Jump to content


Photo

Zapusheni sinusi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
70 replies to this topic

#31 Alexia

Alexia
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 29 August 2006 - 20:44

QUOTE(Celt @ 29 Aug 2006, 21:11)
cekaj, cekaj, kako to mislis osetljivost na svetlost ?

edit : htedoh da pitam, kakav stepen osteljivosti ? Zato sto je to onda pre za oftalmoloski & neuroloski pregled

Oftamolog mi je rekao nesto sto sam ja zanemarila, al' ajd' sad, da ne trolujem sinuse. smile.gif

#32 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 29 August 2006 - 21:12

QUOTE(morgana @ 29 Aug 2006, 22:25)
znaci,sam fizioloski?

ok

navodno je dobro-mada nisam probala-zagrijati morsku so na oko 40 stepeni,zaviti u krpu i drzati na celu kao oblog

uz to,provjereno smiruje sluznicu nosa i disajne organe uopste:u oko litar vode dodati kasiku morske soli,pregrst kamilice i list lovora.pustiti da polako vri,ili prebaciti na radijator,da isparava.


laugh.gif ma nema veze sta je u krpi, bitno da je toplo laugh.gif Haha...

ja npr. fljusnem i listice zalfije, posto je blagi antiseptik...

Unapred se radujem decembru tongue.gif

#33 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 29 August 2006 - 21:23

QUOTE(Celt @ 29 Aug 2006, 22:12)
laugh.gif ma nema veze sta je u krpi, bitno da je toplo  laugh.gif Haha...

ja npr. fljusnem i listice zalfije, posto je blagi antiseptik...

Unapred se radujem decembru  tongue.gif


e,vidis,interesantno je da mi je to rekao ljekar

#34 Marcus Lupus

Marcus Lupus
  • Members
  • 479 posts

Posted 29 August 2006 - 23:59

QUOTE(Celt @ 29 Aug 2006, 16:04)
pa sad, postoji nekoliko varijanti, moze da bude jaka reakciju na neki alergen, uvecan treci krajnik kako ga zovu, polip... Jedino da odes kod orl specijaliste da pogleda



хвала за одговор


биће да је то са трећим крајником. ево, сад сам се сетио да су мени то хтели да изваде, а онда други лекар казао ма, јоооооооооок. и тако остало smile.gif

#35 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 31 August 2006 - 01:58

Joooj...

Krajnike sam sve davno povadio ko klinac...

Onda sam sa dvadesetak godina shvatio da me zeza poprecni presek i da na jednoj strani nosa skoro da nemam nikakav protok vazduha...

Tu sam se negde navukao na "Otricorten" i samo su me te kapi otpusavale (kortikosteroidi... sad.gif ).

E tu ti negde ja resim da odem na operaciju tj. "stemovanje nosa" I neka brkata tetka doktorka u Klinickom centru mi pod anestezijom secne koren nosa, izvrnu ga ko carapu i odstemova rupe na meru...

I sve bilo OK jedno desetak godina...

Onda rupe ponovo krenuse da se smanjuju, nos lako zapusava i sinusi da bole zbog slabe ventilacije...

E sad planiram da pristedim jedno 1000evra i da jedne jeseni odradim jos jedno stemovanje koje se sada radi bez operacije laproskopski...Ubace ti u nos "glisticu" sa kamericom i laserom i onda rokaj u krug i stemuj... dry.gif

Dotle sam se navukao na "Nafazol"kapi razblazene sa fizioloskim rastvorom na negde 1:5-6

Disem nekako...

Na skrge...

I nikako mi nije jasno kako je pokojni Drazen Petrovic ceo zivot disao samo na usta iako je igrao kosarku...

PS. Sto se tice trava i "Bioeliksira" one prakticno iritiraju sluznicu te tako sa novim slincima izbacis i one stare zaostale u sinusima... OK je na kratak rok... I ako ne urlas od pecenja u nosu i suza i slina koje same idu...

Mnogo efikasnija metoda i manje bolna je ronjenje na moru i ispiranje nosa i sinusa morskom vodom...Rezultat je isti kao sa travkama ali manje bolan.

Sve u svemu stemovanje rupa u nosu i sinusima na meru je jedini pravi nacin da dishete ko covek...

Uostalom, evo pitajte Borisa Tadica i Novaka Djokovica koji su prodisali posle takvih intervencija...

#36 lucidan

lucidan
  • Members
  • 72 posts

Posted 31 August 2006 - 05:55

[quote=dare...,31 Aug 2006, 01:58]
E sad planiram da pristedim jedno 1000evra i da jedne jeseni odradim jos jedno stemovanje koje se sada radi bez operacije laproskopski...Ubace ti u nos "glisticu" sa kamericom i laserom i onda rokaj u krug i stemuj...



Chuo sam i ja da postoje laserske operacije, malo sam googlovao, pa videh da Mens Sana radi takve neke operacije i da kosta 1000 evra septoplastika ili ti operacija devijacije nosne pregrade, samo ne znam da li koriste taj tvoj metod sa kamericom..Gde si ti video da rade to?

Edited by lucidan, 31 August 2006 - 05:56.


#37 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 31 August 2006 - 08:28

QUOTE(lucidan @ 31 Aug 2006, 07:55)
operacija devijacije nosne pregrade, samo ne znam da li koriste taj tvoj metod sa kamericom..Gde si ti video da rade to?


to je to, laserski=rinoskopski.

#38 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 31 August 2006 - 09:02

QUOTE(dare... @ 31 Aug 2006, 02:58)
Mnogo efikasnija metoda i manje bolna je ronjenje na moru i ispiranje nosa i sinusa morskom vodom...Rezultat je isti kao sa travkama ali manje bolan.

Naravno, naravno wub.gif
Ali problem je sto more bas nije uvek pri ruci sad.gif

#39 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 31 August 2006 - 14:01

QUOTE(amelija @ 31 Aug 2006, 11:02)
Ali problem je sto more bas nije uvek pri ruci sad.gif


eto dobrog izgovora za bazenT u kuci wink.gif rolleyes.gif

#40 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 31 August 2006 - 16:16

QUOTE(Celt @ 31 Aug 2006, 14:01)
eto dobrog izgovora za bazenT u kuci  wink.gif  rolleyes.gif


al samo sa morskom vodom wink.gif

#41 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 31 August 2006 - 17:27

[quote=lucidan,31 Aug 2006, 06:55]
[quote=dare...,31 Aug 2006, 01:58]
E sad planiram da pristedim jedno 1000evra i da jedne jeseni odradim jos jedno stemovanje koje se sada radi bez operacije laproskopski...Ubace ti u nos "glisticu" sa kamericom i laserom i onda rokaj u krug i stemuj...
Chuo sam i ja da postoje laserske operacije, malo sam googlovao, pa videh da Mens Sana radi takve neke operacije i da kosta 1000 evra septoplastika ili ti operacija devijacije nosne pregrade, samo ne znam da li koriste taj tvoj metod sa kamericom..Gde si ti video da rade to?
[/quote]

Pre jedno godinu-dve video sam u novinama reportažu, da isto rade u BGD u Kliničkom Centru na Otorinolaringologiji tj. na istom mestu gde su me ručno odštemovali prošli put...

Ali ne treba potcenjivati ni VMA! Nije džabe Boris Tadić svoje sinuse sređivao kod nih...

#42 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 01 September 2006 - 10:05

ja cisto da se prijavim da me upravo zezaju

#43 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 01 September 2006 - 15:50

e da, da pitam nesto <buduce> doktore koji ovde svracaju: postoji li neko objasnjenje zasto (mene) cesto sinusi zezaju kada se *prolepsava* vreme? huh.gif

#44 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 01 September 2006 - 17:15

Pa sad, kraj avgusta i početak septembra je vreme ambrozije (ne one sa Olimpa).

Još kad se vetar malo razduva...

Elem za one koje baš boli, preporučujem večernje inhaliranje (sa svakojakim eukaliptus-mentoklar mandžama). Naravno pod uslovom da to veče ne izlazite već idete u krpe...

A negde i preporučih Galenikin DEFRINOL. To je pola brufen, a pola efedrin, tako da pola smiri bol, a pola ti malo adrenalinski otkravi glavu i otpuši sinuse...

To je to...

PS. Naravno i alkohol daje kratkoročne rezultate... Posle obično biva gore, ali to je stvar izbora... innocent.gif

#45 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 01 September 2006 - 17:50

Bah, ponosni sam zavisnih od kapi za nos vec cirka dvajes' godina...sem kad sam na morima...valjda bolje i to neg da sam heroinski zavisnik...jeftinije u svakom sl.

Edited by ToniAdams, 02 September 2006 - 00:58.