Jump to content


Photo

Schumacher


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
157 replies to this topic

#31 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 17 September 2006 - 11:43

QUOTE(BB 1211 @ 16 Sep 2006, 21:05)
Je li ono udaranje Hila '94-te u Australiji od strane Sumija primer tog "kvaliteta",karakteristicnog za pobednike, a ne za prosecne? blink.gif
Nemoj mi samo reci da su mu pravila to dozvoljavala,da je tako branio poziciju,jer svi znamo da nije imao sta da brani,kada je polomio ogibljenje posle udarca u zid.
Slicno je pokusao i sa Vilnevom,ali nije dobro nisanio.Nebrojeno puta je bio nekorektan prema rivalima na stazi,pa nekad pomislim da su se neki plasili i da ga napadnu,kad se nikad nije znalo da li ce biti fer ili ne.
Sto se tice ovog placa,treba reci i da se on te zlosrecne '94. u Imoli radovao pobedi,a znalo se da je Sena na izdisaju.
Mislim da je Siumaher tokom cele karijere nastojao priustiti za sebe onaj status koji je imao Sena.Ne verujem da je uspeo,jer da je recimo ostao na 3-4 titule,ne bismo ni diskutovali ko je krallj f1.Samo statisticki bum koji je napravio u poslednjih par sezona ga je digao na taj nivo,da konkurise Seni.
Generalno,on je jako uspesan vozac,po rezultatima najuspesniji,ali je tesko prenebregnuti sve prljavstine koje je napravio ili pokusao napraviti,kao i cinjenicu da niko nije imao takvu pomoc od klupskih kolega,od koje je i njima samima vec bilo muka.Koliko od ove statistike ide na Baricela,Irvajna..?Samo oni znaju.

thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif
Setite se Prosta i Sene u McLarenu!!!
Zamislite Schumahera i vozaca iz ekipe koji mu se ne sklanja!!!
Nema sumnje veliki vozac, najbolji takticar.... ali ako je bio toliko iznad svih zasto su Irvine, barichelo itd morali da ga propustaju...
I zaboravili ste mozda sta je Schumi izjavljivao o drugim vozacima u pocetku...
Ja mislim da su vrhunci njegove karijere bili namerno udaranje Hilla (1 bod prednosti zadnja trka) i Vilneeva (slicna situacija)
Ne znam da li je to jos neko uradio na taj nacin i to 2 puta!!

#32 Drosophilia

Drosophilia
  • Members
  • 858 posts

Posted 17 September 2006 - 14:48

Shumacer je bez premca najbolji vozač u povijesti F1, i to kažem ja koji nikada nije za njega navijao nego je navijao za Sennu sve do njegove pogibje 1994, a poslije toga za bilo koga tko se je sa Shumacerom borio za naslov.

Obratiti pozornost na činjenicu da je 1994 kada je Senna poginuo vozeći Wilijams, Wilijams je bio tehnološki najbollji auto, a neovisno o toj činjenici prve dvije utrke sezone 1994 je pobijedio Shumacer vozeći tada nedvojbeno inferiorniji Benetton.

Sjeća li se itko kako je Smunacer vozio dobar dio trke u Barceloni , ( ne sjećam se godine)samo u jednoj brzini? Da li netko uspio tako nešto izvesti osim njega?

A što se tiče prljave vožnje, sjeća li se itko kako su se Senna i Prost posudarali u prvom zavoju trke u Suzuki ( jeli to bila Suzuka? ) i to dvije uzastopne godine u direktnoj borbi u naslov?

Shumacer je činjenično najuspješniji vozač formule svih vremena.

Za mene je i najbolji.

Da li je bio simpatičan ili nije jest irelevantno u ocjeni njega kao vozača.

Anton

#33 BB 1211

BB 1211
  • Members
  • 806 posts

Posted 17 September 2006 - 19:46

QUOTE(Drosophilia @ 17 Sep 2006, 14:48)
QUOTE
Obratiti pozornost na činjenicu da je 1994 kada je  Senna poginuo vozeći Wilijams, Wilijams je bio tehnološki najbollji auto, a neovisno o toj činjenici prve dvije utrke sezone 1994 je pobijedio Shumacer vozeći tada nedvojbeno inferiorniji Benetton.

Da,ali od te dve trke,na jednoj je Sena odustao zbog kvara,a na drugoj mi se cini da je izleteo(a mozda je samo odustao i parkirao bolid u stranu).Oba puta je imao p1.


QUOTE
A što se tiče prljave vožnje,  sjeća li se itko kako su se Senna i Prost posudarali u prvom zavoju trke u Suzuki ( jeli to bila Suzuka? ) i to dvije uzastopne godine u direktnoj borbi u naslov?

Prvi put su se sudarili u Australiji '88. kada je sena uzeo titulu,a Suzuka je bila seledece godine,kada je Prost vratio "kredit".Ipak,to je mizerija u kvantitativnom i kvalitativnom smislu spram Sumaherovih nasrtaja na rivale i ostalih podlosti na stazi.
QUOTE
Shumacer je činjenično najuspješniji vozač formule svih vremena.

Za mene je i najbolji.

Da li je bio simpatičan ili nije jest irelevantno u ocjeni njega kao vozača.



Sumaher jeste najuspesniji,ali broj njegovih prljavih poteza i jasna namera da ih nacini se moraju uzeti u obzir.

#34 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 18 September 2006 - 19:59

QUOTE(BB 1211 @ 16 Sep 2006, 22:05)
Je li ono udaranje Hila '94-te u Australiji od strane Sumija primer tog "kvaliteta",karakteristicnog za pobednike, a ne za prosecne? blink.gif

Generalno,on je jako uspesan vozac,po rezultatima najuspesniji,ali je tesko prenebregnuti sve prljavstine koje je napravio ili pokusao napraviti,kao i cinjenicu da niko nije imao takvu pomoc od klupskih kolega,od koje je i njima samima vec bilo muka.Koliko od ove statistike ide na Baricela,Irvajna..?Samo oni znaju.

Apsolutno nema uspješnog vozača koji u svojoj karijeri nije ponekad zaslužio žuti ili crveni karton, pa je takav slučaj i sa Šumaherom. Razlika je samo u tome što se on stalno borio za prvu poziciju na stazi i u prvenstvu, pa se njegovi grijesi pamte jače nego prekršaji prosječnih vozača. Protivpropisnih manevara ima maltene na svakoj trci, samo većina ne ostaje u sjećanju pošto se tiče nižih pozicija ili plasmana koji ne uopšte ne donosi bodove.

(Što se tiče tumačenja legendarnog sudara sa Hilom, sve se odigralo u djeliću sekunde i ja vjerujem da je instinktivno krenuo da zatvori prolaz.)

Kad bi Šumaher stvarno bio takav nepromišljeni bastard na stazi, lupao bi bolid na svakoj trećoj trci i za par sezona potonuo u nižerazredne ekipe. Titule se osvajaju pametnim, odlučnim i brzim vožnjama, a ne nekakvim road rage-om. Bučna manjina će ga pamtiti po sudaru sa Hilom, ali objektivna većina ipak po brojnim trkama u kojima je startovao sa začelja, pa završavao na podijumu, po maestralnoj vožnji po kiši, besprijekornoj taktici, nebrojenim polovima, najbržim krugovima i sportskom duhu koji ga je čitavih 16 sezona držao na samom vrhu.

QUOTE(Nesh @ 17 Sep 2006, 12:43)
Nema sumnje veliki vozac, najbolji takticar.... ali ako je bio toliko iznad svih zasto su Irvine, barichelo itd morali da ga propustaju...

Zato što su po rangu drugi vozači u timu, a ti sad glumi naivca koji ne zna da je identična hijerarhija postojala uvijek i u svim ostalim ekipama (sa izuzetkom Sene i Prosta u Meklarenu, al taj eksperiment nije dugo trajao i nije slučajno što nije). Da pitamo Fizikelu da li je prošle godine imao zadatak da čuva leđa Alonsu ili otvoren put za pun gas i da li bi propustio Alonsa, kada bi to značilo osvajanje titule ove sezone?

Šumaher je oduvijek bio brži od svojih klupskih kolega, bez obzira što su imali identične bolide, pa je to valjda znak da je bio i bolji vozač od njih. Svi drugi vozači Ferarija iz perioda Šumahera odlično su znali u šta se upuštaju i kakav status i zadatak imaju. Jednom su pitali Irvajna upravo o ovome na šta ti ukazuješ, a čovjek je odgovorio da mu "Ferari plaća račune" i da je zato sve u redu. Ali ta podrška drugog kolege opet ne bi vrijedila ništa da Šumaher nije bio najbolji.

#35 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 18 September 2006 - 22:30

Da se ne lazemo, ako hocete da uspete u zivotu u poslu kojem se bavite, nema mesta za emocije!!
Covek je znao sta hoce od pocetka, imao je jedan cilj... da li ga je ispunio procenite sami...


Da li je bio fer ili ne, to nije ni bitno (cilj opravdava sredstvo)
Drugi vozaci da su bili sposobniji umeli bi da ga sprece i bili bi na njegovom mestu.

I bilo da ga volite ili mrzite, jedno mu morate priznati, BIO JE CAR kakav se retko radja...

Jedno je sigurno, moci cete svojim unucima da pricate: "Da... ja se secam kad je Shumi vozio... " dok oni o tome budu slusali na TV-u (ili cemo vec...)

#36 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 18 September 2006 - 22:46

Samo nesto da dodam

Malo ko ovdje navija vise za sumahera nego ja. A trka na kojoj me "kupio" je VN Malezije, 1999-ta godina, najsavrsenja voznja drugog vozaca (ne samo ferarija) u istoriji.

#37 maxb

maxb
  • Members
  • 29 posts

Posted 18 September 2006 - 23:04

Statisticki je najbolji vozac svih vremena,ali jednu stvar mu nikada necu oprostiti,jedini nije bio na sahrani AYRTONA SENNE!!!
SENNA se borio za prava svih vozaca pa i njega zato su ga i ubili a ovaj ne nadje za shodno da mu ode na sahranu???

#38 BB 1211

BB 1211
  • Members
  • 806 posts

Posted 19 September 2006 - 14:34

QUOTE(autsajder @ 18 Sep 2006, 19:59)
Apsolutno nema uspješnog vozača koji u svojoj karijeri nije ponekad zaslužio žuti ili crveni karton, pa je takav slučaj i sa Šumaherom. Razlika je samo u tome što se on stalno borio za prvu poziciju na stazi i u prvenstvu, pa se njegovi grijesi pamte jače nego prekršaji prosječnih vozača. Protivpropisnih manevara ima maltene na svakoj trci, samo većina ne ostaje u sjećanju pošto se tiče nižih pozicija ili plasmana koji ne uopšte ne donosi bodove.


Tacno da se njegovi gresi pamte vise zbog njegovih uspeha,ali bas ti uspesi(cesto omoguceni gresima) su ga i proslavili.To je pomalo prica o koki i jajetu.Jedino je problem sto je Sumi preterano "gresio",pa tako bacio sumnju na svoj sportski duh,a i na neke pobede(ponajvise onu iz Australije '94.,koja mu je donela titulu).
A ovo sto kaze maxb je stvarno velika ljudska mrlja u Sumijevoj biografiji.Sena mu je bio idol(to svi znamo,mada on to nikad nije hteo priznati,ali je plakao kad je po 41. put pobedio trku i izjednacio se sa Senom),a nije mu bio na sahrani i radovao se kao dete kada je pobedio na toj kobnoj trci u Imoli.Sorry Sumi,nije ti fazon.

#39 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 19 September 2006 - 15:52

QUOTE(BB 1211 @ 19 Sep 2006, 15:34)
A ovo sto kaze maxb je stvarno velika ljudska mrlja u Sumijevoj biografiji.Sena mu je bio idol(to svi znamo,mada on to nikad nije hteo priznati,ali je plakao kad je po 41. put pobedio trku i izjednacio se sa Senom),a nije mu bio na sahrani i radovao se kao dete kada je pobedio na toj kobnoj trci u Imoli.Sorry Sumi,nije ti fazon.

Nije fazon da iznosiš neistine.

Iz intervjua 2004. godine:

"ACCORDING to Di Spiers, who ran the Benetton motorhome, a distraught Michael Schumacher blamed himself for Senna’s accident at the fateful San Marino Grand Prix. “He cried his eyes out,” she said. “He said it was his fault because he pushed Ayrton too hard, which it wasn’t, of course. But he was heartbroken and we tried to comfort him.”

Schumacher did not attend the funeral in São Paulo but now regrets it. “To feel what I felt at that time it was not necessary to go to church or be present at the funeral,” he said. “I don’t go to church, but I know what I believe, what I think and what my emotions are. It would have been easy to be there because Ayrton was my idol from back when I saw him in a go-kart race. But also, at the time, my emotions and feelings about racing were confused. I didn’t know if I wanted to continue racing. "

Doktori su objavili da je Sena mrtav u 18:05h, više od dva sata poslije završetka trke. Niko osim ljekara koji su pokušavali da spasu Senu nije znao da je on bio mrtav već pored staze.

QUOTE
ali bas ti uspesi(cesto omoguceni gresima) su ga i proslavili.To je pomalo prica o koki i jajetu.

A odgovara sam Sena:

"Winning is like a drug. I cannot justify in any circumstances coming second or third."

Nije mogao Sena, nije mogao ni Šumaher. Takvi su šampioni.

QUOTE(maxb @ 19 Sep 2006, 00:04)
SENNA se borio za prava svih vozaca pa i njega zato su ga i ubili

ph34r.gif

#40 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 19 September 2006 - 17:02

Ima necega u tome sto Autsajder govori da je cova ipak 16 god u sportu koji zahteva vrhunsku koncetraciju.
Ali mislim da ma mesta da se sumnja u njegove moralne kvalitete.



Mislim da je dobro vreme da ode, a zbog njega sam prestao pratiti formulu - postalo monotono.
Ne volim ga od uletanja Hilu, a i secam se divnih opravdanja kada mu to isto nje uspelo sa Vilnevom.
Tu su ova dva uletanja dok sam pratio formulu. Kasnije sam cuo i da je uleteo pod Kultardovu (kolku vilicu ima taj) ribu.

Kasnije iz novina video da je kada je imao tri iljade poena prednosti odustao od voznje do kraja sezone jer je bio potresen 9/11 blink.gif , medjutim i on i njegov bratic su se trkali kada je bila frka za bodove, a majka je lezala u bolnici. Tada ocigledno nije bio mnogo potresen.


Kazem da nisam pratio formulu poslednjih godina, pa me i ispravite ako nesto od ovoga nije tacno.

Edited by Maltese, 19 September 2006 - 17:33.


#41 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 19 September 2006 - 17:15

Sumaher je nevidjena faca i svi ovi sto tvrde da je "prljav vozac" i ovo i ono pojma nemaju.

A sto se tice povlacenja, jeste s jedne strane steta, ali s druge strane je i nekako bas pravi trenutak.

#42 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 19 September 2006 - 18:09

QUOTE(Maltese @ 19 Sep 2006, 18:02)
pa me i ispravite ako nesto od ovoga nije tacno

To za 9/11 je glupost, a braća Šumaher vozili su u trci u San Marinu 2003. godine, nekoliko sati nakon što im je majka umrla. Mihael je čak pobijedio. Njihov je izbor bio da voze, objasnili su zašto, koga zanima, može da nađe na netu.

QUOTE
Ali mislim da ma mesta da se sumnja u njegove moralne kvalitete.

Da li sumnjaš da je fejkovao ovo?

Mogu da razumijem da ga simpatizeri drugih vozača nisu voljeli zato što je redovno tukao njihove favorite na stazi, ali "argumentovana" satanizacija njegovih ljudskih kvaliteta, zasnovana na neinformisanosti, neistinama, poluinformacijama ili navijačkim malicioznostima potpuno obezvrjeđuje raspravu.

#43 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 19 September 2006 - 20:44

Sumija volim sto vozi super a svakoj pobedi se raduje kao malo dete.
Mnogo mi zao sto odlazi, ali neka da sansu i ovim mladjima da se pokazu.
Kad ode, navijacu za Kimija, mislim da dobro vozi al da ima cesto probleme sa formulom. Razumem da ne mogu svi da vole Sumahera, ali, kad neko krene da poredi bahatog ljigavca Montoju sa Sumaherom, muka me spopadne dry.gif

Napred Sumi da te jos jednom vidim kako skakuces po postolju radujuci se i ovogodisnjoj tituli! rolleyes.gif

@autsajder
Hvala na svim postovima o Sumiju, narocito na ovom poslednjem, nisam dosad videla ovaj izvestaj za novinare.

#44 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 19 September 2006 - 21:13

Nego...
Jel sumaher mozda koga samarao zato sto mu je oteo pol poziciju?

#45 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 19 September 2006 - 22:14

Cuh dana vijest da ce iduce godine kao penzioner zaraditi, od reklama, 26 miliona $, vise nego Kimi, Alonso i Ralf zajedno od njihovih trkackih plata!!

Ako je po trzistu/komercijali, a novac cesto najbolje procijeni, onda je stvarno najveci sampion.