Jump to content


Photo

Ceski jezik


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3 replies to this topic

#1 Srbijisezuri

Srbijisezuri
  • Members
  • 78 posts

Posted 15 September 2006 - 13:31

Interesuje me gde u Beogradu moze da se pronadje cesko-srpsko-ceski recnik ili cesko-englesko-ceski recnik i da li postoji skola stranih jezika u Beogradu gde se moze pohadjati kurs ceskog jezika?
Hvala svima unapred!

#2 Ragnar

Ragnar
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 15 September 2006 - 14:04

Postoji češko-srpski rečnik u izdanju zavoda za udžbenike, ali mislim da je jednosmeran a i preskup je. Probaj da nađeš češko-hrvatski/hrvatsko-češki rečnik u izdanju školske knjige (ovaj, i njihova izdanja su skupa, ali su manje-više dobra, zavisi od jezika) Potraži u knjižarama gde prodaju izdanja školske knjige, Plato, IPS Akademija, itd.

Što se tiče kurseva, mislim da ne postoji, eventualno da pokušaš da uzimaš privatne časove.

#3 Srbijisezuri

Srbijisezuri
  • Members
  • 78 posts

Posted 23 September 2006 - 22:34

hvala!

#4 Vannya

Vannya
  • Members
  • 2 posts

Posted 02 December 2006 - 23:18

Pretpostavljam da uveliko kasnim, ali evo nekih informacija.

Postoji veliki, dvotomni cesko-srpski recnik, mozes ga nabaviti na Filoloskom fakultetu, na slavistickom odseku (odmah desno po ulasku na fax). Jeste skup, oko 4-5ooo din ali je tamo najjeftiniji, mada, mislim da je za pocetnike previse. Ima i srpsko-ceski recnik u vidu skripte, isto se moze naci na faxu. Sto se tice manjih izdanja kao i englesko-ceske verzije, za sada mogu da se nabave samo u Ceskoj (LEDA izdanje, plave boje). Postoji i prirucnik Sa ceskim u svet i za pocetnike je sasvim dobar. Sto se tice casova, ja ih drzim, mada, opet kazem, pretpostavljam da sam zakasnila...

Edited by Vannya, 02 December 2006 - 23:18.