Jump to content

Photo
- - - - -

Šume u Beogradu

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
184 replies to this topic

#16 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 03 December 2006 - 04:20

Kako se obratiti nadleznima?
Sve zavisi kome i za koji problem dry.gif
Za parkove i preostale sumarke po gradu, nadlezna je Gradska uprava, Gradsko zelenilo, ako je kradja u pitanju policija opstine na kojoj se kradja vrsi...
To dobijete kad pozovete 92....
Za sume, nadlezna sumarska inspekcija, Uprava za sume pri ministarstvu, Uprava za zastitu zivotne sredine itd, za kradju opet policija....

Iako od toga do sada nije bilo nikakve koristi, suma se sece i dalje, pisite lepo i kulturno, ljubazno i sa molbom, dokumentujte itd....bar ispostujte sebe iako znate da od toga nema nista mad.gif
A i za to postoji objasnjenje i razlog....

#17 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 03 December 2006 - 19:18

Poslao sam danas mail gradonačelnikovom kabinetu.

Videćemo da li ću dobiti ikakav odgovor..

#18 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 04 December 2006 - 06:35

Mozes da napises mail i Gradskom sekretaru za zastitu zivotne sredine, Bozovicu,
mozes da dodas i Zavod za zastitu prirode, imas na sajtovima adrese...
Jesi pisao o necemu konkretnom ili uopste o svim beogradskim sumarcima?

Imas li slike toga o cemu si pisao, ako nemas da uradimo....pa da ti se prikljucim u pisanju, bar to mogu, s osvrtom na posledice takvog ponasanja prema prirodi i blabla...znas vec, ugrozeno zdravlje ljudi....
Ako se jos nekoga setim javljam, OK?
Kad saznam o cemu si tacno pisao...gradonacelniku.

#19 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 04 December 2006 - 20:20

Uopšteno, napisao sam sve ono što sam i ovde napisao.. Ideja mi je bila da ih, eventualno, uputim u postojanje problema, ako ga sami nisu svesni.

#20 junior

junior
  • Members
  • 116 posts

Posted 04 December 2006 - 22:49

Ja mislim da treba da pozovete sumara da ih sve otera! lol_2.gif

#21 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 05 December 2006 - 01:34

Nasli se mesetari da poljoprivredno i sumsko zemljiste pretvore u gradjevinsko. Potplatili opstinare i eto krova za sirotinju...Padina, Altina, Plavi Horizonti, Miljakovac 3. A preteklo nesto i za "elitu" oko Belog dvora i na Zvezdari. ph34r.gif

#22 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 05 December 2006 - 06:34

Sumari, hahaha, to ti je sve ista banda, cak ce u velikom luku zaobici mesto gde treba da dodju sumokradice....da se ne daj boze ne sretnu.
Gde ce svoj na svojega, ja tebi, ti meni a svima nama manjak shume itd....

Hawk, potpuno ste u pravu. I to je za sada nepremostiva prepreka, za sve zelene povrsine koje su unistene i koje ce tek biti unistene, a ovaj grad dodatno osakacen... mad.gif sad.gif

#23 sraf

sraf
  • Members
  • 30 posts

Posted 08 December 2006 - 22:20

Ali sta da uradimo?
kome da se obratimo.
ova diskusija nema smisla bez pritiska na nadlezne.

da li je neko imao iskustva sa grupama za pritisak?
da li je dobrodosla i licna akcija kao i kampanje mrznje protiv inkriminisanih preduzeca?

QUOTE(vmechanin @ 3 Dec 2006, 00:42)
Danas prodjoh, posle duzeg vremena putem zvanim Ibarska magistrala...
Ono je stvarno horor, divlja gradnja, djubreta, ruzno i tuzno.....

Na putu do Lajkovca jedini potez pod sumom je Lipovica, gde se mnogo sume sece.
Ali ne uz put, da se vidi, nego dalje od puta, vide se gomile i gomile iskubiciranog drveta...i drugi deo sume koji je loviste, ogradjeno...
I ima jako puno zemlje za gradnju, ali nece ljudi tako daleko, svi koji dodju u Beograd hoce bar u centar grada s okolinom....bolje kuce nego suma....
Nema, divlja gradnja je definitivno unistila ovaj grad mad.gif

Mislim da je prvo posecena suma, pa sagradjeni objekti, pa onda neko dao dozvolu itd...

#24 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 08 December 2006 - 23:12

Juče video - miljakovačka šuma, sama ivica onoga što je na jednom delu od šume ostalo, sa tablom: "plac na prodaju", telefon tajitaj.. Iza table - šuma.. U okolini pumpe za beton, gomila raznih ljudi, kamioni, crepovi..

#25 sraf

sraf
  • Members
  • 30 posts

Posted 09 December 2006 - 00:48

predlazem da se pocetni tekst ovog topika i pomenute fotografije stave u jedan word dokument i poslaju inspekcijama, partijama i medijima.

Ako se neko ne usudjuje da posalje neka mi prosledi dokument, pa cu ja to da uradim.

#26 sraf

sraf
  • Members
  • 30 posts

Posted 09 December 2006 - 00:50

predlazem da se pocetni tekst ovog topika i pomenute fotografije stave u jedan word dokument i poslaju inspekcijama, partijama i medijima.

Ako se neko ne usudjuje da posalje neka mi prosledi dokument, pa cu ja to da uradim.

#27 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 09 December 2006 - 19:40

Sutra idem da napravim neke fotografije. Ne znam samo da li će mi uspeti da ih okačim ovde (dial-up)..

#28 odmor

odmor
  • Members
  • 543 posts

Posted 09 December 2006 - 20:32

Kad smo vec kod suma, ima li ovde beraca gljiva? Kako komentarisete beogradske terene..?

#29 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 10 December 2006 - 03:18

Sraf, grupe za pritisak, za pisanje svima redom, ili sta pod tim mislite? ja do sada ne pronadjoh.....
Ako imate nesto konkretno na umu, ajde da radimo....

Sto se tice materijala, fotki, teksta, cak i prijava sumokradica, sve imam...za Avalu, kojom se intenzivno bavim 4 godine....
Ove godine, kad je pocela seca sume, poslata prijava upravi za shume, oni poslali inspekciju, koja je sa jos dva sumarska inzenjera iz Sumske Uprave navodno obisla teren koji je naznacen u prijavi i po njima sve je super, cak su manje posekli...Da ne duzim, tek onda je nastao pakao, sekli su jako puno i svuda, gomile iskubiciranih drva nisu imale ni oznake, neke su imale samo crni marker, koji svako moze da stavi, a neke gomile su imale i uklesan broj....
Pa zakljucite sami, sta je inspekcija napravila, ugradili se i oni....
A kako je otkriven i identitet osoba koje prijavljuju, bilo je i problema...

Za sve sto bi pisali moramo imati bar fotke sa lica mesta ph34r.gif da se stalno obilazi teren i dokumentuje...
O sumi Avala, imam postavljen Topic, a kako ima puno materijala, sta se sve tamo radi, ovih dana kacim slike o seci sume, lokacije, vrste drveca koje se seku, bolesti sume, nebriga itd. itd.... I mnogo zahvaljujem vlasniku sajta Zivotinjsko Carstvo koji je dozvolio toliki Topic, sa toliko slika do sada, a bice ih jos....
Na prethodnoj strani je adresa Topica...

Nije problem pisati, nego je problem sto pises onima koje to ne zanima, a na takvim su mestima da odlucuju o sumama sad.gif
Do medija, kako??????

Danas, je npr. jedan lik dosao kolima i posekao ogromne kolicine kostrike, pun gepek, onih kineskih ambulja u koje staje djavo i po.
Kostrika je inace niza zimzelena biljka, sa crvenim bobicama kao plodom, i cini zajednicu sa hrastom, grabom, karakteristicnim za Avalu kao suvlji teren....
Kostrika se koristi za pravljenje venaca za groblja, ali se ne sme seci u sumi....
Za sve koji ne znaju, (jer postoje podaci da vise od polovine Beogradjana nikad nije bila na Avali, iako je 16km. udaljena od centra), Avala kao jedinstvena zelena oaza je pluca grada, i mora se ocuvati i sacuvati sa tipom visoke i jake sume.... koja je pozeljna na svim terenima. Na Avali se vrsi kontra proces, visoka suma se unistava i sece i teren polako osvajaju niska suma, zvana sikara....

Ovde nisam stavila jos nijednu fotku, u cemu je problem ako je dial-up?

Izvinjavam se na duzini posta....

#30 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 10 December 2006 - 03:23

Odmor....
Berac gljiva, hahaha....gljivari su poznati po tome sto najvise pesace i najvise terena obilaze....

Evo, ima jedan gljivar, beogradski tereni su solidni, sve zavisi koje vas vrste gljiva interesuju, sta volite?
Pa da pricamo....
Ova godina je jako nepovoljna za gljive, ali juce smo odlicno prosli, oko 3kg. bukovaca, iako su veoma retke, ali naislo se, kad se hoda puno.... rolleyes.gif