Jump to content


Photo
- - - - -

Saobracajni udesi u Srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
208 replies to this topic

#46 nikolaja

nikolaja
  • Members
  • 12 posts

Posted 14 January 2007 - 23:01

QUOTE(okisale @ 27 Aug 2006, 10:53)
Sta mislite o sve cescim vestima da se na nasim putevima na skoro svakih 24 sata desi i do 200(dvesta)saobracajnih udesa? innocent.gif
Imate li ideju :
-koji je razlog?
-sta uciniti?
-sta vi licno cinite za bolju klimu u saobracaju?



Mislim da bih imala par reči da kažem obzirom da mi je to struka.
Naime jako puno vozača vozi pod dejstvom alkohola i skoro apsolutno niko ne poštuje ograničenja brzine. Pored toga naš narod jednostavno ne shvata svoju ulogu u određenim događajima i tako obično baš oni nisu krivi za ono što se dogodilo. Nov Zakon o osnovama bezbednosti saobraćaja na putevima na žalost još nije donesen a obzirom na političko stanje u zemlji neće skoro ni biti donesen možda tek u toku 2007. godine. Ljudi moraju da shvate da moraju da odgovaraju za svoje postupke.
S druge strane policija ima lep običaj da zaustavlja samo sirotinjska vozila a nova vozila nekako nikada ne dodju do odgovarajućih institucija.

Edited by nikolaja, 14 January 2007 - 23:16.


#47 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 15 January 2007 - 02:08

QUOTE(nikolaja @ 14 Jan 2007, 23:01)
policija ima lep običaj da zaustavlja samo sirotinjska vozila a nova vozila nekako nikada ne dodju do odgovarajućih institucija.


To naravno ima veze sa drzavom u kojoj ti isti policajci rade... ajde ti zaustavi neki "bolji" automobil, sutra ce shef da te zove da ti se "nahebe kefe" sto si startovao shefovog brata komsiju prekoputa...
Shvatam potpuno te ljude. Oni samo rade svoj posao, a za tu platu ne bih se ni ja nikom zamerao, a treba i decu hraniti. Idu ljudi logikom da ako neko ima para za nov auto, taj sigurno ima i neke veze sa vlashcu u srbiji (sto naravno nije redak slucaj) pa ce srediti svaki problem koji ima i sta sad on da se muci da mu pise neku disciplinsku meru... (moze jos i deblji kraj da izvuce)
*Mada, nista se ne moze generalizovati, i panduri su zivi ljudi, ima ih raznih, pa i dobrih i postenih i ovih sto to nisu... dry.gif kao i svugde.

Edited by Hotstepper, 15 January 2007 - 02:11.


#48 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 18 January 2007 - 01:11

Osnovni uzrok je nekultura vozaca (nedostatak domaceg vaspitanja)...

Primer 1: pre par dana, pretice me baja sa leve strane, 100m pre raskrsnice... Ja u levoj traci (traka za pravo, desno je traka za desno skretanje, a levo od mene jedna traka u suprotnom smeru...). Crveno na semaforu, ja usporavam a lik daje gas da stane ispred mene...

Primer 2: Sveti nikola... Magla, vidljivost oko 20m, 11 sati uvece... Lokalni put... Idiot na traktoru, radi mu samo jedno prednje svetlo, ali zato vozi tacno sredinom puta...

Primer 3: Danas popodne... Guzva na raskrsnici, po jedna traka u oba smera... Ispred 5-6 vozila, iza, kolona... Kreten iz kolone lezi na sireni 2-3 minuta, a onda se penje na trotoar, obilazi sva vozila ispred sebe i narednih 5 minuta ceka na trotoaru da skrene desno...

Primer 4: Ogranicenje 60... Vozim 70 (ravan put, nema naseljenog mesta kilometrima unaokolo)... Autobus prolazi pored mene kao da stojim u mestu... Nagazio malo gas i izjednacio se sa njim po brzini negde oko 100...

Da ne spominjem kretene koji staju na sred ulice, upale sva cetiri i odu negde... Kretene koji zauzmu 4.5 parking mesta...
Kretene u cijem selu jos nije izmisljen migavac...
Kretene koji "trose akumulator" ako po kisi i smanjenoj vidljivosti voze sa upaljenim svetlima...
Taksiste...
Vozace gradskog prevoza...
Kamiondzije...
Kretene koji voze sa dugim svetlima po gradu...
Kretene koji voze sa dugim svetlima van grada, ali na 10 metara iza tebe (mene, nekoga)...
Kretene koji voze nocu sa dugim svetlima i kad im ablendujes smanjuju brzinu misleci da nailaze na radar...
Kretene kojima ne radi zadnja signalizacija (i koje bih ja licno hapsio zbog ubistva u pokusaju)...
Kretene koji: jednom rukom telefoniraju, drugom doruckuju, jednom nogom daju gas a drugom menjaju brzine...

#49 beeva

beeva
  • Members
  • 440 posts

Posted 18 January 2007 - 03:40

QUOTE(martinj @ 18 Jan 2007, 01:11)
Osnovni uzrok je nekultura vozaca (nedostatak domaceg vaspitanja)...

Primer 1: pre par dana, pretice me baja sa leve strane, 100m pre raskrsnice... Ja u levoj traci (traka za pravo, desno je traka za desno skretanje, a levo od mene jedna traka u suprotnom smeru...). Crveno na semaforu, ja usporavam a lik daje gas da stane ispred mene...

Primer 2: Sveti nikola... Magla, vidljivost oko 20m, 11 sati uvece... Lokalni put... Idiot na traktoru, radi mu samo jedno prednje svetlo, ali zato vozi tacno sredinom puta...

Primer 3: Danas popodne... Guzva na raskrsnici, po jedna traka u oba smera... Ispred 5-6 vozila, iza, kolona... Kreten iz kolone lezi na sireni 2-3 minuta, a onda se penje na trotoar, obilazi sva vozila ispred sebe i narednih 5 minuta ceka na trotoaru da skrene desno...

Primer 4: Ogranicenje 60... Vozim 70 (ravan put, nema naseljenog mesta kilometrima unaokolo)... Autobus prolazi pored mene kao da stojim u mestu... Nagazio malo gas i izjednacio se sa njim po brzini negde oko 100...

Da ne spominjem kretene koji staju na sred ulice, upale sva cetiri i odu negde... Kretene koji zauzmu 4.5 parking mesta...
Kretene u cijem selu jos nije izmisljen migavac...
Kretene koji "trose akumulator" ako po kisi i smanjenoj vidljivosti voze sa upaljenim svetlima...
Taksiste...
Vozace gradskog prevoza...
Kamiondzije...
Kretene koji voze sa dugim svetlima po gradu...
Kretene koji voze sa dugim svetlima van grada, ali na 10 metara iza tebe (mene, nekoga)...
Kretene koji voze nocu sa dugim svetlima i kad im ablendujes smanjuju brzinu misleci da nailaze na radar...
Kretene kojima ne radi zadnja signalizacija (i koje bih ja licno hapsio zbog ubistva u pokusaju)...
Kretene koji: jednom rukom telefoniraju, drugom doruckuju, jednom nogom daju gas a drugom menjaju brzine...



fino si to sazeo i otprilike nema ne(normalnog) vozaca koji nije dozivio nesto od ovoga sto si nabrojao.
Elem,dok se finansijskom disciplinom u sadejstvu sa rigoroznim obucavanjem u auto skolama ne uvede reda nema nam pomoci.
Pa na zapadu to rade,ako zaboravimo bezbednost,onda zbog pritiska osiguravajucih kuca.Citao sam nedavno da te iste godisnje isplate toliko kesa od kojih moze da se napravi ekstra dug autoput.Ne znam sad tacno kilometrazu pa da ne lupam ali znam da je bilo nesto zacudjujuce

#50 Zaje

Zaje
  • Members
  • 97 posts

Posted 19 January 2007 - 00:39

Dodatak i ispravka:

Svakog dana u proseku
161 saobracajna nezgoda
3 poginula
46 povredjenih


Svake godine u proseku
1000 poginulih
16000 povredjenih
800 trajnih invalida


Svake godine u proseku
50 poginule dece
8000 povredjene dece


Materijalna steta godisnje
izmedju 400 i 600 miliona evra


sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif

#51 gile88

gile88
  • Members
  • 54 posts

Posted 01 February 2007 - 22:07

Licno, volim malo brzu voznju.Verujem da nas ima dosta.Ali ljudi,to se radi na auto putu,tamo gde je cisto,gde ste 100% sigurni.I zato kad hocu malo da se zezam,uvek idem nocu,jer su ulice prazne.Budite pametni,jer zivot je jedan.Prvi bi ubio idiota koji divlja u spicu po gradu,i koji srlja po principu "idem pa sta bude".Veruj te mi,sa rodjenim burazerom vise ne sedam u kola,samo zbog tog glupiranja

#52 dacha011

dacha011
  • Members
  • 456 posts

Posted 10 February 2007 - 17:31

Četvoro poginulih kod Aleksandrovca
10. februar 2007. | 14:58 | Izvor: Beta
Kruševac -- Četvorica mladića starih do 19 do 21 godine poginula u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila noćas u selu Vitkovo.

Kruševačka policija saopštila je da su poginuli Bojan M. (21) iz Puhovca, Dušan D. (19) iz Aleksandovca, Dejan S. (19) iz Kožetina i Danijel I. (20) iz Male Reke.

Do nesreće je, prema navodima policije, najverovatnije došlo jer se automobil marke "golf" kojim je upravljao nastradali Bojan M. kretao neprilagođenom brzinom usled čega je najpre udario u saobraćajni znak, a potom i u prikolicu parkiranu nedaleko od benzinske stanice.


Cetiri zivota nestadose za jedan tren! sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif

#53 maksas

maksas
  • Members
  • 1,625 posts

Posted 12 February 2007 - 00:29

Na zalost, jos poginulih. sad.gif

QUOTE(B92)
Četiri osobe poginule kod B. Topole
11. februar 2007. | 12:40 -> 18:09 | Izvor: B92, FoNet
Bačka Topola -- Četirica mladića poginula jutros u teškoj saobraćajnoj nesreći na autoputu Subotica-Novi Sad kod Bačke Topole.

Istražni sudija Opštinskog suda u Bačkoj Topoli Čila Filger izjavila je da su u četvorica mladića identifikovana u Medicinskom centru u Subotici. Prema njenim rečima, poginuli su A.K. [35], I.K. [28], P.G. [31] i D.K. [24], svi iz Bačke Topole.

Nesreća se dogodila oko 6,30 sati kada se automobil 'fijat punto', subotičke registracije 978-09, koji se kretao iz pravca Novog Sada ka Subotici, direktno sudario sa kamionom tegljačem, registarskih oznaka 41HK987 koji je vozio turski državljanin krećući se iz pravca Subotice.

Vozač kamiona nalazi se u policijskoj stanici u Bačkoj Topoli radi davanja izjave i podataka za šta mu je obezbeđen sudski tumač.

Ovo je druga teška nesreća u Srbiji koja se dogodila u roku 24 časa - juče su četiri mladića poginula u saobraćajnoj nesreći na magistralnom putu Aleksandorvac-Kruševac, kod sela Vitkovo.


Meni samo nije jasno, kako neko ovo moze da zove autoputem!? huh.gif

Attached File  Image0211_1501_RTS_1_.jpg   43.25KB   86 downloads

#54 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 12 February 2007 - 15:42

QUOTE(gile88 @ 1 Feb 2007, 22:07)
Licno, volim malo brzu voznju.Verujem da nas ima dosta.Ali ljudi,to se radi na auto putu,tamo gde je cisto,gde ste 100% sigurni.I zato kad hocu malo da se zezam,uvek idem nocu,jer su ulice prazne.Budite pametni,jer zivot je jedan.Prvi bi ubio idiota koji divlja u spicu po gradu,i koji srlja po principu "idem pa sta bude".Veruj te mi,sa rodjenim burazerom vise ne sedam u kola,samo zbog tog glupiranja

Iako volim i ja brzu voznju, moram priznati da ovde u Beogradu to nimalo nije za zezanje... Nikad, nigde niste sigurni.. uvek je puno onih sto idu sa zurki jal naduvani, jal pijani te se igraju tzv. ruskog ruleta i jure kroz crveno (doba dana: kasno u noc..tj. rano jutro)... Koliko li je samo naslova tipa "stradale nevine zrtve zbog 'ruskog ruleta'" ili nesto slicno...
Definitivno je tacno da su nam ulice premale/preuske za ovoliku koncentraciju vozila i definitivno dolazi do zagusenja gde su svi nervozni i gde svako porkusava 'da bude pametan' ne obracajuci paznju pri tom da li nekog ugrozava... on je nervozan i ne moze da ceka u koloni... ha, a svi mi sto cekamo smo budale?!
Ne znam da li ikako ovde u Srbiji moze da se uspostavi zakon i sprovede isti vezano za takav nacin voznje.. tj. tog divljackog ponasanja na ulici...

Edited by 7, 12 February 2007 - 15:44.


#55 bunny21

bunny21
  • Members
  • 53 posts

Posted 12 February 2007 - 19:36

Poznavala sam sva cetiri momka koja su juce poginula...Osecaj je strasan:( sad.gif sad.gif
Taj "auto put" nije auto put vec malo bolje asfaltiran obican put.I stvarno se pitam zasto mi ne mozemo da imamo normalan put,normalan zakon o saobracaju i normalnu saobracajnu miliciju?Koliko jos ovakvih tragedija treba da se desi da oni retardi u skupstini izglasaju nekakav pristojan zakon?Strasne stvari...

#56 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 13 February 2007 - 09:13

QUOTE(maksas @ 12 Feb 2007, 00:29)
Meni samo nije jasno, kako neko ovo moze da zove autoputem!?  huh.gif

Pa sve sto ima 2 trake u jednom pravcu i 2 u suprotnom, a malo je van grada, naziva se autoputem... ohmy.gif
Sto je strasno, slazem se.. zna se sta je autoput, a sta je put van naseljenog mesta... ali eto... "mi" to volimo tako da kazemo jer zvuci "evropski" mad.gif blink.gif

#57 bunny21

bunny21
  • Members
  • 53 posts

Posted 13 February 2007 - 13:23

"auto put" od Subotice do Novog Sada ima jednu traku u jednom pravcu,a drugu u drugom pravcu, pa sad vi vidi te sta je to...auto put ? ph34r.gif

#58 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 13 February 2007 - 13:33

QUOTE(bunny21 @ 13 Feb 2007, 13:23)
"auto put" od Subotice do Novog Sada ima jednu traku u jednom pravcu,a drugu u drugom pravcu, pa sad vi vidi te sta je to...auto put ? ph34r.gif

... se pise zajedno... al aj da ne trolujem..
Da, ocigledno nemaju koji drugi naziv da upotrebe osim "auto put"... mad.gif

#59 bunny21

bunny21
  • Members
  • 53 posts

Posted 13 February 2007 - 14:00

QUOTE(7 @ 13 Feb 2007, 13:33)
... se pise zajedno... al aj da ne trolujem..
Da, ocigledno nemaju koji drugi naziv da upotrebe osim "auto put"...  mad.gif


Sorry,ali toliko sam besna da vise stvarno ne znam kako pisem... sad.gif

#60 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 13 February 2007 - 15:45

Pitanje je sta moze dalje da se uradi da se takve stvari sprece?! I da li moze uopste? ohmy.gif
E sad jedno pitanje koje malo diskretizuje od cele ove price... Sigurno ste culi na vestima "presao u suprotnu traku i zakucao se u autobus/kamion/drugo vozilo.." te nastradala zena, deca, familija...Meni nikako nece biti jasno sta znaci, tj, kako to presao u drugu traku i zakucao se huh.gif .. Missim, ko normalan kome se spava npr seda za volan i vozi i.. sta znaci izgubiti kontrolu nad vozilom po suvom putu (a pri tom vozis malu decu, zenu...).. Nista mi to i nikad mi to nece biti jasno!