Jump to content


Photo

Blog B92


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
149 replies to this topic

#31 Gom Jabbar

Gom Jabbar
  • Banned
  • 133 posts

Posted 03 November 2006 - 16:35

Bice i sutra nastavak u Toaletnom papiru. Ocekujemo da otvore rubriku ili bar feljton o Blogu B92. tongue.gif

#32 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 04 November 2006 - 00:31

QUOTE(Gom Jabbar @ 3 Nov 2006, 16:35)
Bice i sutra nastavak u Toaletnom papiru.

U Ustavu? huh.gif laugh.gif

#33 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 04 November 2006 - 00:45

evo sad sam citala kviriju. kapiram zasto je dobio blog, treba i takav pristup da ima mesto na devedesetdvojci, odudara od ostalih i sve to.


ali meni je sve to prilicno bajato i neoriginalno. pih.

edit: ono sto je za pohvalu je kvirijina odvaznost da se do te mere autuje u ovoj zemlji. i na tome svaka cast.
samo njegovo postojanje na blogu je 'progresivna' stvar, sadrzaj bloga nije nista posebno, bas je teen. biggrin.gif

Edited by kingmaker, 04 November 2006 - 01:10.


#34 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 06 November 2006 - 10:08

Srđan Fuchs je viđen za sukcesora Nebojše Krstića. happy.gif

#35 Jontra_Volta

Jontra_Volta
  • Members
  • 1,083 posts

Posted 06 November 2006 - 12:45

QUOTE(Hella @ 6 Nov 2006, 10:08)
Srđan Fuchs je viđen za sukcesora Nebojše Krstića. happy.gif


uf, tesko da bi neko mogao da se poredi sa NK. Srdjanf je ipak nekoliko liga (ligi?) iznad.

edit: ali sad videh da ima jos jedan koji koristi od strane Nebojse Krstica genijalno smisljenu skracenicu LDB, mozda je ipak on bolji kandidat za naslednika? unsure.gif

Edited by Jontra_Volta, 06 November 2006 - 17:20.


#36 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 11 November 2006 - 11:03

QUOTE(Jontra_Volta)
Srdjanf je ipak nekoliko liga (ligi?) iznad.

Sudeći po kriterijumima kojima se gospoda vode prilikom brisanja komentara - teško. dry.gif

+

Bitno da je najbolji blog ponovo u funkciji. wink.gif

#37 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 11 November 2006 - 11:12

dry.gif

#38 Quizmaster

Quizmaster
  • Members
  • 1,129 posts

Posted 12 November 2006 - 09:49

QUOTE(loshmmee @ 16 Oct 2006, 04:16)
QUOTE
Gordan Kičić
Rockin in a the free world
Gordan Kičić (28 Septembar, 2006 - 21:27)

Dom Sportova. Zagreb 26.09 2006 PEARL JAM.

RNR u pravom smislu te reci ma sta ona znacila...

Pearl Jam je RNR...

Od 1991 kada mi je stariji brat moje drugarice u Kosovskoj ul. prvi put pustio EVEN FLOW sa njihovog prvog albuma TEN - Pearl Jam samnom zavsava skolu, upisuje faks, ide u pozoriste, na snimanja, putuje, smuvava se sa ribama-raskida, raduje se, bedachi (ja gistro neplacem), raste, hteo to ili ne - stari ali RAZVALJUJE.

Morao... tongue.gif



Neverovatno da neko ko je glumac može da bude toliko nepismen. Sa mnom se takođe piše odvojeno, Dom sportova ide bez velikog S, iza brojeva koji označavaju datum ide tačka, reč ulica nema potrebe da se piše skraćeno. Č mu je čas C, čas CH, a RNR bi bilo pravilnije da bude sa apostrofima, R'N'R ili sa malim N između, RnR. Gistro mu valjda dođe "strogi" na šatrovačkom, tough guy?!

Mnogo grešaka za predstavnika jedne prefinjene profesije, od koga se očekuje da bude pametan i obrazovan, što je neki preduslov da ozbiljni dramski tekstovi mogu da se interpretiraju sa razumevanjem. A možda ja i grešim, možda je danas za glumu dovoljno da poznaješ kako diše urbana sredina. Znaš ono, brate, razumeš, ja sam odrastao na asfaltu. Do jaja je to...

Edited by Quizmaster, 12 November 2006 - 09:52.


#39 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 12 November 2006 - 21:05

hebem ti...
i m. vidojkovic je pismeniji i smisleniji...

Edited by ToniAdams, 12 November 2006 - 21:08.


#40 Jontra_Volta

Jontra_Volta
  • Members
  • 1,083 posts

Posted 13 November 2006 - 15:09

nesto ne vidim da je Gordan Kicic i dalje tu... another one bites a dust? GOTIVNO... rolleyes.gif

#41 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 13 November 2006 - 17:50

to Quizmaster

A najveca je tuga sto se vecina, cak akademski obrazovanih javnih licnosti, ni najmanje ne potresa kada im se ukaze na propuste u pismenosti. Cak ih uopste i ne dovode u vezu sa eventualnom upitnoscu sopstvenog profesionalnog digniteta.
Razumljivo mi je da u redakcijama lektori zaradjuju hleb svoj nasusni na pismima citalaca, ali da su profesionalnom novinaru neophodne, u ozbiljnoj meri, njihove usluge, vise je nego jadno.
Doduse, ni sa drugim “diplomcima” nije veselija situacija. Prema mom iskustvu, cak 90% visokoobrazovanih rukovodilaca svih profila nije u stanju da korektno napise ni jedno obicno poslovno pismo.

#42 Quizmaster

Quizmaster
  • Members
  • 1,129 posts

Posted 13 November 2006 - 22:17

QUOTE(vinska musica @ 13 Nov 2006, 17:50)
A najveca je tuga sto se vecina, cak akademski obrazovanih javnih licnosti, ni najmanje ne potresa kada im se ukaze na propuste u pismenosti. Cak ih uopste i ne dovode u vezu sa eventualnom upitnoscu sopstvenog profesionalnog digniteta.



Taj ignorantski manir je zbilja žalostan. Ja mnogo više cenim nekog ko je svestan svojih rupa u znanju i želi da nauči nešto novo, nego te nedodirljive veličine.

QUOTE(vinska musica @ 13 Nov 2006, 17:50)
Razumljivo mi je da u redakcijama lektori zaradjuju hleb svoj nasusni na pismima citalaca, ali da su profesionalnom novinaru neophodne, u ozbiljnoj meri, njihove usluge, vise je  nego jadno.



Među novinarima ima dosta sujetnih ljudi, koji žive u ubeđenju da su literarne veličine. Svakako da ima i takvih, ali više je onih koji zaslužuju nadimak piskaralo. Kad takvima ukažeš na neku grešku ne bi za živu glavu priznali da nisu u pravu dok im ne iskopiraš stranicu iz "Pravopisa" (u koji, je l' te, nikad ni ne zavire).

Ipak, ne bih se složio da jednom profesionalnom novinaru ili piscu ne treba lektor. Jezik je toliko bogat da se ponekad i lektori zapitaju šta je ispravno u određenoj situaciji. Međutim, dobar lektor će, koristeći znanja koja ima i uz malu pomoć priručnika, doneti ispravne zaključke i u tim zbunjujućim slučajevima.

QUOTE(vinska musica @ 13 Nov 2006, 17:50)
Doduse, ni sa drugim “diplomcima” nije veselija situacija. Prema mom iskustvu, cak 90% visokoobrazovanih rukovodilaca svih profila nije u stanju da korektno napise ni jedno obicno poslovno pismo.



Živa istina. Ima i onih koji drže moćan kompjuter u kancelariji, a ne znaju da pošalju ni običan e-mail. Ali, dobro je da kompjuter bude tu, da impresionira poslovne partnere mad.gif

Edited by Quizmaster, 13 November 2006 - 22:26.


#43 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 13 November 2006 - 22:23

QUOTE(Jontra_Volta @ 13 Nov 2006, 14:09)
nesto ne vidim da je Gordan Kicic i dalje tu... another one bites a dust? GOTIVNO...  rolleyes.gif



"E mnogo si nepismen. Od sutra ti sklanjamo log radi tvog ugleda.

Best

Restak"

biggrin.gif

#44 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 14 November 2006 - 13:16

sranje, idem da se samozapalim.

#45 Jontra_Volta

Jontra_Volta
  • Members
  • 1,083 posts

Posted 17 November 2006 - 00:33

laugh.gif evo Nebojsa Krstic ipak nastavlja svoj blogerski angazman, ali na bezbednom mestu gde niko ne moze da mu odgovori, u proslom broju Nina. Sjajan tekst, u maniru prethodnih blogerskih ali sa trunkom Ninovske pronicljivosti u izvedbi izvesne Marijane Milosavljevic.