Jump to content


Photo

academic spam


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
83 replies to this topic

#1 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 14 October 2006 - 20:56

ugusise bre sa pozivima na konferencije. ako imate vemena, mozete im odgovoriti ugladjeno pa cak i submitovati profesionalni rad...

prema academic criminals sajtu, neki od najpoznatiji spamera su nasi naucni radnici (gle cuda). evo za lektiru jedan case study koji me je nasmejao jer poznajem (kao i mnogi na forumu) neke od glavnih aktera (most notably nas Prof. Dr. IEEE fellow).

#2 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 14 October 2006 - 22:28

...Å¡ljam neopevani...

#3 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 15 October 2006 - 01:15

jesi dobio nestpo od onih organizatora konferencija na floridi? ne mogu da glkedam linkove sada (vidi hate)

#4 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 15 October 2006 - 06:19

QUOTE(kurdi @ 14 Oct 2006, 20:15)
jesi dobio nestpo od onih organizatora konferencija na floridi? ne mogu da glkedam linkove sada (vidi hate)

taj mi je bas drag, prof Professor Nagib Callaos, uvek mi salje personalizovane mejlove...

i jos onda odvoje parce websajta da se pravdaju http://www.iiisci.or...ite/regards.asp

#5 paculla

paculla
  • Members
  • 4,099 posts

Posted 15 October 2006 - 10:48

Antony Liekens je imao super blog na kome su ljudi mogli da razmenjuju iskustva sa konferencija... Bilo je vrlo korisno i poucno wink.gif Narocito za neke polusumljive konferencije. IPSI, Callaosa i IASTED su svi odavno provalili i to nije bas previse interesantno.

Onda su se pojavili ljudi sa 'insider pricama' kako neke poznate IEEE konferencije nemaju nikakav review, kako prolazi svaki rad... Cak je neki tip pricao da je poslao SciGen rad na ICC i prosao (da bi se posle ispostavilo da deadline za slanje radova tek par nedelja posle njegovog posta).

Na kraju se sve svelo na gomilu isfrustriranih ljudi koji zele osvetu za desetine "We are sorry to inform you..." mailova biggrin.gif Na zalost, onda je Anthony zatvorio taj blog i mi smo ostali bez interesantnih vesti o konferencijama.

To su konferencije koje se organizuju samo zbog para i treba ih svakako izbegavati, ali druga strana medalje je da u svetu ima ljudi koji se bave naukom u naucno nerazvijenim zemljama i oni jedva cekaju priliku da mogu da se objave na 'medjunarodnim konferencijama'. Zato ce VM, Callaos i onaj iz IASTED-a uvek zaradjivati bolje pare nego vlasnici hot-line kompanija.

Na kraju krajeva, zar je TELFOR mnogo bolji? wink.gif

Edited by paculla, 15 October 2006 - 10:49.


#6 Hefeweizen

Hefeweizen
  • Members
  • 702 posts

Posted 15 October 2006 - 10:50

Екипу око Вељка Милутиновића сам зно целу. Мој много добар друг ради и даље за њега. Тужно је шта све њему пролази без последица, то само показује на шта је спао ЕТФ.

#7 paculla

paculla
  • Members
  • 4,099 posts

Posted 15 October 2006 - 10:51

QUOTE(Hefeweizen @ 15 Oct 2006, 11:50)
Екипу око Вељка Милутиновића сам зно целу. Мој много добар друг ради и даље за њега. Тужно је шта све њему пролази без последица, то само показује на шта је спао ЕТФ.


mora da se onda znamo wink.gif

#8 Hefeweizen

Hefeweizen
  • Members
  • 702 posts

Posted 15 October 2006 - 11:03

QUOTE(paculla @ 15 Oct 2006, 11:51)
mora da se onda znamo wink.gif

Не мора да значи, ја сам знао целу екипу, сада сте се мало измењали. wink.gif

#9 paculla

paculla
  • Members
  • 4,099 posts

Posted 15 October 2006 - 11:15

QUOTE(Hefeweizen @ 15 Oct 2006, 12:03)
Не мора да значи, ја сам знао целу екипу, сада сте се мало измењали. wink.gif


ajde jos malo da trolujem biggrin.gif nisam ja odavno u toj ekipi, evo ima vec 5 godina....

#10 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 15 October 2006 - 11:57

QUOTE(dddejan @ 15 Oct 2006, 07:19)
taj mi je bas drag, prof Professor Nagib Callaos, uvek mi salje personalizovane mejlove...


a ja mislila da on voli samo mene sad.gif laugh.gif

#11 vukad

vukad
  • Sleepers
  • 71 posts

Posted 15 October 2006 - 16:55

Jos malo o Veljku Milutinovicu:

http://www.rereviewe...emiotics/?p=619

BTW, neko je na gornjem linku tvrdi da je VM izgubio poziciju na fakultetu zbog svojih aktivnosti, medjutim sada sam posetio sajt ETF-a i tamo stoji da je on i dalje redovni profesor?

#12 paculla

paculla
  • Members
  • 4,099 posts

Posted 15 October 2006 - 17:19

QUOTE(vukad @ 15 Oct 2006, 17:55)
Jos malo o Veljku Milutinovicu:

http://www.rereviewe...emiotics/?p=619

BTW, neko je na gornjem linku tvrdi da je VM izgubio poziciju na fakultetu zbog svojih aktivnosti, medjutim sada sam posetio sajt ETF-a i tamo stoji da je on i dalje redovni profesor?


Gluposti... Naravno da nije izbacen.

Organizovanje glupavih konferencija na kojima nema review i na kojima prolazi svaki rad nije za izbacivanje sa fakulteta (narocito ne u Srbiji).

edit: slovce

Edited by paculla, 15 October 2006 - 17:26.


#13 vukad

vukad
  • Sleepers
  • 71 posts

Posted 15 October 2006 - 17:43

QUOTE(paculla @ 15 Oct 2006, 18:19)
Gluposti... Naravno da nije izbacen.

Organizovanje glupavih konferencija na kojima nema review i na kojima prolazi svaki rad nije za izbacivanje sa fakulteta (narocito ne u Srbiji).

edit: slovce


Nije za izbacivanje sa fakulteta?!? Znaci profesorima u BG je dozvoljeno da,skrivajuci se iza svoje profesorske titule, osnivaju firme koje se bave ovakvim prevarama? Sve bi bilo u redu kad bi VM lepo rekao da review procedura ne postoji ne postoji, ali on tvrdi da svi radovi prolaze kroz rigoroznu proceduru, cak tvrdi da on licno cita svaki od podnetih radova:

QUOTE
http://internetconfe.../ipsi/about.php
ABOUT THE REVIEWING PROCESS:

1. Each paper is sent to 3 internal reviewers (researchers
paid by the conference to do quick and good quality
performance estimation, closely controlled by the conference
management).

2. In addition, papers are sent to the external review as follows:

    a. IPSI review:
        Each paper is sent for review to 4 past IPSI attendees.
    b. Peer review:
        Each paper is sent for review to 4 authors of other papers
        submitted for the same conference.
    c. Google review:
        Each paper is sent for review to 4 authors of papers
        referenced in the paper under review, and to 4 people
        who have similar area of research with topic
        of the paper submitted for our Conference.
        (email addresses or these 8 authors are found via Google).

3. Also, we expect, while waiting for the review, that each author
consults his/her colleagues locally, and asks them to help improve the paper.

4. Finally, each paper (before being put onto the conference CD) is
inspected by the Conference Chair, Professor Veljko Milutinovic, Fellow
of the IEEE.

Our treatment of each submitted paper is based on minimum 4 external reviews.


#14 paculla

paculla
  • Members
  • 4,099 posts

Posted 15 October 2006 - 17:53

QUOTE(vukad @ 15 Oct 2006, 18:43)
Nije za izbacivanje sa fakulteta?!? Znaci profesorima u BG je dozvoljeno da,skrivajuci se iza svoje profesorske titule, osnivaju firme koje se bave ovakvim prevarama? Sve bi bilo u redu kad bi VM lepo rekao da review procedura ne postoji ne postoji, ali on tvrdi da svi radovi prolaze kroz rigoroznu proceduru, cak tvrdi da on licno cita svaki od podnetih radova:


Slazem se ja sa tobom... Ovo nisam videla. Da je nije nista receno o review-u onda, po mom misljenju ne bi bilo strasno. Ovako je "malo" ozbiljnije

Ipak, mislim da BG univerzitet nema (a ne znam ni da li je imao) neki naucni eticki kodeks prema kome mogu da se izbacuju profesori zbog ovakvih prekrsaja. Pogledaj poslednji issue ipsi casopisa. Cela katedra je objavila nesto...

#15 vukad

vukad
  • Sleepers
  • 71 posts

Posted 15 October 2006 - 18:13

Inace, u laboratoriji u kojoj radim je bio jedan guest lecturer koji je, ne konsultujuci nikoga, poslao rad na IPSI. Fakultet je posle odbio da mu refundira troskove putovanja, a sef laboratorije je bljuvao vatru mesecima nakon sto je saznao da se rad na kome u affiliation stoji ime njegove laboratorije bio pretstavljen na IPSI-ju.
Veljko Milutinovic je dobro poznat svakom EE/CS profesoru i donosi jako los publicitet ETF-u (mislim, kakav je to fakultet koji drzi takvog coveka), od toga najvise stete imaju nasi studenti koji apliciraju za postdiplomske negde napolju.