Potreban im je dom podhitno! Vakcinacija, sterilizacija i prevoz (Beograd i okolina) nisu problem!

Vuka (crno-braon debelica) je preslatka i mirna. Voli da jede i spava. VELIKA je maza! ima kratku dlaku i karakter koji se samo poželeti može. Velika je dobrica i hitno joj treba porodica.
Gara... veseli repić. Najmanja od 4 sestre ali zato potpuno blesava. Kao na struju je, nema mira. Hrabra mala zverkica. Potpuno je crna, sa jednom belom tackicom na bradi kao da je musava. Dlaka joj je pomalo kovrdžava i verovatno ce biti duga.

Verujte mi nećete pogrešiti ako uzmete jednu od ove dve lepotice! Ja ih poznajem tek slabih nedelju dana pa su mi se već uvukle pod kožu. Koliko tek ljubavi čuvaju za vas!



Ako sami ne možete da primite ova predivna bića, molim vas obavestite što više ljudi o njima. Verujem da će se, ako se svi potrudimo, naći prava porodica, koja čeka da je ova predivna stvorenja usreće!

Za bilo kakve informacije se okrenite na: 064 610 97 85 Goran ili pišite na marta.kos@live.com.





Posted ImagePosted Image
Posted ImagePosted Image
Posted ImagePosted Image
Posted ImagePosted Image
Posted ImagePosted Image
Posted ImagePosted Image
Posted ImagePosted Image

Nadam se da nije problem što sam otvorila novu temu, ako jeste molim vas prebacite. Samo nemojte da izbrišete!

#422 E.l.f.

E.l.f.
  • Members
  • 2 posts

Posted 27 February 2011 - 15:30

Dve preslatke sestre, stare mesec dana, mešanci, traže topao dom! Potpuno su zdrave, mile, razigrane i naviknute na ljude....


Kuce su udomljene :))




#423 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 04 March 2011 - 00:24

...



A ovo je Dulence. Pitolik je, pretpostavljam da je mešanac pit bula. Star oko 2 godine, vakcinisan, kastriran, čipovan i zdrav. Izuzetno mirne naravi, poverljiv, velika dobrica i maza. Kontakt na pm.


Attached File  Dule.jpg   7.95KB   3 downloads

Ne verujem da se iko vise seća Duleta, davno beše. Ima skoro 3 pune godine kako smo počeli da ga udomljavamo. Ponekad sam pomišljala da bi možda za njega bolje bilo da smo ga ostavili na ulici - možda bi ga u medjuvremenu neko i uzeo. S druge strane, pitanje je da li bi sada bio uopste živ. Kad smo ga pronašli bio je pun ožiljaka. Već prilikom prvog susreta izvalio se na leđa i trazio da se česka po stomaku. Zaista ne umem da objasnim zasto je bilo potrebno da prodje skoro 3 godine da bi se ovaj predobri, prelepi pas konacno udomio. Sudbina, sta li je...?

Kako god, Dule već nedelju dana zivi u jednom mestu pored Kladova, u divnoj porodici. Na raspolaganju mu je ogromno ogradjeno dvoriste, a dozvoljen mu je i ulazak u kucu. Porodica koja ga je usvojila ga je docekala s nestrpljenjem i velikom ljubavlju koju je Dule odmah, jos u prvoj sekundi susreta uzvratio na sebi svojstven nacin - izvrnuo se na ledja i šapama im privukao ruke da ga ceskaju po stomaku.

Attached File  dule kod kuce.jpg   273.56KB   3 downloads

Dule sa svojim novim vlasnicima, nazalost nismo uhvatili momenat prvog susreta jer nismo ocekivali tako srdacnu dobrodoslicu, a i Dule nas je iznenadio.

#424 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 04 March 2011 - 01:48

Attached File  fenomenijalac.jpg   181.19KB   4 downloads


Pronađeno je slatko štene vračarskog fenomenalijanca staro dva do tri meseca. Pas se nalazio u vrlo teškom stanju jer je duže vremena bio izložen hladnoći što je moglo biti pogubno za njega. U pitanju je kućni pas, potpuno zdrav, koga je neko izbacio napolje. Tako mali on nije u stanju da reguliše temperaturu svog tela i može vrlo lako da se smrzne. Ja sam ga spasao sigurne smrti, ali više nisam u mogućnosti da ga zadržim. Kuca je pametna i mirna, obožava društvo i plače kada ostane sama.

Ukoliko neko želi ovog dečačića, neka se javi na 063 8762 199. Uz njega poklanjam i nešto hrane za štence, a kao bonus dodatak je transport do budućeg vlasnika.

Javite se što pre. Stvar je ozbiljna i hitna.

#425 Utnapishtim

Utnapishtim
  • Members
  • 1 posts

Posted 06 March 2011 - 15:12

Tri slepe kuce ( 2 ženke i mužijaka) smo pronašli pre oko 3 nedelje na ulici, promrzle i preplašene. Smestili smo ih u stan, sada su malo porasli, trčkaraju, radoznali su i preslatki. Iako bismo jako voleli da ih zadržimo, problem je u tome što nam je životni prostor jako mali - mali je i za macu koju već imamo, a kamo li za jos tri kuce. Uskoro će postati pretesno za sve, nećemo moći još dugo da ih zadržimo, a voleli bismo da budemo sigurni da su u dobrim rukama. Pogledajte slike, nećete odoleti!!!:rolleyes:
Milan 062/96-86-883 i 25-22-569

Attached Files


Edited by Utnapishtim, 06 March 2011 - 15:13.


#426 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 06 March 2011 - 19:49

Zamoljen sam da ostavim ovaj oglas:

Kuce su ženke, stare dva meseca, očišćene od parazita i vakcinisane protiv zaraznih bolesti. Crno-braon se zove Nina, a ova sa belom crtom preko glave je Linda. Kontakt: Milka 062/818-6652

Attached File  DSC00156 (1).JPG   106.34KB   7 downloadsAttached File  DSC00154 (1).JPG   118.71KB   9 downloadsAttached File  DSC00228 (6).JPG   95.6KB   10 downloads

Attached File  DSC00224 (1).JPG   120.97KB   4 downloads

Edited by DJ_Vasa, 06 March 2011 - 19:50.


#427 Schacily

Schacily
  • Members
  • 4 posts

Posted 08 March 2011 - 13:25

Dejzi je sklonjena sa ulice krajem Januara, sada se privremeno nalazi u jednom praznom lokalu i ceka novi dom. Ociscena, vakcinisana i sterilisana. Zna da koristi posip, idealna za stan. Obozava da se mazi i prede, slaze se sa drugim macama, kuce ne voli .Poklanja se ljudima sa iskustvom i pravim ljubiteljima maca.Maca je u Beogradu
Lana 061 3059360


#428 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 09 March 2011 - 00:48

Attached File  Nuki.jpg   253.27KB   3 downloads

Mala Nuki, čistokrvna labradorka, pronađena je kada je imala samo dva meseca (u decembru prošle godine) ostavljena na ulici i prepuštena maltretiranju neuračunljivih prolaznika od kojih su je neki zlostavljali. Slučajni prolaznici uspeli su da je spasu i odneli su je svojoj kući. Usled pomalo nestabilnog hoda sa zadnjom levom šapicom, odveli su je kod veterinara gde im je, nakon snimanja i detaljnog pregleda rečeno da je u pitanju nešto bezazleno što će se sigurno, uz odgovarajuću negu, vremenom popraviti. U svakom slučaju, otkrivanjem uzroka ove nevolje, kao i adekvatnim lečenjem, problem bi verovatno uspeo da se reši, ili bar ublaži. Na Veterinarskom fakultetu u Beogradu svakako postoji volja i mogućnosti za to. Međutim, novi vlasnici male Nuki našli su se pred iznenadnim zdravstvenim problemom jednog člana porodice koji im ne ostavlja dovoljno vremena i energije da se brinu o njenim specifičnim potrebama. Trebaju joj ljudi koji nemaju previše obaveza i koji bi mogli kvalitetnije da joj se posvete. Nuki sigurno neće završiti na ulici, ovi dobri ljudi to neće dozvoliti, ali voleli bi da je vide u rukama ljudi koji će pored ljubavi za ovakvog psa imati i strpljenja i dovoljno vremena. Nuki je naučila da traži da ide napolje kad oseti da treba da obavi fiziološke potrebe, međutim, u porodici gde trenutno niko nema dovoljno vremena za nju, to nije baš uvek jednostavno. Nuki je po svojoj prirodi jako inteligentna i može se mnogo čemu naučiti. Može da hoda i bez kolica, ali uz nečiju asistenciju i pomoć držača. Moguće je da bi uz redovnije treninge znatno ojačala (ali joj se to trenutno ne može pružiti). Što se ishrane tiče - ta ne bira! O umiljatosti i lepoti ne treba govoriti kada su u pitanju labradori. Dovoljno je poslušna - ne mora joj se govoriti po 100 puta da nešto ne gricka i uništava da bi od toga odustala. Jako je osetljiva na ljudske reakcije i usklađuje ponašanje prema tome. Navikla je na druge pse oko sebe sa kojima se predivno druži, kao i na mace. Sve u svemu, pas kakav se samo poželeti može (ali nažalost sa problemom).

„Na kraju, ne mogu opisati tugu ni na pomisao da bih mogla ostati bez moje male Nuki koja sada ima oko 4 meseca, ali bi me radovalo saznanje da će živeti za nijansu bolje od sadašnjeg okruženja i svega onoga što što će je za koji dan sačekati u ovom domu, a to je da će neminovno morati ostati bez potrebne pažnje iz naše neminovnosti. Plašim se da neću znati gde ću sa njom jer ću morati da obezbedim najveći mogući mir i higijenu u kući zarad bolesti majke. Već sada mi je teško kada me ona poziva lavežom da je izvedem napolje, a ja nisam u mogućnosti da joj uvek udovoljim.“ , rekla nam je vlasnica male Nuki. Ukoliko bude potrebno, ovi divni ljudi bi nabavili i invalidska kolica kada za to dođe vreme, odnosno kada Nuki napuni godinu dana i prestane da raste.

Ukoliko ste u mogućnosti da pomognete maloj Nuki, a da za uzvrat dobijete vernog i pametnog prijatelja, molimo Vas da se javite na telefone 063/393-612 i 034/367-618.

#429 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 27 March 2011 - 21:02

Zamoljen sam da ostavim ovaj oglas:

Kuce su ženke, stare dva meseca, očišćene od parazita i vakcinisane protiv zaraznih bolesti. Crno-braon se zove Nina, a ova sa belom crtom preko glave je Linda. Kontakt: Milka 062/818-6652

Attached File  DSC00156 (1).JPG   106.34KB   7 downloadsAttached File  DSC00154 (1).JPG   118.71KB   9 downloadsAttached File  DSC00228 (6).JPG   95.6KB   10 downloads

Attached File  DSC00224 (1).JPG   120.97KB   4 downloads


ovi medenjaci su udomljeni - kažu provereni izvori :D

#430 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 12 April 2011 - 23:28

Štene staro oko 5-6 meseci traži odgovorne vlasnike koji će ga voleti i lepo se brinuti o njemu. Početkom februara su ga udarila kola, zadržao je osećaj u zadnjim nogama ali ne može da ih koristi. Napravljena su mu kolica, sve operacije su zavržene, a takodje je i čipovan i vakcinisan protiv besnila. Ima oko 17kg. Socijalizovan je, a lepo sleže i sa macama. Kontakt telefon: 064 288 78 64.

Attached File  P085-04-11UD.jpg   225.1KB   4 downloads

Edited by Rahel, 12 April 2011 - 23:31.
...


#431 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 12 April 2011 - 23:32

Divna mlada žena preminula je nakon teške bolesti i njene sijamske mace ostale su potpuno same i nezaštićene. Nema nikog ko bi preuzeo brigu o njima i sve je teže organizovati odlazak do njih svakog dana. HITNO JE, ne dozvolite da završe na ulici!!! Beograd, 011 2495-081 i 064/1364-196 Marko

Attached File  M012-04-11UD.jpg   226.01KB   0 downloads

#432 StaRRR

StaRRR
  • Members
  • 227 posts

Posted 12 May 2011 - 16:59

HITNO!!!
potreban dom ili privremeni smestaj za crno mace muzjaka, pronadjeno na ulici. ima malo vise od mesec dana, ume samo da jede.
ukoliko ga mozete prihvatiti privremeno, ja cu snositi troskove njegovog odrzavanja!
My link

Edited by StaRRR, 12 May 2011 - 20:18.


#433 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 19 May 2011 - 16:22

Attached File  klavijaturista.jpg   166.66KB   4 downloads

Mali klavijaturista, Pafi, traži dom. Star je dva meseca, naviknut na život u stanu, očišćen od parazita i jako vesele naravi. Čupkast je i pufnast, neće biti velikog rasta. Kontakt 065 544 68 08

#434 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 27 May 2011 - 22:25

Ja sam zlatni retriver po imenu Goldi, ali to ime su mi dali bivši vlasnici koji me više ne žele i zato ne volim to ime! Više volim da me zovu Zlaja! Bivši vlasnici me vise ne žele jer su me udarila kola i malo šepam na jednu nogu, a i izgubio sam rep tom prilikom. Kao da sam ja kriv sto nemam više rep, a ne oni što me nisu bolje pazili. Kažu da sam dobrica i svi me maze, ali oni odu kućama, a ja ostajem sam. Imam 4 godine, čipovan sam i potreban mi je dom, hitno. Kontakt telefon: 063 8 73 88 45

Attached Files



#435 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 27 May 2011 - 22:27

Toza je mešanac posavskog goniča, veoma dobroćudan prema ljudima i drugim životinjama. Izbavljen je iz šinteraja u Požegi i potreban mu je vlasnik koji će mu pružiti sve ono što do sada nije imao - siguran dom, toplu reč i ljudsku ruku koja će ga pomilovati. Prevoz organizovan. Vakcinisan je i očišćen od parazita. Kontakt telefon: 063 363 396

Attached Files

  • Attached File  Toza.jpg   191.69KB   0 downloads

Edited by Rahel, 27 May 2011 - 22:27.