Jump to content


Photo

GROZNE UCITELJICE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
62 replies to this topic

#61 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 15 January 2008 - 22:43

...Dobrinka Milanovic (bog da joj dusu prosti) bese ne toliko losa uciteljica...Oslovljavala me po imenu i to mi je zvucalo prijateljski i majcinski,kada su nastavnici u kasnijim razredima poceli da me oslovljavaju po prezimenu imao sam neverovatno jak osecaj da su daleki i hladni i to mi je dosta smetalo...
Tukla nas je ponekad ali iskljucivo popravno-vaspitno,nikada iz obesti ili sopstvenih frustracija. Nikada necu zaboraviti situaciju koja se ponavljala svake godine kada padne sneg: Organizovali bi grudvanje sa susednim odeljenjem (satirali smo ih redovno) i naravno, zakasnjavali smo za pocetak casa.Okupljali smo se ispred vrata da zagrejemo ruke i skupimo hrabrosti da pokucamo jer je cas vec uveliko bio u toku. Ona bi nas postrojila ispred table dok se voda cedila sa nas i isla od jednog do drugog pitajuci isto pitanje: Gde si bio i zasto si zakasnio? Onda obavezno povlacenje za zulufe i samarcina dok su devojcice i dva-tri seljaka koji nisu ucestvovali u pomenutoj manifestaciji sedeli na svojim mestima i smejali se...Onda bi nas slala na mesto uz propratni komentar da ce razgovarati sa nasim roditeljima o tom ozbiljnom krsenju discipline koje vec poprima ozbiljne razmere,samo da joj je prvo da sazna ko je kolovodja...

#62 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 17 January 2008 - 19:42

ma ima groznih učiteljica i u drugom smislu...fine, dobre, ali pojma nemaju o onome čemu trebaju da te nauče...a još ako je to neki predmet koji te zanima i za koji imaš smisla...tek posle puno godina, kad sretneš profesora koji ga i zna i ume da prenese znanje, vidiš koliko ti je takva osoba u stvari naštetila

#63 Flower

Flower
  • Members
  • 105 posts

Posted 24 January 2008 - 15:48

u nasem skolstvu nista nije nemoguce, a gresaka je i previse i u programu i u odnosu nastavnika prema deci