Jump to content


Photo

GROZNE UCITELJICE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
62 replies to this topic

#16 Medica

Medica
  • Members
  • 22 posts

Posted 25 November 2006 - 12:42

Hvala ljudi sto odgovarate na temu. Znala sam da na zalost nisam redak slucaj. mad.gif

#17 Strangelove

Strangelove
  • Members
  • 101 posts

Posted 29 November 2006 - 19:34

Moj ortak imao uciteljicu lopinu, i desava se sledeca situacija...
Ekskurzija, 2-3. razred osnovne, uciteljica trazi od dece da joj daju pare da ih ne bi spickali na razne budalastine, kao ona ce da im kupuje sta treba...
Taj ortak provalio da ih uciteljica potkrada, i rekao to pred celim razredom... Uciteljica pocela da se dere i zapretila deci da se ne druze sa njim zato sto je lud, i posle ga stalno izdvajala nesto od ostatka dece biggrin.gif
Eto...

#18 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 29 November 2006 - 20:25

Moja se zvala Želimira. Beat that.

#19 stvorina

stvorina
  • Members
  • 286 posts

Posted 30 November 2006 - 10:02

na roditeljskom sastanku odgovor moje uchiteljice na pitanje 'zashto se niste slikali na kraju godine sa decom?' je bilo 'zato shto bi mi kopali ochi na slici -iglom!' huh.gif
to je bio hint za kevu i cjaleta da je ta zhena potpuni ludak i prebacili me u novoformirano tercje pet gde je predavao novi 'uchitelj' -za koga se kasnije ispostavilo da je pandur koji je bio na praksi 'maloletne delikvencije'... to je znachi '91 ili '92 kada je nash sistem ishao u korak sa svetskim... a sada uvek kada sretne nekog kazhe 'reci mi ko se drogira... niko aha?! a ti!!' ph34r.gif

+ taj lik nam je stalno govorio kako nashi roditelji a i mi ne shvatamo da je miloshevicj najbolji... mi smo kao deca trchali kroz shkolu i drali se 'svi svi svi!!' a to je njega izuzetno nerviralo wicked.gif

генерација Жарко Зрењанин 1995 innocent.gif

edit: jebiga

Edited by stvorina, 30 November 2006 - 10:06.


#20 Idioteque

Idioteque
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 30 November 2006 - 12:40

Pih bre, babe jedne, sta su vama traume!
Mene uciteljica tukla k'o vola.
Omiljna tehnika - stapom po dlanovima. Izvede pred tablu, pokaze na ormar na kome, uredno slozeni, stoje tri stapa - poredjani po debljini. Pa pita: "Izvol'te - Vilnjak, Votku ili Zdrepcevu krv". Sta god izaberes - sjebo si se. Ned'o ti bog da izmaknes dlanove - svaki "promasaj" duplira broj udaraca. Pa ti onda ne bi da izmices, ali ruke reaguju refleksno. Najgore kada ne izmaknes dovoljno pa te stap stigne "oprznuti" po ivici prsta. Racuna se kao promasaj, a tebi, otprilike, visi deo koze. Koliko sam samo puta imao podlive krvi u obliku debelih linija na dlanovima.
Pomocne tehnike (samari, cupanje zulfa & usiju, sljage..) mu ovde dodju kao "lep dan u skoli".
Razlozi zuluma? Ah, uciteljica je bila jako mastovita. Sve sto nije bilo "vojnicki pravilno" ponasanje uzrokovalo je kaznu. Od gledanja kroz prozor do menjaze slicica. A ja jos vazio za mirnije dete + imao sve petice. Samo ih je nekoliko u odeljenju bilo povlasceno, ali i oni su katkad harasirani.
Ako se pitate zasto matorci nisu reagovali - bem li ga. Ja bi mirne duse zadavio nekoga da to uradi mom detetu. To se tada u mom selu smatralo za normalan nacin obrazovanja. Filozofija - "pa i mene su tukli ucitelji pa sta mi fali". Ruska skola. Plus, uciteljica i muz joj vazili za nevidjene autoritete. Ma budalastina.
Najjaca stvar - kada je skot na kraju drugog razreda odlazila u penziju, pola odeljenja plakalo k'o kisa!
Eto, nadam se da ce vam sad biti lakse da prebolite vama nanetu nepravdu. wink.gif

#21 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 30 November 2006 - 12:55

QUOTE(Idioteque @ 30 Nov 2006, 12:40)
Ja bi mirne duse zadavio nekoga da to uradi mom detetu. To se tada u mom selu smatralo za normalan nacin obrazovanja.


ja isto.

ali vidis, premda znam da cu sad izazvat buru protesta, bojim se da smo otisli u drugi ekstrem. ne znam kako je u Srbiji, ali u Hrvatskoj danas ucitelji i uciteljice skoro da ne smiju ni podviknut na dijete.
meni kcerka krenula u skolu ove godine i ima u razredu par apsolutno ludih klinaca - ne samo da sve maltretiraju nego je to na razini totalne bolesti, jedan mali je moju malu lupio nogom u trbuh, pa sakom u glavu, pa je jednu drugu curicu hvatao za pisu, pa je skidao, pa pljuje drugu djecu, pa nekog malog lupio nogom u ledja, pa idu u setnju, a jedan drugi gurne deckica na cestu pred auto...

A uciteljica? Nista, kaze mu fino i pristojno da se to ne smije, napise pismo roditeljima, pozove tu i tamo roditelje u skolu (ocito je da ih zabole, jer im inace ne bi bilo dijete takvo) i nista drugo jednostavno ne smije.
I sta sad da radis?

svi su jako glasni (s punim pravom) bili u sprecavanju zlostavljanja djece, ali bas nista nije napravljeno po pitanju zastite djece od druge djece.

i definitivno tu ne mislim da bi uciteljica trebala izmlatit dijete od sest godina starosti, ali neke ostrije kazne su definitivno imale svoje prednosti - jebe mi se, ako ne pomazu razgovori neka ga slijedeci put posalje u cosak i nek kleci dva sata, pa ce mozda razmislit.

#22 Medica

Medica
  • Members
  • 22 posts

Posted 30 November 2006 - 14:25

Tacno je da nisu predvidjene adekvatne mere zastite i da se mozda otislo u drugu krajnost ali ne treba zaboraviti da dete od 6 bgodina nikako nije krivo za bilo kakvo lose ponasanje.A potrebno je roditelje takve dece primorati da reaguju i to bez odustajanja i jedino tako mozamo napraviti nesto bolje u skolstvu. Podsecam da takva ce deca jednom postati odrasli prestupnici i da ne idem dalje....
Sustina je da se u resavanje problema ukljuce i roditelji kroz institucije Saveta roditelja ili bilo kakvom drugom inicijativom!

#23 Idioteque

Idioteque
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 01 December 2006 - 09:54

QUOTE(Carolostadien @ 30 Nov 2006, 13:55)
ja isto.

ali vidis, premda znam da cu sad izazvat buru protesta, bojim se da smo otisli u drugi ekstrem. ne znam kako je u Srbiji, ali u Hrvatskoj danas ucitelji i uciteljice skoro da ne smiju ni podviknut na dijete.


Pa pazi, nisam najbolje upucen kako je to sada u Srbiji. Verujem da vise nema uciteljica kao sto je moja bila, ali takodje verujem da ne postoji precizan zakon/pravilo ponasanja prosvetnih radnika, tako da se stvar svodi na - od situacije do situacije.

Naravno da je i druga krajnost opasna kao i prva. Medjutim, ne slazem se da kaznene mere by ucitelj/ica mogu da presudno uticu na vaspitanje deteta. Kada je neko divalj i nevaspitan kao dete koje si naveo u postu, ne znam sta bi uciteljica mogla da uradi da ga uvede u red.

Postoji sistem kaznjavanja koji iskljucuje fizicko i mentalno izivljavanje. Njeno je da pokusa da utice na dete i stvar prenese roditeljima, a ako ni to neda razultat postoji i odredba izbacivanja iz skole. Pa neka se roditelji zamisle kakvi su ako su dozvolili da im dete u prvom, drugom razredu bude izbaceno.

Prosvetni radnici u procesu vaspitanja jednog deteta mogu biti samo nadogradnja necega ciji osnovi se dobijaju u kuci. Nikako ne mogu preuzeti ulogu kuce.

U svakom slucaju, "normalnoj" i lepo vaspitanoj deci se moraju obezbediti sto idealniji uslovi za rad.

#24 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 01 December 2006 - 13:31

Osnovna skola, nastavnik iz tehnickog, koji je bio pravi Jabba the Hut. Bio je toliko debeo, da je zaduzio uvek po jednog ucenika da ga sacekuje ujutru pred skolom da bi mu otvorio vrata od kola, posto stoka debela nije mogla da dohvati rucicu na vratima u pezejcu. Ono "donesi mi kafu" ne mora ni da se napominje. Elem, Jabba je imao tacno definisan sistem kaznjavanja; na primer, ako te uhvati sa zvakom na casu, moras da odes do njega, izvadis zvaku, stavis je u dzep (od kosulje, a mogu i pantalone) i onda on to rukom stisne i promrlja da se super izlepi iznutra. Ako treba da padne fizicko kaznjavanje (zbog npr. caskanja i nepaznje na casu), onda te cak pita da biras vrstu kazne - "struja" je pokusaj lomljenja vrata tako sto se uhvati kosa iznad chela i dobro prodrma napred-nazad; "ciscenje" je predstavljalo klepanje cetkom po podguzicima (s tim da je u pitanju bila specijalno pripremljena cetka - majstor je obmotao bakarnu zicu oko drske i njome je udarao - ne chupavim delom). Domacin covek.


Imali smo (u toj istoj skoli) i jos jednu drcnu nastavnicu geografije, koja je sa svojih 152cm visine i dobrih 60 godina bila uverena da je full contact sasvim normalan u tezim slucajevima. Jednom prilikom je "forsirala" momka ispred mene da pozuri sa pismenim radom i tom prilikom stalno mahala pred njim onom antenicom za pokazivanje na kartama. Da bi tip (inace vazio za "problematicnog") popizdeo, oteo antenicu, prelomio je na nekoliko delova i mirno se vratio pismenom zadatku. Na to je profanki sunula krv u glavu i bukvalno se u Zagorovom stilu bacila na njega - zafalilo je samo ono "hokahej!". Stolove i stolice su bile razgrnute i nakon kraceg komesanja na patosu cujemo kako tip grohotom smeje odozdo. Istog sekunda ustaje profanka i onako rascupana pocne da prepipava svoju kutu i, primetivsi da joj fali dugme, upita rasejano ceo razred "je l' videl neko njenog gumba". Potom ga je oterala napolje (ovaj put samo verbalno), da bi se on na vratima okrenuo i uzviknuo sa uzdignutom pesnicom "Park je moj!" (iz ovoga se da i zakljuciti kada se to sve desavalo). Nesto kasnije je kroz (zatvoreni) prozor u razred uletela cigla.
Eh, dobra stara vremena...

#25 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 01 December 2006 - 13:44

QUOTE(Carolostadien @ 30 Nov 2006, 12:55)
ja isto.

ali vidis, premda znam da cu sad izazvat buru protesta, bojim se da smo otisli u drugi ekstrem. ne znam kako je u Srbiji, ali u Hrvatskoj danas ucitelji i uciteljice skoro da ne smiju ni podviknut na dijete.

tako je nekako i ovde. ne smesh ni sa chasa da ga izbacish. kontam da bih, da radim sa decom, dobila otkaz nakon nedelju dana.

QUOTE(Bata.Ilich @ 1 Dec 2006, 13:31)

ovo necu ni da komentarishem. pravac minijatura biggrin.gif

QUOTE(stvorina)

i ja ishla u Zarkovu osnovnu. samo u Novom Sadu.

Edited by Dunadan, 01 December 2006 - 13:45.


#26 pacey defender

pacey defender
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 01 December 2006 - 14:26

Pa tek je izbacivanje sa casa posebno sumanuto.

Ja uvek voleo to. Doduse, u osnovnoj me nisu izbacivali sa casova (jednom me izbacili iz skole, tacnije, sam sam se izbacio). Iscimas profesora da te ne upise, nedaleko od skole bila ona izletnicka pecurkica gde smo svi mi izbaceni blejali, sacekamo naredni cas i to je to. Dobro dodje kao odmor.

Sa pedagoske strane, apsolutno besmislena mera. Da ne govorimo o tome da kada te ne upise, to prakticno znaci da si prisutan na casu i da, ako ti se nesto dogodi, profesor mora da odgovara na niz nimalo prijatnih pitanja.

DIrektor moje srednje, bivsi vozdrovacki mangup, bokser i fizicar sve u jednom, poznatiji po definiciji "generator - to vam je ono namotano na budze sto cigani kradu pa prodaju" jednom je mog drugara tako opalio samarom zato sto je nesto galamio na hodniku.

Istog tog drugara, godinu dana nakon pomenutog dogadjaja, profa matematike ga oborio na popravni jer je u toku cele godine skupio 8 jedinica bez i jednog tacnog odgovora. 21.avgusta imao zakazano polaganje popravnog. Dosao on dan ranije da se nesto raspita u skoli, sreo profesora, ovaj ga pita da odgovara danas, a ne sutra. Drugar mrtav ladan kaze " profesore, pa to je sutra, nisam ucio za danas biggrin.gif ". Ovaj ga tako poklopi da je jadnicak mislim i pao na zemlju, uz komentar " ne moras da dolazis sutra, dobio si 2". rolleyes.gif

Jedan vozdovacki mangup ali u klupama pretukao profesora na pocetku casa kada je u ucionici bilo par ucenika. Nijedan od njih nije hteo da svedoci, svi rekli da nista nisu videli. Profa bio neki smrad, secam se da je sve u skoli nervirao, mada meni nije predavao. Sestricina mu bila u mom razredu, znam da je njenim matorima cinkario svaki njen potez.

Geoloska/Hidrometeoroloska na Vozdovcu, da ne bude zabune.

#27 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 01 December 2006 - 14:45

QUOTE(Bata.Ilich @ 1 Dec 2006, 13:31)
...Elem, Jabba je imao tacno definisan sistem kaznjavanja; na primer, ako te uhvati sa zvakom na casu, moras da odes do njega, izvadis zvaku, stavis je u dzep (od kosulje, a mogu i pantalone) i onda on to rukom stisne i promrlja da se super izlepi iznutra.
amater. nastavnik likovnog u osnovnoj, ako te uhvati da zvackas, izvede te pred tablu, pruzi saku i kaze ti 'pljuni'. onda ti je lepo zalepi na celo, u koren kose. terali smo siske od pola glave.

#28 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 01 December 2006 - 16:00

QUOTE(Skadi @ 29 Nov 2006, 20:25)
Moja se zvala Želimira. Beat that.


melanija.

edit: od miloshte - mela cool.gif

Edited by Leia, 01 December 2006 - 16:06.


#29 pacey defender

pacey defender
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 01 December 2006 - 16:03

Čas likovnog. Ulazi lik (učenik 7.razreda) na čas i traži pljugu od profesora. Profa (zvali ga Ćosa) podiže stolicu i gađa ga istom (po dijagonali učionice, preko svih nas) uz komentar "izlazi napolje, pizda ti materina".

Isti profesor, godinu dana ranije. Mojoj sestri bio razredni, pa je moja majka došla na razgovor sa njim, baš kada sam ja imao čas. Pita je Ćosa
"S, oćeš kafu".
"Može", odgovara S
"Uzmi moju, samo sam srknuo" biggrin.gif

#30 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 01 December 2006 - 17:10

QUOTE(kingmaker @ 1 Dec 2006, 14:45)
amater. nastavnik likovnog u osnovnoj, ako te uhvati da zvackas, izvede te pred tablu, pruzi saku i kaze ti 'pljuni'. onda ti je lepo zalepi na celo, u koren kose. terali smo siske od pola glave.



Sta bre 'amater'? Mnogo ti to povrsno gledas. Prvo, ovaj nije prljao svoje cevape od prstiju zvakama natopljenim tudjim pepsinom, tripsinom i kemotripsinom. Drugo, kad ti mulja zvake u dzepu, svakom ko gleda deluje kao da ti gnjavi bradavice (ako se radi o dzepu na kosulji) ili ono malo sirotinje od reproduktivnih organa (ukoliko se radi o dzepu na pantalonama). Ko zna sta je njemu prolazilo kroz glavu - ja znam sta je nama sevalo po glavama dok smo to gledali i pokusavali testericom da isecemo pravilni krug u sperploci.

Osim toga, shishke su mu trebale za druge vidove kaznjavanja; napomenuh vec da je covek imao ceo sistem i bilo bi glupo da jednom metodom eliminise mogucnost druge.

Edited by Bata.Ilich, 01 December 2006 - 17:15.