Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Udomljavanje životinja

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
457 replies to this topic

#31 StaRRR

StaRRR
  • Members
  • 227 posts

Posted 05 January 2007 - 22:46

QUOTE(Cica83 @ 5 Jan 2007, 21:31)
Zao mi je veruj mi.No imamo sad pravog haskija od nekih godinu dana.Nasla ga je moja drugarica i trazi mu dom.Ako hoces javi mi se.Ostavljam ti broj na pm.

Hvala ti u svakom slucaju, ali nisam zelela psa kao psa vec samo onog malisu kao licnost, ne znam kako da objasnim.
Razglasicu svima za vas pa mozda neko pozeli da udomi nekog malog ili velikog kucova smile.gif.

#32 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 11 January 2007 - 17:25

13 , 14 i 15.12007 od 12-17h na Trgu republike se odrzavaju dani udomljavanja zivotinja.Svi koji zele da usvoje novog ljubimca su pozvani da nas posete.Organizacije koje ucestvuju su Sos za zivotinje , Animal rescue center i Orca.

#33 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 11 January 2007 - 20:59

QUOTE(StaRRR @ 5 Jan 2007, 22:46)
Hvala ti u svakom slucaju, ali nisam zelela psa kao psa vec samo onog malisu kao licnost, ne znam kako da objasnim.
Razglasicu svima za vas pa mozda neko pozeli da udomi nekog malog ili velikog kucova smile.gif.

Cudna je ova tvoja recenica da ne zelis psa kao psa..

I taj malisha bi postao pas.. A veruj mi svaki pas ima nekakvu svoju licnost..

Lep pozdrav
Teja

#34 StaRRR

StaRRR
  • Members
  • 227 posts

Posted 13 January 2007 - 10:30

QUOTE(Teja @ 11 Jan 2007, 20:59)
Cudna je ova tvoja recenica da ne zelis psa kao psa..

I taj malisha bi postao pas.. A veruj mi svaki pas ima  nekakvu  svoju licnost..

Lep pozdrav
Teja

Teja, nisi me razumela, ja jako volim pse ali nikada nisam razmisljala da udomim nekog psa dok nisam videla ovog malisu. Njegova slika je u meni izazvala veoma cudno osecanje, da bih (i pored toga sto imam macora i zivim u stanu od 50 kvm sa jos troje odraslih ljudi (moja porodica)) uzela tog malisu makar zajedno sa njim izletela na ulicu.
Razumes? Nisam gledala te slike sa ciljem da nadjem svog prijatelja, ali sam nekako imala osecaj da je on nasao mene. Toliko...

#35 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 16 January 2007 - 00:50

Prvo lepa vest a to je da Teja definitivno u cetvrtak preuzima Boba.Hocu javno da joj se zahvalim na tako divnom gestu.
A sad molba za sve.Jako je hitno.Na slikama je Dalma o kojoj se vec duze vreme brine jedna divna zena.Dalma je sa svojom drugaricom Roti zivela kod restorana Stara stenka.Vlasnik obe kuce ih nije hranio uopste te je nesrecna Roti pre nekoliko dana uginula od posledica neuhranjenosti.Gospodja Tanja ih je hranila jednom nedeljno posto zivi u drugom kraju grada.Dalma je privremeno smetena kod jedne bake koja se takodje o njoj ne brine na adekvatan nacin.Istraumirana je i uplasena.Baka ne dozvoljava da joj se napravi kucica te ima improvizovan smestaj i jako joj je hladno.Hitno nam treba neko ko bi je usvojio.
Detaljna prica na http://www.zivotinjs...forum/index.php
Zastita prava zivotinja (i obaveze vlasnika- spasavanje zlostavljanih pasa)

Attached Files

#36 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 16 January 2007 - 02:26

Ja od srca zelim da ovo ljupko bice sto pre vidi neko kome ce ulepsati zivot....

Zaista je lepa...i tuzno je da zivi tako lose, sigurno ima dobrih ljudi koji bi usvojili ovu lepu dalmatinku.....

Svaka cast Teji, zelim joj mnogo srece sa Bobom, zaista lepa vest smile.gif

Edited by vmechanin, 16 January 2007 - 02:27.

#37 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 17 January 2007 - 00:05

USVOJITE VUČKA

Vučko je mešanac nemačkog ovčara, star oko 6 godina, očišćen od parazita, izuzetno mirne naravi. Pronađen je ispred tržnog centra u Prvomajskoj ulici u Zemunu, verovatno izbačen od strane nesavesnih vlasnika.

Po nekim pričama ljubitelja pasa iz Prvomajske ulice (a ima dosta priča o Vučku), Vučko je živeo u stanu sa jednim starijim čovekom. A onda je vlasnik preminuo, naslednici preuzeli stan i izbacili Vučka napolje. U ulici kažu da jako voli ljude i decu, veoma je poverljiv i miran, idealan ljubimac. A ima smisla i za humor: ponekad uđe u autobus broj 15 kada ga niko ne gleda i provoza se do Zelenog venca i nazad. I nikada ne promaši stanicu da siđe.

Zato ukoliko želite vernog prijatelja, pružite ovom dobrom momku trajan dom, a time i šansu za mirno provedenu starost. Imajući u vidu da je veoma mirne naravi i da voli kontakt sa ljudima i igru sa decom, Vučko će se sigurno lako adaptirati na Vaš tempo života, bilo da živite u stanu ili imate kuću sa dvorištem.

Kontakt telefon:
063/743-66-89

Još jedna tužna priča u nizu iz života napuštenih životinja. Imala sam priliku i zadovoljstvo da upoznam Vučka i mogu da potvrdim da je izuzetno poverljiv i da uprkos svim lošim iskustvima sa ljudima i dalje prilazi svakome ko pokaže i najmanju želju da se malo druži sa njim. Istina, Vučko je veliki pas i ko ga ne poznaje možda deluje i pomalo opasno, ali Vučko nije naviknut na život na ulici, ne zna da se brani, povlači se i beži od svakog konflikta sa ljudima ili drugim psima. Ne bi bio dobar pas čuvar, ali bi sigurno bio veran prijatelj svakome ko bi mu pružio smeštaj i malo ljubavi.
Takođe mogu da potvrdim i priču o njegovoj ljubavi prema vožnji autobusom. Naime, dan pred Novu godinu, Vučko je nestao. I ranije se dešavalo da uđe u petnaesticu, ali se uvek vraćao. Tek juče, dakle posle dve ipo nedelje, pronađen je kod Pravnog fakulteta. Rekonstrukcijom (na osnovu poziva raznih ljudi, jer Vučko na ogrlici ima napisan broj telefona) smo "utvrdili" da je greškom, umesto u 15, ušao u autobus broj 78 i izašao kod Železničke stanice (jer je i tamo viđen), a zatim je gospođi Mariji pre neki dan javljeno da je Vučko upravo izašao iz tramvaja kod Pravnog. I tako je Vučko ponovo vraćen na svoje prvobitno stanište, tj. u Prvomajsku ulicu u Zemunu. Ova žena se već dve godine brine o Vučku u skladu sa svojim mogućnostima i neizmerno ga voli. Nažalost, i njenu i Vučkovu, nije u mogućnosti da ga uzme jer ne živi sama i nije u prilici da odlučuje o "novim stanarima".

Obećala sam joj da ću joj pomoći, pa se nadam da će se sad neko naći ko će da pomogne meni da ispunim obećanje. Šalim se, Vučko je divan pas, napaćena duša i zaista zaslužuje mirnu i sigurnu starost. Pa eto, ako neko ima mogućnosti da mu pomogne ...

Attached Files

Edited by Teta, 17 January 2007 - 00:07.

#38 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 17 January 2007 - 00:16

Prvo lepa vest a to je da Teja definitivno u cetvrtak preuzima Boba.Hocu javno da joj se zahvalim na tako divnom gestu.

Teja, thumbsup.gif - ne volim mnogo da koristim ove smajlije, ali u nedostatku reči, ponekad su zaista dobrodošli.

Jel' pristaješ da te kloniramo?

Najlepši pozdrav

#39 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 17 January 2007 - 16:02

QUOTE(Teta @ 17 Jan 2007, 00:16)
Teja,  thumbsup.gif      - ne volim mnogo da koristim ove smajlije, ali u nedostatku reči, ponekad su zaista dobrodošli.

Jel' pristaješ da te kloniramo?

Najlepši pozdrav

Ma cek polako.. wink.gif

Mora ga prvo (Boba) privijem na devojacke mi grudi a kada se vratim
(za 2 nedelje) sve pisem,onako iskreno i srcano, naravno i fotografije
postavljam..

U svakom slucaju, radujem se ko kuce susretu sa Cicom,Bobom (jos vise)..

Lep pozdrav
Teja

#40 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 17 January 2007 - 16:25

Pridruzujem se Tetinom predlogu o kloniranju.Da je vise takvih ljudi ne bi imali problema oko pasa.I mi svi jedva cekamo susret sa Tejom.Evo kolektivno masemo repovima.Veliki pozdrav.

#41 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 25 January 2007 - 15:46

QUOTE(Cica83 @ 17 Jan 2007, 16:25)
Pridruzujem se Tetinom predlogu o kloniranju.Da je vise takvih ljudi ne bi imali problema oko pasa.I mi svi jedva cekamo susret sa Tejom.Evo kolektivno masemo repovima.Veliki pozdrav.

Bob je jedno veliko srculence, (fotografije iduce nedelje), kao da
se poznajemo 1000 godina.. Naucio za nedelju dana da se piski i kaki
samo na nekoj travi,pesku, van kuce i dvorista..Poceo danas i da laje
a ja mislila da je gluvonem smile.gif

Moj vet kaze da je to najlepsi i najdobrocudniji meshanac
koga je ikada u zivotu video. A ja mogu samo to da potvrdim..

Doduse smazao za Sv.Jovana mojoj majci izveceri u tajnosti punu serpu
sas sarmama (nako brat bratu 40 sarmi), al preziveo smile.gif

Lep pozdrav
Teja

#42 mmonica

mmonica
  • Members
  • 4 posts

Posted 26 January 2007 - 08:25

Zdravo svima!

Da li bi neko udomio dva mesanca - muzijaka i zenku? Muzijak je crn, zenka je bela i izgledaju ko mali mecici (slike u prilogu).

Da li ima dobrih dusa innocent.gif ?

Attached Files

#43 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 03 February 2007 - 11:02

Bob II.deo

Moj dragi Bob i dalje zivi i radi u Zajecaru i tek negde sredinom
marta mogu da ga dovedem u Nemacku obzirom da je papirologija
ali i transport malo komplikovan i zahteva "jebenu logistiku" smile.gif

Lep pozdrav
Teja

#44 miraloka

miraloka
  • Members
  • 30 posts

Posted 04 February 2007 - 21:00

QUOTE(Teja @ 3 Feb 2007, 11:02)
Bob II.deo

Moj dragi Bob i dalje zivi i radi u Zajecaru i tek negde sredinom
marta mogu da ga dovedem u Nemacku obzirom da je papirologija
ali i transport malo komplikovan i zahteva "jebenu logistiku" smile.gif

Lep pozdrav
Teja

E umreh od smeha za sarme biggrin.gif ,koji kralj!Setih se mog Shvrce koji je smazao pun pleh slanih stapica(bez pleha naravno ph34r.gif ),ali nepecenih,iskoristivshi guzvu u kuci..Svaka chast Teja!

#45 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 05 February 2007 - 02:17

QUOTE(Teja @ 25 Jan 2007, 14:46)
Doduse smazao za Sv.Jovana mojoj majci izveceri u tajnosti punu serpu
sas sarmama (nako brat bratu 40 sarmi), al preziveo smile.gif

Lep pozdrav
Teja

Ih, šta je četres sarmi za jednog Boba. Imam i ja takvog jednog koji bi mak'o i masno ćebe. Obruk'o me kod komšinice (inače jedina u zgradi koja nas zove na kaficu onako đuture sa sve četvoronošcem) - iskrao se na terasu i olizao do blještavog sjaja punu tepsiju sa pihtijama. Četiri dana podrigiv'o na beli luk, al' sve onako uz blaženi blago-teleći pogled - tih dana mu nismo mnogo prilazili, tek da stavimo i skinemo ogrlicu.