Jump to content


Photo

Advokat u Becu, pravni saveti...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 dintel011

dintel011
  • Banned
  • 102 posts

Posted 02 September 2006 - 19:27

Postovani forumasi,
Molim Vas ako znate nekog advokata iz Beca koji je sa nasih prostora ili sa kojim se moze sporazumeti sa nekim od exyu jezika?
Takodje sam cuo da u Becu ima nekoliko sluzba koje daju savete,informacije na exyu jeziku.
Hvala svima unapred!

#2 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 02 September 2006 - 23:15

exyu jezik?


roflmao.gif

#3 dintel011

dintel011
  • Banned
  • 102 posts

Posted 04 September 2006 - 05:29

sta se pravis lud, kao neznas koji je to jezik? dry.gif

#4 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 04 September 2006 - 18:00

meni nije jasno zasto ne uzmes austrijskog advokata pa bar da znas sta da ocekujes.
Inace, ako se obratis bilo kojoj advokatskoj komori u svetu oni mogu da ti daju kontakt detalje advokata koji su prijavljeni komori (cini mi se cak da mogu i da ti selektuju one koji su se prijavili da govore neki od exYu jezika)
ili samo trazis sudske prevodioce (opet prijavljene lokalnoj komori i sudu) i trazis od njih da ti preporuce nekog.
Ali ni po koju cenu ne trazis preko rodbine, prijatelja i exYU drustava (ukljucujuci i Forum) koji se motaju po svetu - ti ce samo da te zeznu. Garantovano!

#5 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 04 September 2006 - 18:44

slazem se msm, u becu jednostavno ima toliko srba da nije lose biti na oprezu u vezi sa ozbiljnim stvarima.

mozda da pozoves ambasadu. a ako zivis u becu dobio si od grada paket za dobrodoslicu sa raznoraznim informacijama (na srpskom). i tu je bilo cini mi se i nesto vezano za advokate.

#6 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 04 September 2006 - 19:30

Samo nemoj da tražiš savet od "zemljaka". Obrati se na bečku komoru i traži advokata koji ima ovlašćenje (ne znam da li je to pravi izraz, ali u komori će te razumeti) za srpski, hrvatski ili bošnjački jezik.


msm i ddd naprosto u pravu, oboje.

#7 dintel011

dintel011
  • Banned
  • 102 posts

Posted 04 September 2006 - 23:11

Od nase ambasade u Becu, slaba vajda, od ambasade Austrije u Beogradu jos slabija.
Pokusacu sa komorom i tumacima.

@dddejan
Bas zato sto ima dosta ljudi sa ovih prostora trebalo bi da ima i neki pravnik, nek je i marsovac, nebitno mi je, nedelim ljude po naciji, samo da mogu da se sporazumem, posto nemacki neznam ni rec.
Naleteo sam na par sajtova za pomoc emigrantima, ali meni netreba pomoc oko vize,boravka i sl, ipak sam im poslao mail da mi preporuce nekoga.

Hvala svima na savetima!

#8 alternativa

alternativa
  • Members
  • 542 posts

Posted 05 September 2006 - 16:51

ovo je jedan od advokata koji govori srpski jezik. navodno je dobar
http://www.wutti.at/dt/person.html

ako kontaktiras komoru uputice te i na druge advokate.
http://www.oerak.or.at/www/getFile.php

ako je nesto sto je vezano za radno pravo, predlazem da se javite u "AK-Wien". tamo ima dosta sluzbenika koji govore srpski ili hrvatski.
http://wien.arbeiterkammer.at/

jezik je vrlo bitan, pa bi bilo dobro da nadjete nekog ko ce u vase ime da pregovara, dok vas vec ne upute na pravu osobu koja zna jezik. posebno su pravne stvari skakljive. vrlo je bitno da se dobro razumete.

#9 dintel011

dintel011
  • Banned
  • 102 posts

Posted 06 September 2006 - 01:00

Hvala!