Jump to content


Photo

auto do 3800 jura


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

#1 ljubitelj

ljubitelj
  • Banned
  • 205 posts

Posted 24 September 2006 - 22:07

Molim brzu pomoć.Koji auto ,mali,gradski,lak za održavanje(ne zastavin) je pogodan za druga moje ćerke koji kupuje prvi auto do 3800 eura i obratio mi se za savet.Potrebno je da je manji,lak za vožnju po gradu,i naravno,što mladji,a da ne bude neka egzotika zbog održavanja.
vita jela zelen bor...

#2 (*_*)

(*_*)
  • Members
  • 111 posts

Posted 24 September 2006 - 22:39

fiat punto? innocent.gif

#3 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 24 September 2006 - 23:04

dva jugica 55-60, proizvodnja do kraja '91...

jedan ok za voznju i drugi (slovenac, 300-400e) za delove...

Ukupan trosak oko 2000e i ostaje mu za pivo da casti drustvo i za gorivo do mora i nazad nekoliko puta...

#4 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 24 September 2006 - 23:18

Moj savjet - definitivno jugic za pocetak.
Inace ce ucenje parkiranja da kosta jos najmanje soma.

#5 ljubitelj

ljubitelj
  • Banned
  • 205 posts

Posted 25 September 2006 - 07:55

QUOTE(Jr @ 24 Sep 2006, 23:18)
Moj savjet - definitivno jugic za pocetak.
Inace ce ucenje parkiranja da kosta jos najmanje soma.

Nažalost,i ja sam to pomenuo,ali na pomen juga pošle su mu suze na oči.Treba razumeti-i neka devojčica tu treba da udje,pa sa društvom u život,a prikazati takav proizvod njima je udar maljem po ponosu

#6 Ivo Petovic

Ivo Petovic
  • Members
  • 2,019 posts

Posted 25 September 2006 - 08:46

Nadam se da se šalite sa tim savetima za juga. ph34r.gif

Što se tiče predloga - za te pare ne može da se kupi bogznakako nov automobil, a za prilično rabljena vozila mnogo je važnije u kakvom je stanju konkretan primerak od toga koje je isti marke. Najbitnije je da se (ako je moguće) kola kupuju po preporuci ili od poznatog vlasnika.

Možda je najbolji predlog zaista Fiat punto 1 - za te pare možeš da nađeš solidno očuvan '98 godište. Iako nije neki ekstra kvalitet, za početnika je više nego solidan, a lak je i jeftin za održavanje.

Drugi predlog je Opel Corsa B - nešto je skuplja, ali i bolja taman za razliku u ceni - preporučujem 1.2 benzinac.

U svakom slučaju nek ni ne pomišlja na kupovinu Juga, a to ne govorim zbog pokazivanja u društvu i izvođenja devojčice u grad.

#7 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 25 September 2006 - 10:15

Zastava je prica za sebe, o tome ni necemo...
Ja sam od svog matorog dobio reno 5 kada sam polozio. Dusu sam mu vadio, nikad problema, za jedno leto zduvao sam mu preko 20.000km u sat....

E sad, on bi mozda mogao da uzme nekog starijeg klija, to je ista klasa kao i reno 5, cak i iznutra lice, koncepcija je ista.
Mada, ruku na srce, delovi su u SRB malo skuplji od opelovih i fijatovih ali moje je misljenje da je reno ipak malo bolji... za te pare moze da nadje nekog u bas super stanju, burazerov drug ima dizelasa, ono je smesno koliko mu trosi...
Pozz

#8 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 25 September 2006 - 22:08

QUOTE(ljubitelj @ 24 Sep 2006, 17:07)
Molim brzu pomoć.Koji auto ,mali,gradski,lak za održavanje(ne zastavin) je pogodan za druga moje ćerke koji kupuje prvi auto do 3800 eura i obratio mi se za savet.Potrebno je da je manji,lak za vožnju po gradu,i naravno,što mladji,a da ne bude neka egzotika zbog održavanja.
vita jela zelen bor...



...honda civic hatchback, ako uspes da nadjes dobro ocuvanog...pogledaj na MSN auto ili slicnom sajtu ocene tog i slicnih polovnih automobila...honde su gotovo neunistive, civic hatchback je omiljeni model klinaca jer je zgodan za friziranje, lako se odrzava, malo kvari, malo trosi...malo jeste 'egzotika', ali to kompenzuje time sto je zahvalan za odrzavanje...

ps...posto je hatchback, ima kratki prostor do zadnje kabine...nadam se da je decko dobar i defanzivan vozac (oksimoron?)

#9 Trakker

Trakker
  • Members
  • 27 posts

Posted 26 September 2006 - 17:50

Citroen Saxo 1.1, 98/99 mogu da se nađu od 3-3500e u ok stanju, motor 60ks, sasvim zadovoljavajući za početnika. Obzirom da će kao početnik gledati da ga vozi što više, a pretpostavka je i da mu gepek, odnosno njegova veličina nije od presudnog značaja za cca 300e može da ugradi BRC, Lovato ili neki drugi uređaj za TNG (plin) i da se jeftino vozi. U gradu Saxo 1.1 troši 8-9 l plina, a cena 36 din, pa...

#10 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 26 September 2006 - 17:54

QUOTE(Mr.Smith @ 25 Sep 2006, 23:08)
...honda civic hatchback, ako uspes da nadjes dobro ocuvanog...pogledaj na MSN auto ili slicnom sajtu ocene tog i slicnih polovnih automobila...honde su gotovo neunistive, civic hatchback je omiljeni model klinaca jer je zgodan za friziranje, lako se odrzava, malo kvari, malo trosi...malo jeste 'egzotika', ali to kompenzuje time sto je zahvalan za odrzavanje...

ps...posto je hatchback, ima kratki prostor do zadnje kabine...nadam se da je decko dobar i defanzivan vozac (oksimoron?)



I najlakse gine.

Sad ce godisnjica najboljem prijatelju koga sam imao u zivotu.

Edited by Jr, 26 September 2006 - 18:29.


#11 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 26 September 2006 - 22:19

QUOTE(Trakker @ 26 Sep 2006, 17:50)
. U gradu Saxo 1.1 troši 8-9 l plina, a cena 36 din, pa...



pa i manje... ako je meni reno 5 1991. trosio 8L....
sve u svemu ko upaljach...

#12 untouchable_23

untouchable_23
  • Members
  • 1,337 posts

Posted 29 September 2006 - 12:18

Treba i meni pomoc na ovo pitanje biggrin.gif
Malopre dobih info da ako :kapne neka kinta: dobijam polovni auto, tako neka cena otprilike. Licno ja sam za Punta, posto za sada vozim zajednicka kola sa bratom (malo vise on nego ja dry.gif ) a to je Fiat Bravo, pa kao 'ajde nesto slicno tome.
Savet?

#13 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 29 September 2006 - 12:38

Vozi se i dalje sa bratom, a pare potroši na nešto pametnije. Ua automobili.

#14 untouchable_23

untouchable_23
  • Members
  • 1,337 posts

Posted 29 September 2006 - 15:18

QUOTE(vasudeva418 @ 29 Sep 2006, 13:38)
Vozi se i dalje sa bratom, a pare potroši na nešto pametnije. Ua automobili.


thumbup.gif
O tome i ja polemisem od jutros... da li sljusnuti kintu na kola ili uciniti nesto kreativnije sa time?! tongue.gif
Bas sam u dilemi... bas bas!
Hvala sto si me podstakla da nastavim da polemisem o takvoj odluci! thumbsup.gif

#15 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 29 September 2006 - 23:16

QUOTE(Jr @ 26 Sep 2006, 12:54)
I najlakse gine.

Sad ce godisnjica najboljem prijatelju koga sam imao u zivotu.



...zao mi je...


...u poredjenju sa slicnim automobilima, civic ima bolje rezultate u sudarima (crash test)...ponekad nije automobil taj koji odredjuje sudbinu...moj rodjak je poginuo u mercedesu 500 sl i to nije imalo nikakve veze sa tim sta je vozio...