Jump to content


Photo

Schumacher


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
157 replies to this topic

#1 gile88

gile88
  • Members
  • 54 posts

Posted 10 September 2006 - 14:50

Gledajuci konferenciju za stampu,posle trke,suze su mi krenule....Svaka cast shumi,i hvala ti za sve lepe godine koje smo provodili kraj malih ekrana,gledajuci najbrzi cirkus na svetu.JEDNO VELIKO HVALA...

#2 balu

balu
  • Members
  • 896 posts

Posted 10 September 2006 - 23:36

QUOTE(gile88 @ 10 Sep 2006, 16:50)
Gledajuci konferenciju za stampu,posle trke,suze su mi krenule....Svaka cast shumi,i hvala ti za sve lepe godine koje smo provodili kraj malih ekrana,gledajuci najbrzi cirkus na svetu.JEDNO VELIKO HVALA...

Ima jos tri trke do kraja i ima sansu da postane sampion. To bi mu bila osma titula i bilo bi sjajno da se oprosti od formule sa jos jednom sampionskom titulom. Ne znam da li je to jos kome poslo za rukom, a da je preziveo cirkus. Stvarno je majstor.

Lep pozdraU.

#3 Quizmaster

Quizmaster
  • Members
  • 1,129 posts

Posted 11 September 2006 - 02:13

QUOTE(balu @ 10 Sep 2006, 23:36)
Ima jos tri trke do kraja i ima sansu da postane sampion. To bi mu bila osma titula i bilo bi sjajno da se oprosti od formule sa jos jednom sampionskom titulom. Ne znam da li je to jos kome poslo za rukom, a da je preziveo cirkus. Stvarno je majstor.

Lep pozdraU.


Mislim da se Lauda oprostio od Formule 1 sa titulom, i to sa pola boda prednosti nad Prostom. Ovo sa Šumaherom, kako god da se završi, već je dostojan oproštaj šampiona.

#4 Henry Miller

Henry Miller
  • Members
  • 281 posts

Posted 11 September 2006 - 07:16

Za razliku od recimo Lance Armstronga koji je zadnjih godina dominirao u biciklizmu, tacnije Tour de France-u Shumaher mi nije nikako covek kojega bih cenio u skladu sa statistikom i rezultatima.

On je svakako najvise toga osvojio ali nije bio ni upola od toga sportista. Ne samo da je prljav vozac (sto mnogi pripisuju i Senni) nego je iza njega stajala i cela Ferrarijeva lobisticka masinerija. Nema boljeg primera od aktualne sezone i prosle trke. FIA je tokom sezone promenila pravila sa ciljem da izbaci Renault iz dalje trke. Posto je mali Alonso kvalitetniji vozac nego sto su mogli da zakljuce na osnovu prosle sezone, onda su poceli i sa niskim udarcima na licnom nivou.

Iskreno, drago mi je da odlazi u penziju jer ce to biti prekretnica u F1, ja ocekujem pozitivna. Ne u smislu da ce prestati dominacija jednog vozaca jer Shumi ne dominira vec 2 godine, nego u smislu da ce Ferrari njegovim odlaskom izgubiti deo pozicija koje ima iza scene. Drugim recima - da se nece pravila menjati tokom sezone na ruku Ferrariju i da nece jednom vozacu toliko gledati kroz prste. Naravno FIA najvise brine o novcu i gledace da kako zna i ume napravi prvenstvo zanimljivim.

#5 mathematician

mathematician
  • Members
  • 555 posts

Posted 11 September 2006 - 07:41

QUOTE(Henry Miller @ 11 Sep 2006, 08:16)
Iskreno, drago mi je da odlazi u penziju jer ce to biti prekretnica u F1, ja ocekujem pozitivna. Ne u smislu da ce prestati dominacija jednog vozaca jer Shumi ne dominira vec 2 godine, nego u smislu da ce Ferrari njegovim odlaskom izgubiti deo pozicija koje ima iza scene. Drugim recima - da se nece pravila menjati tokom sezone na ruku Ferrariju i da nece jednom vozacu toliko gledati kroz prste. Naravno FIA najvise brine o novcu i gledace da kako zna i ume napravi prvenstvo zanimljivim.


Zasto mislis da ce FIA koja, po tvojim recima, cak i pravila menja da bi pomogla jednom vozacu, odnosno timu, prestati to da radi kad Schumacher ode? Ako izgubi deo pozicija koje sada ima, trebalo bi da stvori nove, zar ne? Zar je moguce da ce organizacija kojoj je novac vazniji od regularnosti nakon odlaska jednog coveka poceti da postuje pravila?

#6 branek

branek
  • Members
  • 12 posts

Posted 11 September 2006 - 13:45

QUOTE(gile88 @ 10 Sep 2006, 15:50)
Gledajuci konferenciju za stampu,posle trke,suze su mi krenule....Svaka cast shumi,i hvala ti za sve lepe godine koje smo provodili kraj malih ekrana,gledajuci najbrzi cirkus na svetu.JEDNO VELIKO HVALA...


Nažalost, jedini kralj formule, Ayrton Senna, je otišao u legendu 1. Maja 1994.

Njegovu harizmu i njegov stil vožnje niko nikada nece nadmašiti. Mogledajte ovaj snimak, kako se u jednom krugu po kiši sa 5 mesta dolazi na prvo, prestigavši mnogo brže bolide, pa i šumaherovog benetona. A iz komentara u pozadini se vidi da se i tada moglo zakljuciti kakav ce dripac šumaher biti!

Video:
Donington 1993

#7 ljubitelj

ljubitelj
  • Banned
  • 205 posts

Posted 11 September 2006 - 15:53

QUOTE(branek @ 11 Sep 2006, 13:45)
Nažalost, jedini kralj formule, Ayrton Senna, je otišao u legendu 1. Maja 1994.

Njegovu harizmu i njegov stil vožnje niko nikada nece nadmašiti. Mogledajte ovaj snimak, kako se u jednom krugu po kiši sa 5 mesta dolazi na prvo, prestigavši mnogo brže bolide, pa i šumaherovog benetona. A iz komentara u pozadini se vidi da se i tada moglo zakljuciti kakav ce dripac šumaher biti!

Video:
Donington 1993

Nikad ga nisam voleo.
biće zapamćen u statistici po tim uspesima ali i kao onaj koji je sputavao svoje kolege iz tima i prljav vozač.Nijednom klincu sigurno nije idol.Pamte se oni sa srcem a ne kompjuterom.Ej šta je Sena,Hil,Montoja,Prost..

#8 Henry Miller

Henry Miller
  • Members
  • 281 posts

Posted 11 September 2006 - 15:55

QUOTE(mathematician @ 11 Sep 2006, 09:41)
Zasto mislis da ce FIA koja, po tvojim recima, cak i pravila menja da bi pomogla jednom vozacu, odnosno timu, prestati to da radi kad Schumacher ode? Ako izgubi deo pozicija koje sada ima, trebalo bi da stvori nove, zar ne? Zar je moguce da ce organizacija kojoj je novac vazniji od regularnosti nakon odlaska jednog coveka poceti da postuje pravila?


Zato sto nece biti toliko smisla - Massa i Kimi nisu u stanju da takve "poklone" iskoriste i zato sto nijedan drugi vozac F1 nema toliki uticaj kao sto je imao Shumi.

#9 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 11 September 2006 - 17:30

QUOTE(Henry Miller @ 11 Sep 2006, 08:16)
On je svakako najvise toga osvojio ali nije bio ni upola od toga sportista.

dry.gif

Čovjek je odvozio 16 sezona u sportu koji zahtijeva vrhunsku psihofizičku spremu i bio je šampion čak sedam puta, poobarao sve moguće rekorde i nikada nije potonuo u sivilo tavorenja u nižerazrednim timovima, samo da bi opstao u F1 zbog novca i imidža, što se desilo ne jednom bivšem šampionu. Odlazi u top formi, kad je očigledno da bi bez problema i u narednih par godina bio konkurentan za sam vrh.

Jeste bio drzak na stazi, ali to je u formuli kvalitet koji donosi titule i razlikuje pobjednika od mlake osrednjosti. Tačno je da je podređivao čitav tim svojoj ambiciji, ali njegov status je bio realno utemeljen u namjeri da se osvoji šampionat. Što se tiče navodne pristrasnosti FIA-e, dok je god F1 užasno skupa poluprivatna stvar gazde Eklstona u kojoj je Ferari jedina trkačka momčadi koja nije preskočila nijednu sezonu Forumule - gubitnici nemaju pravo da se žale. Ferari je u prošlosti po nekoliko sezona za redom znao da bude toliko loš da nisu bili ni blizu podijuma, pa im tada niko nije pomagao, a oni nisu odustajali od takmičenja.

Šumahera bi vrijedilo porediti samo samo sa Senom, ali, imajući u vidu tragičan način na koji je Brazilac otišao i činjenicu da nije bilo vremena da se njihov duel razvije, to upoređivanje će zauvijek ostati na nivou pristrasnih navijačkih razmišljanja. (Je l' se zaboravilo da je taj navodno hladni i bezobzirni Šumaher zaplakao pred novinarima kada je dostigao Senin rekord od 41 pobjede?)

Ja sam bio tužan kada je Šumaher u nedjelju saopštavao odluku o povlačenju. On je bio prvi veliki šampion čiju sam karijeru ispratio od početka do kraja i, za razliku od Sene, ispunila mi se želja da omiljenog vozača vidim u omiljenom timu.

Arideverči velikom šampionu. Želim mu čiste i ravne civilne drumove.

I da podere asfalt u ove tri posljednje trke. smile.gif

p.s.
QUOTE(ljubitelj @ 11 Sep 2006, 16:53)
Ej šta je Sena,Hil,Montoja,Prost..

Montoja je bio derište koje u životu nije sastavilo pet dobrih F1 trka za redom. On je treća liga spram Sene i Prosta, za kojima čak i Hil zaostaje..

Edited by autsajder, 11 September 2006 - 20:12.


#10 ljubitelj

ljubitelj
  • Banned
  • 205 posts

Posted 11 September 2006 - 19:23

QUOTE(autsajder @ 11 Sep 2006, 17:30)
dry.gif

Čovjek je odvozio 16 sezona u sportu koji zahtijeva vrhunsku psihofizičku spremu i bio je šampion čak sedam puta, poobarao sve moguće rekorde i nikada nije potonuo u sivilo tavorenja u nižerazrednim timovima, samo da bi opstao u F1 zbog novca i imidža, što se desilo ne jednom bivšem šampionu. Odlazi u top formi, kad je očigledno da bi bez problema i u narednih par godina bio konkurentan za sam vrh.

Jeste bio drzak na stazi, ali to je u formuli kvalitet koji donosi titule i razlikuje pobjednika od mlake osrednjosti. Tačno je da je podređivao čitav tim svojoj ambiciji, ali njegov status je bio realno utemeljen u namjeri da se osvoji šampionat. Što se tiče navodne pristrasnosti FIA-e, dok je god F1 užasno skupa poluprivatna stvar gazde Eklstona u kojoj Ferari svojim ugledom jedine trkačke momčadi koja nije preskočila nijednu sezonu Forumule - gubitnici nemaju pravo da se žale. Ferari je u prošlosti po nekoliko sezona za redom znao da bude toliko loš da nisu bili ni blizu podijuma, pa im tada niko nije pomagao, a oni nisu odustajali od takmičenja.

Šumahera bi vrijedilo porediti samo samo sa Senom, ali, imajući u vidu tragičan način na koji je Brazilac otišao i činjenicu da nije bilo vremena da se njihov duel razvije, to upoređivanje će zauvijek ostati na nivou pristrasnih navijačkih razmišljanja. (Je l' se zaboravilo da je taj navodno hladni i bezobzirni Šumaher zaplakao pred novinarima kada je dostigao Senin rekord od 41 pobjede?)

Ja sam bio tužan kada je Šumaher u nedjelju saopštavao odluku o povlačenju. On je bio prvi veliki šampion čiju sam karijeru ispratio od početka do kraja i, za razliku od Sene, ispunila mi se želja da omiljenog vozača vidim u omiljenom timu.

Arideverči velikom šampionu. Želim mu čiste i ravne civilne drumove.

I da podere asfalt u ove tri posljednje trke.  smile.gif

p.s.

Montoja je bio derište koje u životu nije sastavilo pet dobrih F1 trka za redom. On je treća liga spram Sene i Prosta, za kojima čak i Hil zaostaje..

Zavisi od pristupa.Ljudi pamte npr.u fudbalu brazilske titule a ne nemačke ili italijanske.Robot je bio savršen,meni se u F1 dopadala strast i zato sam naveo pomenute zato je Montoja shebavao bolid na svakoj drugoj trci,a to je ljudska nekako osobina.A Hil je višestruki dželtmen

#11 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 11 September 2006 - 19:46

QUOTE(ljubitelj @ 11 Sep 2006, 16:53)
Ej šta je Sena,Hil,Montoja,Prost..

Montoja je naduvenko koji je direktno sjebao i oduzeo šampionske titule i svom timu i svom klupskom kolegi prošle godine. Ove godine je takođe imao sličan gaf kad se zakucao u Kimija.

Za svoj učinak prošle i ove godine je slobodno mogao da dobija platu od Renaulta.

#12 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 11 September 2006 - 19:52

QUOTE
Zavisi od pristupa.Ljudi pamte npr.u fudbalu brazilske titule a ne nemačke ili italijanske.Robot je bio savršen,meni se u F1 dopadala strast i zato sam naveo pomenute zato je Montoja shebavao bolid na svakoj drugoj trci,a to je ljudska nekako osobina.A Hil je višestruki dželtmen

Ako misliš da Šumaher neće biti upamćen samo zato što se nekima nije dopadao njegov stil vožnje, u velikoj si zabludi. Ubuduće će se u pregledu istorijata F1 od vozača pominjati Fanđo, Sena i Šumaher. Nije isključeno da će Nijemac biti upravo na vrhu liste.

Što se tiče strasti u F1, nema to veze s nacijom. Ja se sjećam bezbroj zabavnih vozača koji su sjebavali bolide ko dva i dva; Piconija je, recimo, jedan od rijetkih koji su formulom letjeli kroz zrak i to nekoliko puta. Ti pričaš o incidentima koje su izazivali nedovoljno dobri vozači, kakvi su tačno bili Montoja i Piconija i kakvih će uvijek biti. To što je Kolumbijac pokazivao, kako kažeš, "ljudsku osobinu" da uništi bolid znači samo da nije bio kvalitetan F1 vozač. Inače bismo svi mi što imamo vozačke dozvole bili kandidati za mjesto u nekom timu.

Nemoguće je baviti se bilo kojom sportskom discipilinom na vrhunskom nivou čitavih 16 godina, a da u nadmetanje itekako ne ulažeš emocije. Novinari koji su pratili Šumaherovu karijeru, lično ga poznavali i pravili brojne intervjue sa njim 1 na 1, kažu da je on u privatnom životu sasvim normalan, inteligentan, prijateljski nastrojen i da, nakon što bi se s nekim malo bolje upoznao, nije bilo šanse da ga na trkalištu zaobiđe, ne javi se, barem pozdravi. Nije bio plejboj i nije jurio manekenke, ali je bezbroj puta preticao po 10 - 15 bolida i izbijajo na čelo poslije starta sa neke loše pozicije, dominirao u vožnji po kiši, rijetko dozvoljavao da ga preteknu, čak i kad je imao lošiji automobil. I stalno je pobjeđivao. E, to je majstorstvo koje će ostati upamćeno.

To da je Hil bio džentlmen uopšte ne znam da li je bio, niti kakve veze ima sa F1.

QUOTE
Zavisi od pristupa.Ljudi pamte npr.u fudbalu brazilske titule a ne nemačke ili italijanske.

A ovako pričaju ljudi koji ne mare naročito za fudbal. rolleyes.gif

Edited by autsajder, 11 September 2006 - 20:08.


#13 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 11 September 2006 - 20:09

Najbolji vozač svih vremena, živa legenda. Velika šteta što odlazi, sa druge strane, odlazi dostojanstveno kao vozač na apsolutnom vrhu, a ja verujem da će otići kao svetski šampion.

#14 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 11 September 2006 - 21:04

I, da utvrdimo gradivo:

QUOTE(alberto.ascari @ 11 Sep 2006, 21:09)
Najbolji vozač svih vremena, živa legenda. Velika šteta što odlazi, sa druge strane, odlazi dostojanstveno kao vozač na apsolutnom vrhu, a ja verujem da će otići kao svetski šampion.

Kratko i jasno. cool.gif

#15 branek

branek
  • Members
  • 12 posts

Posted 11 September 2006 - 21:17

QUOTE(fancy @ 11 Sep 2006, 22:04)
I, da utvrdimo gradivo:
Kratko i jasno.  cool.gif


Dobar da, najbolji nikako, daleko od mnogih!

Sedi, jedan! dry.gif