Jump to content


Photo

Izgon iz USA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
46 replies to this topic

#31 semele

semele
  • Members
  • 2,102 posts

Posted 08 October 2006 - 16:09

Ima raznih slucajeva.

Mozda se neko seca slucaja fizicara Branislava Djordjevica koji je dopao zatvora i trebalo da bude deportovan (ne znam kakav je bio ishod).

http://homepage.mac....e/petition.html

#32 Kum Djole

Kum Djole
  • Members
  • 78 posts

Posted 08 October 2006 - 16:32

QUOTE(outcast @ 8 Oct 2006, 10:06)
Neka se raspitaju kod Kuma Djoleta o tome zasto se on vraca  smile.gif

Mozda ce ih on ubediti da povratak i nije tako los kao sto se njima sada cini  wink.gif


Kum Djole nema nameru da ih ubedjuje wink.gif Kum Djole im predlaze da se dobrano zaduze i angazuju jakog imigracionog advokata, pa sta bude. U svakom slucaju i ostanak i povratak su stvar izbora. I nemoj da si zlurad wink.gif

#33 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 08 October 2006 - 18:13

QUOTE(Kum Djole @ 8 Oct 2006, 16:32)
Kum Djole nema nameru da ih ubedjuje wink.gif Kum Djole im predlaze da se dobrano zaduze i angazuju jakog imigracionog advokata, pa sta bude. U svakom slucaju i ostanak i povratak su stvar izbora. I nemoj da si zlurad wink.gif



Kum Djole tongue.gif

Nisam zlurada. Zasto to? Pa nije zlo to sto i hoces da se vratis cool.gif

#34 Kum Djole

Kum Djole
  • Members
  • 78 posts

Posted 08 October 2006 - 19:19

QUOTE(outcast @ 8 Oct 2006, 13:13)
Kum Djole  tongue.gif

Nisam zlurada. Zasto to? Pa nije zlo to sto i hoces da se vratis  cool.gif


Pardon, zluradA wink.gif
Sto se mene tice definitivno nije zlo - bilo bi zlo da se umesto mene vrati neki patriJota koji bi glasao za Seselja wink.gif Takvi se, doduse i ne vracaju - lepo im u velikom akvarijumu, na bezbednoj distanci drze predavanja malim ribicama...

#35 Nelica

Nelica
  • Members
  • 2,870 posts

Posted 09 October 2006 - 20:03

QUOTE(Tresko @ 7 Oct 2006, 11:53)
Loše si obaveštena. Dete, rodjeno u US, automatski prilikom rodjenja dobija državljanstvo US.

To oko obaveznog izjašnjavanja u 18 godini, si pobrkala sa nekim drugim zemljama.



Moguce da sam neobavijestena, ali zasto ako je rodjen u USA i ako ima US drzavljanstvo mora podnijeti zahtijev za naturalizacijom kada napuni 18?

http://www.nriol.com...p-child-app.asp

#36 Nelica

Nelica
  • Members
  • 2,870 posts

Posted 09 October 2006 - 20:06

A nadjoh i ovo jos:

Here are examples of children who would not qualify for citizenship under the new law:

1. A child who otherwise meets the conditions for citizenship under the new law but turns 18 before being admitted to the United States.
2. A child who is in the United States on a non-immigrant visa but overstayed the visa. *
3. A child whose parent (or grandparent) is unable to prove 5 years of physical presence in the United States.




Br. 2 se odnosi na slucaj koji je otvaracica topica opisala.

#37 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 09 October 2006 - 20:47

QUOTE(Nelica @ 9 Oct 2006, 21:03)
Moguce da sam neobavijestena, ali zasto ako je rodjen u USA i ako ima US drzavljanstvo mora podnijeti zahtijev za naturalizacijom kada napuni 18?

http://www.nriol.com...p-child-app.asp

Dakle, još jednom:

Dete koje je RODJENO u United states of America AUTOMATSKI dobija državljanstvo, činjenicom da je rodjeno na teritoriji USA.

Ne bi bilo zgoreg da pročitaš ono prema čemu daješ link. Evo, da bude lakše pasteovaću ja:

"This new law, signed by former President Clinton on October 30, 2000, amends the Immigration and Nationality Act (INA) to provide for the automatic acquisition of U.S. citizenship for thousands of foreign-born children (both biological and adopted) of American citizen parents when those children did not acquire U.S. citizenship at birth. The Child Citizenship Act greatly simplifies and shortens the immigration and naturalization process for children who qualify, thus saving parents the months or even years it used to take for their children to complete the process.

Children who have legal permanent resident status in the United States (i.e., green card holders) automatically become citizens of the United States under Section 320 of the INA once the following conditions are fulfilled (the order does not matter):

One parent is an American citizen, whether by birth or naturalization;
The child is under the age of 18;
The child is residing in the United States in the legal and physical custody of the citizen parent as a lawful permanent resident alien (i.e., the child entered the United States on an immigrant visa); and
If the child is adopted, the adoption must be final and must meet the requirements of INA Section 101(cool.gif(1)(E) or 101(cool.gif(1)(F).


Znači, ovaj link ka kojem si ti usmerila, nema NIKAKVE veze sa detetom o kojem se pisalo na početku topika. Niti će to dete morati da se izjašnjava kad napuni 18 godina.
Klintonov Zakon tretira potpuno drugačije slučajeve.

Znači, ČITAJ pre nego što pokušaš da ubediš nekoga u nešto ostavljajući na raspolaganje tekst koji govori sve suprotno od onoga što ti tvrdiš.

#38 Nelica

Nelica
  • Members
  • 2,870 posts

Posted 09 October 2006 - 21:07

Miran Tresko! biggrin.gif
Nije mi namjera nikoga ubjedjivati, i sama sam postavila pitanje. Jos uvijek nismo iskristalizirali da li je dijete automatski drzavljanin ( i kakve to ima posljedice za roditelje ilegalce) ili nije.

Mozda ce se netko tko zna malo vise od tebe i mene javiti na ovu temu s nekim konstruktivnijim odgovorom.

#39 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 09 October 2006 - 22:06

Stvar oko automaskog drzavljanstva po rodjenju na terotoriji USA je jasna i poprilicno iskristalizovana, DA, ovo i svako drugo dete rodjeno u USA jeste automaski i njen drzavljanin.

Ima dosta primera, posebno u vezi nasih turbo-ultra-mega folk pevacica, koje masovno odlaze u USA da se tamo porode, pitam se zasto...........

Znam za primere u kojima su roditelji (nasi ljudi sa odredjenim vizama, nikako drzavljani USA) morali da napuste zemlju, nesto slicno kao i ovaj slucaj, a dete je bilo rodjeno u USA, i imalo USA pasos/drzavljanstvo , medjutim, dete je maloletno, i u tom slucaju mora da napusti zemlju sa roditeljima jer su oni i dalje po zakonu njegovi staratelji..........surovo ali .........tako je........a sama cinjenica da to dete ima USA drzavljanstvo ne daje nikakve olaksice roditeljima da dobiju neko produzenje vize i tome slicno.........

Cini mi se da u ovom slucaju nema nekog posebnog resenja, pakovanje kofera i kuci.......Aweful Truth , sto bi rekao Michael Moore........

Edited by Klika, 09 October 2006 - 22:07.


#40 Nelica

Nelica
  • Members
  • 2,870 posts

Posted 09 October 2006 - 22:16

QUOTE(Klika @ 10 Oct 2006, 00:06)
Ima dosta primera, posebno u vezi nasih turbo-ultra-mega folk pevacica, koje masovno odlaze u USA da se tamo porode, pitam se zasto...........



Ja sam na univerzitetu koji sam pohadjala upoznala nekoliko studentica iz Rusije i Ukrajine koje su rodile ovdje. Njihovo objasnjenje je bilo da su tako planirale da bi djeca u 18oj mogla dobiti US drzavljanstva.
E sad, zasto one nisu uzimale US drzavljanstva za svoju djecu ako su mogle? blink.gif bile su ovdje legalno, reguliran status, vazece vize...

#41 besana_svetica

besana_svetica
  • Sleepers
  • 64 posts

Posted 09 October 2006 - 22:17

QUOTE(Klika @ 9 Oct 2006, 22:06)
Cini mi se da u ovom slucaju nema nekog posebnog resenja, pakovanje kofera i kuci......

Baš i mene zanima kako će završiti rolleyes.gif
Info koji imam je taj da ona nema nameru da se vraća, pošto oni nisu više toliko intimni nije mu otkrila kako misli ostati tamo, verovatno ima neku šemu ili je to govor očajnika.

#42 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 09 October 2006 - 22:29

QUOTE(Nelica @ 9 Oct 2006, 15:16)
Ja sam na univerzitetu koji sam pohadjala upoznala nekoliko studentica iz Rusije i Ukrajine koje su rodile ovdje. Njihovo objasnjenje je bilo da su tako planirale da bi djeca u 18oj mogla dobiti US drzavljanstva.
E sad, zasto one nisu uzimale US drzavljanstva za svoju djecu ako su mogle?  blink.gif  bile su ovdje legalno, reguliran status, vazece vize...



Evo sta kaze jedan od oficijelnih USA GOV sajtova:

The 14th Amendment of the U.S. Constitution guarantees citizenship at birth to almost all individuals born in the United States or in U.S. jurisdictions, according to the principle of jus soli. Certain individuals born in the United States, such as children of foreign heads of state or children of foreign diplomats, do not obtain U.S. citizenship under jus soli.

Napomena: jus soli (by birthplace)

Sto ce reci, deca diplomata su iskljucena iz ove price o automaskom dobijanju drzavljanstva.........za ostale ne vidim razloga da ga ne dobiju........

Edited by Klika, 09 October 2006 - 22:30.


#43 dahija

dahija
  • Members
  • 618 posts

Posted 09 October 2006 - 22:38

QUOTE(besana_svetica @ 9 Oct 2006, 23:17)
Info koji imam je taj da ona nema nameru da se vraća, pošto oni nisu više toliko intimni nije mu otkrila kako misli ostati tamo, verovatno ima neku šemu ili je to govor očajnika.


To što ona hoće da uradi nema nikakvog smisla (bar meni). Može da joj se desi da prekrši neki zakon u celoj ovoj zbrci pa da je pritvore, a ond da dete strpaju u sirotište. Gore stvari za dete nema, bolje da se lepo vrati tamo gde ima kakva-takva prava, dete će naučiti jezik makar izgubilo godinu dana u školi, nije to ništa strašno.

#44 Nelica

Nelica
  • Members
  • 2,870 posts

Posted 09 October 2006 - 22:41

@ Klika

Ima smisla ovo sto kazes.
Imam doma jednu od knjiga iz medjunarodnog prava i bas cu pogledati opsirnije definicije jus soli. Pravo je kako vidimo iz ovog primjera prvenstveno stvar interpretacije. innocent.gif

Edited by Nelica, 09 October 2006 - 22:42.


#45 kolja

kolja
  • Members
  • 4 posts

Posted 27 January 2007 - 18:00

RESENJE POSTOJI I VEOMA JE PROSTO .ODU U AMBASADU SRBIJE I ODREKNU SE DRZAVLJANSTVA SRBIJE .TO SU MNOGI URADILI SA PROSTORA BIVSE SFRJ KAD JE RAT POCEO -1991 . IONAKO SU MORALI DA TRAZE KASNIJE SVOJA "PRAVA DRZAVLJANSTVA" PREKO NOVONASTALIH DRZAVA NA OVIM PROSTORIMA. NEZANAM KOLIKO TO KOSTA ALI IDE DOSTA BRZO.ZNAM PODATKE ZA FRANCUSKU I NEMACKU .U FRANCUSKOJ SE TOKOM 90-TIH OKO 30 000+ LJUDI ODREKLO SRPSKOG/SFRJ DRZAVLJANSTVA I TO JE BIO NAJLAKSI PUT ZA DOBIJANJE PAPIRA .U NEMACKOJ SAM CITAO DA JE TA CIFRA OKO 12 000+ LJUDI SAMO PROSLE GODINE!!!U AMERICI ISTO "RADI" PO ODRICANJU IDU PONOVO NA SUD DA IZDEJSTVUJU PREKID PROCESA ZBOG PROMENE OKOLNOSTI I KAO STATELESS PERSONS IDU NAZAD U PROCES ZA DOBIJANJE BORAVISTA .TU ONDA IMAJU DRUGE MOGUCNOSTI ZA EVENTUALNI ODLAZAK U KANADU ITD .