Jump to content

Photo

Jeftin hotel u Budimpesti

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 sloba_uk

sloba_uk
  • Members
  • 59 posts

Posted 21 September 2006 - 09:26

Bilo bi dobro ako neko zna,okolina Ferenc Puskas stadiona ili negde tu blizu.Ne poznajem grad dovoljno dobro tako da me samo siri centar interesuje.

#2 Bahiana

Bahiana
  • Members
  • 53 posts

Posted 24 September 2006 - 22:26

QUOTE(sloba_uk @ 21 Sep 2006, 09:26)
Bilo bi dobro ako neko zna,okolina Ferenc Puskas stadiona ili negde tu blizu.Ne poznajem grad dovoljno dobro tako da me samo siri centar interesuje.

http://www.hotelveritas.hu/

#3 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,645 posts

Posted 24 September 2006 - 22:49

evo ti još jedan linak kljik

poznatiji je pod imenom "Nep" Stadion

#4 untouchable_23

untouchable_23
  • Members
  • 1,337 posts

Posted 25 September 2006 - 01:15

QUOTE(headhunter @ 24 Sep 2006, 23:49)
evo ti još jedan linak kljik

poznatiji je pod imenom "Nep" Stadion

Uh... bila ja u tom hotelu.
Bolji je od nasih prosecnih ali nista specijalno. Ipak, ako trazis srednju klasu NEP ti je onda sasvim OK! Lako se dolazi do njega, ako se ne varam samo je na par stanica od Astoria-e, od centra jedan prevoz... trebalo bi da je crvena linija, ako je jos uvek isto kao kada sam ja bila tamo.
Hotel od spolja izgleda gore nego iznutra, prizemlje je prelepo, lift prelep, restoran takodje a svedski sto je EXTRA! Raspitaj se pa idi ako ti odgovara, neces se puno pokajati... uostalom, hotel ti sluzi samo da prespavas u njemu, a Budimpesta je prelepa!!! Odatle ti je sve manje vise na dohvat ruke.

Edited by untouchable_23, 25 September 2006 - 01:18.

#5 Born Too Loose

Born Too Loose
  • Members
  • 1,205 posts

Posted 25 September 2006 - 15:04

Imas bas pored stadiona hotel "Stadion". Bio je najjeftiniji koji sam svojevremeno mogao da nadjem na netu (100DM za dvoje sa doruckom), odmah ispred hotela ti je metro stanica, ima svoj parking i lako se dolazi do njega (samo pravo). Za rezervu, 500 metara dalje je takodje jeftin hotel Patria (ili tako nesto) a preko puta njega ima neki privatni hotelcic koji je nesto skuplji (120DM). U stadionu i privatnom sam odsedao i sve je OK.

#6 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 25 September 2006 - 16:09

Pa, ne znam šta znači jeftin, ali je u sred sezone (kraj juna) City Hotel Matyas u samom centru, na dunavu, odmah do Vatzi ulice i mosta Erszbet koštao 110 eura za dvokrevetnu sobu sa doručkom. Sasvim fin smeštaj, odličan švedski sto, ali isplativo je samo ako idu 2-3 osobe. Ako ideš solo, onda potraži neki od pansiona malo dalje od centra - a pod "malo dalje" znači recimo u Budimu, 10 minuta peške od Dunava, i možeš da prođeš sa 30-tak eura za noć, i to u sred sezone. Još malo dalje (znači, oko pola sata prevozom od centra) možeš da prođeš i za ispod 20 eura za noć.

#7 Klika

Klika
  • Members
  • 750 posts

Posted 25 September 2006 - 22:15

Zasto davati 100 eura za noc kada u Pesti moze da se nadje fin privatni smesjta za recimo 20-25 eura.............i to u centru grada.........

#8 blueGIRL

blueGIRL
  • Members
  • 6 posts

Posted 26 September 2006 - 18:58

A ako se procunja po netu u potrazi za hostelima ima jedan predivan mali hostelcic u centru u samoj Vaci ulici za nekih max 20-30eura noc.
www.hostelworld.com
www.hostelz.com
www.hostels.com

#9 pantapita

pantapita
  • Members
  • 138 posts

Posted 26 September 2006 - 21:49

Skoro svaki put kada sam boravio u Budimpesti odsedao sam u hotelu Zuglo koji ima 2 zvezdice i koji je bio ubedljivo najjeftiniji kada govorimo o hotelima. Hotel nije u uzem gradskom jezgru ali je veoma dobro povezan autobusom i metroom, kao uostalom i svi ostali hoteli u Budimpesti. Na tvoju, ali i na moju zalost (posto za 10-tak dana idem ponovo) on se renovira vec duze vreme i ne radi.
Poslednji put, u maju ove godine odseo sam u hotelu Charles (http://www.charleshotel.hu) koji se nalazi u Budimu, odmah preko mosta. Hotel ima 3 zvezdice i vrlo je pristojan. U maju su cene bile vrlo povoljne, standardna dvokrevetna soba kostala je oko 46 eura. Koliko vidim cene su trenutno porasle, tako da je jednokrevetna soba u turistickoj (najskromnijoj) klasi 49 eura, a dvokrevetna 66 eura.
Moj izbor ce ovaj put pasti na hotel Eben, koji se nalazi na Ors Vezer Trgu, tik uz Ikeu i metro stanicu.
Cena jednokrevetne sobe je 42 eura, a dvokrevetne 57 eura.
Ovaj hotel mi najvise odgovara jer ima obezbedjen parking.

Ukoliko nisi motorizovan cini mi se ni da Fortuna Boat Hotel nije los izbor. Cena jednokrevetne sobe je 57 eura a dvokrevetne 65 eura. Ukoliko vas je troje dodatni krevet se placa jos 20 eura.

Verovatno postoji i jeftiniji smestaj kao sto su hosteli i privatne sobe, ali kada govorimo o hotelima ovo su najnize cene.

#10 Brazilac

Brazilac
  • Members
  • 12,627 posts

Posted 26 September 2006 - 22:03

QUOTE(Dinko Vrabac @ 26 Sep 2006, 22:49)
Moj izbor ce ovaj put pasti na hotel Eben, koji se nalazi na Ors Vezer Trgu, tik uz Ikeu i metro stanicu.
Cena jednokrevetne sobe je 42 eura, a dvokrevetne 57 eura.
Ovaj hotel mi najvise odgovara jer ima obezbedjen parking.

Bio sam u ovom hotelu. Pristojan kvalitet, nista posebno ali za tu lovu sasvim solidno. Jeste nesto dalji od strogog centra-nekih 7-8 km po mojoj proceni ali je dobro povezan prevozom (metro - crvena linija ima pocetmu stanicu u blizini, kao i bus i tramvaj).

Edited by Brazilac, 26 September 2006 - 22:07.

#11 maksas

maksas
  • Members
  • 1,625 posts

Posted 27 September 2006 - 16:10

Ovo leto sam bio u hotelu Touring u 3. kvartu i nikome ga ne preporucujem! Nocenje po osobi sa doruckom je 27eur, sobe su blagi uzas, a sto je najgore, hotel je bas daleko od centra grada.

Drugi hotel u kom sam bio je u samom centru u Vaci ulici i odmah ispred hotela se nalazi ulaz u metro. Hotel je za svaku preporuku i koliko se secam ima 3* i cena je bila oko 45 eur. sa doruckom (nocenje)!

Link: http://www.accor-pan...ut_szalloda.php

Pozdrav! thumbsup.gif

#12 sloba_uk

sloba_uk
  • Members
  • 59 posts

Posted 28 September 2006 - 06:22

Hvala svima na pomoci,sad imam izbor pa cu lako da odaberem.

#13 DickOverfrick

DickOverfrick
  • Members
  • 249 posts

Posted 23 July 2007 - 12:20

da li mozda neko zna neki jeftin, a fin, skroman hotel u centru budimpeste?
razmisljao sam o Ibis Budapest Vaci ut , ali ne znam koliko je on udaljen od centra...

#14 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 26 July 2007 - 14:35

QUOTE(DickOverfrick @ 23 Jul 2007, 13:20) <{POST_SNAPBACK}>
da li mozda neko zna neki jeftin, a fin, skroman hotel u centru budimpeste?
razmisljao sam o Ibis Budapest Vaci ut , ali ne znam koliko je on udaljen od centra...

u tri lepe smile.gif

istina na plavoj liniji metroa je...

#15 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 10 August 2007 - 10:41

QUOTE(Klika @ 25 Sep 2006, 23:15) <{POST_SNAPBACK}>
Zasto davati 100 eura za noc kada u Pesti moze da se nadje fin privatni smesjta za recimo 20-25 eura.............i to u centru grada.........

kako? Preko oglasa ili ima ne netu?