Jump to content


Photo

Fondu u Beogradu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
7 replies to this topic

#1 Pavllle

Pavllle
  • Members
  • 895 posts

Posted 24 October 2006 - 18:27

Ima li gde da se pojede Fondu u Beogradu ili sam beznadezni optimista smile.gif


primam i kucne pozive za degustaciju od forumasica
cool.gif

#2 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 25 October 2006 - 02:47

a sto sam ne napravis?

edit: link

Edited by martinj, 25 October 2006 - 02:48.


#3 Isis

Isis
  • Members
  • 513 posts

Posted 25 October 2006 - 17:57

QUOTE(martinj @ 25 Oct 2006, 02:47)
a sto sam ne napravis?

edit: link


za autentican fondue je potreban komplet od keramicke posude, dugackih stapica-viljusaka i stalka na kom se posuda greje, cime se sir odrzava u rastopljenom stanju.

takodje je neophodno imati mesavinu adekvatnih vrsta sireva. ne znam da li se oni u bgd mogu naci.

malo su cudni oni recepti sto si linkovao, narocito prvi

#4 Pavllle

Pavllle
  • Members
  • 895 posts

Posted 25 October 2006 - 18:13

Hvala na receptima ali kuvanje nazalost nije jedan od mojih talenata. pre sam za restorantsku varijantu smile.gif

#5 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 25 October 2006 - 23:39

Vidjao sam posude u par radnji u nisu... Prodaju se kao komplet: posuda, 6 visljusaka, noz za secenje sira, postolje za posudu i "reso" na gas koji se stavlja ispod i greje sve to... Mislim da je cena bila negde oko 2000-2500din i sve deluje prilicno kompaktno i jednostavno za upotrebu...

Sto se sireva tice, jbg... srbija...

#6 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 26 October 2006 - 00:28

Posude i keramičke i od inoxa, kao i viljuškice i sveće/patrone za plamičak ima recimo u Merkatoru u Bg-u ili u tržnom centru na Banjici.

#7 Pavllle

Pavllle
  • Members
  • 895 posts

Posted 26 October 2006 - 18:58

Ja imam fonud set ali za slatki fondu. tj. istopis cokoladu pa umaces voce i nije lose pogotovu u pravom drustvu wink.gif

Ali ja bih ipak slano sad.gif

#8 Isis

Isis
  • Members
  • 513 posts

Posted 26 October 2006 - 23:52

QUOTE(martinj @ 25 Oct 2006, 23:39)
Vidjao sam posude u par radnji u nisu... Prodaju se kao komplet: posuda, 6 visljusaka, noz za secenje sira, postolje za posudu i "reso" na gas koji se stavlja ispod i greje sve to... Mislim da je cena bila negde oko 2000-2500din i sve deluje prilicno kompaktno i jednostavno za upotrebu...

Sto se sireva tice, jbg... srbija...


u pa to je super ako toliko kosta. u svajcarskoj je min CHF70, sto je cca EUR45. da znam onda da kupim nov caquelon kad dodjem jer sam stari slomila sad.gif

sto se sira tice, nista strasno. mozes da pravis razne varijante: moitié-moitié (1/2 gruyère sir + 1/2 fribourg vacherin sir) ili appenzeller, sbrinz, emmental, raclette sir ili mesavina bilo kog od navedenih sireva. premazes caquelon (keramicka posuda) rasecenim belim lukom, narendas sir, dodas belog vina i zagrevas na vatri koja je taman tolika da drzi sir u rastopljenom stanju. mozes da dodas i mesavinu zacina, za koju sad ne znam sta sve sadrzi jer je kupujem gotovu, ali znam da sigurno sadrzi muskatni orascic (u al' sam sad pomogla biggrin.gif).

verovatno tih sireva ima na mestima tipa merkator (ili neka deli radnja). ja ih tamo nalazim kad sam u bgd, posto sireve obozavam i ne moze da mi prodje ni dan bez njih.

...i prijatno smile.gif